Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

infantil, no właśnie u nas lepiej finansowo wychodzi jeśli auto będzie tylko na mnie  🙄
galopada_, jeśli w umowie są dwie osoby to na dwie musi być zarejestrowany. Jeśli umowa już jest a jednak nie chcecie rejestrować na dwie to pozostaje tylko sprzedaż przed jednego współwłaściciela na drugiego.
epk, dzięki!  :kwiatek:

Zaczynają się komplikacje związane z konkubinatem  😁
Ja brałam tylko na siebie mimo braku zniżek jakichkolwiek. Tak sie lepiej czuje psychicznie
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 sierpnia 2020 14:21
Moim zdaniem największym problemem we współwłasności jest fakt, że jeśli rozwalisz auto a współwłaściciel ma ich na sobie 2, 3 albo 10 to traci zniżki na wszystkie.


Dodatkowo galopada nie wiem jak jest u Ciebie, ale spora część znajomych lekarzy ma JDG, jeśli Ty też, to nie myślałaś o wrzuceniu auta w działalność?
smarcik, my jeszcze chwilowo tylko na etacie. Za rok, dwa planujemy jakiegoś rozsądnego SUVa w leasing 😉
smarcik ja pierwsze auta rejestrowałam na siebie i ojca, by korzystać z jego zniżek, i do OC wykupowałam ochronę zniżek - wtedy jakieś 30 zł.
espana, ja mam zniżki na oc bo jestem od kilku lat dopisana do auta taty. Ok, niewielka różnica w cenie dla nas obojga. Plus mamy zniżki dla grupy zawodowej. Bierzemy na dwoje 😉
Kupiłam auto z OC ważnym do kwietnia. Mogę dokupić AC u innego ubezpieczyciela?  👀
galopada_,  szczerze wątpię. Nigdy nie spotkałam się z możliwością kupienia samego AC. Też tak chciałam kiedyś zrobić, jak przerejestrowałam samochód z mamy  na siebie. I niestety musiałam zrezygnować z OC mamy i kupić cały pakiet.
[quote author=galopada_ link=topic=5139.msg2945923#msg2945923 date=1600856843]
Kupiłam auto z OC ważnym do kwietnia. Mogę dokupić AC u innego ubezpieczyciela?  👀
[/quote]
Raczej tak. U nas była podobna sytuacja w firmie. OC i AC w pakiecie "wykupione"/załatwione, ale ktoś przeoczył termin zapłaty faktury i nam AC firma ubezpieczeniowa wypowiedziała z racji braku płatności. W związku z tym, że auto na leasing to AC było musem i trzeba było na szybko załatwić osobno polisę AC. I w tym momencie OC jest na innej umowie i AC na innej.

edit: różnica w terminach ubezpieczenia zamyka się w granicach miesiąca (może dwóch - nie mam wglądu w ubezpieczenie), niemniej jednak mamy polisy osobne.
ewuś, no własnie szkoda mi tego OC na pół roku do przodu. Chciałam pogadać na czacie z konsultantem ubezpieczyciela ale tam tylko bot działa. Jak bede miała czas to sobie przedzwonię po konkrety.
galopada poczekaj chwilę, moja mama jest agentem, spytam i dam Ci znać. 🙂
Jak już tu jestem, to pozwolę sobie poprosić o pomoc, bo nie znam się kompletnie. 😡 Powoli robię rozeznanie w kierunku poszukiwań nowego auta. Teraz jeżdżę fiatem punto z 2000r., silnik 1,2, bodajże 69 KM. Nie bardzo miałam okazję jeździć innymi podobnymi samochodami, jak już jeździłam czymś innym to była to np. Honda Accord (sprowadzana z USA, nie wiem czy to ma znaczenie) czy Subaru Forester z 2018r. z silnikiem 2,5 Boxer - totalnie inne auta, na pewno nie będę mieć na coś w tym stylu kasy. Nie wiem więc za bardzo czego szukać jeśli chodzi o silnik, moc itd - chodzi mi o parametry. Zależy mi na tym, żeby ładnie szło do przodu i było dość zrywne. Puntem np. z zasady już nie wyprzedam na jednopasmówce żadnego tira nigdy, a osobówki też bardzo rzadko, bo nawet jak drogę mam niby pustą, to zanim się rozpędzi i wyprzedzi, to może mi coś z naprzeciwka nadjechać. Trwa to za długo i jest zwyczajnie niebezpieczne. To taki główny mój wymóg, bo auta używam głównie w trasy, na co dzień to może ze 2-3x w tygodniu. No i miło by było, gdyby przy 140km/h na autostradzie ten samochód normalnie jechał bez strachu, że zaraz ducha wyzionie, jak to ma w zwyczaju właśnie punto. 🤣 Celowałabym w coś ok. 10 lat i do 25 tysięcy na początek? Macie może jakieś swoje sprawdzone typy? :kwiatek:

edit.: galopada mama mówi, że "bardzo zależy, od wielu rzeczy, ale z drugiej strony jest dobrowolne, więc trochę możliwości jest", także niestety trzeba dzwonić.
mils będę nudna,  Astra 😉 W tym budżecie spokojnie znajdziesz taką w fajnym stanie, mało się psuje,  raczej niewiele pali,  w hatchbacku wystarczająco zgrabna do miasta, a w trasie bez problemu i wygodnie dla jadących trzyma te 130-140. Ja mam wersję H z początków produkcji i silnikiem 1,4, a w zakładanych pieniądzach znajdziesz młodszą i z mocniejszym silnikiem 😉
mils, dzięki! Zadzwoniłam do ubezpieczyciela gdzie mamy OC i mam czekać na ocenę ryzyka bo nie wiedzą czy będą chcieli nam Syneczka ubezpieczyc 😵 nie miała baba problemu to sobie autko kupiła  😂

Też polecę astrę, niezawodna od 2007 roku (poza standardowym naprawami) i na maxa ekonomiczna, chociaż na minus moc (ale to 1.4) 😉 aktualnie już babuszka na emeryturze, na krótkie trasy i do transportu większych gabarytów (mimo że mała, to mieści absolutnie wszystko, w przeciwieństwie do naszego nowego ponad piecio metrowego kolosa któremu nie składają się tylne fotele więc miałam problem z przewiezieniem półki z ikei 😂 )

Myślę, że dla osobówki silnik 1.4 to takie minimum - przynajmniej nieźle przyspiesza. No i benzyna zbiera się szybciej od diesla na pewno 😉
Chociaż ja jeżdżę 1.2 TDI i nie narzekam, ale no nie jest to demon prędkości  😵

mils powodzenia w poszukiwaniach, trzymam kciuki za fajną furkę  🏇
Mnie to bardzo mocno kusi Abarth Grande Punto, bo mojego punciaka mimo wieku i mocy żadnej lubię bardzo, ale jakoś mocno rozsądny wybór to to nie jest. 😁 Dziękuję za polecenia, przyjmę w każdej ilości. Tak właśnie myślałam, że 1.4 to będzie dobry wybór, ale już kwestia KM, momentu obrotowego i innych takich mnie przerasta.
kolebka dziękuję bardzo, na pewno się przydadzą, zwłaszcza, że to będzie moje pierwsze auto kupione samodzielnie. :kwiatek:
mils moje pierwsze auto było seicento po wujku, który mieszka trzy domy dalej - za 3tysie  😂
Jak zmieniałam w zeszłym roku, to byłam szczerze załamana. Szrot, klepane, orysowane albo przebieg po 200tys  🙇  dlatego jak żona mechanika zaproponowała mi swoją Ibizę z przebiegiem 38tys, to nie miał znaczenia dla mnie i diesel i szałowa pojemność 1.2  😁

Także a nuż trafi się fajna perełka, moja mama tak kupiła mega zadbanego peugeota 206 9letniego za 11tys też trochę po znajomości.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 września 2020 15:00
mils aktualnie mam skode Fabia, 10 lat, 1.2 tdi
Coś tam juz mozna tym pojechać,  150 jedzie lekko 😉 a spalanie ogarniam 5-6l (a nie jeżdżę najładniej) :p
I w sumie powoli myślałabym nad czymś z jeszcze mocniejszym odejściem a równocześnie ekonomicznym w kwestii spalania, co możecie polecić w podobnej klasie lub ciut lepszego??
Pati2012, a może po prostu nowsza Fabia?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 września 2020 17:38
Oooo o tym nie pomyślałam, dzięki!
Link4 nie chce nam sprzedać ubezpieczenia  😜 nie wiedziałam że tak się da. Myślałam, że rzucą nam. Co najwyżej jakaś kosmiczną kwotą  😂
galopada_, przypomnij co ty masz za auto?  😀iabeł:
Ja też nie mogłam dokupić AC, a szkoda mi było OC poprzedniego właściciela, bo było opłacone do grudnia. Póki co 'jadę' na tym OC, w grudniu wykupię już pełen pakiet
vanille, Najpierw musieli by mi zrobić rekalkulację OC które u nich mamy (nieodwracalną), a dopiero później wyliczyć koszt AC. Niewiążąco mieli wiec przestawić na początek ofertę OC plus AC jak dla nowego klienta, ale zadzwonili dzień później z odmową 😂 mamy oboje prawko od 10lat, bezwypadkową historię i kilka innych powodów do zniżek. Nie to nie, będziemy szukać dalej 😁

epk, Jaguar XJ  3.0 V6 😍 iiiiidzie jak zły  😜

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 września 2020 07:24
[quote author=galopada_ link=topic=5139.msg2946071#msg2946071 date=1600947309]
Link4 nie chce nam sprzedać ubezpieczenia   😜 nie wiedziałam że tak się da. Myślałam, że rzucą nam. Co najwyżej jakaś kosmiczną kwotą  😂
[/quote]


Link4 jeat najgorsza ubezpieczalnia.
Moge dac Ci numer do mojego czlowieka od ubezpieczen. Ogarnia wszystko, od aut, poprzez domy i inne produkty. Jest z Wrocławia, ale wystawia mobilne umowy. Korzystam ja, moja rodzina i wielu znajomych od lat. Ma oferty różnych ubezpieczalni.
Potwierdzam, to co pisze JARA - Link4 jest najgorszy. Ja z nimi miałam kiedyś bardzo mocny spór (nie o odszkodowanie) i oparło się o KNF i rzecznika finansowego.

Wiem, galopada_, że nie interesuje Cię samo OC, ale mieli prawny obowiązek przedstawić Ci ofertę na OC (przestawienia na AC mogli odmówić). Jako, że jestem na nich cięta, to zgłaszałabym sytuacje do KNF 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 września 2020 12:39
Ja wykupiłam samo AC na ponad 20-letnie auto w PZU... fakt, miałam tam OC, ale w żaden sposób te ubezpieczenia nie były związane ze sobą, dwie osobne umowy, w dodatku na dwie rożne osoby  😜 niestety to było 3-4 lata temu, po roku nie przedluzylam AC, wiec nie wiem jak teraz... ale może warto spróbować?
Ja dzięki PZU mam maksymalne zniżki od początku posiadania auta, a auto dostałam 2 dni po zrobieniu prawka. Nie, nie była dopisywana do samochodów rodziców. 😁
Dzięki za odpowiedzi! Celowałam w link4 bo najbardziej rozsądne wydawało mi się uderzenie najpierw do ubezpieczyciela w którym już mamy OC.

Facella, PZU gdzie ubezpieczaja się moi teściowie zrobiło mojemu B. bardzo szybka kalkulacje na mhmh...naście tysi. Fakt, on nie dość że facet, kawaler to jeszcze do tej pory nie płacił nawet OC. Że mną by było korzystniej, ale i zrobiłam wielkie oczy  😂

Uderzę jeszcze do CUK, zobaczę czy coś tam załatwię.
Za miesiąc potrzebuję ubezpieczenia do objazdowki po Europie  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się