Stajnie w Lublinie

Nie mam pojecia, najlepiej pytać u źródła, maja stronę na facebooku klik
Hej, ja na szybko z pytaniem. Znajomi zupełnie niekońscy chcą zabrać dzieciaki do jakiejś agroturystyki, gdzie cala rodzina poucza sié od zera jeździectwa. Obszar calej lubelszczyzny. Ktos cos poleca?
kasia-pala rozumiem, że szukają czegoś z noclegiem. Mogę polecić Wojciechów, jest stajnia i parę domów dalej bardzo przyjazne miejsce do noclegów. Na priw podam szczegóły.
Czy ktoś może wie jakie są ceny jazd szkółkowych w Skrzynicach (Strong Riders) ? I czy polecacie tą stajnię pod kątem jazd w szkółce?
Witam, mam nietypowe pytanie dotyczące województwa lubelskiego. Całe życie mieszkam na Śląsku niedaleko Katowic, jestem otoczona dużymi miastami. Mam możliwość przenieść się w okolice Biłgoraju i trzymać konie we własnej stajni przydomowej - 50 km od miasta Zamość, 90 km od Lublina. Moim głównym zmartwieniem jest dostępność specjalistów. W tym momencie w zakresie godziny drogi od stajni mam do wyboru kilkunastu kowali, kilkunastu weterynarzy, fizjoterapeutów, trenerów, dietetyków, pasowaczy siodeł, rymarzy, itd. Boję się, czy mieszkając w małej wsi tak bardzo oddalonej od dużych miast będę mogła otrzymać pomoc weterynarza w ciągu godziny. Nie znam również zupełnie tych terenów, nie wiem gdzie znajdę najbliższą klinikę (w tym momencie klinikę mam 1,5 godziny drogi od siebie). Co zrobilibyście na moim miejscu? Czy niepotrzebnie panikuję, czy jednak dla koni będzie lepiej przeprowadzić się bezpośrednio pod duże miasto?  🙁
Moja koleżanka mieszka w okolicach Biłgoraja od lat. Nigdy nie narzekała 🙂. A 19 lat spędziła w stolicy 😉.
Sosenka, zapraszam na priv, ja się przenosiłam z dużego miasta na dziki Wschód. W skrócie z wetami i kowalami nie ma problemu, fizjo też, pasowacze przyjezdni. Klinika jest w Lublinie i też jest bdb dojazd do Warszawy. Największa bida to zawody i handel konmi jeśli o tym myślisz, bo jest parę osób które jeżdżą duże konkursy a poza tym nic.
[s][s]Sosenka ja w celu trzymania koni u siebie przeniosłam się z Krakowa na Lubelszczyznę. Co prawda mam niecałe 30 km do Lublina. Jest tu wszystko co trzeba🙂 Ale właśnie w temacie najlepszych kowali, pytanie  do wszystkich, czy coś się dzieje z Radkiem Mojsymem? Nie mogę się z Nim skontaktować od kilku dni, a termin kopytek mamy. U nas On robi (na marginesie- moim zdaniem cudotwórca, najlepszy z najlepszych). Nigdy problemu z kontaktem nie było i się przestraszyłam, czy coś się nie stało. Mam nadzieję, że tylko się urlopuje. Ktoś coś wie?[/s][/s]
Odwołuję pytanie, na szczęście wszystko ok🙂
Dziękuję, uspokoiłyście mnie  🙂 
Poszukuje tartaku lub innego podobnego miejsca gdzie można kupić okorowane drągi. Niedaleko od Lublina najlepiej.
W Panienszczyznie/Baraku (nie pamietam dokladnie nazwy miejscowosci). W kazdym razie na "starej warszawskiej" zaraz za granicami Lublina jest sklad drewna. Kiedys oglaszali sie na olx. 3 lata temu placilam tam 6zl/m.

I kupowalam tez na Choinach, ale pamietam, ze jakos drozej placilam.
Cześć wszystkim! Czy orientujecie się do jakich weterynarzy mogę dzwonić w sprawie zrobienia TUV? Koń stoi blisko Lublina.
Polecam dr Waldemara Kotowicza. Ma olbrzymie doświadczenie, a cały czas się dokształca. Ma świetne oko do problemów ortopedycznych.
Mi robił TUVa i super ocenił nawet źrebaka - z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wszystko się sprawdziło.
Piotrek Kowalsko (EQUIORTH)
Michał Rojek jest regularnie w Lublinie.
Dziękuję bardzo!
jett   success is the best revenge
07 września 2020 12:27
Hej, gdzie/do kogo teraz w Lublinie i okolicach warto wybrać się na jazdy? Wypadłam całkiem z obiegu i nawet nie wiem gdzie celować  🤔
jett w niezłej cenie to Diana Zaręba, w Drwalu prowadzi. Instruktora świetna, konie typowo szkółkowe.
jett zależy czego oczekujesz czy chcesz pokręcić się 45min dla rekreacji po ujeżdżalni czy bardziej sport czy chcesz spróbować czegoś innego i pojechać w teren.
Szukam opinii o stajni przy ul. Krężnickiej 236 - Szkoła Jazdy Konnej Wojciech Jachymek. Chodzi mi o opinie nt. nauki jazdy u nich.
sam Jachymek to taki "zaklinacz koni" - u nas na cuda zrobił z kobyłami.
A ja mam pytanie - gdzie w Lublinie/okolicach mozna wybrac się w fajny teren? mam na myśli szerokie leśne drogi, ogarnięte konie, ewentualnie fajne pola, miejsca do galopu. Wyrosłam z terenów na "zabijdupę" gdzie jest tak wąsko że koń się ledwo mieści i trzeba uważać żeby głowy nie stracić na gałęziach, albo takich gdzie jedzie się wzdłuż drogi ekspresowej. Najlepiej jakby były to tereny 2-3 h.
Super tereny mają w Drwalu.
karolina_ niestety Drwala omijam szerokim łukiem ze względu na właścicieli, szukam dalej! doszły mnie słuchy o stajni Małopolak, ktoś coś?
Hmm. To może zorientuj się kto teraz jest instruktorem w stajni ku słońcu. To z drugiej strony zalewu, a konie do rekre mieli grzeczne. Tego Małopolaka nie kojarzę
O Małopolaku mogę się wypowiedzieć od lat tam jeżdżę, ale na priw żeby nie było że robię reklamę 🤣
odkopuję 🙂

czy jest tu ktoś z okolic Puław albo orientuje się w okolicach stajni na północ (mniej więcej pomiędzy Dęblinem, Żyrzynem a Puławami). Trochę dzielenie skóry na niedzwiedziu, ale już nie mogę wytrzymać i planuje ewentualny wypad z koniem na tydzień w okolicach kwietnia-czerwca  😁
poszukuje zatem miejsca dla grzecznej niekonfliktowej klaczy na ten czas: nie musi to być stajnia z prawdziwego zdarzenia: wystarczy wiatka i kawałek pastwiska: planujemy się tydzień terenować 🙂
Masz kilka do wyboru, stajnia w Pająkowie, Polesiówka, Kochanów to przy samych Puławach jeszcze w okolicy wieś na S bardzo fajna stajnia, wyleciała mi z głowy nazwa 😡
sotniax znam te stajnie, niestety one wszystkie są po złej stronie miasta :/ - zależy mi na Gołębiewskim lesie 🙁.
Stajnia na S to pewnie Sadłowice 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
08 stycznia 2021 21:33
azzawa w samym Gołębiu i bliskiej okolicy to może nie ale są jakieś stajnie chyba jedna w okolicy Ryk a druga na północ od Deblina. To chyba najbliższe jakie kojarzę - nie mieszkam w tej okolicy już ładnych pare lat wiec mogło się coś zmienić
Czy może ktoś polecić do kogo można wybrać się na trening ujeżdżeniowy, koniecznie z możliwością udostępnienia konia na ten trening. Jeździec "ogarnięty 😉", pełnoletni, mający swojego konia, jednak potrzebujący wsiąść na jakiegoś innego, plus sensowna korekta z dołu. Jeżeli wszystko by "zagrało" to chęć dalszej współpracy, także ze swoim koniem.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się