WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Mam wielką nadzieję, że "bez paszportów" oznacza po prostu, że młodzież była zgłoszona odpowiednio, ale dokumenty jeszcze nie doszły i dlatego są "bez". 150 koni to się w Janowie rodzi w dwa sezony, oby ta liczba to były właśnie tegoroczne i zeszłoroczne źrebaki z papierami w toku. Największa znana mi wtopa ever w temacie papierologii póki co należy do Michałowa i oby nic tego nie przebiło, bo to by była jakaś masakra. edit: podobno nawet wśród czterolatków niektóre nie mają paszportów.  😵 edit2: na szczęście podobno są zgłoszone, tylko PKWK wystawia paszporty dopiero przy konieczności ich użycia, typu wyścigi albo sprzedaż ze stadniny. Yym, okej, dla mnie dziwny system, ale może nie będzie stad NNów.
Tutaj artykuł i komentarze

Co do reszty to opis wygląda niestety jak smutna rzeczywistość wielu koni i innych zwierząt w Polsce, dlatego jestem w stanie uwierzyć, że nie działo się dobrze (delikatnie ujmując). Jednocześnie na szczęście nie widać, żeby tam teraz-zaraz musieli przyjechać animalsi i odebrać zagłodzone szkielety czy coś takiego (sezon pastwiskowy na pewno tutaj pomaga). Po tych opisach i zdjęciach to o krowy się bardziej boję niż o konie, szczerze mówiąc, ale nie jestem szczególnym znawcą krów i też nie byłam dawno na miejscu, więc tak tylko głośno myślę.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 maja 2020 11:21
Byłam w sierpniu zeszłego roku w Janowie i nie widziałam jakiś wielkich zaniedbań. W stajniach przy hali bardzo czysto, w hodowlanych może i obornik nie jest wyrzucany co chwilę, ale nie było go zbyt wiele (może taki z tygodnia) a klacze ze źrebakami dużo czasu spędzają poza stajnią. Ale niestety faktem jest, że nie przykładają wagi zbytnio do żywienia (poza stajniami przy hali i wyścigowymi gdzie konie dostają dodatkowo paszę) i konie które mają problemy z utrzymaniem masy wyglądają gorzej. Poza tym mój koń podczas pobytu w Janowie miał termin szczepienia, nikt tego nie dopilnował i musiałam robić bazówkę jak wrócił.
A tymczasem po 4 latach wreszcie opublikowano wyniki audytu, jaki przeprowadzono niedługo po odwołaniu pp. Treli, Białoboka i Stojanoiwskiej:

https://www.gov.pl/attachment/0b60a0cc-2a83-4776-b5ba-6ae1ad81661f

Wystarczy przeczytać strony 5-7 żeby zobaczyć, że pod kątem prawnym i księgowym wszystko było prawidłowo, a ewentualne dalsze uwagi co najwyżej są zaleceniami sformalizowania i większego uporządkowania pewnych aspektów działalności stadniny. Zatem pytania:
1) Jakim prawem pewien bucefał parę lat temu bił pianę, warcząc: "Za złodziejstwo !" ?
2) Jakie podstawy ma obecny minister, żeby nadal twierdzić, że przed 2015 w Janowie nie działo się dobrze ?
3) Czemu ten dokument był przez aż 4 lata utajniony ? I dlaczego tyle czasu z kadencji obecnego ministra musiało minąć, żeby został w końcu ujawniony ?
vissenna   Turecki niewolnik
10 lipca 2020 19:57
Ciekawy wywiad z P. Trelą o Janowie i o tym co dziś robi:
https://tiny.pl/7dndw
vissenna   Turecki niewolnik
11 sierpnia 2020 15:55
https://fakty.interia.pl/prasa/news-rz-skandal-na-aukcji-koni-w-janowie-podlaskim,nId,4663446
No to się porobiło...



😲 😲 😲
Pięknie się panowie bawią...  😵
Bawią, nie bawią... Z notatki policyjnej wynika, że wbrew wersji publikowanej przez pana Mateusza oberwał z liścia, a nie "z pięści w tył głowy" i nie poniósł żadnego uszczerbku. Czyli było tak, jak to opisywał od początku pan Marek. Co będzie dalej - to już sprawa między oboma panami, ale pan Mateusz z pewnością następnym razem dwa razy się zastanowi, zanim określi kogoś mianem "mendy" 😉
desire   Druhu nieoceniony...
14 sierpnia 2020 16:39
O, a tak długo o klamczuszku było cicho.
Nie powinnam pisać tego, ani mówić, ale na tego plaskacza zasłużył, ot co. 😉
https://wiadomosci.wp.pl/stadnina-w-janowie-podlaskim-prezes-marek-gawlik-podal-sie-do-dymisji-ma-juz-nastepce-6552943933127616a

Marek Gawlik nie jest już prezesem stadniny koni w Janowie Podlaskim. Podał się do dymisji. W piątek zastąpił go na tym stanowisku Lucjan Cichosz, były senator i poseł PiS. To już piąty prezes stadniny od 2016 roku.

Gawlik stadniną w Janowie Podlaskim kierował zaledwie od 5 miesięcy - od początku kwietnia. Dlaczego zrezygnował?

- To szersze zagadnienie. Nie mogłem dłużej funkcjonować na tym stanowisku. Sam złożyłem rezygnację, powody były różne, ale nie mogę o nich mówić - stwierdził w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl Gawlik.
Burdel na kółkach. Już chyba nikt nie traktuje poważnie stadniny w Janowie.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-rzeczpospolita-wpompuja-miliony-w-stadnine-w-janowie,nId,4746808

​Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dołoży do słynnej hodowli koni, która podczas rządów PiS stanęła na skraju bankructwa - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Jak przypomina dziennik, od 11 września Stadnina Koni Janów Podlaski ma nowego prezesa - to były senator i były poseł PiS Lucjan Cichosz. "I już na starcie może liczyć na wsparcie rządu. Podległy ministrowi rolnictwa Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zamierza dokapitalizować stadninę" - czytamy w "Rz".

Z informacji, które KOWR przekazał gazecie, wynika, że decyzję o dokapitalizowaniu podjęto "w związku z rolą i znaczeniem Spółki SK Janów Podlaski sp. z o.o. dla polskiej hodowli koni czystej krwi arabskiej". Dokapitalizowanie - jak podaje dziennik - ma nastąpić "w zamian za nowe udziały wydane jedynemu wspólnikowi - KOWR". "Jednocześnie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pragnie podkreślić, że planowane dokapitalizowanie przeznaczone będzie na cele li tylko rozwojowe" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Według gazety kwota dokapitalizowania może wynosić 5 mln zł.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się