Oficerki

Brzask, nogę mierzę, nogę 😀 ale porównywałam sobie do czapsów. Nie są do ziemi, prawda, ale są do obcasa więc do tego miejsca gdzie jest pięta czyli trochę jakby do stopy bez butów stojącej na ziemi. Do tego pomyślałam, że skoro sztywne oficerkowe czapsy są ok (nie wbijają się w nogę), a dziewczyny pisały, że Ariaty nie opadają to ta 40 będzie dobra (choć do zagięcia faktycznie mam ciut więcej). Co do szerokości to zawsze miałam problem z wysokimi butami, bo wszystkie latały na wąskiej łydce  🤔wirek: ale nie podejrzewam się o aż taką tępotę 😀 mierzone w najszerszym miejscu, w pozycji jak w siodle. Najwyraźniej urosłam po ciąży w dziwnych miejscach.
Jedno jeszcze co mnie zastanawiało to tabela rozmiarów, bo niby jest napisane height/width ale jak dla mnie to w tabeli jest chyba na odwrót?

Edit: kurde, czapsy oficerkowe zaczynają się jednak wyżej niż myślałam
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 sierpnia 2020 09:33
FurryMouse Ja jak mierzę wysokość łydki od ziemi do zgięcia to mi wychodzi właśnie 40cm a oficerki mam wysokość 44 według ich tabeli i wyglądają jak na fotkach z poprzedniej strony. Pisałam że niedoszacowałam mocno przy pomiarze. Na szerokość też mam takie 32,5 - 33 cm, a były za szerokie te 33, wzięłam 31 i trochę pocierpiałam początkowo 😉 ale teraz są jak na miarę szyte. Także bez mierzenia będzie ciężko chyba.
zembria, poprosiłam mojego faceta żeby mi zmierzył nogę i jednak więcej wyszło. Coś tam zamówiłam. Zobaczymy. Nienawidzę kupować ciuchów przez neta, a butów to już w ogóle więc znając moje szczęście będę musiała odesłać i albo wymienić albo...nie wiem, kupić coś innego. Bo w okolicy tylko w equishopie są, a oni zamknęli na razie sklep stacjonarny
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 sierpnia 2020 15:33
KaNie,
a w którym sklepie kupowałaś swoje ariaty, te które Ci wymienili na nowe ( tak, wiem, że w Niemcowie)?
Chodzi mi głównie o to, żeby nie było problemów przy ewentualnej reklamacji...
ms_konik
w Reitsport Manski w Güstrow. Aczkolwiek sklepu internetowego nie polecam. Jak musze tam zamawiac to jade osobiscie. Oni maja tam konkretny bałagan i cieżką obsluge internetową.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 sierpnia 2020 15:59
KaNie,
ok, dzięki 🙂
To się jeszcze porozglądam 😉
ms_konik
ja sadze ze kazdy sklep nawet w PL musi respektować to jak wyglada w Ariacie gwarancja na oficerki. Ja przyszlam, pokazalam mikro dziurke, spisalam protokol gwarancyjny , oddalam buty i koniec. Na nowe czekalam 2 tygodnie.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 sierpnia 2020 16:44
Też tak sobie w sumie pomyślałam,
czekam na odpowiedź ze sklepu, czy ściągną dany rozmiar.
W razie co, będę zamawiać stąd:
https://www.ariat.com/de/de
Ma ktoś Cavallo Insignis? Skóra jest twarda czy bardziej miękka? Zależy mi na prawdziwie ortopedycznych oficerkach  🏇
[quote author=ms_konik link=topic=211.msg2942725#msg2942725 date=1598366022]
KaNie,
a w którym sklepie kupowałaś swoje ariaty, te które Ci wymienili na nowe ( tak, wiem, że w Niemcowie)?
Chodzi mi głównie o to, żeby nie było problemów przy ewentualnej reklamacji...
[/quote]

Ja kupowałam i reklamowalam ariaty w koniku  (popekala skóra podszywajaca sznurowki)
Po jakiś 10 dniach dostałam ten sam model noweczki bez żadnego problemu i pytań ze strony sklepu czy producenta
Także serwis polecam
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 września 2020 18:40
izkadul,
dzieki za info 🙂 , buty zostały właśnie w koniku zamówione.
Czy ktoś ma petrie olympic I moze mi powiedzieć czy są bardzo sztywne, np w porównaniu z butami z Derby? W ciągu ostatnich kilku lat skręciłam obie kostki i strasznie mi teraz lataja stopy w miękkich butach z Hippiki, więc potrzebuje czegoś sztywnego
Nie podzielę się info odnośnie olimpików (w dniu, w którym chciałam złożyć zamówienie koń mi się kontuzjował na dłużej- życie to dziw...a) ale mi się skręcają kostki gdy mam za wąską podeszwę.
Przy próbie oparcia stopy, gdy podeszwa jest wąska to gdy się opieram bardziej na którejś części to fik- właśnie kostka wykręcona. W butach z szeroką podeszwą nie mam tego problemu i od razu mam dużo lepsze oparcie i od tego lepszy dosiad.
Dobry patent, spróbuję. Ale chyba pomogą mi już tylko sztywne buty bo moje kostki mają bardzo dziwny zakres ruchu bo po tych skreceniach nie widziały ortopedy (kiepskie momenty na gips czy podobne wynalazki)
karolina_, wg mnie Olimpiki są dość sztywne - nie tak jak Anky ale sztywne. Sporo sztywniejsze niż każde skokowe.
Ma ktoś może oficerki EGO7? Przymierzam się do kupna, ale nie wiem o ile brać wyższe. Wystarczyłby 1 centymetr zapasu, czy może więcej?
Ma ktoś może oficerki EGO7? Przymierzam się do kupna, ale nie wiem o ile brać wyższe. Wystarczyłby 1 centymetr zapasu, czy może więcej?


Ja się zdecydowałam. Polecam zapytać w sklepie, a najlepiej podjechać i przymierzyć.
Ma ktoś może oficerki EGO7? Przymierzam się do kupna, ale nie wiem o ile brać wyższe. Wystarczyłby 1 centymetr zapasu, czy może więcej?

Obsługa w Febro najlepiej Ci doradzi, jeśli nie możesz być osobiście, to online również bardzo skutecznie pomogą 🙂
Ja mam już jakiś czas (nie wiem, 2 miesiące? 3? coś koło tego) swoje ego i dobierane były osobiście w sklepie 🙂 Na początku były turbo ciasne i troszkę za wysokie, a teraz są perfekcyjne. To moje 3 oficerki i totalny sztos. Myślałam, że poprzednie były super, ale ego chyba nic nie przebije 😀
[quote author=FerventAxis link=topic=211.msg2945122#msg2945122 date=1600247586]
Ma ktoś może oficerki EGO7? Przymierzam się do kupna, ale nie wiem o ile brać wyższe.

Obsługa w Febro najlepiej Ci doradzi, jeśli nie możesz być osobiście, to online również bardzo skutecznie pomogą 🙂
Ja mam już jakiś czas (nie wiem, 2 miesiące? 3? coś koło tego) swoje ego i dobierane były osobiście w sklepie 🙂 Na początku były turbo ciasne i troszkę za wysokie, a teraz są perfekcyjne. To moje 3 oficerki i totalny sztos. Myślałam, że poprzednie były super, ale ego chyba nic nie przebije 😀
[/quote]

Dokładnie miałam takie same odczucia 🙂 Myślałam, że mi w nich noga odpadnie. Raz nawet skończyło się siniaczkami pod kolanem. Jeszcze zapinam je dość ciasno ale i tak o niebo lepiej  🏇 Skóra jak dla mnie pierwsza klasa.
Szukam właścicieli oficerek cavallo  :kwiatek: Zamierzam zamówić oficerki Cavallo Insignis, ale nie wiem jaki rozmiar wybrać, na stronie nie ma podanej długości wkładki. Zazwyczaj noszę 36 lub 35, w zależności od firmy, długość wkładki 23 cm. Może ktoś podpowie? 
Kampari, - ja mam za duże w stopie o dwa rozmiary, żeby szło dopasować wysokość i jest całkiem ok. Nie wiem jakie powinnam mieć, ale brałabym na Twoim miejscu 36 - zawsze lepiej ciut za duże niż za małe 😉
Kampari ja mam stopę 35/36 i mam dwie pary oficerek cavallo. Jedne 3 1/2 i muszę powiedzieć, że są spore. I jednak zawsze but się trochę rozchodzi i robi się jeszcze większy. Nie polecam za dużych butów bo mocno potem ocierają. Insignis mam w rozmiarze 3 i są super, też się trochę rozeszły w stopie, ale nie za dużo. But mi nie goni. Także jeśli masz stopę na przełomie rozmiaru i generalnie szczuplą to weź 3.
Generalnie jeśli chodzi o rozmiarówkę cavallo to dowiedz się jak zmierzyć dobrze nogę, je się jakoś dziwnie mierzy i jak zamówiłam pierwsze to były sporo za niskie.
ms_konik
ja sadze ze kazdy sklep nawet w PL musi respektować to jak wyglada w Ariacie gwarancja na oficerki. Ja przyszlam, pokazalam mikro dziurke, spisalam protokol gwarancyjny , oddalam buty i koniec. Na nowe czekalam 2 tygodnie.


Po jakim czasie maksymalnie Ariaty są wymieniane na nowe?
Chyba do roku.
Help 🙁 jestem załamana... pod koniec sierpnia zamawiałam oficerki firmy Cavallo Linus Slim, dzisiaj pojechałam po odbiór i okazały się za małe... 🙁 niestety nie udało mi się ich zapiąć w miejscu nad kostką (gdzie zaczyna się muskulatura łydki). Zabrakło jak dla mnie 0,5 cm (może max 1 cm). Niestety Pani w sklepie próbowała sama je zapiąć, ale również z marnym skutkiem. Są to moje pierwsze i wymarzone oficerki dlatego nie mam totalnie doświadczenia w tym temacie. Wiem, że się rozciągną i dopasują (mają elastyczną wstawkę przy suwaku), ale nie wiem czy aż tak mocno. Dosyć niedawno zakupiłam oficerkowe czapsy i też miałam olbrzymie problemy z zapinaniem, ale się wyrobiły 🙂 Zapewne z oficerkami jest podobnie, ale niestety kosztują dużo więcej niż czapsy dlatego nie chce sytuacji, że wcisnę je na siebie na siłę. Jak znaleźć tą granicę czy są zbyt ciasne, ale się rozejdą od tej, że są tak ciasne przy zapinaniu do granic możlwiości i już nie ma opcji na luz.  😕 😕 😕 🙁 🙁 🙁 🙁
Jak są ciasne to jest bezsensu wciska się w nie, oddać i zamówić większe. Logicznie myśląc zanim się rozbiją to zamek dostanie potężnego obciążenia i będzie do wymiany . Czapsy są z cieńszego materiału niż oficerki .
Żeby się rozciągnąć to muszą się dopinac. Nie ma sensu brać aż tak ciasnych.
grafologia,- oficerki mają być ciasne, ale z gatunku "zapinam na cieńsze bryczesy i skarpetę, czuje, że są dopasowane", a nie "potrzebuje dwóch osób do pomocy w zapinaniu" 😉 Jak nie przechodzą już nad kostką to są za ciasne.
Nie rozciągają się guma, tylko skóra przede wszystkim. Cavallo nie rozciągają się jakoś dramatycznie, na pewno nie aż tak 😉
Dzięki za pomoc 🙂 jutro jadę jeszcze raz je przymierzyć (dla świętego spokoju)  😵
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 grudnia 2020 12:28
grafologia Ja początkowo też miałam problemy z zapinaniem swoich. Polecam usiąść i położyć sobie nogę z boku, tak jak na obrazku, ale siadasz normalnie na czymś. Mi się w ten sposób udawało zapiąć bez przeszkód, a siedząc normalnie z nogą w dół było bardzo ciężko. Moje oficerki się dopasowały. Ale myślę, że jeśli w ten sposób też będziesz miała problem z zapięciem, to musisz jednak wziąć szersze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się