Zmiany ustawy o ochronie zwierząt

[quote author=Cień na śniegu]Potrzebna jest zgoda Senatu i podpis Prezydenta. A Duda tymczasem mówi tak: "Obiecuję ..."[/quote]

Zgoda senatu ? Przypominam, że za tym ustawowym potworkiem było ponad 350 (p)osłów, tak z lewa, jak i z prawa. Założę się, że w znakomitej większości podpisali tylko dlatego, żeby zrobić sobie dobry PR, a nawet nie wczytali się w to, na co się zgodzili. Biorąc pod uwagę skalę zjawiska zgoda Senatu wydaje się być tylko formalnością.

Podpis prezydenta ? Dla mnie ta osoba jest tak niewiarygodna, że bardziej chyba się nie da.
Ta ustawa jest tak niedopracowana i tak absurdalna w niektórych punktach, że momentami mam wrażenie, że jest gniotem puszczonym bez jakiś większych prac bo jest ustalone że ma być zawetowana i jest po prostu działaniem "pod publiczkę".


Też tak pomyślałam.

adreskontaktowy mnie to wygląda właśnie na ustawkę mająca poprawić wizerunek Dudy, o którym przecież mówi się "długopis". Zawetuje ustawę i już nikt nie powie, że podpisuje wszystko co każe mu Prezes. Jednak bardzo chciałabym się mylić...
adreskontaktowy, ale się uczepiłeś tych niewinnych zwierzątek, jeśli naprawdę nie widzisz różnicy między chomikiem czy muchą, to ja nie widzę różnicy między tobą, a przegrzebkiem. Jak dla mnie wszyskie muchy, komary i kleszcze mogłyby wyginąć, są okropną plagą wirusów, bakterii i pasożytów, choroby przez nie wywołane pochłaniają dziennie tysiące istnień, zaś nie słyszałam o chomikach-kostuchach.
Z tymi 15 metrami to chodzi o zwierzęta domowe. Ja już nie wiem generalnie czy koń to jest zwierzę domowe czy hodowlane? Ja w ten punkt w odniesieniu do koni to nie wierzę, bo to by był strzał w stopę dla wszystkich fundacji, które się końmi zajmują. Takich boksów w naszych stajniach to raczej ze świecą szukać - sami nie mieliby gdzie koni trzymać.
Koń to zwierzę hodowlane. Te przepisy co do kojców i uwięzi dotyczą domowych.
jestemzlasu, no właśnie tak mi się wydawało. Aczkolwiek już widzę 15m2 kojce dla owczarków np. Wszelkie hotele dla psów przestają mieć rację bytu. A ciekawe co zrobią w schroniskach...Wrocławskie schronisko rozrośnie się chyba na teren całych Osobowic, żeby spełnić warunki ustawy. Nie, nie coś jest nie tak...
[quote author=Chesall]adreskontaktowy, ale się uczepiłeś tych niewinnych zwierzątek, jeśli naprawdę nie widzisz różnicy między chomikiem czy muchą, to ja nie widzę różnicy między tobą, a przegrzebkiem. [/quote]
Chesall, ale ty się uczepiłaś  tych chomików i much...  Jeśli naprawdę nie widzisz w moich słowach celowego zabiegu mającego czemuś służyć w mojej wypowiedzi to ja nie widzę różnicy między tobą, a przedszkolakiem. Chociaż zapewne w tym momencie niechcący obrażam niektóre przedszkolaki...

[quote author=epk]Z tymi 15 metrami to chodzi o zwierzęta domowe. Ja już nie wiem generalnie czy koń to jest zwierzę domowe czy hodowlane? [/quote]
Zgadza się. A koń to zwierze gpospodarskie. Zaś co do kojców: w niejednym mieszkaniu pokoje mają 8-10 metrów kwadratowych.

Jak to ktoś celnie podsumował: teraz pierwsza lepsza krowa dostanie od gospodarza dłuższy łańcuch niż ten, jaki Adrianowi dał Prezes.

A przy okazji: art. 16a. dopuszcza pokazy zwierząt tylko takie, które polegają wyłącznie  na prezentowaniu cech danej rasy zwierząt - czyli gdyby Egist żył, to i tak nie zobaczylibyśmy go więcej na pokazach. Rozumiem również, że na przyjazd panów Pignona i Lorenzo też nie ma co więcej liczyć.
[quote author=Cień na śniegu link=topic=103163.msg2945554#msg2945554 date=1600608996]
adreskontaktowy mnie to wygląda właśnie na ustawkę mająca poprawić wizerunek Dudy, o którym przecież mówi się "długopis". Zawetuje ustawę i już nikt nie powie, że podpisuje wszystko co każe mu Prezes. Jednak bardzo chciałabym się mylić...
[/quote]
Ale dlaczego by miało prezesowi zależeć na poprawie wizerunku Dudy? Przecież to druga kadencja, więc o kolejną jego reelekcję walczyć nie będą. Chyba że mają plan to zmienić i ustanowić go wiecznym długopisem. Ale w to nawet ja, osoba bardzo negatywnie (to jest określenie delikatne) nastawiona do PiSo-psujów, nie wierzę.

Nie jest to pierwszy przypadek bubla prawnego i obawiam się, że nie ostatni. Nie doszukiwałabym się jakiś głębszych zamierzeń.     
Ale w to nawet ja, osoba bardzo negatywnie (to jest określenie delikatne) nastawiona do PiSo-psujów, nie wierzę.

Też mi się tak zdawało, ale niedawna rekonstrukcja rządu i wejście prezesa jako wiceminstra. Plus zmiany w komisjach nadzorujących ministerstwa. Mają dobrze zaplanowany plan działań...
To jest po prostu badziew. Kolejny. Ani obowiązkowego chipowania, ani sterylizacji.

Z tego co kojarzę, to zakaz wprowadzania do obrotu dotyczy zwierząt towarzyszących, niezrzeszonych w ZKwP. Nie ma tam nic o koniach.
Przed głosowaniem w Sejmie zmieniono zapis dotyczący odbioru zwierząt - tu organizacje się wkurzyły, powstała jakąś federacja, która będzie walczyć o te odbiory.
[quote author=marysia550 link=topic=103163.msg2946968#msg2946968 date=1601652414]
Z tego co kojarzę, to zakaz wprowadzania do obrotu dotyczy zwierząt towarzyszących, niezrzeszonych w ZKwP. Nie ma tam nic o koniach.

Zarówno przymus czipowania jak i dążenie do rejestrowania ogółu zwierząt to jest dążenie do totalnego kontrolowania wszystkiego i wszystkich.
Przed głosowaniem w Sejmie zmieniono zapis dotyczący odbioru zwierząt - tu organizacje się wkurzyły, powstała jakąś federacja, która będzie walczyć o te odbiory.

Są jakieś zmiany dotyczące odbiorów? Gdzie to można przeczytać?  :kwiatek: 
I na jakim etapie są te nowelizacje, bo  troche ostatnio zaniedbałam temat i nie wiem co się dzieje z tym dalej.
E. Do 12 czy 13.10 cisza, bo do tego czasu muszą wziąć pod uwagę wszelkie petycje.
[quote author=marysia550 link=topic=103163.msg2946968#msg2946968 date=1601652414]
Przed głosowaniem w Sejmie zmieniono zapis dotyczący odbioru zwierząt - tu organizacje się wkurzyły, powstała jakąś federacja, która będzie walczyć o te odbiory.

Są jakieś zmiany dotyczące odbiorów? Gdzie to można przeczytać?  :kwiatek: 
I na jakim etapie są te nowelizacje, bo  troche ostatnio zaniedbałam temat i nie wiem co się dzieje z tym dalej.
[/quote]

Jest jakaś stronka Sejm legislacje. Czy coś w ten deseń i tam są projekty.

Adres kontaktowy - i dobrze. Akurat w tej dziedzinie, bardzo dobrze nawet.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się