M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 września 2020 07:02
fin, o sąsiadów 😉
Oczywiście nie każdy się przyzna, że sąsiedzi dają w kość, ale pytać warto. Nasz sprzedający uprzedził, że część jest spoko, a części zależy jedynie na tym, czy będziemy wrzucali śmieci do odpowiedniego kontenera...
Fin, o wysokość rachunków, o typ ogrzewania, jeśli to stare mieszkanie to kiedy był remont instalacji, jeśli jest wspólnota mieszkaniowa, to jak duża, jakie są plany odnosnie remontów i ile środków jest zebrnych na funduszu remontowym. Jakie sa problemy osiedlowe. Jesli są wokół puste działki to sprawdzilabym plany zagospodarowania. Przeszłabym sie sama do sąsiadów z góry i zapytała jak im się mieszka.
Hej, czy znacie może jakiegoś godnego polecenia stolarza w okolicach Warszawy (albo na północ Łochów/Wyszków), który zrobiłby mi dwie szafki do kuchni na działce? Potrzebuję prostych mebli na wymiar, na wzór starych. Fajnie gdyby mógł coś praktycznego podpowiedzieć na temat np. materiałów  🙂
Orientujecie się przy okazji jaki może być orientacyjny koszt zrobienia 2 szafek 50x70x70, dwudrzwiowych, jedna z szufladą, bez blatu, w jednej dziura na zlew? W sklepach to zupełnie nie moja bajka, mam mały, drewniany domek, nie będę tam pchać ciężkiej zabudowy. W 1000 mam szansę się zamknąć?

Ostatnie pytanie - jakie macie patenty na osłonięcie drewnianej ściany w kuchni nad kuchenką, blatem, żeby nie niszczyć drewna np. chlapiącym tłuszczem? Do tej pory był przybity taki prowizoryczny plastik udający kafelki, ale bardzo już chciałabym go zmienić na coś docelowego. Kafelków pewnie nie położę na ścianę z cienkiej płyty, ale może na jakąś inną płytę, którą przymocuję do ściany? Macie doświadczenie z tapetami/ plexi itp? Nie lubię takich rzeczy, ale coś tam musi niestety być  🙄 No i nie chcę robić teraz wielkiego remontu, porywać na np. wycinanie kawałka ściany i zamiany płyty sklejkowej na kartongips czy coś, raczej odświeżenie wnętrza. Dzięki z góry za podpowiedzi  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 września 2020 08:29
Atamanka, są takie specjalne szklane płyty, które montuje się do ściany by osłonić drewno/cegłę/beton 🙂 fajne rozwiązanie, bo łatwo się czyści a nie rozwala 'wizualnie' ściany, która jest cała z jakiegoś wrażliwego materiału

Fin też bym pytała o sąsiadów, o wysokości rachunków, o to, co w danym mieszkaniu przeszkadza (tramwaj za oknem? sąsiad zafascynowany stepowaniem?), co jest na +, czy w okolicy coś się mocno korkuje, autobus zawsze się spóźnia? Tak zwyczajnie żeby wiedzieć, czego się spodziewać/ W Twoim przypadku bym też pewnie zapytała czy jest sporo psów, jak aktualny właściciel nie ma to pewnie nie orientuje się za dobrze ale może jednak 😉 Jak relacje z sąsiadami itp.
Dziękuję dziewczyny za typy! I proszę o kciuki 😡

smartini, podobno na tym piętrze wszyscy mają psy, łącznie z obecnymi właścicielami mieszkania 🤣
Atamanka, na twoim miejscu przejrzałabym starannie lokalny olx. Można znaleźć dokładnie takie szafki, jakich potrzeba (po ucięciu nóżek, wycięciu otworu pod zlew), szafki niekoniecznie kuchenne.
Na płytę za kuchnią proponuję kupić ile trzeba szklanej tapety (są na metry), przykleić i pomalować... "olejną". Zwykłą emalią, ale matową.
Druga opcja to resztki mozaiki w jakimś budowlanym, kilka płytek. Mozaiki z reguły są cienkie, mają pod spodem taką szklaną (włókno) osnowę i można to przykleić na wikol,
dobrze zabezpieczając taśmą do wyschnięcia. No i super byłby kawałek blachy, np. mosiężnej czy miedzianej, czy nierdzewnej.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 września 2020 12:03
Fin tez jesteśmy na etapie kupna właśnie  :kwiatek: wiec mogę jeszcze doradzić sprawdzenie o różnych porach jak jest z parkowaniem, sprawdzenie nawigacja poziomu zakorkowania w godzinach szczytu. Jeśli to blok to czy jest spółdzielnia czy wspólnota, czy grunt na którym stoi blok jest własnościowy. Pogadalabym z sąsiadami, zapytała o powód sprzedaży. Koniecznie rachunki do wglądu i sprawdzenie ile obecnie osób jest zgłoszonych ze mieszka bo zależnie od ilości rachunki będą się różnic. Jak z ogrzewaniem czy są nadpłaty czy niedopłaty itp.
:kwiatek:
Życzę powodzenia  :kwiatek:
Ps. Proszę o kciuki bo niby już mamy co trzeba ale mnie to tyle nerwów kosztuje, ze ja nie wiem czy dożyje przeprowadzki  😜
smartini, halo dzięki za tropy! Przynajmniej wiem w którą stronę googlować  😎 Opcja z blachą brzmi kusząco, dziena!
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 września 2020 12:24
Atamanka, apropos blachy to ja mam przyklejoną do ściany z Ikei, bardzo dobrze mi się sprawdza 🙂 no ale klejona do 'gołej' ściany, mogę wrzucić foto
Hej, wpadam tutaj z pytaniem o montaż plis okiennych- czy jest to takie super proste, że warto kupować i montować plisy samodzielnie czy może wasze doświadczenia są takie, że lepiej polegać na fachowcach?
smartini pokażesz?  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 września 2020 19:51
Atamanka, proszę 😀

(tak tak, nadal nie mam okapu
Jeśli chodzi o TU BYŁ SPAM - WIELKI CHAM  🏇na działkę to chyba nie warto przepłacać? Ja zdecydowałabym się na coś tańszego, tym bardziej, że użytkowane będą sporadycznie 🙂
[center] ciągły spam... ni umi w szaptany, ni umi... do szaptuchy się naumić...

DodoMod
[/center]
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 września 2020 08:45
halo halo, czy można prosić dla Pani ostatecznego bana? bez powrotu?
smartini, piękny ten kwietnik z poprzedniej strony! Szukam czegoś podobnego, tylko że dla dość dużej doniczki (30cm średnicy).

My juz na finiszu  😅 czekamyjuz tylko na ścianę tv, osłony na kaloryfery, konsolę i biblioteczkę. Wczoraj przekazałam wykonawcy mój projekt. Niestety nie wiadomo, czy wyrobi się do Nowego Roku  😵
Jedyne co zostanie do zrobienia to deska kompozytowa na balkonie i druga łazienka, ale to już plany na 2021.

Mamy za to w końcu oświetlenie w kuchni i salonie  😍







Tu będzie połączenie konsoli z szufladami i osłony na kaloryfer



No i kwiatków nigdy zbyt wiele, już nie mamy gdzie stawiać  😁

galopada pięknie macie! ja póki co urządzam pokój w Toruniu, wczoraj i dzisiaj przenosiłam się z mniejszego gdzie nic się ni mieściło, teraz mam pole do popisu - i już trzy nowe roślinki zagościły.

Ale pomocy! Czy ma ktoś z Was kallax z wkładem z drzwiczkami? Bo kupiłam dzisiaj ten wkład i nie mam jednej części takiego jakby kątownika, który z tego co widzę służy tylko do odmierzenia jak głęboko wkład włożyć. Nie chce mi się jechać spejalnie do sklepu i wymieniać, myślę, że jakbym się dowidziała jakich jest wymiarów to sobie sama odmierzę i zaznaczę gdzie ten wkład przykręcić. Będę bardzo wdzięczna jeśli ktos z Was ma i mógłby mi ten element zmierzyć.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 października 2020 18:36
Magdzior, poszukaj po instrukcjach w internecie w różnych językach, czasami zdarzają się takie papierowe szablony, ja tak uratowałam raz sytuację przy niedzielnym montażu i druknęłam :P może się nie udać ale warto sprawdzić 😉 ja miałam szablon oddzielnie ale chyba w norweskiej (?) instrukcji znalazłam w pdfie
emptyline   Big Milk Straciatella
02 października 2020 18:50
Magdzior, z wymiarami nie pomogę niestety, bo już nie mam, ale ja to montowałam na ślepo, bez odmierzania. 🤣
Orientujecie się może czy istnieje jakiś darmowy program do projektowania wnętrz w którym ułożę sobie płytki heksagonalne w dowolny sposób (w sensie że nie automatycznie na całą podłogę)?  :kwiatek: Czy muszę sobie to udłubać w Photoshopie?  😵
Z darmowych jest Pcon Planner, jednak trochę zabawy będzie w wycinaniu modelu płytki w kształt heksagonu (trzeba będzie kształt wycinać z kwadratu). Ale poza tym to całkiem fajny program jak na darmowy, rendery mogą wyjść całkiem znośne 😉

EDIT. Nakłamkoliłam, jest jednak opcja stworzenia wieloboku więc nie będzie trzeba tak mocno się z tym bawić  🤣
Anythic, dziękuję  :kwiatek: choć nie wiem czy przebrnę, dość to skomplikowane (nie mówiąc już o kompletnie źle działającym katalogu z assetami mebli).
Na stronie Pcona są tutoriale, może warto obejrzeć  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 października 2020 10:00
Czy gdzieś dostanę komodę podobną do Ikea TARVA? Znalazłam fajną przeróbkę, ale z tej serii tylko łóżka są dostępne 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 października 2020 11:50
ja się chwalę, z racji szczeniaczka wróciła nam chwilowo klatka do mieszkania, biurko z klatką leży zaprojektowane alei tak trzeba najpierw przejść etap metalu, więc trzeba było zrobić na nią miejsce.do tego wjechała półka (bo oczywiście mam milion potrzebnych mi papierniczych gratów, nic nie poradzę...) i wjechały diy półki do sypialni. Na ksiażki, na kocyki, na inne pierdoły 😉
jeszcze tylko pozbędę się kabla internetowego i będzie cacy!

było


jest


Przychodzę z pytaniem: łazienka 4 metry kwadratowe, mieszkanie dla singla, może pary (pod kątem szafek/półek takie info). Prysznic walk in, zlew, toaleta to wiadomo i pralka, nie ma opcji, że wrzucę pralkę do kuchni. Da się to ogarnąć, żeby można było jakiś krok zrobić, a nie tylko obrót wokół własnej osi? Kiepska jestem totalnie w ogarnianie przestrzeni, a trochę spędza mi to sen z powiek przy podejmowaniu decyzji. 😡
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 listopada 2020 15:46
mils, wrzuć wymiary, co innego 1x4, co innego 2x2 😉
smartini ech, racja, nie myślę z tego stresu. 🙄 243 x 164 to by było.
Ja mam mikro łazienkę, ma coś koło 4 m2, ale dokładnych wymiarów nie pamiętam, jest prawie kwadratowa. Mam tam pralko-suszarkę, ale mega żałuję, że nie wsadziłam jej do sporej kuchni jednak...

Coś mi się poplątało z załącznikami...
Pod umywalką mam wysuwana szuflade-kosz na pranie. Nad toaletą jeszcze wisi obrazek z gór 😉 I bidette obok toalety się udało wcisnąć.
Projekt zrobił nasz kolega. Wykonanie mniej mi się podoba, ale trudno, na teraz jest ok 😉
Zdjęcia zrobione tuż po remoncie, więc sorki za bałagan.
Cricetidae dziękuję za zdjęcia. :kwiatek: U mnie kuchnia też nie będzie wielka, ogólnie mieszkanie małe, taka kawalerka. W salonie z aneksem pralki nie chcę, bo mnie skręca jak pralka stoi w takim miejscu, a wszystkie pomieszczenia raczej niewielkie, więc jeszcze mniej miejsca wolę w łazience.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się