Ogłowia

olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
07 lipca 2009 19:23
ms_konik to skoro je lubisz, to rozumuje, że jest ok 😀
dobra, bedzie moje !  🏇
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 lipca 2009 20:26
Olciiik-  jak poczytasz wątek to zauważysz, że duuużo osób odradza HKM, różnie to bywa z jakością skóry 🙁
Ja miałam farta być może, moje jedno ma ponad rok, nic się z nim nie dzieje, ani nie dbam specjalnie ale też nie cioram na maksa, drugie ma ze 4 lata i było z kolei ciorane na maksa, łącznie ze spleśnieniem w pace i już oznaki zmęczenia ma ale ze skórą nadal nic się nie dzieje.
Wybór należy do Ciebie 🙂
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
07 lipca 2009 20:30
ms_konik właśnie zauważyłam, ale koleżanka ma HKM już jakiś czas i jest bardzo ok,
a teraz zamówiła kolejne i skóra baaardzo fajniutka. może zmienili skórę ^^
ale bezwarunkowo i nieodwołalnie jestem w nim zakochana  😜
Wstawiam link do ogłowia wstawionego przez Bee z Hooksa, również na modelu  😉

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,39.msg238443/topicseen.html#msg238443
Jeszcze o tym ciekawym kiefferze, tak nieco a propos:
to zdaje się ostatnia modowa tendencja- zagranicą widziałam (niestety nie pamiętam firmy) ogłowie brązowe w odcieniu wiśni, z wiśniowymi krawędziami. Po pierwszym szoku: "ładne".

Co polecacie rurkowego? Daw-maga macałam- zacny.
Co polecacie rurkowego? Daw-maga macałam- zacny.


Widziałam ostatnio podczas CSIO w Sopocie na stoisku Arpav-u cudowny munsztuk rurkowy stubben ale niestety cena mnie powalił na kolana 🤔
Szukam jakiegoś ogłowia munsztukowego najchętniej rurkowego lub z bardzo delikatnymi paskami i dużym szwedzkim/zaciskowym nachrapnikiem w "rozsądnej" cenie. Możecie coś polecić?
Taki jak opisujesz jest Prestige, ale cena pewnie porównywalna do Stubbena 😉

http://www.ihaha.pl/product_info.php?cPath=21_47&products_id=93&osCsid=7cfa038c70ecfb76871189327aff1197

Ten nachrapnik mnie powala  😁
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
08 lipca 2009 13:59
Wstawiam link do ogłowia wstawionego przez Bee z Hooksa, również na modelu  😉

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,39.msg238443/topicseen.html#msg238443


bardzo lubię to ogłowie i uważam, że z jakością też nie jest najgorzej. ładnie się prezentuje na Twoim zwierzu : )
agull   Dążąc do celu
09 lipca 2009 11:34
Dziewczyny podpowiedzcie błagam. 🙇
Będę miała możliwość powozić tyłek na dwóch kobyłkach (sprzęt muszę sobie kupić) ale jedna ma kupowane kantary rozmiar cob a druga full. Zdecydowałam się na ogłowie Cheval i chcę je dziś zamówić ale mam pewien problem. Chcialabym żeby oglowie pasowało na obie kobyly (chociaż na razie bo jak będzie wiecej funduszy to dokupię drugie ogłowie) ale nie wiem czy to da się zrobić zeby jedno ogłowie na obie pasowało  i w związku z tym jeżeli jest taka możliwość to jaki rozmiar zamówić? 🤔
Proszę podpowiedzcie coś bo osoba, która moglaby mi w tej kwestii pomóc wyjechała i nie mam się kogo poradzić.
agull, to jeszcze nic nie znaczy że full 😉 bo co marka to i ten full ma inne gabaryty - niestety
agull   Dążąc do celu
09 lipca 2009 11:57
[quote author=k_cian link=topic=39.msg293717#msg293717 date=1247135899]
agull, to jeszcze nic nie znaczy że full 😉 bo co marka to i ten full ma inne gabaryty - niestety
[/quote]

Kurde blaszka i co tu zrobić? Muszę wywolać do odpowiedzi grację03. Z tego co pamiętam ona kupowała brązowego Chevala więc może coś powie o rozmiarówce - czy normalna czy zawyżona/zaniżona.
proponuję kupić w sklepie jakimś stacjonarnym i zapytać o możliwość zwrotu w razie skuchy.

ja brałabym full.
gracja pisała że nachrabniki są dość małe.
agull   Dążąc do celu
09 lipca 2009 12:09
[quote author=_kate link=topic=39.msg293740#msg293740 date=1247137212]
proponuję kupić w sklepie jakimś stacjonarnym i zapytać o możliwość zwrotu w razie skuchy.
[/quote]

No tak by bylo najlepiej ale jak się mieszka na zadupiu, gdzie o sklepie jeździeckim nikt nie słyszał a do większych miast zdecydowanie za daleko i do tego się jeszcze pracuje do 17.30 to trzeba korzystać ze sklepów internetowych i z waszych bezcennych rad. Dlatego też pytam w tym wątku i może uda się coś wymóżdżyć wspólnie.
weź full, najwyżej dorobisz dziurki . 😉
Ja miałam Chevala i nachrapniki są rzeczywiście dość małe,na mojego konia noszącego full dało się zapiąć max na 2 dziurę.Spokojnie brałabym full,najwyżej dziurki dorobisz aczkolwiek wątpię,żeby to było konieczne 😉

edit:
Tukej brązowy cheval na żywca jakby ktoś chciał 😉
[img]http://i186.photobucket.com/albums/x277/karutek/DSC_9666.jpg?t=1247139551[/img]
agull   Dążąc do celu
09 lipca 2009 12:35
Dziewczyny dziękuję wam za pomoc jak nie wiem co  :kwiatek:. Zamawiam w takim razie Full
patataj   tyle smaku - we fraku
09 lipca 2009 17:50
paa, Stubben szyty na okrągło - dodatkowo polecam ten sklep
http://konskazagroda.otwarte24.pl/313,STUBBEN-OGLOWIE-CARLOW-artnr-4000
Jezus jaka cena.

Ja polecam Kieffer Anja  😍 😍
http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,,pl-pln,659910,0.html
Ile kosztuje takie oglowie CHEVAL?
Za tego Chevala zapłaciłam ok 180 zł w Animalii 😉

A ja polecam Kieffer Ergonomic Line III  😜
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
09 lipca 2009 22:18
http://www.okser.pl/sklep/6044-hkm-oglowie-wedzidlowe-mexican-p-508.html
ktoś ma takie ogłowie? jak z rozmiarami? jak z trwałością?
i mam takie nietypowe pytanie, czy pasek potyliczny jest bardzo szeroki?
będę wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi :kwiatek:
Ada   harder. better. faster. stronger.
09 lipca 2009 22:24
Zu, u mnie w stajni kolega miał ale rozerwało się gdy kobyła nadapneła na czambon na lonży.
A i tak część "guzik" na środku nachrapnika jest gruba przez co fatalnie odstaje.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
09 lipca 2009 22:50
o kurcze... nie wiedzialam że tak źle... może jeszcze jakies opinie?
a mógłby ktoś polecić ogłowie na snapsy z nachrapnikiem meksykańskim? dodam że w rozsądnej cenie  👀
Zu Widziałam oglowie z meksykańskim nachrapnikiem w Decathlon za 199zł z futerkiem, ale nie wiem czy były snapsy..
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
09 lipca 2009 23:08
dziękuję, zajrzę :kwiatek:
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
10 lipca 2009 07:28
Dziewczyny podpowiedzcie błagam. 🙇
Będę miała możliwość powozić tyłek na dwóch kobyłkach (sprzęt muszę sobie kupić) ale jedna ma kupowane kantary rozmiar cob a druga full. Zdecydowałam się na ogłowie Cheval i chcę je dziś zamówić ale mam pewien problem. Chcialabym żeby oglowie pasowało na obie kobyly (chociaż na razie bo jak będzie wiecej funduszy to dokupię drugie ogłowie) ale nie wiem czy to da się zrobić zeby jedno ogłowie na obie pasowało  i w związku z tym jeżeli jest taka możliwość to jaki rozmiar zamówić? 🤔
Proszę podpowiedzcie coś bo osoba, która moglaby mi w tej kwestii pomóc wyjechała i nie mam się kogo poradzić.


Co do rozmiaru to raczej normalny full , na początku nachrapnik ledwo zapinałam ale skóra już się ładnie ułożyła , wszystko poluzowało i jest już rezerwa .
Ugadaj się w sklepie, że gdyby było cos nie tak to wymienisz na inny rozmiar. Ja tak zrobiłam , powiedzieli, że bez problemu ,na szczęście nie było takiej konieczności.
Moja kontar nosi full , ja zamówiłabym na twoim miejscu full w sumie lepiej z większego zrobić mniejszy ( nawet dorabiając dziurki) , z małego  w żaden sposób nie zrobisz większego. Myślę, że ten full spokojnie dopasujesz do cob.
Najlepiej jednak jak zastrzeżesz sobie w sklepie możliwość zwrotu lub wymiany.
agull   Dążąc do celu
10 lipca 2009 07:32
Ile kosztuje takie oglowie CHEVAL?


Zamówilam wczoraj w Animalii dokładnie za 189zł. Ogłowie wraz z wodzami gumowymi.

edit: gracja03 tak jak podpowiadały dziewczyny zamówiłam full. Fajnie, że i Ty również potwierdziłaś zdanie dziewczyn co do rozmiaru ogłowia.

A status mojego zamówienia na dziś: Wysłane, a w firmie kurierskiej już w doręczeniu. Może już dziś będzie u mnie. 😅
Zu jeśli chcesz to mogę wstawić zdjęcie używanego meksykana HKM podobnego do tego ze zdjęcia.Generalnie nie polecam,bardzo szybko się zjechał tak jak i inne ogłowia z tej firmy 😉

BTW snapsy można dokupić i samemu doczepić,nie trzeba szukać specjalnie ogłowia
Ja mam meksykana z HKM na snapsy. Skóra nie jest dobra. Szybko traci kolor (brązowieje) i jest wtarda. Siwy obciera się od nachrapnika.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się