Kącik Rekreanta (część XIII) 2020

faith, - a to fakt, cała ekipa prezentuje na prawdę fajny poziom 🙂 Przyjemnie się te czworoboki ogląda.
Zmierzylam dzisiaj kucykonia i musze sie z kims podzielic -------- wyszlo rowne 160,5 🤔wirek:

Takze tak 😂 ale co tam, jak nic bedziemy drugim Markiem Toddem i Charisma 😁 😜

Zdziwilam sie niezle, siodlo 17,5 pasuje na luzie, dystansy w szeregach ustawiamy na duzego konia i jest nieraz raczej ciasnawo, ostatnio szereg 10,5m nam wyszedl na jedna fule 😉 a tu jedną taki kuc xd nic dziwnego, ze parkury 90cm z konia robia sie ciut bardziej imponujace niz pamietam 🤣
Kokonuss spoko spokooooo, nadrobi odwaga 😉 moj Urval tez ma szalone 163cm a wszyscy mowia ze wielkokon po fotach
Spoko, fizjo dziś na widok mojego mówi "ale gabaryt, jak ślązak" 🤣
keirashara "raz się jeździ, raz się pływa" padłam 🤣
Nawet młode mają mocne spadki mocy przy tak gwałtownych zmianach pogody - widzę po swojej.
Teraz jest nieco chłodniej i dostała turbo w D 🤔

kokos o kurde to faktycznie masz kucykonia 😲 ale wygląda na to, że nadrabia czym innym 😀

Do mnie gościnnie wpadli rodzice na trening (po raz pierwszy od 2 lat...), coś tam mi pocykali.
Byłam świecie przekonana, że kobyła schudła, ale... no. W sumie obie miałyśmy schudnąć, a wyszło jak wyszło 😵
Choć w przypadku konia przysięgam, że troszkę cellulitu się jednak pozbyła.
lillid ojeeeeeeenyyyyy jaka kula szpiegula  😍 boska!
Moon   #kulistyzajebisty
26 sierpnia 2020 10:52
lillid, Kulisty zaprasza skarą koleżankę do klubu kulistych!  😍
gllosia, gratuluje!! Toż to byłby idealny mąż dla Sinfonie! Albo do pary zaprzęgowej ich 😁 oczywiście z różowych szorach

mils, gratuluje Twojego-nie-Twojego dziecia 😀 to fajne bobo, na początku dużo pracy z takimi, ale co się udepcze swojego to później miło pracować z takim 😀

Burza, łooo 18? To Piorek i Siwka są rówieśnikami 🙂

keirashara, może i się pływa, ale foto ma swój urok! 💘 Zazdroszczę możliwości jechania AMPów, mimo narzekania po każdych 😁 to fajna impreza 😀

lillid, piękna kobyłeczka!

My się obijamy, wprawdzie Pams dzielnie pracuje pod swoimi jeździczkami, ACapella wprawdzie też, ale co i rusz w ramach rozrywki zrywa podkowę - aktualnie będziemy się rozkuwać... Zobaczymy czy to przeżyjemy, czy po chwili zadzwonię do kowala, żeby wracał i znów będziemy bawić się w kucie 😁 Siwka w ciąży, trochę pracuje, trochę się leni.

Za to w weekend Pamir i Sinfonie porządnie pracowały 😁 pozując na wrzosach na plenerze u Jessici Boroń. 😍 Pamir wprawdzie miał spanko i stał trochę zblazowany, Siwka też miała swoją wizję momentami, ale zdjęcia jak zwykle SZTOS!

18 letnia ciężarówka oraz 24 letni śpioch Pams

faith :kwiatek: dziękujemy!
Moon zaproszenie przyjęte 🤣
Nirv Dziękujemy! Jakie piękne foty na tym wrzosowisku  😲

Nie sądziłam, że tak będzie - ona ma ponad połowę folbluta w papierze... je teraz 3 miarki paszy dziennie, z czego 1/3 to bezzbożówka 🤔
mils   ig: milen.ju
26 sierpnia 2020 11:49
lillid ależ ona cudownie wygląda, top maszyna. 😎
Nirv super, że Sinfonie zaskoczyła! A zdjęcia no obłęd. 😜 Dzięki bardzo!
faith, ej ja myslalam, ze Urval to naprawde duzy kon 👀 czlowiek cale zycie sie uczy :p

lillid, niezmiennie zachwycajaca 💘 serio, moj ulubiony kon na r-v.

3 miarki to juz calkiem sporo tresciwego, przynajmniej jak na holenderskie standardy.

Kucykon ma niby 163 w papierach, moze w podkowach i na lekko zapuszczonych pietkach tyle styknie xd za to charakteru i mocy ma za 10 duzych koni 😀 idzie we wszystko jak w dym i niczego sie nie boi. Serio, literalnie pierwszy kon goracokrwisty w moim zyciu, ktory sie nie ploszy 😀 i chyba nawet nie ogarnia takiej koncepcji do konca.
mils :kwiatek: trzymam kciuki za Twojego dzieciaka 🙂
kokos o mamo dziękuję 😍 W Holandii to chyba macie porządną trawę, nie? Co prawda u nas niedawno też poszły na trawiaste padoki i najpewniej ta trawa też kobyle poszła w dupsko 😀 Co do ilości to z tego co widzę koniom o podobnym obciążeniu pracą mimo wszystko sypie się więcej, tak 1,5 - 2 razy więcej, zwłaszcza, jak stoją na owsie. I mimo to potrafią być chude 🙄
mils, ja w ogóle nie wiem jak to jest że on ma 18 lat a ja 36... nie wiem kiedy 🙂

gllosia, dzięki!
Burza, Ani Ty, ani on, na swoje lata NIE wyglądacie.... 😍 Najlepszego! 😅  :kwiatek: :kwiatek:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 sierpnia 2020 21:15
Burza, ja też nie ogarniam kiedy minęło ostatnich 12 lat i moja Ruda ma 19, a ja - 36.  🤣 Czas zapitala jak dziki.
lillid, u nas trawa i siano sa takie, ze 90% koni jest spasionych bez tresciwego, takze tak. Po 2kg to sie dokarmia konie w naprawde konkretnym treningu 🙂

Zreszta daleko szukac, kucykon pracuje 5-6 dni w tygodniu w tym treningi wyjazdowe, zawody etc i to na trawie i preparacie wit-min, siana nie widzial od maja a tresciwe oglada jako dodatek do elektrolitow 😉 i w kondycji jest bardzo zacnej

Za to jk mialam konia w Polsce to jadl bodajze 7 czy 8 miarek zarcia dziennie 🤔wirek: takze z tej perspektywy te 3 to wypada skromnie :p
Do mnie gościnnie wpadli rodzice na trening (po raz pierwszy od 2 lat...), coś tam mi pocykali.
Byłam świecie przekonana, że kobyła schudła, ale... no. W sumie obie miałyśmy schudnąć, a wyszło jak wyszło 😵
Choć w przypadku konia przysięgam, że troszkę cellulitu się jednak pozbyła.


Boooże jaki piękny komplet! Cudownie wygląda, mam ashblue glossy, myślicie, że są gdzieś jeszcze do dorwania owijki copper? 😀
mils   ig: milen.ju
27 sierpnia 2020 20:13
Mam jakieś zdjęcia Dzieciaka, gdzie trochę ją widać. Znaczy głowę, bo zrobić jej jakieś zdjęcie zootechniczne to na razie niezły wyczyn. 🤣 Za to zaliczyłyśmy dzisiaj pierwszy samodzielny spacer po ośrodku i nawet wszyscy przeżyli.
lillid, - ja tam nie mam do niego pretensji, też miałam dość 😉 Mój akurat jak jest chłodniej to się budzi, on jak ja nie lubi lata i upałów 🤣
Kobyłka wygląda jak milion dolców 😍 ale łączę się w bólu właścicieli próbujących odchudzać siebie i konia. Z drugiej strony, przynajmniej jest ekonomiczniej i nigdy nie płakałam na słabsze siano... w mojej głowie było dobrze, dobrze, może przestanie się paść 😂
Nirv, - omg, jakie foty! 😍 Sztos! Dużo zdrowia dla mamuśki 😀 My w tym roku na AMPy jedziemy totalnie towarzysko, inaczej bym się nie zdecydowała 🥂 Jadę z przyjaciółką (jak ogarnie konia) i jedziemy się pobawić, bez żadnej spiny o wyniki, cokolwiek. Ot, jedyne zawody, gdzie jako skoczek i pingwin możemy jechać razem w swoich dyscyplinach. Oby był mniejszy burdel niż za pierwszym razem w tym Radzionkowie, bo to był koszmar 😁
kokosnuss, - małą, ale zawzięta 😀 Grunt, to się dogadać, ja na swojego też jestem ciut za duża, ratuje go postawa 😉
mils, - dzieci tak mają, dziś były na stajni foty sprzedażowe pewnego 4 latka i.... 5 osób skakało godzinę, żeby cokolwiek przyzwoitego zrobić 🤣 Małymi kroczkami i na pewno się ogarnie. Ja uwielbiam tą pracę z młodziakami, jak każda małą rzecz jest wielka. Fajne to takie, pocieszne 🙂
mils sliczny pychol 🙂😉)) urocze sa takie mlodziuchy, zdarza mi sie teraz wsiada na 3latka slazaka - przepocieszny stwor, tylko bardzo trzeba sie kontrolowac zeby wszystko bylo zgodnei ze sztuka 🙂 powodzenia zycze!
kokos ha, no właśnie 🙂 trawa ma moc - im gorzej z objętościówką, tym więcej trzeba sypać do żłobu 🙂
Siwaa :kwiatek: wyglądałby lepiej, gdyby ta miedziana plecionka się nie wyprała z koloru już po pierwszym praniu 😤 niestety Velvety nie są hitem długowieczności 😀
keirashara dziękuję w imieniu kobyłki :kwiatek: myślę, że zejście z trawy rozwiąże niebawem nasze problemy 😎 choć jak macam to nawet czuję żebra, a był już okres, że było to niemożliwe  🤣 Też nie lubimy lata i upałów. Zawsze, jak przychodzą deszcze i chłodniejsze dni, obie czujemy się o wiele lepiej. I ja niestety zawsze tyję w lato, bo po prostu przestaję się efektywnie przemieszczać 😀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 sierpnia 2020 10:05
Nirv, - omg, jakie foty! 😍 Sztos! Dużo zdrowia dla mamuśki 😀 My w tym roku na AMPy jedziemy totalnie towarzysko, inaczej bym się nie zdecydowała 🥂 Jadę z przyjaciółką (jak ogarnie konia) i jedziemy się pobawić, bez żadnej spiny o wyniki, cokolwiek. Ot, jedyne zawody, gdzie jako skoczek i pingwin możemy jechać razem w swoich dyscyplinach. Oby był mniejszy burdel niż za pierwszym razem w tym Radzionkowie, bo to był koszmar 😁


To do zobaczenia, bo ja ostatni raz też jadę 😀
Hermes, - o, co jedziesz? 😀
lillid, - mój ma bana na trawę od kilku lat 😉 Inaczej to ciężko było go w drzwi mieścić. Ja się spasłam w pierwszym roku siedzącej pracy i nie umiem zrzucić, także znam ból.
Sankaritarina, dzięki :*

Lanka_Cathar, szok co??

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 sierpnia 2020 21:08
keirashara, skoki i ujezdzenie amator 😀
Zgodnie z obietnica wstawiam Schabszczunia 😉
No wiem ze gruby!
Kurde, tak mi czasem przykro ze tak rzadko go jezdze...a to taki zajebisssssty kon jest, zawsze zwarty i gotowy, nic nie zapomnial z tego umial, sama przyjemnosc 🙂

A my w ten weekend pojechaliśmy pierwsze w życiu zawody ujeżdżeniowe  😀. Wykręciliśmy szalone 56%, ale dumna jestem z Pepiczka niezmiernie bo ostatnia próba ujeżdżenia na mojej srebrnej odznace skończyła się katastrofą i opuszczeniem czworoboku, a tym razem bryknął tylko raz i to delikatnie  😅. Jest nadzieja w mym koniu  👀. Na pewno jeszcze wystartujemy gdzieś kiedyś i spróbujemy wykręcić lepszy wynik  😉.

Weekend szalony był, bo w sobotę skakaliśmy - wylądowaliśmy na 4 miejscu. W niedzielę ujeżdżenie i skoki na deser, śmiesznie wyszło bo wołali na oglądanie parkuru jak kończyłam jechać czworobok... Dekorację na ujeżdżeniu zaliczyłam już na obskakanym koniu chwilkę przed wjazdem na parkur  🤔wirek:. Ale fajnie było, odrobinę szaleństwa lubię!  😀

[img]https://scontent.frix7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118617414_1493485964173046_7362367035065502301_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=DzpKEfYn4fQAX9cvDjb&_nc_ht=scontent.frix7-1.fna&oh=42b88f04f9e271e4f87720a112dc7913&oe=5F73ED6C[/img]
faith, bardzo ladny Schabunio, acz faktycznie robota by mu nie zaszkodzila :p

a.kaminska, zaraz, w Polsce regionalki ujezdzeniowe mozna jezdzic na pelhamie 🤔wirek: czy to jakies dzikie zawody towarzyskie...?
kokosnuss dekorację musiałam wyjechać między rozprężeniem konia na skoki a startem na parkurze - musiałam mieć już 'rynsztunek' skokowy  😁. Skaczemy na pelhamie (druga wodza w sumie bardziej sobie wisi, ale mam dzieki temu hamulec bezpieczeństwa, mam nadzieję że wkrótce znowu nie będzie potrzebny).
U nas ani niskich klas skokow tez nie wolno jezdzic na pelhamie z dwoma wodzami takze mialam mindfuck :p
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się