Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 sierpnia 2020 08:26
Sonika z ciekawości próbowałam znaleźć wniosek, który Cię interesuje ale też nie byłam w stanie tego wyszukać ani po tytule ani po symbolu..... Najprościej będzie wypełnić, wydrukować i wrzucić do urny przed urzędem, opłatę wnieść na konto. (u nas tak to funkcjonuje).
Sonika
Mam zeskanowany, poszło pw
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 sierpnia 2020 15:23
Mozesz wyslac po prostu pismo napisane ma epuapie, musi ono zawierac wszystkie obowiazkowe elementy. I kazdy wnioskodawca musi podpisac wniosek swoim podpisem zaufanym.

JARA zrobiłam już tak raz, rok temu, nie mam odpowiedzi do dziś.
Nie znalazłam arkusza do konkretnego zaświadczenia i postanowiłam spróbować tak, wysłać im na ogólną wiadomość.
Zostaje wycieczka do skarbówki  😵
Gdzie się wyrzuca zepsute małe agd typu suszarka/lokówka/prostownica itp?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 września 2020 10:32
Do punktu zbiórki elektrośmieci  😉 Sprawdź na stronie firmy odpowiedzialnej za odbiór śmieci od Ciebie, gdzie ma takie punkty, ewentualnie czy świadczy usługi odbioru. Czasem można też w sklepach  oddać.
Czy da się zastrzec nie swój PESEL bliskiej osoby (dziadek) Jest podejrzenie, że mógł zostać ofiarą oszustwa (kredyt na pesel)
Tak naprawdę nie ma możliwością wzięcia pożyczki na podstawie samego numeru, gdyż potrzebne są także inne dane. Wszystkie transakcje pieniężne muszą być odpowiednio zabezpieczone, żeby zapobiegać oszustwom i firmy pożyczkowe bardzo dbają w tym kontekście o swoich klientów. Mimo że nie wymagają dostarczenia dodatkowych dokumentów i wystarczy dowód osobisty, to proces weryfikacji uniemożliwia wyłudzenie pożyczki na nieswoje dane.

Chyba że dziadkowi zaginął dowód i podejrzewacie kradzież?
Nie bardzo wiem, gdzie spytać. Mamy kogoś, kto ogarnia informatyczne rzeczy - Thunderbirda tak porządnie? Miałabym kilka pytań na PW. :kwiatek:
busch   Mad god's blessing.
10 września 2020 09:28
Czy da się zastrzec nie swój PESEL bliskiej osoby (dziadek) Jest podejrzenie, że mógł zostać ofiarą oszustwa (kredyt na pesel)


Spróbuj BIK-a, może być potrzeba lekkiego zaangażowania dziadka w założenie mu tam ochrony, ale będziecie mieć czarno na białym - możecie wyciągnąć raport lub/i założyć mu alerty.
Tak naprawdę nie ma możliwością wzięcia pożyczki na podstawie samego numeru, gdyż potrzebne są także inne dane. Wszystkie transakcje pieniężne muszą być odpowiednio zabezpieczone, żeby zapobiegać oszustwom i firmy pożyczkowe bardzo dbają w tym kontekście o swoich klientów. Mimo że nie wymagają dostarczenia dodatkowych dokumentów i wystarczy dowód osobisty, to proces weryfikacji uniemożliwia wyłudzenie pożyczki na nieswoje dane.

Chyba że dziadkowi zaginął dowód i podejrzewacie kradzież?

Nie, absolutnie. Po prostu dziadek nosi przy sobie kartkę z numerem (potrzebny mu jest do wykupienia recept) i boimy się, że gdyby ją zgubił to może paść ofiarą oszustwa. Albo komuś przedyktować, jest w takim wieku, że po prostu nie do końca ogarnia. Inną kwestią jest, że może go komuś po prostu podać, nie myśląc o tym, że to może być oszust  👀
Parabanki też tak kontrolują, myślałam że właśnie jest to bardzo łatwe, kompletnie nie mam doświadczenia z takimi ,,firmami".


[quote author=Jasmine link=topic=20.msg2944490#msg2944490 date=1599655053]
Czy da się zastrzec nie swój PESEL bliskiej osoby (dziadek) Jest podejrzenie, że mógł zostać ofiarą oszustwa (kredyt na pesel)


Spróbuj BIK-a, może być potrzeba lekkiego zaangażowania dziadka w założenie mu tam ochrony, ale będziecie mieć czarno na białym - możecie wyciągnąć raport lub/i założyć mu alerty.
[/quote]
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Hej, hej. Potrzebuję odpowiedzi na bardzo ważne dla mnie pytanie 😀 Czy w Listopadzie na drzewach są jeszcze liście czy spadają raczej w Październiku a Listopad to w większości smutne drzewka i liście pod spodem? Chodzi mi o to czy w Listopadzie drzewa wyglądają jeszcze ładnie czy to już raczej ten smętny element jesieni.
Jak mróz nie złapie to powinny wisieć. Przeglądam zdjęcia z listopada w telefonie i brzozy zielono-żółte.
No własnie ja patrzyłam na jesienne sesyjki z konikami i ładne liście to były okolice 20-25 Października. Obawiam się, że w Listopadzie już te liście i drzewa mogą być brzydkie :C
Chess, w naszym klimacie to chyba wszystko "zależy" 😉 jak odpaliłam zdjęcia z zeszłego roku, to pod koniec października część była jeszcze żywo zielona, reszta złota, w połowie listopada niektóre drzewa już były całkiem gołe, a inne ledwo zażółknięte 😀 także zależy od pogody no i od tego, jakie to drzewa 😉
No właśnie jak sama próbowałam sobie odpowiedzieć to doszłam do tych samych wniosków. Wszystko zależy i być może 😀
Własnie planuję zajęcia z dziećmi i na listopad mam temat liści. I właśnie zastanawiałam się czy to nie będzie trochę "wyciąganie trupa" z szafy - mówienie o ładnych liściach w momencie kiedy one są już rozmoczoną paćką po kilkudniowej ulewie albo leżą pod drzewami 😀 W każdym razie trochę zmieniłam temat i powinno być git.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2020 11:00
Chess też sporo zależy od części kraju i od gatunków drzew. Np. na bukach czy dębach liście zostają na zimę nawet 🙂 więc takie bukowe zagajniki i w grudniu będą ładnie wyglądały.
No właśnie tak sobie myślę, że bliżej realnego terminu podejmę decyzję czy to będą liście czy raczej herbatka z pomarańczą i dynie <3
Chess a może zadaj dzieciom wczesniej prace w pazdzierniku,zeby zbierały liście i wklejaly na kartkę/brystol/zeszyt a w listopadzie przeprowadź lekcje z rozpoznawania i podpisywanie gatunków?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 września 2020 22:55
Za dzieciaka miałam przebite uszy - do pewnego momentu nosiłam kolczyki, ale od kilku lat tylko okazjonalnie. Od roku nie zakładałam kolczyków, a jedno ucho zaczęło się babrać - robi się kulka i po naciśnięciu wypływa ropa - co z tym zrobić? Do jakiego lekarza się skierować? (Chociaż teraz bym wolała wizyt u lekarza uniknąć)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 września 2020 10:54
Safie ja bym to dezynfekowała kilka dni po prostu.

Szukam kołdry. Takiej hiper turbo ciepłej. Najlepiej ciężkiej. Wynalazłam w Jysku taką niby ciepłą, podwójną 1000g + 1400g , pojechałam  nawet do cywilizacji pomacać i się okazała straszną padaką  🙄 cienkie to to, wypełnienie jakieś takie luźne, lekka, no lipa.
Śpię pod dwoma kołdrami plus kapa, w długiej piżamie i bluzie 🙄 mam dosyć, chce ciepłą kołdrę, żeby mi jedna wystarczyła.
Ps. Cieplej w sypialni nie zrobię, bo małż na udar cieplny gotów zejść.
zembria znam Twój ból, mimo, że mam ciepło w sypialni. Mam podwójną kołdrę z wełną z alpaki, ale i tak muszę ją dociążać. Kiedyś miałam prawdziwą pierzynę ale przepikowaną i można było nią zabić, więc jeśli masz jakąś babkę na wsi i może uszyć z prawdziwego puchu to nie ma nic lepszego.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 września 2020 11:59
Nie mam niestety i nie wiem, czy małż się nie rozsmarka pod pierzem.
Ach te małże teraz takie delikutaśne  🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 września 2020 15:51
A żebyś wiedziała 🙄 🤣 Całe życie ma problemy z zatokami, wolę nie ryzykować. Wystarczy że śpimy z 4 kotami 😉
safie jeśli używasz takich "zwyczajnych" kolczyków to najprawdopodobniej jest to uczulenie, ponieważ w takich standardowych kolczykach metalowe elementy są zrobione z metalu z domieszką niklu, może po prostu lepiej kupić kolczyki z tytanu czy bioplastu, takie nie uczulają 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 września 2020 16:18
Borkowa, ale ja kolczyki ostatnio miałam założone rok temu, a ta ropa to teraz wyszła  👀 wsadziłam srebrnego kolczyka wczoraj, żeby sprawdzić czy w dziurce nie ma już ropy i tyle
Moja znajoma miala taka sytuacje i codziennie wkladala w dziurke na kilka godzin kolczyka posmarowanego antybiotykiem - przeszlo. Tez przez lata nie nosila kolczykow, ale odkad wyleczyla zalozyla zwykle labrety ze stali chirurgicznej i taki uklad dziala.
Ja sama mam koszmarna alergie na nikiel, na wszelki wypadek nosze tylko tytan.
dea   primum non nocere
23 września 2020 04:58
Jak nie jest dramatycznie tylko coś się zaczyna babrać (bolesność, opuchlizna, wilgotne), to leję na kolczyk spirytus salicylowy. Dzień, dwa i przechodzi. Tyle że to nie jest środek na rany, więc jeśli się zrobiło większe bagienko, to bym czego innego użyła.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 września 2020 08:34
Tak zrobię - kupię sobie tytanowe kolczyki i będę wkładać z antybiotykiem.

Teraz przemywam manusanem i przykładam wacik z octaniseptem

Dziękuję za podpowiedzi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się