KOCHAM KINO :)

smartini   fb & insta: dokłaczone
09 września 2020 20:18
Achaja, taaaak, nie mogę się doczekać 😍

w sumie, my byliśmy niedawno na Tenecie i omamo, to jest super. Porównywanie do Incepcji troszku raczej na szkodę w odbiorze filmu, to nadal film akcji gdzie głównie mają być wybuchy i bicie po mordach ale jakie to piękne wybuchy i jakie genialne bicie po mordach.
Nolan się już chyba po prostu popisuje i bierze na warsztat gatunek i pokazuje 'paczcie, zrobię lepiej i to bez grinskrinów'. No podobno nie było takowych na planie Teneta.
Baaardzo polecam obejrzeć w Imaxie, te ujęcia i ta muzyka (tym razem nie Zimmer bo pracował nad Diuną a autor ścieżki do Czarnej Pantery a wyszło bosko!) zasługują na tą jakość.
Ja pewnie pójdę jeszcze raz, ewentualnie 7 razy :P

Młodzi mutanci - ot taka prosta rozrywka, nawet momentami troszku creepy. Na bezmózgi wieczorek nad popcornem
Ja też przebieram nogami  😍 Cudownie, że utrzymano datę grudniowej premiery. Z Chalameta to się robi aktor, czekam z niecierpliwością. Czy French Dispatch utrzyma premierę październikową?
Ponad 6 miesięcy minęło od mojej ostatniej wizyty w kinie (Tommaso) i jest Tenet  😜 Mimo premierowego pokazu w sali 6 osób  👀 Nie przyszłoby mi do głowy, żeby porównywać obraz z Incepcją. Każdy film Nolana jest zupełnie inny, i każdy jest zupełnie nowy, czegoś takiego w kinie jeszcze nie było.
Jutro powinnam zaliczyć Nowych Mutantów, zwiastuny potwierdziły też Wonder Woman 1984 (2.10) i Śmierć na Nilu (16.10). Czarna wdowa - 6.11.
Ktoś wybiera się na Mulan? Bajki mnie zupełnie nie pociągają, do tego bojkot filmu związany z politycznymi komentarzami głównej aktorki jakoś nie zachęcają.
Na Tenet wybraliśmy się specjalnie do IMAXa, no i warto, warto (na Diunę też na pewno pojedziemy) 😀 W połowie filmu jedno wielkie wtf, ale potem wiele się wyjaśniło i (niestety) domyśliłam się o co chodzi i kto gdzie był. Wizualnie chapeau bas, natomiast scenariuszowo jest dość prosto. Dzisiaj idziemy jeszcze raz, żeby sobie to poukładać w głowie 😉

Co do Mulan - pewnie pójdę, będąc fanką animacji, ale jakoś po zwiastunie film mnie nie pociąga szczególnie, a jeszcze fakt, że Disney kręci i dziękuje w napisach końcowych rejonom, gdzie są obozy koncentracyjne i przymusowa sterylizacja - nie zachęcają :/

Zdecydowanie bardziej jaram się Wonder Woman i Śmiercią na Nilu 🙂

Btw, Netflix wypuścił zwiastun Rebeki i tak jak boję się horrorów, tak ten chyba obejrzę, bo wygląda świetnie 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 września 2020 09:12
Achaja, jak dla mnie to ten film był wystarczająco zagmatwany, scenariusz spokojnie mógł być prosty, to w końcu film akcji 😀 ale bójka głównego bohatera z... no, bez spojlerów, to majstersztyk, wynagradza każdą prostotę scenariusza 😁
My też fani animacji więc Mulan będzie, jestem zwyczajnie ciekawa, niektóre liveaction są fajne (chociażby Aladyn), inne wypadają słabiej, ciekawam jak tu wyjdzie.
No i pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu Mank, nowości Finchera dla Netflixa.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 września 2020 10:22
Ja sobie na Tenet poczekam aż wpadnie na streamingi, nie uśmiecha mi się latać teraz do kina 😉

Obejrzałam na Netflixie I’m thinking about ending things i przyznam, że zachwycił mnie dziwnością i tym ciągłym, dającym się dość mocno odczuć niepokojem, niepewnością i pewnym dyskomfortem w relacjach.
Po drugim seansie Teneta nadal nie ogarniam akcji na "autostradzie" 🙄 😁
Ale za to dotarłam do ciekawej teorii dot. Neila - nieco naciągana, ale nie nieprawdopodobna 👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2020 09:37
Achaja, dej link! 😀 ja muszę iść jeszcze raz i się mocno przyjrzeć ostatniej akcji bo trochę nie ogarniam właśnie tego co się Neilem stało, musze sobie to poukładać w głowie xP
smartini, akurat w tym filmie jest o tym mowa 🙂



edit:
Wonder Woman przesunięta na grudzień 👿
Serio? Wczoraj byłam w kinie i leciał zwiastun  🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 września 2020 08:49
espana, ja jak ostatnio byłam to leciał zwiastun Mulan zapowiadający premierę na wiosnę 2020 😁
Halko, widziałyście coś ostatniego na Netflixie ? Chętnie bym obejrzała dzisiaj jakiś film, nie komedia i nie romantyczny, tym bardziej nie świateczny  😁

ktoś, coś  :kwiatek:
kolebka, my ostatnio na Netflix oglądaliśmy film z 1995 roku - Siedem, więc pewnie widziałaś :P
Z innych z Netflixa:
Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
Ulepszenie
I Don't Feel at Home in This World Anymore
Hush
Porwana pamięć (to był mocny film)
widzę, że tez jest na Netflix - Contratiempo (bardzo dobry film!)
Opiekun (The Fundamentals of Caring) nadal polecam 🙂

Zależy czego szukasz 🙂

Ostatnio z netfliksowych oglądałam Diabła wcielonego. Nie lubię komedii i romantycznych 🙂 a o diable w sam raz na święta  😁

A propos:

KIEDY OTWIERAJĄ KINA???
kolebka, my ostatnio na Netflix oglądaliśmy film z 1995 roku - [s]Siedem[/s], więc pewnie widziałaś :P
Z innych z Netflixa:
[s]Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street[/s]
Ulepszenie
I Don't Feel at Home in This World Anymore
Hush
Porwana pamięć (to był mocny film)
widzę, że tez jest na Netflix - [s]Contratiempo[/s] (bardzo dobry film!)
Opiekun (The Fundamentals of Caring) nadal polecam 🙂

Zależy czego szukasz 🙂


dzięki Ci dobra kobieto  :kwiatek: część widziałam, Porwana pamięć wygląda naprawdę spoko. Lubię filmy ambitne, po prostu dobre; nie przepadam za lekkimi popierdółkami, jak nie chce mi się myśleć to wolę włączyć TTV  😂

Btw, ostatnio ogladałam Nie słuchaj ich - naprawdę dobry horror!


smartini   fb & insta: dokłaczone
16 grudnia 2020 12:56
Ja na liście do obejrzenia z Netflixa mam: Mank (biografia), The Social Dilemma (dokument), Czego nauczyła mnie ośmiornica (dokument)
Świetny jest Przemytnik Eastwooda (dramat)

Widział ktoś Erotica 2022?
Ooooo smartini, przypomniałaś mi, że The Social Dilemma też mam na liście do zobaczenia 🙂
The Social Dillema sztosik, bardzo dobrze się oglada.

Erotica 2022 mnie zaciekawiła, ale oceny na filmwebie już mniej  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 grudnia 2020 14:06
kolebka obejrzyj I’m Thinking of Ending Things. Jest fantastycznie dziwaczny. Obejrzałam ostatnio tez The Titan, dziwnie niepokojący, podobnie jak The Quake. I KONIECZNIE Dawca Pamięci.
Polecam też: Opiekun, Diabeł wcielony, Kodachrome, Contratiempo, Złość, The Lodgers, The Current War, Paramedic, The Cube, Escape Room, Misery, Dark Web - usuń znajomego, Lekarstwo na życie.
Poza Netflixem: Przebudzenia, Eksperyment (oba dostępne na cda).
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 grudnia 2020 14:51
Z dziwnych to polecam Przepraszam że przeszkadzam, tam się dzieją dziwne rzeczy xD ale nie wiem czy teraz jest gdzieś na jakiejś platformie, jak nie to zapisać na przyszłość aż się pojawi :P
smartini,  Erotikę 2022 wiedziałam. Ekstremalnie nierówna.
Facella obejrzałam wczoraj I'm thinking about ending things i miałam takie WTF spore  😵  niesamowicie intrygujący film, ten otrzepujący się pies był na maksa psychodeliczny  😂 

Skąd Wy takie cuda wynajdujecie ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 grudnia 2020 12:22
Leci sobie film za filmem jak pracuję, jakoś algorytm się tak wyuczył  😂 ja wyłapuje filmy po tytułach i obrazach, czasem z zapowiedzi i sugestii Netflixa coś wybieram. Raczej nie sprawdzam na filmwebie ocen, czytam opis i jeśli mnie zainteresuje, to oglądam. Pracuje w domu 8h dziennie, coś sobie leci w tle non stop i z tego wyłapuje co lepsze, zapisuje tytuły na później, żeby moc obejrzeć porządnie.
Z racji tego, że plany Sylwestrowe w tym roku szalone (swoją drogą mój wymarzony Sylwester na kanapie z dobrą szamą 😀 ), to robię listę filmów z Netflix do obejrzenia.
Warunek musi być w miarę lekki, bez smutków i poważnych tematów. No i nie za bardzo babskie, bo chłop mi będzie towarzyszył. Pomożecie? 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 grudnia 2020 23:22
Bal, Opiekunka, Opiekunka 2: Demoniczna Królowa, Wszyscy moi przyjaciele nie żyją, Holidate, Baby Driver, Kryptonim U.N.C.L.E., Bumblebee, Wyspa Róży, Opiekun, Nic do ukrycia, Swatamy swoich szefów, Giń 2020 (jeszcze nie oglądałam), Nie można inaczej.
Coś sobie chyba wybierzecie  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 grudnia 2020 23:51
o, o, wiedziałam, że Sorry to bother you o którym ostatnio pisałam wleciał na Netflixa, też pasuje jeśli dodać jeszcze warunek 'popier***ny' 😁
Tym razem szukam czegoś mniej ambitnego, na piątkowy wieczór do czipsów i drineczka  😁  ktoś coś  :kwiatek:?
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 stycznia 2021 12:27
Dużo Woody’ego Allena jest na Netflixie jeśli lubisz 🙂 my ostatnio mieliśmy maraton.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lutego 2021 18:12
Helpunku!

Na Netflixie jest nowy, polski film "Milosc do kwadratu". Poszukuję utworu z tego filmu, dokładnie 14:50, kiedy dochodzi do sceny pocałunku w aucie. Shazzam sobie nie poradził.
Kina studyjne otwarte, więc korzystam.
Sound of metal - świetna rola Riza Ahmeda plus stosunkowo mała konkurencja spowodowana covidem czynią go jednym z czarnych koni w wyścigu do Oscara za główną rolę męską. Czy zagrozi mu Mads Mikkelsen w duńskim Druk zobaczę w sobotę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 marca 2021 13:00
Obejrzałam Ligę Sprawiedliwości Zacka Snydera. O kurde ale petarda  😵 wersja kinowa się nie umywa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się