jaki bank?

Cobrinha, nie, poza tym, że ma to być jedyne konto klienta, nie ma żadnych warunków. Ustawa, która wprowadza PRP, weszła w życie 8.08.2018, więc jeżeli zakładałaś konto wcześniej, to na prawie na pewno nie jest to PRP.
Zgodnie z ustawą prowadzenie takiego rachunku i karta do niego musi być bezwarunkowo darmowe. Nie pamietam na czym w końcu stanęło (musiałabym sprawdzić jutro w pracy), czy działanie takiego konta musi czy może być ograniczone do działania na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Do tego przelewy do banków zagranicznych są zawsze płatne, tak samo jak wypłaty za granicą.
Czy ma ktoś konto w mBanku i może mi powiedzieć, czy jest w nim jakaś dobra walutowa opcja? Mam tu na tyle słaby internet, że nie mogę przegrzebać stron, raz wyświetliła mi się w aplikacji reklama na ten temat, a potem nie mogłam tego znaleźć. 😡 Sprawa jest taka, że wypłatę będę dostawać w euro, a z kolei w złotówkach robię przelew za czynsz. Chciałabym to połączyć i mieć wszystko w jednym miejscu. Też ze względów logistycznych, bo oboje moi rodzice mają konta w mBanku i w razie nagłych sytuacji mamy pieniądze od siebie nawzajem od razu.
Udało mi się dziś podskoczyć do banku i zmienić rodzaj konta.
Teraz będzie darmowe a kartę jeśli będę gdzieś wyjeżdżać na dłużej mogę anulować by nie płacić za nią więc opcja dla mnie bardzo dobra.
maliniaq   Just do your job.
23 stycznia 2019 06:51
Dziewczyny pytanie... bo teraz mniej korzystam z karty i mbank co miesiąc pobiera mi prowizję 6zł z prowadzenie konta. Data pobrania opłaty to jest 21 dzień miesiąca, a warunkiem darmowego konta jest wykonanie 5 transakcji kartą i tu moje pytanie... Jeżeli opłata jest pobierania np. 21 stycznia, to ona dotyczy stycznia, czy grudnia? I drugie pytanie, te 5 transakcji w miesiącu liczy się np. od 21 grudnia do 21 stycznia, czy od 01 stycznia do 21 stycznia?
Może któraś z was miała podobne dylematy, jeżeli nie to podskoczę dopytać o to do banku 🙂
Czy ma ktoś konto w mBanku i może mi powiedzieć, czy jest w nim jakaś dobra walutowa opcja? Mam tu na tyle słaby internet, że nie mogę przegrzebać stron, raz wyświetliła mi się w aplikacji reklama na ten temat, a potem nie mogłam tego znaleźć. 😡 Sprawa jest taka, że wypłatę będę dostawać w euro, a z kolei w złotówkach robię przelew za czynsz. Chciałabym to połączyć i mieć wszystko w jednym miejscu. Też ze względów logistycznych, bo oboje moi rodzice mają konta w mBanku i w razie nagłych sytuacji mamy pieniądze od siebie nawzajem od razu.


Tak, istnieje taka opcja w mBanku. Powinnaś założyć w mBanku konto w złotówkach i konto w euro. Następnie włączyć opcję kantoru walutowego. Wtedy możesz wymieniać walutę online po w miarę dobrym kursie. Opcja dostępna także w aplikacji w telefonie.
O super! W takim razie przejdę się do jakiejś placówki, jak będę w Polsce, dzięki. :kwiatek:
Pytanie od nie forumowej koleżanki. Czy jeśli komornik zajął konto z powodu długu (niealy 1000 zł) który powstał przez pandemie, a koleżanka zarabia ok 3000 tysiące złotych, to zabiorą jej całość czy tylko ok 1000 zł?
Zależy na jaką kwotę komornik zablokował konto. Sam dług 1000zł to nie wszystko i komornik mógł doliczyć odsetki i inne koszta postępowania.
Bischa, przede wszystkim zajmie więcej niż ten pierwotny dług, bo dojdą wszelkie koszty dodatkowe i odsetki (wszystko powinno wynikać z pisma od komornika). Po drugie może zająć całą sumę znajdującą się na rachunku bankowym za pozostawieniem kwoty tak zwanej minimalnej (75% minimalnego wynagrodzenia). Jeżeli nie ma dość pieniędzy na rachunku, to ściągnie co się da i dalej będzie ściągał wpływy blokując konto do wskazanej wartości. Z wynagrodzenia za pracę nie może brać całości, musi pozostawić wartość minimalnego wynagrodzenia.
A jeśli zabrał wszystko, bo z tego co wiem zabrał wszystko? Umowa zlecenie. Jak się dowiedzieć na jaką kwotę zablokował konto?
vissenna   Turecki niewolnik
29 kwietnia 2021 11:13
Czy jakikolwiek bank prowadzi konta "zagraniczne" z rachunkiem w euro i mozna sie z nim kontaktowac za pomoca jakiegos komunikatora internetowego (jak whatssap)???
asens   Szukasz konta firmowego? Jeśli tak, to najlepszym rozwiązaniem będzie [url=https://www.bank-ranking.pl/ranking-kont-firmowych]jaki bank wybrać[/url] gdzie dowie Ban permanentny
16 marca 2022 15:49
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 kwietnia 2022 09:54
Ktoś miał do czynienia z toyota bank? Szukam konta oszczędnościowego bo OKO w ing to kpina i w rankingu wychodzi najciekawiej, ale pierwsze słyszę o nim.
taknie0101   taknie0101 Ban permanentny
04 lipca 2022 17:32
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Ma ktoś może konto całkowicie bezpłatne (dobra, prowizja w bankomacie może być) bez stałych wpływów? Dłuższy czas może całkowicie będzie bez zasilania konta. Takie miejsce na zaskórniaki, żeby nie trzymać w skarpecie. Muszę też mieć możliwość płacenia kartą/przez aplikację.
Szukam, czytam, ale zgłupieć można czytając regulaminy.
Eeeej, naprawdę nikt nic 👀 Bardzo mi to potrzebne.
SzalonaBibi, Może mBank?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 września 2022 07:39
Może revoult ?
Moon   #kulistyzajebisty
02 września 2022 07:58
SzalonaBibi, mam konto w mBanku i Aliorze - co prawda co miesiąc ściągają jakieś tam drobne za prowadzenie (w obecnych czasach są w ogóle totalnie darmowe konta przez cały okres ich posiadania? Oj powątpiewam) ale z obu jestem w sumie zadowolona.
MBank ma kozacką aplikację i całkiem sprawnie działający serwis.
Alior w sumie jest moim kontem z oszczędnościami, dlatego też nie mam zainstalowanej aplikacji ani podpiętej karty w telefonie, żeby nie kusiło 🤣 - ale też z tego co pamiętam o opłaty co miesięczne są rzędu 5-7zł.
Wielkie dzięki, revoluta obczajam.
Moon, nawet te 5-7 to dużo. To ma być konto na totalne zaskórniaki. Jak będę mieć tam skitrane kilka stów to zapłacenie w ciągu roku 60-80 złotych minie się z celem.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 września 2022 21:49
SzalonaBibi, ja mam główne konto w ING i do tego OKO na oszczędności + smarta (końcówka do pełnej kwoty tam ląduje i w kilka miesięcy potrafi się zrobić przyjemna kwota)
Moon   #kulistyzajebisty
06 września 2022 21:55
safie, sprawdź jeszcze ofertę Millenium, nie dalej jak wczoraj mignęła mi reklama o koncie za 0zl.
Teraz już pojawiły się konta oprocentowane. W mBanku np masz chyba 6,5% na oszczędnościowym. Sprawdź jeszcze taką opcję. Może będzie się bardziej opłacać zapłacić te 7 zł, ale trzymać kasę na lepiej oprocentowanym koncie. Albo lokacie.
Bischa   TAFC Polska :)
02 grudnia 2022 14:23
Jaki bank polecacie, gdzie obsługują Maestro i w którym konto można założyć przez internet? Mój bank Maestro nie obsługuje. Jestem za granicą, 21 przyjeżdżam na święta na urlop, po nowym roku wracam i nie chciałabym się stresować że karta mi nie przyszła na czas.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się