Siodło skokowe

Mam  okazję wziąć na testy , skracana tybinka, mały rozmiar. Więc zobaczymy. Ale z Waszych opisów nie wróżę nic dobrego. Potrzebuje czegoś co pomaga w skoku, nie jest płaskim naleśnikiem dla drobnej,  niskiej osoby. Niestety mój koń przy przeszkodach 100 cm  wali min. 20 cm nad i bardzo ciężko to wysiedzieć w wszechstronnym siodle, a jak stanie okser to już w ogóle loty w kosmos 🙁
Donia Aleksandra, no to z opisu Twojego, może być że to siodło ci będzie pasować, bo nie szukasz plaskacza, tylko takiego co ciut pomoże, może będzie ci pasować.

Choć ja jako zwolennik siodeł pomagających ostatecznie zamówiłam dziś Renessance, bo jadąc zawody w pomagajacym i nie pomagającym odkryłam, że jednak ciało jest luźniejsze w naleśniku i bardziej naturalne jakby, nie umiem tego opisać.
Czy ktoś się orientuje jakie firmy z wyższej półki oferują skokówki z przednią przystułą z przodu, jak np. e joy jumper? https://prestigeitaly.pl/siodlo-pony-joy-jumper-d/
Moje niestety jestem zmuszona sprzedać, bo przy projektowaniu siodła nie uwzględniono wgłębienia na popręg i pomimo, że panele leżą idealnie, to siodło wiecznie leci na łopatki, więc jedynie przystuła z przodu mnie ratuje.

Problem jest jeszcze taki, że potrzebuje siodła 16’ z krótka tybinką (mam 152cm) na dużego konia z bardzo szerokim kanałem. Macie jakieś pomysły?
Popręg profilowany nie daje rady? Prawdopodobnie można dołożyć przednią przystułę w aktualnym siodle.
Donia Aleksandra, z twojego opisu wynika, że może Ci pasować. Przynajmniej tak z mojego punktu widzenia.
Popręg profilowany nie daje rady? Prawdopodobnie można dołożyć przednią przystułę w aktualnym siodle.


Nie daje... 🙁 i nie da się, bo to monoflap..
Okaże się .  Zobaczymy 🙂
Czy ktoś wie co oznacza panele Concept w Prestige?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2020 06:56
Dostanę gdzieś malutkie, przednie klocki skokowe na rzep??
Wintecowe są male.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2020 07:29
Czegoś takiego potrzebuję, jak poniżej, Wintecowe nie będą grubsze??

Głowy nie dam, bo mialam dosc dawno, ale wydaje mi sie ze porownywalne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2020 08:17
Dzięki :kwiatek:
Witam, czy ktoś miał styczność lub testował siodło marki Equi Grand ? Interesuje mnie czy faktycznie jest szyte pod wymiary konia, wykonanie, czy jest godne uwagi czy raczej szukać czegoś innego u bardziej znanych producentów, budżet ok 5 tys. Dziękuję  🙂
zembria Pan Andersz zrobi Ci wg uznania, i kształt i wielkość, nawet na większym rzepie niż podstawa klocka. Polecam!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 sierpnia 2020 07:56
OK. O! Te co wyrzuciłaś, podłużne byłby idealne. Ja ich potrzebuję jedynie do wypełnienia przestrzeni pod poduszką, która jest wyprofilowana, a wyjęłam całkiem z pod spodu duże klocki i teraz zieje tam jama pustką 😉 Mam takie właśnie mluszki pożyczone od koleżanki i w sam raz pasują, ja ich nie czuję, a wizualnie jest o niebo lepiej. A orientujesz się tak mniej więcej jaki to koszt? Masz jakieś namiary na tego Pana? :kwiatek:
http://www.rymarstwo.ig.pl/index.php?id=kontakt
Ceny niestety nie znam, na pewno parokrotnie taniej niż w Prestige gdzie za klocki uj do Lucku Dressage chcą 800zł  🙄 😁
Dzwoń i zapytaj, akurat są u Pana Andersza moje oryginalne Prestige na wzór.
Czy jest tu ktoś jeżdżący w antaresie? 🙂 jak sprawdzają się panele z memory foam?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 sierpnia 2020 07:01
OK. Bardzo dziękuję. Tak chyba, zrobię. Właśnie z Lucky Dressage wyjełam te klocki i potrzebuję coś w dziurę po nich wsadzić 😁
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 sierpnia 2020 08:30
Powiedzcie mi, jak wypadają siodła Ikonic? Warte w ogóle uwagi? Na tą chwilę jestem przezakochana w CWD SE02, ale używki ciężko znaleźć, a na nowe mnie nie stać 😁 Wpadło mi w oko Ikonic 1204 lub 1002 PRO.
Hermes, ciężko o uzywki? Ja mialam wrażenie ze to częsty model. Pisałaś do forumowej OK. ?
Hermes, jeśli lubisz SE02 to nie będzie ci się w Ikonic. Mnie usadzał fotelowo każdy model.

Jak nie ma używek? Na stronie CWD masz mnóstwo.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 sierpnia 2020 12:51
xxagaxx, Perlica, nie umiem w szukanie 😁 nie no fakt, coś znalazłam właśnie. Dzięki :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
25 sierpnia 2020 12:56
plunia,  jakie siodło obecnie masz, że konia bolą plecy ?
W cwd  oznaczenie tybinek  to L oraz C.
C wysunięta  do przodu, a L prosta .
Numery to długość: 1 najkrótsza , 4 chyba jest Max.


Perlica a oznaczenie K, jak tutaj?
mils, pojęcia, nie mam bo to model dziecięcy, więc obstawiam że krótsza niż 1 dorosła?
To maleńkie siodło, raczej nie jesteś dziecikiem chyba?
mils   ig: milen.ju
25 sierpnia 2020 13:05
Perlica 16,5' zawsze wydawało mi się jeszcze normalnym rozmiarem. 👀 Mam całe 159cm wzrostu, niecałe 45kg wagi, niezbyt długie nogi, więc no... Gabarytowo w sumie dzieciak. 😁 Szperałam sobie na tej stronie, przyznam szczerze, że po oznaczeniach modeli (no oprócz 2GS) nie ogarniam, które ich siodło jest które. 😡
mils, napisz do nich. Jak rozważałam devo to odpisywali bardzo sprawnie.
mils, nie w CWD, 17 jest mała, jak 16,5 z innych modeli.

Jak pisze xxagaxx, napisz na czacie, oni szybko odpisują, bo po to tam są.
Nie mniej to małe dzieciece siodło, moim zdaniem mniejsze niż przeciętna 16,5 innej firmy.
Devo są ciut większe niż CWD.
mils   ig: milen.ju
25 sierpnia 2020 13:50
Perlica o, to dzięki za info, że 17" z CWD mogę rozważać. 😀
Macie rację dziewczyny, napiszę. 🙂
Lepsze dla początkującego skoczka byłoby Equiline Dynamic czy CWD SE06?  👀 Chciałabym żeby było w miare trzymające i pomagałoby mi w początkach wyższych skoków.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się