Jakie pasze dajecie swoim koniom?

anetakajper   Dolata i spółka
24 sierpnia 2020 07:54
Sieczka : Harmony Nature Sp. z o.o.

asiołka podobnie pachniały trawokulki z pro-linen, bogusławie czy jakoś tak, i z jar pasz, a w trawokulkach raczej nie zobaczy się czegoś takiego bo jest pięknie speletowane :/ 
Rezygnuje z granulatów i trawokulek, ograniczam kupne pasze!
Kobyła mi wyciągnęła kopyta przed samym domem o 22! myślałam że już zdechła! wiecie co ja przeżyłam  👿
Ja skarmiam lucerne w granulacie od Jar-Pasz od wielu miesięcy i każda partia pachnie ok, problemów nie miałam.
Raz za to w worku Mebio Build Up znalazłam spleśniałą zbitą kulę paszy a do tej kuli doczepiona zdechła mysz.
anetakajper   Dolata i spółka
24 sierpnia 2020 08:14
Ja skarmiam lucerne w granulacie od Jar-Pasz od wielu miesięcy i każda partia pachnie ok, problemów nie miałam.
Raz za to w worku Mebio Build Up znalazłam spleśniałą zbitą kulę paszy a do tej kuli doczepiona zdechła mysz.


Lucerna z jar paszu jest ok. Też ją skarmiałam i pachniała ładnie.
Za to same trawokulki już nie pachniały przyjemnie.

Sieczka : Harmony Nature Sp. z o.o.


Miałam ostatnio taką samą sytuację z ich sieczką. A szkoda bo brałam od nich od prawie roku i parę miesięcy temu jakość była bardzo fajna.. niestety, ale musiałam przerzucić się na inną firmę
anetakajper,  🤔 😵
Masakra! Jak się koń czuje?
PS: ja w polskich trawokulkach znalazłam torebkę herbaty. Dobrze, że "tylko" tyle...
anetakajper   Dolata i spółka
25 sierpnia 2020 08:02
anetakajper,  🤔 😵
Masakra! Jak się koń czuje?
PS: ja w polskich trawokulkach znalazłam torebkę herbaty. Dobrze, że "tylko" tyle...


Z koniem już ok. Na szczęście miałam leki, szybko zareagowaliśmy i po dobrej godzinie prowadzania przeszło ufff. Ale z tym położeniem się przed gankiem to prawie ja zeszłam na zawał ! Jak to dobrze mieć kogoś kto poda w żyłę ! Naprawdę bardzo ją bolało  🤔

Wałek po odstawieniu super sieczki ma już normalną kupę i mogę powiedzieć że kaszle sporadycznie! ale nadal coś wykasłuje :/
Jak można sobie załatwić konie przez taki syf!!!

Później piszemy, że konie mają rozwolnienie, albo że kaszlą :/,  a przecież dostaje ciągle paszkę, sieczkę itd! i nic nie było zmieniane ! taaa a w tej paszce sama pleśń eh

Po tym incydencie przechodzę na karmienie własną paszą owies/jęczmień/pszenica -przynajmniej jest przebadane i wiem jak składowane. 
Gillian   four letter word
25 sierpnia 2020 08:41
A zrobiłaś dym u producenta?
Potrzebuję paszy dla swojego kopytnego  🤣
Zależy mi na muesli, energia na poziomie ok 12MJ (aktualnie mamy 10,2MJ) oraz dobry skład  👀 👀
Jakby nie kosztowało majątku to już w ogóle bomba  😁
Oraz jakiejś paszy na rozbudowę mięśni typu build up. Co najlepiej wybrać dla 4 letniego wałacha, który wygląda jak przecinek?  🙄
azazu93 Nuba builder? Albo mebio sport plus + mebio build up?
Gillian   four letter word
25 sierpnia 2020 09:54
Słuchajcie jest biznes. Pokrywam koszty wysyłki i dorzucam czekoladę - potrzebuję próbkę Gastro z Havensa  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Brandon jest niejadalny mimo, że próbowałam groźbą i prośbą. Nie chcę ryzykować i kupować całego wora Gastro i potem rozdać rekreacji  💘
Gillian, uderzaj do Lusi ;-)
anetakajper   Dolata i spółka
25 sierpnia 2020 10:12
A zrobiłaś dym u producenta?


No przecież  🤣 Jestem wstanie odpuścić jeśli chodzi o mnie, ale o moje konie....tego się nie odpuszcza!
Tłumaczenie: że mogła się trafić gorsza partia  🤔  😲 i propozycja nowego worka  😂
Gillian a próbowałaś u polskiego dystrybutora na havens.pl?
Ja zamawiam od nich pasze regularnie od wóch lat, próbki też zamawiałam bez problemu.
Gillian   four letter word
25 sierpnia 2020 10:58
Pisałam kilka maili, bez odpowiedzi  🤔 na stronie brak możliwości zamówienia próbki.
Ja kiedyś do nich też pisałam email z zapytaniem o coś i nigdy nie uzyskałam żadnej odpowiedzi.
koń którego kupiłam był na havensie i wygladał źle, koń tego pelletu jeść nie chciał, więc nawet nie patrzę na ich produkty.
Gillian - może warto spytać w jakimś sklepie dużym, który handluje paszami? Niestety już nie karmię Gastro, ale bardzo sobie chwaliłam, koń też pochłaniał, ale to był raczej typ mało wybredny. Ciekawe, że dystrybutor nie odpisuje, mi odpisywali sprawnie, może urlop?
Anetakajper, nie dziwię Ci się, ja kiedyś w sieczce hippolyta znalazłam sam plesniasty miał. Od tego czasu karmię sukcesem i jest ok, raz trafiła się jakaś kupa w srodku (ale worek nie był zawinięty więc winowajcami mogly być moje koty). Ale mam sieczkarnie i też myślę jak ja odpalić. Gotowymi paszami karmię tylko jednego konia, który bardzo źle reaguje na ziarno w diecie.
A powiedzcie mi, jeśli mam dostęp do śrutownika, a nie gniotownika to czy jest to duża przeszkoda w obróbce ziarna?
Słyszałam kiedyś, że w śrutowniku wytwarza się wysoką temperatura i ziarno traci właściwości  🤔

A chciała bym włączyć jęczmień do diety i szukam sposobu  👀
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 sierpnia 2020 21:34
Pisałam kilka maili, bez odpowiedzi  🤔 na stronie brak możliwości zamówienia próbki.


Napisz do nich na fejsie. Odpisuja w zasadzie od razu🙂
Gillian   four letter word
26 sierpnia 2020 06:57
Ogarnięte  :kwiatek: :kwiatek:  :kwiatek: :kwiatek:
A powiedzcie mi, jeśli mam dostęp do śrutownika, a nie gniotownika to czy jest to duża przeszkoda w obróbce ziarna?
Słyszałam kiedyś, że w śrutowniku wytwarza się wysoką temperatura i ziarno traci właściwości  🤔

A chciała bym włączyć jęczmień do diety i szukam sposobu  👀


Śrutowanie to rozdrabnianie mechaniczne, temperatura może wzrosnąć jedynie gdy ziarno nie jest dostatecznie wysuszone. Możesz śrutować bez obaw o utratę wartości pokarmowych.
espana  :kwiatek:

A jeszcze czysto techniczne pytanie, lepszy śrutownik z żarnami, czy taki młynek do paszy?
Gillian   four letter word
27 sierpnia 2020 21:00
Odpukać, mój koń wcina Gastro+
Zobaczymy na jak długo  🏇
Mignęło mi, ze pojawiła się jakaś nowa seria pasz Eggersmana Vitalize. Ktos widział / słyszał coś więcej. Co to za nowa linia?
Klami, Na fb Egge dziś opisali. Zawierają probiotyk.
Nic dla mnie, bo sportowa pasza z tej linii zrobiona głównie na kukurydzy  co daje 40% skrobii. Nic ciekawego składowo.
Klami, Na fb Egge dziś opisali. Zawierają probiotyk.


nie probiotyk tylko prebiotyk...
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 września 2020 14:25
Czy ktoś z Was, w cukierkach Nuby, dokładnie Nuba Candy Sweet Carrot, napotkał na mole spożywcze ?  🤔  🤔  🤔 
Poprosiłam koleżankę by kupiłam mi 4kg smakołyków w jednym ze sklepów stacjonarnych i niestety po otwarciu fabrycznie zapakowanego opakowania wylatują mi mole, doszukałam się też gąsienic  🤔 .
Obstawiam, że ten sklep ma też pasze innych marek np. Pro-Linen (ja na przykład nie kupuję nic spożywczego w sklepach, które mają w ofercie tę markę), stąd to robactwo, gdyby były one w Nubach, na pewno pojawiłyby się tutaj ostrzeżenia i zdjęcia takich znalezisk w ich produktach.
Bez przesady, mole by się nie dostały do środka fabrycznie zamkniętego opakowania cukierków. Jeśli były w środku to znaczy, że produkt był zainfekowany już u producenta.
Ale wiecie co, nie wieszajcie psów za mole - taka jest cena niedodawania do pasz konserwantów na żadnym etapie produkcji... Zainfekowania surowca po prostu nie widać, często jest nie do wykrycia w żaden sposób, a wystarczy, by produkt poleżał w ciepłym i wilgotnym miejscu parę dni, by wykluły się larwy.
Bardzo dużo zależy od przechowywania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się