siodło ujeżdżeniowe

vissenna   Turecki niewolnik
15 września 2020 21:02
Tak, to drugie dużo lepiej.
Jak lubisz te bardziej swobodne, podobne do Passiera, to sporo nowych modeli Kieffera powinno Ci przypasować.
Kilka w rozsądnych cenach i Twoim typie:
https://ogloszenia.re-volta.pl/stubben-maestoso-de-luxe17/o/274848/
https://ogloszenia.re-volta.pl/siodlo-ujezdzeniowe-passier-hubertus-schmidt-17/o/233446/
http://ogloszenia.re-volta.pl/siodlo-ujezdzeniowe-county-competitor-17-fit-3-glebokie-wygodne/o/288486/
https://ogloszenia.re-volta.pl/kieffer-ulla-salzgeber-rusty-17/o/209252/

Wszystkie to klasyczne, sprawdzone siodła. Sama w wielu tych modelach robiłam dupogodziny na młodziakach. Dla kogoś na pierwsze, ambitniejsze niż małe dłubanie się sprawdzą.
Martyna, spróbuj sobie Passiera Corony II
Czy ktoś moze wie,  kopią jakiego siodła jest germida ratomka? Słyszałam kiedyś, że to podróbka Euroriding Diamant, ale nie wiem czy tego z czerwonym czy z niebieskim znaczkiem. Kiedyś miałam ratomke, super mi się w niej jeździło i szukam teraz czegoś podobnego. Ktoś może ma pomysł jakie siodła testować?  Budżet 2-3tys.
behemut, rzecz w tym, że Ratomka zrobi ci podróbkę siodła, jaką sobie zażyczysz. Tj. - do niedawna, bo teraz jak jest na Białorusi to mało kto wie.
vissenna   Turecki niewolnik
21 września 2020 07:27
Czy ktoś moze wie,  kopią jakiego siodła jest germida ratomka? Słyszałam kiedyś, że to podróbka Euroriding Diamant, ale nie wiem czy tego z czerwonym czy z niebieskim znaczkiem. Kiedyś miałam ratomke, super mi się w niej jeździło i szukam teraz czegoś podobnego. Ktoś może ma pomysł jakie siodła testować?  Budżet 2-3tys.


Skontaktuj się z Olga Masłowska-Padaprigorova (np. na facebookou). Ona ma kontakty do Ratomki i sprowadzała ich siodła. Na pewno będzie wiedzieć najwięcej.

Widziałam dwie Ratomki (nie siedziałam) i właściciele zachwalali. Miały tylko jedną wadę - były ciężkie. Ale to było z 6-7 lat temu, może od tego czasu coś pozmieniali.
halo, to już gorzej bo w takim razie siodło które miałam mogło być podróbka czegokolwiek i możne być ciężko teraz trafić. A szkoda bo lubiłam ten ortopedyczny styl.

vissenna, te moje tez było dość ciężkie, ale na szczęście moja masa + masa siodła to nadal nie tak dużo i koniowi to nie przeszkadzało. A jednak dzięki temu ze dobrze mnie usadzało nasz team tylko zyskiwał. Chwilowo Germida wydaje się nie do dostania niestety 🙁

Przeczytałam watek od deski do deski i widzę że polecane ortopedyki w cenie 2-3 tyś to głownie Euroriding Diamant i Passier GG, wiec chyba zacznę od rozszerzenia poszukiwań o te dawa modele.
PAssier GG to w zadnym wypadku nie jest mocno usadzajace siodlo.
W ogóle żadnego Passiera nie można nazwać ortopedycznym siodłem.
Passier GG to siodlo wolnych ludzi :P jak sie uprzesz siedziec w nim jak kupa, to mozesz 😉
dzięki za skorygowanie! Widocznie mój nocny maraton czytania wątku był za słabo podlany kawą i coś pokręciłam  😡
Mam pytanie,
mam siodło Passier GG kupione w Hidalgo u Pana Ząbczyka.
Pasowane na mojego Grubeła.

Planuję siodło sprzedać ale chcę mu najpierw zrobić przegląd, ustalić jaki ma właściwie rozmiar po poszerzeniu itp.
Czy pan Ząbczyk jeszcze się tym zajmuje?
Numer który do niego mam nie odpowiada.
musisz poszukać innego serwisu  👀 chyba się przebranżowił https://www.facebook.com/salon.jezdziecki.hidalgo/
Horseline_89
Widziałam ich FB i właśnie dlatego się tu odzywam  😜
Iskra Kraków? Maria Puchała, Caval- fizjoterapia koni.
Btw - z moich ostatnich faworytow jakosciowo-wygodnosciowych - Hulsebos i Karl Niedersuss Overture Victoria.
Zaczepiste siodla 😉
Iskra Kraków? Maria Puchała, Caval- fizjoterapia koni.


Dzieki  :kwiatek:
Będę dzwonić 😀
Szukam siodła ujeżdżeniowego dla niskiej osoby (160cm, krótkie udo), w jakie długości tybinek celować? Jakie długości to te krótsze? Nigdy nie siedziałam w dobrej na mnie ujeżdżeniówce, więc nie mam pojęcia ile to powinno być cm. Może ktoś z was również nie należy do najwyższych i może mi podpowiedzieć :kwiatek:
kortina szukałabym czegoś ok. 38 cm  😀 najkrótsza tybinka, jaką widziałam, miała 36 cm i to był Equipe Emporio 16".
Standard w większości marek ma 42 cm w 17,5" i to jest raczej na wzrost 170+
kortina, mam 160 cm wzrostu. Kiedyś miałam Prestige Venus ze skróconą tybinką i było ok. Teraz mam inną ujeżdżeniówkę w zwykłej wersji i nie czuję różnicy. Znaczy różnica taka, ze tamto Venus było wygodne tylko dla mnie a jak dziecko wsiadało (175 cm wzrostu) to marudziło, że niewygodnie. A w standardowym siodle jeżdżę i ja i ona i żadna z nas nie marudzi.
kortina ja mam 164 i tybinka 38 cm jest już fajna (ale też dużo zależy od kształtu tej tybinki i sposobu w jaki kolcek będzie układał nogę). Najkrótsza w jakiej jeździłam to 35/6 cm w devoucoux- kończyła się prawie idealnie razem z kolanem.
Bardziej to chyba jednak kwestia dlugosci klocka niz tybinki 🙂
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi  :kwiatek:
faith a jaka powinna być ta długość klocka 🤔 Mogę jakoś określić jaka powinna być dla mnie?? Ja serio nie mam pojęcia o siodłach ujeżdżeniowych, a bardzo chciałabym sobie takie sprawić i nie naciąć się sromotnie, trafić choć na w miarę dobre na początek  😀
To juz metoda prob i bledow niestety, zalezy tez od skątowania, kształtu jak i budowy jezdzca.

Niemniej jednak - tybink aowszem ma znaczenie, ale jednak to tylko plat skory - klocek tak naprawde w moim odczuciu robi robote.

Jezdzilam w Hulsebosie z dlugasna tybinka, ale klocek byl na tyle krotki, ze siedzialo sie genialnie i w sumie nogi tez uzywalo bez problemu kompletnie.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 października 2020 08:41
Ja przy 159 cm wzrostu mam i kocham miłością wielką mojego prestige D1 i wygląda to tak:

kortina, ja polecam niezmiennie Lucky Dressage Prestiga. Krótkie tybinki, tylko tyłek trzeba mieć mały bo tylko w 16" występuje. Duży plus z powodu klocków na rzepy, które można ustawić pod siebie. Wzrostu mam 164 i ważę 52 kg jeżeli coś to podpowie 😉
kortina 157 cm kłania się, na swoje krótkie nóżki już testowałam sporo siodeł.. Również polecam Lucky- 36cm,  ale Idol niż tego model niżej- inna skóra, trochę budowa bo jeździło mi się w nich zupełnie inaczej. Prestige na tybince S są również fajne to zazwyczaj 38 cm +/-, jeździłam w D1, Romie i Dressage Dream. Wszelakie equipe na krótkiej tybince to jest około 38 cm. Stubben juventus- nowy model super, dla mnie siedzisko za twarde jedynie co  🤣 Devoucoux Makila wypada malutkie całe, tybinka i klocek są krótkie. Dobrze mi się w nim jeździło dopóki od konia czegoś więcej nie było trzeba wymagać. Nie jest zbyt głębokie to siodło i ciężko było się wsiąść- w moim odczuciu.  :kwiatek:
ja mam 160 cm i mega krótkie nogi. Mam starego Euroridinga Opal 16.5", z modyfikowanym krótkim pionowym klockiem i skracana tybinką.... Tybinka ma teraz z 35 cm i wcale nie wygląda na za krótką. Też przetestowałam troche siodeł dla krótkonogów - w standardach dla 16"-16,5" czyli ok 40 cm wystawało mi niewiele ponad kostkę  😵

polecam Lucky- 36cm,  ale Idol (...) , jeździłam w D1, Romie i Dressage Dream.

Które z tych siodeł będzie głębokie i pomoże poprawnie usiąść ale nie zakleszczy? Czy Lucky jest takim siodłem?
Ava, Lucky nie zakleszcza, IMO nie jest bardzo głębokim siodlem ale możesz sobie pokombinowac z klockami na rzepy i trochę sobie pomóc.
Prawda, nie zakleszcza. I też mi się wydaje, że nie jest jakimś bardzo głębokim siodłem. Głębsze-nadal niezakleszczające powinno być Leonardo, jeśli wśród Prestige szukasz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się