Kącik WKKW

Facella   Dawna re-volto wróć!
28 sierpnia 2020 19:17
Przecież Banderas dopiero co był trzeci w 6-latkach na MSMK... Banderas ma obecnie 13 lat  😲
Potem sobie przypominam że niedawno byłam na ME MJ w Strzegomiu. Żaden z wtedy startujących dawno już młodym jeźdźcem nie jest. A potem sobie przypominam, że ja niewiele od nich odbiegam wiekiem. A potem jest już tylko gorzej  😂
I nadal się czuję jakby felerne ME w Strzegomiu były rok temu.
To było TRZY LATA TEMU.
A podobno czas ciągle biegnie tak samo  😁
I zszokowała mnie informacja o 30-letniej Jędrusi. Przecież to zawsze młoda kobyła była!
jest gdzieś transmisja z krosu 4*? bo widzę tylko tą z Lki z rana

edit: dobra znalazłam na swiatkoni.pl bo na fb i stronie sht nie było
vissenna   Turecki niewolnik
29 sierpnia 2020 13:40
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 sierpnia 2020 23:01
Wyjątkowo na FB nie było transmisji tylko z Pucharu  🤔

Polska ekipa na podium  😅
Pewnie ktos wykupił prawa?
czy wie ktoś czy gdzies jest retransmisja z krosu z Pucharu Narodów?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 sierpnia 2020 20:50
Na Clipmyhorse jest, ale dla premium. Choć teraz pierwszy miesiąc na próbę za darmo.
Odkopuję z pytaniem 🙂 czy koreczki na próbie ujeżdzenia są obowiązkowe? Tzn. Czy ich brak może być podstawą do obnizenia oceny za wrażenie ogólne? Kobyle w zimie tak kaptur wytarł grzywę, że kompletnie nie ma z czego ich ukrecić: na całej mamy ze 3 cm długości kłaków 🙁
azzawa, koreczki nijak nie są obowiązkowe. Ot, jak w ujeżdżeniu, przyjmuje się, że powinno być widać linię szyi.
azzawa, przepis Cię do zaplecenia grzywy nie zmusza, ale... ale bym zaplotła nawet te 3 cm. Na żel, lub lakier do włosów. Jakkolwiek. Niby przepisu nie ma, ale po co ryzykować, że sędzia jednak spojrzy mniej przychylnym okiem?
Halo, Gaga   dziękuję 🙂 ta grzywa zaburza obraz, bo sie miejscami kładzie a miejscami odstaje  😵 próbowałam coś z tego uklecić, ale na razie marnie idzie, bo na sporej długości jest bardzo krótko.
spróbujemy coś wycudować, jak nie wyjdzie przeboleć i czekać aż odrośnie:
Zapleć na wosk do włosów lub do grzywy.
... albo na to:
https://botanicum-sklep.pl/pl/p/HAGI-Ochronna-Pomada-z-Olejem-Rokitnikowym-75-ml/77

To jest niby dla ludzi do twarzy... ale właśnie działa tak zlepiająco a nie sklejająco na włos.
Sprawdziłam bo niestety dla mnie do skóry się nie nadawało- i poszło najpierw na moje włosy a potem jednak dla konia.  🤣 Idealne do ujarzmiania. I to, że to w sztyfcie- to mega wygodne. Przejeżdżasz ze dwa razy i po włosach i gotowe.
Czy ktoś się orientuje, czy są już gdzieś podane zawody będące eliminacjami pucharu Polski wkkw 2021 ? Regulamin cyklu jest na stronie pzj ,ale do harmonogramu eliminacji nie dotarłam ...🙈
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 maja 2021 12:25
Bo terminarza… nie ma. Dziwne, Baborowko za 2 tygodnie.

Btw ktoś z prasy dostał odpowiedz w sprawie akredytacji? Pisałam maila w kwietniu i nie mam odpowiedzi, do press office się nie dodzwoniłam w piątek. Będę jeszcze próbować w tygodniu, no ale to dla mnie dość istotne żeby wiedzieć trochę wcześniej. Jadę jednak kilkaset kilometrów, a bez akredytacji nie mam po co.
Jak wygląda sprawa oglądania przez publiczność crossu w Baborówku? Wybieram się w sobotę i zastanawiam się czy będzie możliwość podejścia tak by obserwować w miarę z bliska.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 maja 2021 16:02
Wodę przy starym parkurze na pewno widać z bliska. Z parkuru widać niemal cały cross, z wyjątkiem części w lesie i tej na starym parkurze. Ale żeby wejść dalej w cross to chyba publiczność nie ma możliwości. Ja zawsze jestem z akredytacją wiec poruszam się na nieco innych zasadach. Jak mój M. ze mną był to łaził wszędzie tam gdzie ja.
Dzięki, zawsze coś 😉 W razie w co się nie obejrzy z bliska, to się podejrzy na transmisji 😉
Dzięki, zawsze coś 😉 W razie w co się nie obejrzy z bliska, to się podejrzy na transmisji 😉
DeJotka,

Spokojnie możesz wejść na kros. Zawsze publiczność mogła wędrować po krosie na wszystkich zawodach. Baborówko zaprasza w sobotę i w niedzielę. Jestem z końmi na miejscu 🙂 więc jak ktoś potrzebuje szczegółowych informacji to piszcie.
fabapi,, do tej pory na WKKW byłam tylko u Was i tam faktycznie publiczność była wszędzie 😉
Czy jest szansa, że na terenie zawodów będzie można kupić coś do jedzenia?
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 maja 2021 01:29
Zawsze jakieś budy z jedzeniem są 😉
fabapi, jakie klasy jedziesz? Ja będę w sobotę i niedzielę.
Ingrid polamana na treningu - juz po operacji, ale bye bye olimpiado 🙁
faith A to nie w Baborówku się połamała? Bo tam miała glebę na krosie...
Tak czy inaczej pech straszny, najpierw kontuzja Franziskusa więc koniec myśli o stracie w dwóch dyscyplinach, teraz to :/
DeJotka, w Baborówku, oberwała w klatkę piersiową, operacja mostka.
Wielka szkoda.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 czerwca 2021 16:36
Na pewno mostek? Na miejscu słyszałam o obojczyku. W trakcie skoków CCI4*-S już była z powrotem w Baborowku…
Facella, ... bo nikt normalny nie zostaje w szpitalu w Szamotułach na jakiekolwiek leczenie.🤣
Z resztą tam nawet nie ma ortopedii jako takiej. Jest chirurgia ale miękka.

A tak na serio, bez żartów to na czas zawodów tu wszystko lokalnie jest zabezpieczone medycznie i szpital poinformowany i przygotowany na wiele ewentualności, ale to zrozumiała decyzja, że jeśli masz do zrobienia zabieg/operację to jeśli "nie umierasz" to jedziesz ją robić tam, gdzie masz rodzinę czy ludzi, którzy się tobą zajmą po, czy choćby jeszcze w trakcie pobytu w szpitalu. Logistycznie wygodniej po prostu... szczególnie jak "na wycieczkę" się wzięło tyle koni ze sobą.

Z tego co słyszałam zawody bardzo jej się podobały- miejsce, ludzie, organizacja, atmosfera więc jest szansa, że będzie można jeszcze kiedyś jej pokibicować tutaj.

Witam 🙂

Chciałabym oddać zimą w trening młodą klacz młp. w celu próby jej kwalifikacji do MPMK w WKKW, aktualnie 3 latkę, która zaakceptowała siodło i jeźdźca, porusza się w 3 podstawowych chodach, jesień będzie miała jeszcze wolną.
Możecie polecić kogoś kto zajmuje się treningiem młodych koni? 🙂
Post został usunięty przez autora
Witam 🙂 <br>
<br>
Chciałabym oddać zimą w trening młodą klacz młp. w celu próby jej kwalifikacji do MPMK w WKKW, aktualnie 3 latkę, która zaakceptowała siodło i jeźdźca, porusza się w 3 podstawowych chodach, jesień będzie miała jeszcze wolną. <br>
Możecie polecić kogoś kto zajmuje się treningiem młodych koni? 🙂

JaranisAA,
Daria Kobiernik lub Marcin Michałek
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
08 lipca 2021 11:10
JaranisAA mam mojego młodego u Darii w traningu, co prawda na MPMK nie mieliśmy ciśnienia- bo to koń dla mnie, ale spokojnie chłopak chodzi WKKW i po przełamaniu strachów krosowych jest "po czubach".
fabapi,
Polecam Darię Kobiernik, ogarnęła moją kobyłę, od kilku lat obowiązkowo raz w roku jedziemy na 2-3 miesiące na doszkalanie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się