Kącik Ujeżdżenia

Chesall - dzięki wielkie. :kwiatek:
Poratujcie. Program L6RB czy ma jakieś różnice w stosunku do tego programu z brązowej odznaki? Ściągam z nowej strony PZJ ale u góry po prawej (pomimo, że plik tytułowany L6Rb) widnieje tytuł L6Ra.

P.S. Jak wrażenia po Mistrzostwach Polski?
W temacie MP seniorów ....od dawna jestem fanką Magdy i uważam, że należał się jej ten medal bo była z Ronem najlepsza.
Właściwie pierwsza trójka odstawała od reszty.
25 latków oglądałam kątem oka. Młodszych kategorii nie widziałam wcale.

Ja jestem przejazdem Magdy Jury zachwycona. Fantastyczny koń, fantastyczna para, zwłaszcza że nie widziałam ich wcześniej
Ja jestem przejazdem Magdy Jury zachwycona. Fantastyczny koń, fantastyczna para, zwłaszcza że nie widziałam ich wcześniej

Jeśli dodam, że Magda jest niesamowicie pracowita i na dodatek skromna oraz życzliwa całemu światu (czasem aż za bardzo)  ... to będziesz miała pełen obrazek.  😀
vissenna   Turecki niewolnik
07 września 2020 17:09
Obejrzałam sobie finałowe przejazdy.
Widać, że Magda Jura pięknie przygotowała konia.
Widać, że kilku osobom i koniom udzielił się stres.
Lostak dzielnie walczyła, koń potrzebuje czasu żeby się objeździć w GP, ale praca bardzo pozytywna.
Jedna para była bardzo siłowa, widać było, że nie jest gotowa na start na tym poziomie. Jakiś dziwny brak zgrania i chęci współpracy...
Jedna para była bardzo siłowa, widać było, że nie jest gotowa na start na tym poziomie. Jakiś dziwny brak zgrania i chęci współpracy...


ja mam nawet wrażenie, że nie jedna  🤔 niezależnie, zaskakujące są dla mnie tegoroczne wyniki, pod kątem liczby jeźdźców vs. par, którym udało się zrobić ponad 60 %  😲
[quote author=Marzena link=topic=11.msg2944246#msg2944246 date=1599489040]
Ja jestem przejazdem Magdy Jury zachwycona. Fantastyczny koń, fantastyczna para, zwłaszcza że nie widziałam ich wcześniej

Jeśli dodam, że Magda jest niesamowicie pracowita i na dodatek skromna oraz życzliwa całemu światu (czasem aż za bardzo)  ... to będziesz miała pełen obrazek.  😀
[/quote]

Mnie nie musisz przekonywać. Widzialam na zawodach jak partnersko traktuje konia, widzialam jak sie o nim wypowiada na Fejsbuku, kupiła mnie tym dodatkowo kompletnie.
I zyskała fana 🙂

Mam podobne odczucia. Przejazdy pierwszej trójki zdecydowanie odbiegały jakościowo od pozostałych.
Raczej widać było u niektórych jeszcze brak objeżdżenia w danej klasie.
Koń Emilio na którym startuje Isabell Werth został wyszkolony przez Magdę Jurę o czym pewnie nie wszyscy wiedzą.
Zresztą wystarczy sięgnąć do YouTube, żeby zobaczyć jak rozwijała się ich kariera.
W 2016 roku na warszawskiej Cavaliadzie Magda startowała na dwóch koniach - na Emilio i na Ronie. Są nagrania z obu przejazdów.
Magda zniknęła z polskich czworoboków na 3 lata ale startowała na zachodzie Europy.
Wróciła obecnie do Polski. Będzie czym cieszyć oko 🙂
szemrana Emilio i Emilio 107 to dwa różne konie pierwszy urodzony w 2007 drugi w 2006 🙂
Z reszta można zobaczyć w bazie fei i tam widać ze Isabell Werth startowała na Emilio 107 od 2014.
offtop ale z tymi imionami koni to różnie jest. Moja klacz w Niemczech dostała 2 nowe imiona z dopiskiem 10 i drugie 11, bo oni numerują tak konie które mają te same imiona przy rejestracji. W roku urodzenia też się przy 1 pomylili i taki błąd wisi w bazie. Nie mam pojęcia jak jest z koniem Emilio, ale taką tylko dorzucam dygresję 😉
No z Emilio tak nie jest 😉
"Emilio, brat konia o nazwie Emilio 107 (co za zbieg okoliczności ( ! ), na którym jeździ Isabell Werth. Kupiony jako 2,5 latek." źródło
O tak, Magda Jura przejazd na poziomie międzynarodowym. Super! Bardzo też podobał mi się dosiad juniorki młodszej - Olki Błachno, bardzo dojrzały. Głowę też ma mocną, bo latające namioty i przerwany start chyba jej nierozproszyly. Zastanawia mnie skąd taka niska frekwencja i w seniorach i U25.
ententa - o to, to. Połowa par nie zrobiła 60% w seniorach. To naprawdę nie świadczy za dobrze - no właśnie o czym 😉?
można gdzieś jeszcze obejrzeć te przejazdy?
wruda, taki efekt braku kwalifikacji.
Dałam ciała 🙂
Bywa i tak.
Ps. Przecież wiedziałam, że Emilio pojechał do USA. a potem kibicowałam mu u
Isabel ...
Głupia ja. Ech
mindgame,zwycieskie  finałowe na świecie koni:

https://www.swiatkoni.pl/magdalena-jura-nowa-mistrzynia-polski-w-ujezdzeniu

Dressage24 podaje linki na fejsie do przejazdów na vimeo.
Marzena, dziękuję 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2020 07:50
ententa - o to, to. Połowa par nie zrobiła 60% w seniorach. To naprawdę nie świadczy za dobrze - no właśnie o czym 😉?

Bezpośrednio od paru osób startujących - ciężkie warunki startu. Głównie pogodowe.
Edit: startujących nie tylko w seniorach.
Facella, ale to w piątek były trudne warunki pogodowe??? Bo wtedy seniorzy jechali półfinał. Tam jest bardzo trudny czworobok - to się zgadza, no ale wszyscy jechali na tym samym. Wg mnie gdyby były normalne kwalifikacje to części tych par nie zobaczylibyśmy w MP.
co to jest ta klasa U25?
Poniżej 25 lat 😉 Takie ułatwienie dla młodych seniorów.
Jeźdźcy od 16 do 25 roku życia w konkursach GP
Kojarzycie, czy któryś fotograf robi zdjęcia w Barłominie teraz?
na naszym fb są zdjęcia z wczoraj
Mam pytanie odnośnie trwałości i jakości skór w siodłach prestige i ogólnego serwisu sprzedażowego. Jesteście zadowoleni? Widziałam kilka niezbyt starych prestige, które wyglądały kiepsko, zastanawiam się czy to taka jakość skóry czy też kwesta dbania o sprzęt itp? Jak wygląda kontakt z serwisem? Np. z equipe miam złe wspomnienia- ciągle nie można było się dodzwonić, a jak już się udało, to przedstawiciel nie mógł dojechać- zawsze miał coś.

Generalnie szukam siodła z szerokim kanałem, dość krótkiego, z dużą ilością miejsca na kłąb i od strony jeźdźca z krótką tybinką. Jakieś sugestie co do modelu wartego polecenia? Jeździłam w passierze comfort i coronie II, elfabie, prestige optimax, D2 i philosophy.
domcia406, sprawdzałaś Erre? Ja jestem monotematyczna, ale serio to jest przepaść między np. optimaksem czy nawet d2.
Jeśli chodzi o prestige (w cielaku) to z mojego doświadczenia - żeby serio wytrzymywały (nawet przy jednym koniu) to niestety codzienne smarowanie - inaczej skóra przesycha i jest strasznie podatna na uszkodzenia. Miałam okazję obserwować jednocześnie dwa identyczne prestige cielęce (DD) i o ile w przypadku jednego faktycznie właścicielka wzięła sobie do serca codzienną pielęgnację o tyle w przypadku drugiego - olano to. Oba jeżdżone na jednym koniu. W przypadku pierwszego faktycznie był po roku w fajnym stanie - w przypadku drugiego było fatalnie. Dla mnie taka sytuacja jest kosmosem - serio nie mam czasu na codzienne zajmowanie się siodłem.
W zeszłym roku sprzedawałam prawie 3-letnie Erre Adelinde - było w super stanie. Obecnie mam Vittorię (ponad rok ma) - wygląda super a serio prawie jej nie tykam, czasem przecieram z kurzu.
domcia406, Prestige zwykle są teraz ze skóry cielęcej. Co oznacza, że są miękkie ale mnie trwałe. Moje po dwóch latach wyglądało jak mój poprzedni Kieffer po 10 latach. Z mojego punktu widzenia serwis Prestige był dobry - przyjeżdżał pan Paweł Kostrzewa i robili co trzeba. Z różnych względów, również szybkiego zużycia sprzedałam Prestige i przesiadłam się Na Erreplus i jestem bardzo zadowolona, zarówno z samego siodła jak i z serwisu (Ola Wróbel).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się