Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)

larabarson kamizelki są ciasne..  jak masz biust, to polecam rozmiar większą


Wzięłam kamizelkę M i jest ok. U mnie zero biustu i mam wrażenie, że mogłaby być w tym miejscu ciutkę bardziej przylegająca ale ogólnie jest dobrze. Jest śliczna ta kamizelka 💘
Rozglądam się za krótkim frakiem, który będzie dobrze wyglądał na czworobokach. Macie jakieś podpowiedzi, propozycje? Mam od lat czarny Pikeur Epsom, ale właśnie robi się przyciasny 🤣. Epsom to klasyczna elegancja, którą uwielbiam, ale z chęcią poszukałabym czegoś nowego (bez blingu).
czeggra1, ja jestem absolutną fanką na czworoboki krótkich fraków typu Equiline Blum

lub
Animo
https://www.equishop.com/pl/frak-marynarka-rajtrok-damski/16617-animo-lyra-frak-ujezdzeniowy-krotki-damski.html

Z tańszych FP ma też ładne (z blingiem i bez)
epk, śliczne 😍! Ja tu gdzie jestem to potrzebuję na oficjalne zawody, na niższe klasy krótki, klasyczny frak (najchętniej czarny), a nie jaskółkę ze skróconymi połami.
czeggra1, ach, u nas to jest po prostu jako krótki frak używane 🙂. Ale czaję. Ja mam konkursowy Pikeur Radina - kupiłam ze względu na ciut inny wygląd.
czeggra1, - ja też mam Pikeur Radina i polecam, fajnie wygląda na czworoboku 🙂 Mam jakoś trzeci sezon, z pralki wychodzi bez szwanku. Ładnie wytaliowany.
Fajnie skrojone są też Animo i Cavaleria Toscana.

FP nie polecam, jeśli posiadasz jakikolwiek biust lub szersze ramiona - na moim szalonym 😉 70C się rozchodził nawet jak miałam miękki stanik, dopiero rozmiar L/42 jakoś leżał górą, za to był ciążowy. Te fraki to chyba tylko na totalnie drobne i płaskie nastolatki. Ja się poddałam, choć bardzo mi się podobała ich krótka jaskółka i cena też przyjemna... to niestety wyglądałam w nim tragicznie 🙁
epk, keirashara -  dzięki dziewczyny  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Jakiś czas temu polecałam kurtkę przeciwdeszczową Spooksa. Już nie polecam. Dziś pierwszy raz została przetestowana w zasadzie niewielkim deszczu i przemokła doszczętnie. Ładna jest, fajnie leży, wygodna itd., ale przeciwdeszczowa to nie jest. :/
Moon   #kulistyzajebisty
05 października 2020 09:32
Klami, ooo, czyli dobrze, że się nie skusiłam :P
A w temacie - z kolei moja Decathlonowa kurtka przeszła drugi test w weekend, po praniu (zaryzykowałam i wyprałam ją finalnie bez żadnych środków specjalnych na 30*) - mimo że złapał nas konketny, zacinający deszcz, nie przemokła w ogóle.
Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z frakami z mountain horse? jakością wykonania i wygodą?

edit: szukam ciepłego fraka na zawody halowe na długie ręce. Polecicie coś?
A ja przeciwdeszczówke Spooksa polecam, mam Merle bordową. Jako że stoimy teraz w stajni bez hali to i jeżdżę w deszczu. Nieprzemokła mi jeszcze ani razu, a jeździłam w mżawkach i srogich deszczach  😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 października 2020 11:23
W temacie przeciwdeszczowym mogę baaardzo polecić ten płaszcz: black forest Outdoormantel Rainstormer II Jest świetny! W ulewie nawet kilkugodzinnej nic nie przemaka, nogi zasłonięte, siodło też, koński kark i nerki też. A najważniejsze jest to że można w nim normalnie galopować, kłusować, nic nie lata, nie przesuwa się, nie podwiewa, nawet jak wiatr silny jest. Pod spodem ma paski na rzep do zaczepienia na nogi. Przetestowaliśmy je kilka razy, w tym 3 burze w górach na rajdzie i jako jedyni byliśmy susi 😀 Teraz jak leje, a weekend jest to się nie zastanawiamy, tylko ubieramy i jedziemy normalnie w teren. Dopiero o w sobotę ponad 2 h w deszczu solidnym zrobiliśmy i mokre miałam jedynie buty, bo głupia ubrałam wiązane i mi się sznurówkami lało 😉 Mi zawsze najbardziej żal siodła było na deszczu, a teraz już się tym nie martwię 💃
azazu93, jaki masz model ?? Może powinnam moją reklamować. Przemokła totalnie, a ani nie byłam długo na deszczu ani ten deszcz nie był jakiś konkretny.
azazu93, - a jak ona rozmiarem? Nie siadasz na niej w trakcie jazdy? Wczoraj miałam ochotę swoją ściągnąć i wyrzucić w diabły, tak mnie denerwowała, co chwilę ją przysiadałam 🙄
Nic takiego mi sie nie dzieje. Na co dzień nosze M, jednak zeby miec luz i wrzucić pod nią bluzę wzięłam L 🙂 nie przysiadam jej ani troche. Jestem bardzo zadowolona z tej kurtki ogólnie
azazu93, no to mam ten sam model. Hmm...
klami reklamuj. Mam granatową, przez tydzień u nas padało i nic nie przemokło. Może masz szwy źle sklejone? Bo gdzie indziej Ci może przemakać?
Klami oddaj na reklamacje, jednak to kurtka nie kosztuje mimo wszystko 5zł  🙄 i powinna działać
Aktualna pogoda natchnęła mnie do kupienia porządnej rzeczy przeciwdeszczowej, tym bardziej, że stoimy obecnie bez hali. Myślę o tym

https://www.decathlon.pl/ponczo-jedzieckie-sentier-id_8277825.html

myślicie, że warto? na stronie tylko dwie opinie. Chyba lepsze niż kurtka przeciwdeszczowa bo zakryje też siodło i kawałek konia, ale nie wiem jak to w praktyce się sprawdzi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2020 07:05
Dambala Na ostatnim rajdzie kilka osób miało podobne, nie sprawdzało się to zbyt dobrze. Za lekkie, fruwa na wietrze, w kłusie czy galopie podwiewa i żyje własnym życiem. Pół strony wyżej polecałam świetne płaszcze przeciwdeszczowe, może zerknij?
Nosi mnie na brązowe sztyblety i sztylpy 🙂 Popatrzyłam i ogólnie z tego koloru nie znalazłam zbyt wiele takich, które by mi się podobały. Zwykłe czarne mam z Cavallino i bardzo sobie chwalę. Zastanawiam się teraz nad Hippicą, ale nie wiem czy rzeczywiście jest warta swojej ceny. Jak to jest w porównaniu do innych firm?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 października 2020 12:24
Ja bardzo polecam. Mam sztyblety i sztylpy już nie wiem, który rok. Nie dbam o nie jakoś szczególnie, więc jest to mój sprzęt na co dzień,  jak i na okazje ( po doprowadzeniu do porządku 😉 ) i twierdzę, że są bardzo trwałe.
Na pewno kupie je sobie  😁 na gwiazdkę w tym roku, kolejny raz. Mam brązowe 😉 .
Gdyby ktos się przymierzał do zakupu tej kamizelki: https://sklep.bergo.pl/damskakamizleka-jezdzieck-elt to tak tylko chciałam nadmienić, ze rozmiarówka jest yyyy... zaniżona (kupiłam swój rozmiar i się w niej utopiłam) musiałam wymieniać na mniejszą a i tak ta rozmiar mniejsza nie jest tak do końca dopasowana, jak jest w opisie produktu. Ale jest i plus: jest naprawdę ciepła. Jeździłam dzisiaj w samej bluzie bawełnianej i tej kamizelce i się zgrzałam, a jeździłam na dworze. Nie wiem tylko jak z wytrzymałością, bo materiał wierzchni jest taki cieniutki.
Moon   #kulistyzajebisty
18 listopada 2020 09:20
Czy ktoś zamawiał i posiada fraczek Premier Equine?
https://www.premierequine.co.uk/remina-ladies-competition-show-jacket-c2x31190951
Moon są bardzo dobrej jakości, materiał super, jedynie ciut większe wychodzą
Moim, ja miałam inny model ale właśnie za duży rozmiar i puściłam w świat.
Całkiem fajna jakość, ale poczekałabym na Black Friday
Moon   #kulistyzajebisty
18 listopada 2020 17:18
jabooshko, mam taki zamiar 8-) bo zapobiegliwie przymierzyłam swój Equiline wczoraj, nie noszony jakieś pół roku i ekhm... guziki trzeszczały! 🤣 x.X
Hejo! Ma ktoś tutaj czaprak dotibel? Jak z jakością? Polecacie ❓
Moon   #kulistyzajebisty
23 listopada 2020 17:22
Nie mogłam wytrzymać i zamówiłam fraczek PE  🤣 Obawiałam się, że na BF nie upoluję potem koloru i rozmiaru.
Dziś przyszedł - noooo, powiem Wam, że jakość faktycznie top!  😲 Bardzo ładnie skrojony z dbałością o szczegóły i detale. Rozmiarowo też jest spoko, bałam się, że w UK 8 się utopię, a jest jak na mnie. Więc wszystko zależy od postury - dla mnie to takie typowe "nasze" 36. No i ma piękny odcień granatu!  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się