Kupno konia

I o to chodziło mi, kiedy zaczynałam dyskusje. Ceny zwykłych koni, nie super hiper sportowych są w Polsce zawyżane. Zastanawia mnie tylko z czego to wynika? Czy ci ludzie sprzedają te konie w tych cenach czy przyjezdza ktoś, daje 10tys mniej i koń się sprzedaje ❓ Takie konie na L klasę, z możliwościami może na P w skokach, za ponad 40tys. I nie pisze tu o koniach młodych, które może rozwiną skrzydła, tylko o koniach ponad 12 letnich.
Dobra, widze, ze kolega wytrwale leczy kompleksy 😉 ale zlosliwie nie pomoge.

Nie wiem, dlaczego fakt, ze nie kazdy chce oszukiwac ludzi skupujac szrot, co akurat sie urodzil w VDL czy pod innym znanym szyldem i sprzedajac w bylym bloku wschodnim jako prospekty na sport "bo papier i tyyyyle w korytarzu skacze" mialby dowodzic, ze taki proceder nie ma miejsca, czy ze nie jest oplacalny...? Dobrze sie tez zarabia na importowaniu powypadkowych aut z NL czy DE do Polski. To juz cos mowi odnosnie wygorowanych polskich standardow 🤣 A ze wole siedziec z laptopem i kawa i patrzec, jak mi eura wplywaja na konto zamiast zapier.... przez pol Europy z koniowozem odpadowych KWPNow i oszukiwac ludzi, no coz 🤣

karolina_, ja w ogole mam wrazenie, ze rynek ujezdzeniowy w Polsce to jakis Dziki Zachod. Co drugi kon w ogloszeniach jest "P z elementami N" - czytaj umie ustepowanie i parkurowa lotna w domu, moooze zucie z reki jak sie przypiluje lapami - i przez to ceny jakby ten kon faktycznie chodzil P czy N z jakimis wynikami. Od zrobienia jednego ustepowania czy jednej lotnej na placu do jezdzenia P czy N niechby i powyzej 60% to jeszcze kawalek, i o ile kon faktycznie zrobiony na tyle, ze wsiadasz, przekrecasz kluczyk i jedziesz czworobok na zawodach juz sporo kosztuje, o tyle placenie 50 czy 60 tysiecy za konika od jednej lotnej na placu wydaje mi sie pomyslem cokolwiek poronionym 🤔wirek:

Za to konie - skoczki tez co i rusz startuja na zawodach L, ale w domu naskakane na tysiac pincet 😉 i ceny, jakby te konie startowaly z powodzeniem treningowe wysokosci. No bez jaj, dorosly Lkowy kon to jest u nas klasa cenowa 5-6 tysiecy euro moze. Jak kon ma 10 czy 12 lat i chodzi L to raczej juz L chodzic bedzie i prospekt z niego zaden xd
Tak od siebie - warto też wziąć pod uwagę stosunek cen koni do zarobków... 5tys euro w Holandii a w Polsce to jest przepaść. Nie wiem czy u nas można kupić konia za 5tys złotych poza rzeźnią czy z obory od chłopa. I ja doskonale rozumiem kortina i jej rozterki, nawet o tym rozmawiałam ze znajomą ostatnio, że ceny są kosmiczne za konie przeciętne, a umówmy się - większość szuka koni amatorskich, zdrowych chociażby względnie i z normalną głową, bo koń rekreacyjny powinien być przede wszystkim bezpieczny.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 września 2020 14:23
I o to chodziło mi, kiedy zaczynałam dyskusje. Ceny zwykłych koni, nie super hiper sportowych są w Polsce zawyżane. Zastanawia mnie tylko z czego to wynika? Czy ci ludzie sprzedają te konie w tych cenach czy przyjezdza ktoś, daje 10tys mniej i koń się sprzedaje ❓ Takie konie na L klasę, z możliwościami może na P w skokach, za ponad 40tys. I nie pisze tu o koniach młodych, które może rozwiną skrzydła, tylko o koniach ponad 12 letnich.


kolebka ma racje ORAZ jezdziectwo w Polsce to nadal taki teoche sport dla elit... tak jak wytłumaczyłam z tymi kijami golfowymi - nie są drogie bo drogi materiał tylko ludzie którzy je kupują maja kasę do wydania. Na OLX czasem CZASEM można znaleźć jakieś „okej” konie w tym przedziale cenowym. Ale głównie takie średnio zajeżdżone te konie.

Inna sprawa ze zagranica jezdziectwo jest popularne dużo bardziej, w UK praktycznie każdy ktoś ma kogoś jeżdżącego w rodzinie albo sam kiedyś tam jeździł. Czy to sport czy ganianie się w chaszczach dla jaj. Wiec rynek ten zostaje zaspokojony w pewien sposób.
Dodatkowo jest dużo „odpadów” wyścigowych które nie są wystarczająco szybkie na wyścigi ale na XC się nadadzą. Za grosze. Albo i za darmo jak sie ma znajomosci. Ktoś to sobie przetrenuje i ma konia wierzchowego i może go potem sprzedać tanio dla klienta a sprzedawca zarobi tyle ile chciał i tak. I za wypłatę albo dwie sobie kupi.
Kokosnuss, ludzie niestety lubią być bajerowani albo często sami nie wiedzą czego szukają i zakochują się w wyglądzie.
Akurat ostatnie parę miesięcy spędziłam w zagranicznych podróżach.


Chyba tirem z towarem...
... bo sorry tak jakby pandemia...

I spędziłeś czy spędziłAś?

I po co ludzie pracują za granica za 2 tysie Euro? To ja ci odpowiem - żeby się nauczyć czegoś innego przy koniach, poznać inną kulturę, nauczyć języka, poznać innych ludzi itp.itd. Podróże kształcą. Takie właśnie prawdziwe, czyli na dłużej, a nie TIRem czy Itaką nad basen w hotelu.

Sorry (not sorry) Smoku ale nawet gdy próbujesz mieć coś mądrego do powiedzenia to jesteś tak kiepsko wychowany i masz tak niska kulturę osobistą, że ciężko się te wywody czyta. Ogarnij się - do ludzi nie do parobów piszesz!
To ja czegoś nie rozumiem . Skoro takie fury są za groszę to dla czego ich nie kupować i sprowadzać do Polski ???? Nosz kurna , jest nisza jest kasa.  😲 Zamiast pisać i opowiadać wystarczy przywieźdź do Polski skasować kupę kasy i żyć długo i szczęśliwie .  🙄 Jak twierdzicie , szroty z zagranicy sa sprowadzane do Polski ( sprowadź samochód i przekręć licznik , teraz za to grozi odsiadka ) to możecie także  zarabiać krocie na koniach .  😎

P.S No tak , faktycznie wszyscy wyjeżdżają z Polski w celach edukacyjnych  🤣
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 września 2020 14:36
Smok10 bo niektórzy mają sumienie i godność człowieka a nie patrzą tylko na banknoty.

Te tb za grosze i za darmo to musisz mieć znajomosci. Nikt ich nie ogłasza poza swoim kółkiem wzajemnego zaufania. Wiec jak weźmiesz takiego za darmo i zaczniesz kręcić na tym biznes to już ci nikt więcej nie powie o folblucie za darmo. Za 2k w górę już będą ogłoszenia na internecie gdzie ktoś jakaś prace włożył w trening z toru na wierzchowca.

A to nie sprowadzają ludzie? Jeszcze niedawno wisiał na ogłoszeniach Dream Boy x Jazz. Za 20 tysięcy, średnio zajeżdżony, z wadami które dopiero dodali w ogłoszeniu później bo widocznie sie paru dzwoniących zbulwersowało. Ale boooo Dream Boy x Jazz 😀
I pewnie stoi do dzisiaj albo poszedł za grosze. Taki to wasz biznes.  🤣 Trupy chodzą wszedzie po tyle samo , tyle że u was większy rynek i łatwiej je upchnąc , i tyle względem sumienia. 😉

A lockdown skończył się dla firm już w maju i w interesach można podróżowac od wielu miesięcy ( handel końmi to też biznes )  😉 No już widzę sumienie u tych co szukają roboty w GB czy gdzie indziej ( bardzo dobrze poznałem emigrację PL już lata temu )  😁
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 września 2020 14:51
I pewnie stoi do dzisiaj albo poszedł za grosze. Taki to wasz biznes.  🤣 Trupy chodzą wszedzie po tyle samo , tyle że u was większy rynek i łatwiej je upchnąc , i tyle względem sumienia. 😉

A lockdown skończył się dla firm już w maju i w interesach można podróżowac od wielu miesięcy ( handel końmi to też biznes )  😉


Jaki wasz? To twój pomysł na biznes który tak zachwalasz i się pytasz czemu nie zbijam na tym monet to ci mowie dlaczego.

Pani konia może i sprzedała ale tez miała krótka chwile sławy na wątku dziwnych ogłoszeń i już wiadomo czym się trudni, jak ci taka sława nie przeszkadza to masz już plan na biznes gotowy.

Edit: I znowu generalizujesz, ile ty masz lat bo pierniczysz jak wujek Mietek co on był i wszysyko widział 😀. To jest ostatnia moja odpowiedz do ciebie bo ewidentnie szukasz zaczepki ze aż się śmieszne to już robi 😀
To wy dziwicie się dlaczego Polacy nie wyjeżdżają gremialnie po konie za 3 tyś euro i że u was tego w opór. A Polacy ani po takie konie nie jeżdżą ani ich nie kupują ( a jeśli już to , wyjątki to nie reguła )  😉

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 września 2020 15:00
To wy dziwicie się dlaczego Polacy nie wyjeżdżają gremialnie po konie za 3 tyś euro i że u was tego w opór. A Polacy ani po takie konie nie jeżdżą ani ich nie kupują ( a jeśli już to , wyjątki to nie reguła )  😉




Nie jeżdżą bo mając do wydania 15 tys nie wsadzasz 5 tys w transport.
No skoro twierdzicie że trupy w PL chodzą po 40 tyś to jak umiem liczyć to masz konia za połowę ceny .  😁 Nie warto ????  😲 Na 5 tyś euro które możesz zaoszczędzić to trzeba nawet w GB trochę popracować  😁 Jak sprowadzisz 2 to twój wychodzi za darmo i jeszcze  transport tańszy  😉

Tyle że tu zobaczysz co to sa Polskie standardy a ktore przytoczyła ci jedna z koleżanek. W GB na takie konie praktycznie nikt nie robi TUV u a w PL naświetlą go tak że będzie w nocy świecił o wymaganiach dodatkowych nie wspomnę. 😁 I koniec końców zostaniesz z trupem  😉

Co do polskiego standardu, wiem co Smok10, ma na myśli i się z nim zgadzam.
W PL jest teraz taka moda, że TUV ma być na 1, zarówno dla kogoś kto pojedzie w życiu maks 105cm, a w zasadzie pewne mankamenty rtg zaakceptuje jeździec poziomu 140 i to jest chore. Jest pełno wetów , kórzy skończyli studia i nie mają praktyki, a mają rtg, tyle że poprawnie kasety nie umieją przyłożyć  do końskiej nogi. Jak sprzedawałam za niewielkie pieniądzę mojego konia z poziomu 110 i P ujeżdżenie to miałam klientów którzy TUV robiili temu koniowi 5h !!! Koń za 30 dyszki , z fajnym ruchem i skokiem, myślałąm że umrę w czasie tego TUV. Lekarz nie umiał robić rtg ani ich interpretować, wymyślał jakieś niestworzone historie, a Mama Dziecka dla którego był koń, mówi: widzi Pani taki skrupulatny WEt, już 4 konia nam sprawdza i zawsze coś wynajdzie żebyśmy się nie nacięli  😂
Koń był zdrowy, nic mu nie dolegało. U kolejnych klientów z innym wetem TUV trwał 1h, pozginał, poogladął , obejrzał RTG. Ludzie sobie jeszcze wysłałi RTG do konsultacji do Czech do kliniki i temat zamknięty w 2 dni.

karolina_ nie do końca rozumiem, co masz na myśli pisząc o 140, bo ja pisałam o MR tylko ( w zasadzie koszt porównywalny, może 100 pln drożej kosztuje DR).

No już widzę sumienie u tych co szukają roboty w GB czy gdzie indziej ( bardzo dobrze poznałem emigrację PL już lata temu )  hihi

Aha, pan tu tylko przyszedl poobrazac bez sensu ludzi. W sumie tez mozna 🙄

Jak ktos ma pojecie o Zachodzie i mistycznej zagranicy tylko na podstawie doswiadczen z zacpanymi dresami z kontenera zbierajacymi szparagi (tak strzelam na podstawie stereotypow latajacych w tym watku) to coz, nic, tylko zazdroscic wiedzy i madrosci zyciowej 😀

Sympatyczny kon za 5 tysiecy euro => 22,500. Wszystko pieknie, tylko poza transportem i drozszym TUVem dochodza koszty ogladania i jezdzenia takich koni (bo amator chce fajnego konia pod siebie), jedna wycieczka do Holandii to lekko liczac kilkaset euro (i koniecznosc wziecia urlopu jak ktos na konia zarabia na etacie). Konik za 22,500 dosc szybko bedzie kosztowal duzo wiecej... a takie tanie konie nie podpadaja pod miedzynarodowego posrednika, trzeba umiec je znalezc i do tego znac jezyk 😉

kolebka, ja w ogole rynku konskiego w Polsce nie rozumiem 🤔wirek: z zadnej strony. Mam wrazenie, ze poniewaz koni jest relatywnie malo, a poziom "zastodolowej" jazdy jest dosc niski, to byle kon co cokolwiek pokazuje na regionalkach i ogarnia chodzenie w ustawieniu juz jest "sportowy" i ludzie winduja ceny, bo moga. Bo chetnych na costam skaczacego, niewyryjonego konia jest wiecej, niz takich koni.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 września 2020 15:41
Miałam coś pisać ale kokosnuss w zasadzie powiedziała co miałam powiedzieć. Smok10 serio nie wiem ku czemu prowadzi ta dziwna dyskusja, co chcesz mi udowodnić. Nie mam ochoty być handlarzem koni, wole tak jak koleżanka wyżej klepać w komputer i czekać jak funty wpływają mi co miesiąc na konto a nie trudnić się handlowaniem końmi.

Perlica mówiła o koniu za 30 a nie 15 tysięcy wiec o czym mowa. Od 30 w górę nie widzę problemu w tym ze ludzie robią TUV, chodzi bardziej o jego interpretacje. Jak masz mame z córka kupujące konia dla amatora to oczywiście byle co wyjdzie na rtg i już się odwrócą na piecie. Bo nie znają realiów.
Chciałem zauważyć że wyjazd z Przemyśla do Szczecina niczym nie różni się cenowo od wyjazdu z Poznania  czy Szczecina do Roterdamu  albo jeśli to  jakimiś groszami  😉  Skoro jest taka mekka że koni są setki to lepiej chyba jechać w jedną okolicę i oglądać setki koni niż robić tysiąc km po Polsce . Trochę jesteście niekonsekwentni w swoich wypowiedziach albo nie umiecie liczyć kasy  🙄

Idę poklepać komputer może i mnie coś kasy wyleci  🤣
  Skoro jest taka mekka że koni są setki to lepiej chyba jechać w jedną okolicę i oglądać setki koni niż robić tysiąc km po Polsce . Trochę jesteście niekonsekwentni w swoich wypowiedziach albo nie umiecie liczyć kasy  🙄


Przeciez jeszcze wczoraj rekomendowałes kupowanie super koni z Burkina Faso. Myślałeś kiedyś o karierze w standupie? Mogłoby wypaść więcej kasy niż z komputera, ja już od jakiegoś czasu dobrze się bawię  🤣
Smok10, rózni się, choćby nocleg, koszt wyżywienia i wet check.
Trochę przesadzasz. Różnice w cenie hotelu to ok 100 zł do 200 zł a wyżywienie , no nie trzeba ani mieszkać ani jeść w Hiltonie  🤣 TUV można poprosić o zdjęcia albo kilka zrobić i wysłać do swojego weta  z filmem w ruchu. Ja ogólnie nigdy nie szukam problemów tam gdzie ich nie ma . 😉

[quote author=karolina_ link=topic=1647.msg2945982#msg2945982 date=1600872485]
Przeciez jeszcze wczoraj rekomendowałes kupowanie super koni z Burkina Faso. Myślałeś kiedyś o karierze w standupie? Mogłoby wypaść więcej kasy niż z komputera, ja już od jakiegoś czasu dobrze się bawię  🤣
[/quote]

Znaczy się że myślisz że miałem na myśli konie po 20 tyś zł ????  😁 😁 😁 😁
karolina Przez przypadek weszłam teraz na twoje ogłoszenia, cena dość wysoka na tak zareklamowanego źrebaka. Jak się nie nauczysz reklamować swojego produktu to nikt do ciebie nie przyjedzie kupić konia.
Po pierwsze ludzie kupują oczami, chcą widzieć ładne otoczenie, piękny plac itd. Gwarantuję Ci, że jak zapakujesz źrebaka i poświęcisz pół dnia na wyjazd do jakiegoś ośrodka i nagrasz super film to sprzedaż w trybie ekspresowym .
Niestety ale żeby sprzedać i zdobyć grono kupców trzeba poświęcenia.  Ja kiedyś miałam źrebaka, stał pół roku w ogłoszeniu, w końcu poświęciłam się, wywaliłam cenę i koń sprzedał się w dwa dni.
Można przyczepić się do moich ogłoszeń ale mi akurat nie zależy na sprzedaży. I proszę nie porównywać cen moich koń, te mega drogie już sprzedane.
P.S Popatrz na auta w Warszawie . Po Berlinie takie fury rzadko jeżdżą  😁 Pojedź do Hiszpanii , Portugalli , Grecji czy na południe Włoch i porównaj sobie standard życia u nich i u nas . Zobaczysz wtedy gdzie jest bida 😂


Mnie juz od paru lat w Polsce nie bylo, zatem sie zapytam: czy Polska pod rzadami PiSu stala sie krajem mlekiem i miodem plynacym? Nagle Hiszpanie moga nam jedynie zazdroscic poziomu zycia? W Madrycie klepia bide?

Z ciekawosci sprawdzilam kilka liczb no i mnie sie cos tu nie zgadza  🤔
W Hiszpanii zarejestrowano w ubieglym roku 2643 Porschaki, w Polsce, o polowe mniej.
W Hiszpanii aktualnie jest prawie 980 tysiecy milionerow, w Polsce prawie 120 tysiecy.
W Hiszpanii masz do wyboru ponad 200 restauracji z przynajmniej 1 gwiazdka michelina, w Polsce mamy ich az... 3.
Hiszpania ma 2 razy tyle ludności w 2 wojnie nie brała udziału i nikt tam nic nie zniszczył poza Guerniką i paroma wiochami przed wojną , jak nas niszczyła komuna oni mieli kapitalizm. A teraz po 50 latach prosperity kiedy my mieliśmy 50 lat rozkradania nas nie są w lepszej sytuacji od nas. Czyli 50 lat przebimbali  😁 😁 😁 Włosi jeszcze gorzej , pólnoc Włoch jeszcze Ok ale południe to trawę żre  🙄

Śmiem twierdzić że Polska to najbogatszy kraj unii a jego ludzi są najbardziej kreatywni  😉 Dlaczego tak twierdzę ? Proste.

Przez ostatnich 200 lat

Rozgrabiali nas Szwedzi ( do dziś muzea Szwedzkie są pełne zagrabionych dóbr których nie mają zamiaru oddać )
Rozgrabiali nas Austriacy ( Za pomoc w obronie Wiednia , do dziś byli by Muzułmanami )
Rozgrabiali nas Rosjanie  ( Z tymi , zawsze mieliśmy po górkę )
Rozgrabiali nas Niemcy ( Dalej nie zwrócili zagrabionych dóbr i nie wypłacili reparacji i odszkodowań za zrujnowanie kraju ,wymordowanie ludzi i spalenie miast )
Rozgrabiali nas Ruscy z ZSRR i wywozili co się dało ) W ermitażu podobno dużo Polskich zabytków )
Rozgrabiała nas Komuna i nie rozgrabiła  😁

Więc porównanie jakichś obszczymórów którzy tylko trzepali kasę i wcale nie są o lata świetlne przed nami a co najwyżej na podobnym poziomie , jest co najmniej nie na miejscu i wcale ich zbytnio nie żałuję   😉

Nikt nie był ta j....y jak Polacy . Wysrali się na nas Angole i Francuzi choć Angole jeszcze poprawili po zakończeniu wojny . Nie uznali naszego udziału w obronie Anglii . 😤
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 września 2020 22:09
😀 a to sobie smiechlam, fakt, kraj ludzi bardzo kreatywnych - jak się do koryta dostać i jak najwiecej nachapać. Jak obcy nie rozgrabią to oni sami.  😂

Znajdźmy na to inny wątek bo się robi mega offtop a Smok10 zakładam ze masz koło 60tki bo gadasz jak mój ojciec gdzie Polska jest tym 44, Jezusem narodów, myśmy wszysyko wycierpieli, oni teraz bogacze majo a Anglicy na nas ulotki zrzucili w 39 i Churchill ch** bo na paradę nie zaprosił. Nienawiść do innych narodów nawet do samych obywateli gdzie maja nic wspólnego z decyzjami z tamtych lat. Dawaj jeszcze opowiedz jak Niemcy kupują polskie media i wlewają nam propagandę i „bynajmniej na bonbelki” pis dał to już dopełnisz ten mem z nosaczem

Edit: A i jeszcze zapomniałam ze Żydzi rządzą światem. Pytałam ostatnio szefa powiedział ze chętnie się dowie czy mógłby XD


A no tak, a zapomina się o tym jak podzielonym narodem zawsze byliśmy i nadal w sumie jesteśmy. A taki naród bardzo łatwo rozgrabić

🚫
A to pomyłka bo po 90 roku uważam że kraj się mega rozwija i bardzo dobrze że zachód też o tym wie i inwestuje . Ja tylko stwierdziłem fakty co było i żyje tylko przyszłościa , dlatego gastarbeiterkę skończyłem ponad 35 lat temu i od tamtej pory prowadzę własną działalność nie licząc na nikogo.  🤣 Złotówki nie dostałem od państwa i tylko na wszystkich płacę ale przynajmniej doceniam to co mam i to co jest  😉  Mimo że jestem anty PIS owcem to doceniam to że pomimo że każdy z rządów cos niszczył to jednak Polacy ciągną do przodu jak woły. I za Anglikami nie przepadam bo wolę jawnych wrogów niż fałszywych przyjaciół. Największy przykład w historii przyjaźni z wrogami Polski to przyjaźń Polsko Turecka.   😉 Żyjmy przyszłością ale nie zapominajmy historii  😀

P.S Możesz się śmiechać , ale ja nie podałem żadnych teorii spiskowych o żydach , mediach etc: tylko suche fakty .  😉 Sam pomimo że jestem starszy od ciebie żyję tylko przyszłością , ale na szczęście pamięć mnie jeszcze nie zawodzi  🤣 Jak pisałem że PIS to samo zło bo w 2007 i historia się powtórzy , to na tym forum mało mnie nie zlinczowano bo to przecież już nowa partia i zależy im tylko na Polsce  😂 A teraz już od dłuższego czasu  siedzą cicho  😁 Także warto robić swoje  ale i pamiętać lekcję historii bo to pomaga w podejściu do niektórych nacji  , ludzi itd. i przynajmniej  wiadomo czego się spodziewać 🤣
Monia, nie chce wozić i prosic, robimy plac u siebie z bialymi płotkami, dookoła lasy i pola więc widoki ok. Jak się nie sprzeda teraz że względu na brak białych płotków to się sprzeda za miesiąc jak będą  😉

Ps. 30-40 tys zł za niezłego źrebaka to nie jest mega drogo, moim zdaniem.
Karolina - Szczegóły i drobiazgi są podstawą do handlu  😉
wiem i dlatego plac jest następny na liscie. inna sprawa że żeby nagrać na placu 20 x 60 takie duże źrebię w sensowny sposób i tak będę musiała wygrodzić połowę długości palikami i pogonić je luzem, bo to są 4.5 miesięczne byki, ktore bieganie przy matce prowadzonej w ręku mają już w poważaniu. Dlatego na aukcje nagrywa się maluchy, które jeszcze się pilnują matek a w nowym miejscu pilnują sie 3 razy bardziej.
Tak czytam i nie mogę ogarnąć swoim ciasnym umysłem tego kupowania "bo ładne tło". Tak na logikę - co ma tło do jakości konia. Tak jak doplacanie za przydomek stajni (mówię tu o at, nie wiem jak w innych rasach jest).
Jak dobrze, że nie zamierzam handlować końmi bo bym tych kupujacych zdjęcia i przydomki odeslala na korki z logiki a później do mnie 😁.
To prosty mechanizm.
Jeżeli tło jest ładne, plac czy łąka zadbane, to znaczy ze hodowca dba, jak dba o otoczenie to dba również o zwierzęta.
Jeśli zdjęcia są ładne (kadry i ustawienie) to znaczy znów ze jest dbały i że wie co robi.
Tak samo ocenia się warsztat mechanika i tzw budowlańca. Estetyka dla ludzi jest ważna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się