Jakie pasze dajecie swoim koniom?

donkeyboy, pewnie nie stanie się nic w przypadku PP, bo kiedyś było podobnie z granulatem z lucerny Hoveler, która trza moczyć wg strony DE, a PL nie.

Im, czyli komu? Do UK myślisz?
Na razie nie działa chyba ta strona Polska, więc chyba nie bardzo jest jak.

Czy warto, to też dużo zależy jakie ceny mają te pasze, bo tego nie wiadomo.

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 października 2020 17:15
Perlica tak, maila/wiadomość na social media UK im wysłać powinni w ciągu paru dni odpowiedzieć

Patrząc na ich ceny tutaj to bym stawiała ze będzie koło stówy ale nie więcej. Tutaj są w tej samej polce cenowej co Baileys albo Dodson Horrell.
Powiem szczerze ze sama patrzyłam na ich ofertę bo opinie są świetne ale mimo wszystko zeszło na balancery, porównywałam Calm and Collected z balancer+chaff/wysłodki i wyszło mi taniej plus mogę sama decydować ile trzeba tego drugiego.
donkeyboy, poczekam na cennik i dostępność  w PL, a jeśli oferta będzie warta wysiłku to spytam  😁

Koło 100 pln za worek to raczej cena spora, D&H wychodzi taniej, choć nie wiem ile kg w worku bo tym się nie chwalą na swojej stronie.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 października 2020 17:31
donkeyboy, poczekam na cennik i dostępność  w PL, a jeśli oferta będzie warta wysiłku to spytam  😁

Koło 100 pln za worek to raczej cena spora, D&H wychodzi taniej, choć nie wiem ile kg w worku bo tym się nie chwalą na swojej stronie.


20kg. Stówa to wersja pesymistyczna 🙂
donkeyboy, nie ma co gdybać, trzeba mieć konkretną cenę oraz jak z wysyłką.
Przy wielu paszach jest tak, że cena miła, ale wszystko zabija przesyłka.

Takim przykładem jest Equine Nutri Plan, bo bardzo fajną dietę mi Pani ułożyła z tej firmy, chętnie bym wsparła rodzimego producenta pasz ! ale wysyłka 150 pln zabija wszystko.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 października 2020 18:06
donkeyboy, nie ma co gdybać, trzeba mieć konkretną cenę oraz jak z wysyłką.
Przy wielu paszach jest tak, że cena miła, ale wszystko zabija przesyłka.

Takim przykładem jest Equine Nutri Plan, bo bardzo fajną dietę mi Pani ułożyła z tej firmy, chętnie bym wsparła rodzimego producenta pasz ! ale wysyłka 150 pln zabija wszystko.


Widząc to ile drozsze są brytyjskie marki pasz w Polsce nie spodziewałabym się cudów, z 10-20% sobie dodadzą na pewno, a ze dopiero startują to różne taktyki mogą obrać, może właśnie taniej żeby zachęcić i zebrać sobie grono klientów - ale to tez już gdybanie wiec postawie tutaj kropkę 😀 pożyjemy zobaczymy

150pln?  😵 za wysyłkę?
Tzn masz racje ja nie biorę wysyłki pod uwagę bo zwykle idzie znaleźć taki sklep który mi dowiezie może i nawet za darmo, ale 150 to przesada i założę się ze pewnie tam ze 2-3 worki było 😀
Wydaje mi się ze Equinutriplan jest dosc młoda marka która skupia się na dużych klientach a nie indywidualnych kupujących, mało jest ich w sklepach ale myśle ze to kwestia czasu, wydaje mi się ze robią fajne pasze tylko nie są aż tak popularne
donkeyboy, ale jak 2-3 worki???
Nie, normalna półpaleta. Nie opłaca mi się zamawiać jedzenia inaczej niż na 2 miesiące, bo to wygodne, a konia mam pełnoporcjowo.
Nastawieni są na klientów regularnych, ale niestety dopłacać aż tyle mi się nie opłaca skoro inna marka przywiezie do stajni lub sama odbiorę z magazynu.

Ale dla porównania Optifeed od 3 worków ma wysyłkę gratis, więc zamówiłam sobie mesh i sieczki dziś.

Inny temat, więc piszę pod postem.

Miałam chwilkę, więc zadzwoniłam do Pani od pasz Allen&Page. Dziś wieczorem dostanę na email cennik i koszty dostawy.
Spytałam o paszę do zwilżania , a nie moczenia. Pani mówi, że ona podaje tą paszę swojemu koniowi i rzeczywiście nie trzeba tej akurat moczyć, można na sucho.
Ogólnie bierze się to stąd, że oni mają "fioła" na hydratację i że to dodatkowa woda dla konia itp.
Tak też myślałam, bo taki własnie opis znalazłam na FB UK, przeklejam:
"Soaked Feeds
Hydration - A major advantage of providing a soaked feed is that it can help to increase the amount of water consumed. Water deficiency, for many reasons, can occur during both the summer and winter months. Horses not receiving enough water are more likely to suffer digestive disturbances.
Performance - Travelling and competing can increase water requirements, and in addition to this, create situations where the horse may be reluctant to drink. Dehydration in any horse is a serious matter but especially so in the competition horse where it can lead to a loss of performance. Being able to boost the amount of water consumed by providing a soaked feed can be invaluable.
Poor teeth - The importance of dental health for good digestion cannot be overemphasized; regular visits from a qualified dental technician or vet are essential to ensure good health and ultimately ensure maximum use of nutrients within the feed. Dental problems, such as loose, worn or missing teeth, particularly in the older horse, can lead to weight loss, choke and digestive disturbances, simply because they are not able to chew effectively! For these horses and ponies with impaired dentition being able to offer a soaked feed can literally be a lifesaver – ensuring they can still take in all the nutrients in an easy to manage form."
Ja też czekam na te pasze i zobaczę jak cenowo będą wyglądały. Moja kobyła jak była w mocnym treningu była na Power & Performance i płaciłam 12£ za worek 20kg. Dodatkowo firma Allen &Page dodaje do pasz probiotyk Gut Balancer z firmy Protexin bo maja z nimi podpisaną umowę (wiadomość od samej ich dietetyczki).
draskaeb, Ile jadła Twoja kobyła tej paszy? I co to był za trening?
Wiesz ile waży jedna miarka ?
Właśnie myślę nad tą paszą dokładnie.
Perlica Cieżko mi powiedzieć na kilogramy ile jadła tej paszy, dostawała po pół miarki angielskiej okrągłej 2 razy dziennie + garść sieczki Dengie Good Doer.
https://www.equisupermarket.co.uk/p/stubbs-plastic-feed-scoop-s80/blue miarka objętościowo 2 litry
Kobyła tyjąca z powietrza, wiecznie z nadwagą i na diecie. Trening: 2 x galopy kondycyjne po górkach, 2x treningi ujezdzeniowe, 1x jazda na drążkach i mała gimnastyka, 1x zawody ujeżdżeniowe (2 czworoboki) i 1 dzień wolny.
Nam ta pasza podpasowała bo dawała jej fajną energię, na innych paszach z dodatkiem melasy nie dało się jeździć bo energii brak a oko wielkie i płoszenie się od literek na czworoboku 😀
draskaeb, - zeszła z wagi na tej paszy? Mam podobny przypadek, potrzebuję energii i nie tycia 😉
keirashara nie przytyła na tej paszy a nie brakowało jej energii. Naprawdę dobrze się sprawdzała dla nas. 🙂
draskaeb, To dostawała ok.2kg.

No to jest i cennik odnośnie A&P, cena w sumie tak jak przeciętnie pasze, ale wysyłka zabija wszystko. Także odpada całkiem.
Gratis dowóz jest w okolicach Zielonej Góry, więc tam można próbować te pasze. Chętnie bym się skusiła, ale nie ta lokalizacja.

Edit:
Czy karmi ktoś paszą D&H Stay Power?  👀
https://opti-shop.abstore.pl/skoki-dodson-horrell-staypower-cubes-20kg,c31,p91,pl.html#tabCommonDescription

lub
Build up?
Co lepsze dla 2-latka:
Mebio Youngster czy Złotowital Musli Hodowlane?
Ktoś miał porównanie? :kwiatek:
Perlica, moja znajoma ma konia Build Up, chodzącego konkursy 120-130. Jest bardzo zadowolona. Koń raczej idący do przodu i nie potrzebuje dodatkowego "kopa".
Drugi z koni, który wymaga więcej energii przy startach dostaje Enduro.
Czardasz, A mogłabyś dopytać jakie dawkowanie jej wychodzi dla obu tych koni ? No i przybliżona wagę każdego z nich ?
My od 23 września mamy pasze Hövelera i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona z serii Pur.
Zarówno Itan jaki i mesz bardzo Rudej smakują - zauważyłam też poprawę jeśli chodzi o perystaltykę. 
Dodatkowo daję też sieczkę z tymotki z Derby i na prawdę dawno nie byłam tak zadowolona.
Przede wszystkim Ruda dużo wolniej i spokojniej je a to dla mnie duży plus.
Generalnie za kilka miesięcy pewnie wrócę do Hippolyta i zacznę dawać Equilac ale mesz i sieczka na pewno z nami zostaną.
Chyba że ktoś trzymał źrebną klacz na Hövelerze i ma jakieś porównanie do Hippolyta? :kwiatek:
Wracam tu, znowu - bo kolejny "eksperyment" z paszą nie wyszedł  🙄. Brakuje energii, takiego no strzała. I teraz mam szalony pomysł, żeby spróbować do jednego posiłku dziennie dosypywać 100g granulatu energetycznego z sukcesu. Koń wrzodowy - zabójstwo or not? W takiej ilości chyba nie zaszkodzi? Dostawał sukces przed diagnozą wrzodów i żył  😜
Moon   #kulistyzajebisty
15 października 2020 12:44
a.kaminska, nie wiem jak to się ma do wrzodów, ale jak potrzeba Ci takiego "strzała" to spróbuj Nutri Horse'a musli Torpeda.
a.kaminska, a co ty dajesz obecnie? Ja się mocno zaskoczyłam Spillersem Ulca Power - pasza typowo dla wrzodowców z bardzo fajnym poziomem energii. Mojego konia, którego praktycznie żadna pasza energetycznie nie rusza to ta ruszyła (w pierwszym okresie aż za mocno 😉).
Moon masz jakiegoś linka do tej paszy? Bo nie mogę znaleźć.

Na chwilę obecną chyba wrzucimy w jakiejś bezpiecznej ilości zwykły gnieciony owies  🏇
Proszę https://www.forhorses.pl/ulca-power-cubes-dla-koni-wrzodowych-25kg-spillers-p-1433.html

Ponieważ tam jest dawkowanie chyba dla konia wyścigowego więc informuję, że mój koń 600kg (ciężko utuczalny pół xx) dostaje 3.6kg tej paszy + sieczkę i 100ml oleju. Muszę porobić zdjęcia bo chyba nigdy nie wyglądał tak dobrze jak teraz.
Moon   #kulistyzajebisty
15 października 2020 13:03
a.kaminska, sorry, nie Nutri, tylko Magic Horse :P

https://zdrowy-kon.pl/pl/p/Torpeda-musli/3000
a.kaminska, a co on jadł wcześniej, że nie wyszło?

epk, wstaw foto :-)
Perlica, muszę tylko dojechać jakoś wcześniej do stajni, żeby ogarnąć w biały dzień 🙂
Mój przychudł ostatnio lekko, bo miał we wrześniu chwilkę wolnego, no i to był błąd. Od razu jak nie pracował te 10 dni zaczął łykać czyli zabolał go brzuch. Więc wkroczyłam z pastami , minęło dokładnie 7 dni, juz nabrał i już nie łyka, a jest na tej samej ilości miarek RM ( 3).
Wiekszość koni ma wrzody z nerwów, bo pracuje , a mój jest kretynem, bo ma nerwa jak nie ora  😁
Perlica, bo to pewnie nie chodzi o to czy pracuje czy nie tylko o zmianę rytuału - skoro codziennie pracuje to wolne to jest zmiana w codziennym funkcjonowaniu i może się przekładać na stres.
epk, no niby tak, ale on nie ma rytuałów związanych z pracą.  Raz pracuje wieczór, raz rano, raz w południe. Prawda, że konie lubią rutynę, ale z drugiej strony jak startuję na moim to zazwyczaj dużo i często, wyjeżdżam średnio na 4 dni wtedy. W tym roku 2 razy mu sie zdarzyło stać w pustej stajni na 40 koni, bo nikt nie przyjechał na zawody dzień przed z noclegiem, a ci co przyjechali nie zostawali na noc tylko przyjeżdżali do boksów na same starty i wracali na noc do swoich stajni. Lekko sie wtedy stresowałam , że śpi sam 3 noce, bez koni, ale on był tak zrelaksowany, że już bardziej nie mógł. On zawsze miał konie w d...e, ale żeby aż tak? ;-) Oczywiście super skakał całe zawody itp. Także często weci rekomendują wolne i padok jak koń ma mocne wrzody, się to często sprawdza z tego czytam forum UK, ale u mojego tylko padok i wolne  by się nie sprawdziło na pewno.



JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2020 18:18
a.kaminska, sorry, nie Nutri, tylko Magic Horse :P

https://zdrowy-kon.pl/pl/p/Torpeda-musli/3000



O, ja właśnie czaję się na ich "flower musli", ale pomimo opisów, ze na terenie Wrocławia odbior osobisty to na stronie nie mofe zaznaczyc takiej opcji przy zamówieniu.
Drugi dzien czekam na kontakt ze sklepu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się