Ogłowia

zembria, mam taki brązowy i uważam że jest cudny 😀
Hej dziewczyny zastanawiam się nad zmianą ogłowia na Micklema, Schockemohle lub podobne anatomiczne. Możecie coś podpowiedzieć? Chce kupić używane więc wymiana nie wejdzie w grę. Znalazłam jeszcze takie QHP Trense Devi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lipca 2020 12:42
xxagaxx Bo jest piękny! Ale tych białych przeszyć nie zniesę 😉 A szkoda, bo i kostka ładna i kształt i wszystko inne...
anil22 ja polecam Micklema na głowę mojego karego - całkiem sporą miałam full jeszcze z możliwością regulacji. Normalnie w ogłowia full mi się mieścił na styk. Co do schockemohle to dwa razy reklamowałam bo paski w nachrapniku mi poszły, za trzecim razem już dałam do swojego rymarza żeby mi to przeszył jakoś i teraz służy jako ogłowie na lonze  🙄
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 lipca 2020 15:57
Micklem-y są faktycznie, jeśli chodzi o rozmiarówkę, duże. Też mam full-a i prawdę pisząc mogłam celować w cob-a. Mam bardzo duży zapas choć standardowo koniska chodzą w full-ach.
Jeśli chodzi o jakość skóry i wykonania to też polecam. Nie kupiłam nowego, mam je ze 4 lata minimum i jakoś szczególnie nie dbam.
Mam Micklema multi - polecam ,koniowi wyraźnie podeszło. Początkowo skóra jest sztywna ale po smarowaniu robi sie naprawdę fajna.
Dziękuję za opinię wezmę Micklema  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lipca 2020 07:16
tajnaa Dziękuję, widziałam je i nawet rozważałam, ale 350 zł za sam naczółek, no trochę słabo... :/ Jest nawet używane w ogłoszeniach w fajnej cenie, ale jak na złość ze zniszczonym naczółkiem. Ogłowia szukam z okrągłymi sprzączkami, a naczółek pewnie osobno gdzieś musiałabym dokupić. W akcie desperacji rozważam nawet kupienie brązowego z ładną kostką i danie do rymarza, żeby przerobił na czarną skórę 😉
zembria a moze horze? Jest akurat w fajnej kasie [[a]]https://www.horze.pl/og%C5%82owia-z-nachrapnikiem-kombinowanym/og%C5%82owie-anatomiczne-horze-stewart/10082-BL-C.html[[a]]
Moze sam naczółek znajdziesz 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lipca 2020 11:19
azazu93 ale ten jest prosty, a ja szukam takiego mocno opadającego :kwiatek:
Ahh no fakt, nie spamiętałam wszystkich wymagań 😡 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lipca 2020 11:25
A wiele ich mam 😜
Do mnie przyszło kilka dni temu oglowie QHP i jestem prze-zakochana! Super wykonanie, skóra miękka, ten żel w nachrapniku i potylicy to szał ciał po prostu. Model to Sedna. Mega polecam 🙂

Hermes a masz może jakieś zdjęcia tego QHP na koniu? :kwiatek:
Zembria, a takie: https://jaszym.pl/pl/p/Oglowie-skorzane-angielskie-Cloe-Kavalkade/3443? Jedynie nie wiem, na ile ta oferta jest aktualna, lepiej się upewnić.
Widział ktoś naczolek brązowy z różowymi cekinami?  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
06 sierpnia 2020 22:46
Widział ktoś naczolek brązowy z różowymi cekinami?  :kwiatek:


Taki?

https://balotade.com/produkt/naczolek-balotade-topaz/
zdażyło się komuś, że po zmianie ogłowia koń zrobił się nadreaktywny na działanie ręki? Mam piękne nowe ogłowie z anatomiczną potylicą, nachrapnik meksykański i koń dużo mocniej reaguje w nim na działanie ręki niż w starym zwykłym ogłowiu z HKM z nachrapnikiem angielskim. Wędzidło jest to samo.
mindgame, no jakby ci to powiedzieć...te dwa nachrapniki mają kompletnie inne działanie. Ogłowie to nie tylko wygląd.
no wiem, że mają inne działanie, dlatego chciałam inny nachrapnik. Po meksykańskim spodziewałam się łatwiejszego oddechu u konia. Ale czasem reakcja na przytrzymanie jest tak mocna, że koń prawie wyskakuje w górę, gdzie przy angielskim koń jest wręcz trudny do przytrzymania.
mindgame, żaden dobrze zapięty nachrpanik nie utrudnia oddychania.
no wiem, że mają inne działanie, dlatego chciałam inny nachrapnik. Po meksykańskim spodziewałam się łatwiejszego oddechu u konia. Ale czasem reakcja na przytrzymanie jest tak mocna, że koń prawie wyskakuje w górę, gdzie przy angielskim koń jest wręcz trudny do przytrzymania.


Może kwestia zbyt mocnego działania ręką?
ręka ta sama....

xxagaxx nie napisałam, że angielski utrudniał oddychanie, tylko że podobno meksykański ułatwia w porównaniu do innych, dlatego też w WKKW często widzi się meksykańskie nachrapniki (może jakiś WKKWista się wypowie, czemu nachrapniki meksykańskie dominują?).
mindgame, skoro żaden nie utrudnia oddychania jeśli prawidłowo zapięty to i żaden nie może ułatwiać 😉. Ta teoria jest jakimś mitem i tyle. Działanie nachrapnika nie polega na ułatwianiu bądź utrudnianiu oddychania choć takie teorie słyszałam już, że hanower utrudnia oddychanie np. i koń niedotleniony "pokornieje".
Więc podsumowując, w związku z innym działaniem poszczególnych nachrapników konie inaczej odbierają działanie wędzidła / ręki .
Szukam informacji o ogłowiach: KaWal i Loveequestrian.
Jak trzymają przy dłuższym użytkowaniu? 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 sierpnia 2020 13:35
no wiem, że mają inne działanie, dlatego chciałam inny nachrapnik. Po meksykańskim spodziewałam się łatwiejszego oddechu u konia. Ale czasem reakcja na przytrzymanie jest tak mocna, że koń prawie wyskakuje w górę, gdzie przy angielskim koń jest wręcz trudny do przytrzymania.


Niektóre konie potrafią usztywnić szczękę lekko ją otwierając i zapierając się w angielskim nachrapniku. W meksykańskim nie mają takiej możliwości i często konie robią się dużo wrażliwsze. Sama mam teraz takiego ogiera 🙂
mx, ja mam KaWala od miesiaca co prawda ale jestem zachwycona. Nie rozumialam o co chodzi jak wszyscy sie zachwycali jakością skóry, teraz już rozumiem 😀
mx mam oglowia KaWal oraz koleżanka ma Lovequestarian. Obie firmy bardzo fajnie wykonane, skora super. Polecam obie firmy  😀
Moon   #kulistyzajebisty
24 sierpnia 2020 12:04
Pytanie ad mexykańców.

Pomimo, że kocham miłością wielką mojego Kentaura, czy komuś się zdarza, że po dopięciu nachrapnika (górnego i dolnego) i po jeździe on... opada? Ta rozetka z futrem opada zdecydowanie za nisko jak dla mnie. Tzn, mam totalny schiz i hejt na za nisko zapięte meksykańce, Kulistemu zapinam, wg mojej oceny i oceny trenerki - dobrze, w sensie nie za luźno, nie za mocno - palce pod wchodzą, ale też nie dyndają paski. Nie wiem czy jakoś nie w tej kolejności zapinam, czy może jednak za lekko, a może budowa nochala Kulistego nie jest stworzona do meksykańców...? Any ideas?
Moon, nie jest ta rozeta luźna? Ogolnie taki problem widziałam u koni które walczą z ręką, wędzidłem, próbując na sile dzioba otwierać i ściągają rozetę...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się