Fiordy, fiording - przybliżenie rasy

bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
24 maja 2014 11:22
Wystawiam w imieniu wlasciciela 🙂 aczkolwiek zal mi tej klaczy, bo jest swietna. Razem ze zrebakiem ciagna do ludzi 🙂 niestety klacz sie marnuje, bo nie ma kto na niej jezdzic :/
Wątek wprawdzie trochę usnął, ale mam pytanie dokładnie dotyczące fiordów i może zajrzy tu ktoś kto zna odpowiedź  🙄

Do jakiego wieku fiordy mogą rosnąć? Są podobno późno dojrzewające... ale jak ma się do wzrostu bezpośrednio?

Mam na oku 2.5 letniego ogierka i zastanawiam się czy, i jeśli tak to ile, jeszcze urośnie.
Hej! wątek usnął chyba :P pytanie co do rośnięcia fiordów- mój ma 3 lata i nadal rośnie, do góry i wszerz hehehe,
Fiord, na którym jeżdżę skoczył 110 cm w korytarzu <3
Mam pytnie (może dziwne ale... he-he :lol🙂 Planuje kupić czaprak na fiorda (klacz) nie znam rozmiaru siodła, więc jaki rozmiar czapraka około?  ❓ 💡p
Full wejdzie pod każde siodło, najwyżej będzie trochę za duży, można wtedy zmniejszyć samemu albo u krawcowej
asds   Life goes on...
25 czerwca 2017 19:36
Witam,


jak wygląda w tej chwili w PL sytuacja z hodowlami koni fiordzkich? Z tego co udało mi się sprawdzić kilka hodowli chyba przestało działać (np. strona fiording.pl chyba nie działa?)?

Godna uwagi hodowla fiordów w Kamieniu Śląskim woj. opolskie. Miłość, profesjonalizm - w skrócie :-)
LatentPony   Pretty Little Pony :)
20 września 2017 17:28
SK Moszna oprócz folblutów i SP hoduje również fiordy. Też opolskie.
Hodowla koni fiordzkich w Białowieży gm. Mrocza, woj. Kujawsko-pomorskie. Piękne konie z duńską krwią🙂 dobre charaktery
Hejka! Mam pytanie do osób posiadające Fiordy 🙂 Czy ktoś z was brał je z hodowli Młodzikowo? woj. wielkopolskie. Albo kupił od kogoś innego a fiord urodził się tam? Jestem ciekawa jakie charaktery mają wasze koniska i czy jesteście zadowoleni. Sama osobiście mam od nich źrebaka i jestem mega zadowolona. Jak ktoś ma zdjęcia to chętnie zobacze ! 🙂 I jeszcze jedno pytanie ile w kłębie docelowo mają wasze? 🙂  🏇
A to mój malec:
Hej hej
Mam pytanie. Czym żywicie swoje fiordy? Chodzi mi dokładniej o pasze treściwe, czy podajecie czy też nie, jeśli tak to jakie?
Szczerze powiem, że pod względem żywienia ta rasa jest troszkę hmmm, „problematyczna”, może użyje tego słowa. Szczególnie jeśli chodzi o odsadki i młodziki  🤣 . Co by się Za bardzo nie przytyło, a żeby był dobrze odżywiony  🙄
vissenna   Turecki niewolnik
19 listopada 2020 21:07
Moja koleżanka ma fiorda.
Koń poza okresami wzmożonego treningu paszy nie widzi. Dostaje wysłodki z witaminami i sianokiszonkę do oporu, cały dzień na pastwisku. Dobry wygląd konia to kwestia treningu:
Moje kulki owies w ilościach "garść", żeby coś było w żłobie przy karmieniu. Ewentualnie ciut więcej jak dużo pracują, czy garść lucerny (granulat) i witaminy.
Hej hej
Mam pytanie. Czym żywicie swoje fiordy? Chodzi mi dokładniej o pasze treściwe, czy podajecie czy też nie, jeśli tak to jakie?
Szczerze powiem, że pod względem żywienia ta rasa jest troszkę hmmm, „problematyczna”, może użyje tego słowa. Szczególnie jeśli chodzi o odsadki i młodziki  🤣 . Co by się Za bardzo nie przytyło, a żeby był dobrze odżywiony  🙄


Mój je albo garść sieczki albo garść musli od mojego drugiego konia, pasza dla koni alergicznych i z ochwatem. Dostaje tylko dla smaku.
To ja może z podobnym pytaniem, chodzi o roczniaka Mix fiorda, nie chcę przedobrzyć ale chcę aby był zdrowy, czy sama łąka wystarczy?
ansc, Moje młode fiordki były na sianie/ trawie do woli, garść owsa ( żeby coś dać przy karmieniu) i witaminach ( jak witaminy w granulacie to zastępowały te garstkę owsa). Wszystkie wyrosły zdrowo i moim zdaniem naprawdę lepiej minimalistycznie przy tej rasie, bo i tak zawsze problem z za dobrym wykorzystaniem paszy jest.
Dziękuję savil 🙂 no tak nie pomyślałam że witaminy też są w granulacie, zwykle podaję w proszku 🙂
Witam. Mam pytanie. W Polskiej Księdze Stadnej Kuców nie ma mowy o fiordingach, czyli ich się tam nie wpisuje? A wcześniej istniejący rejestr Kuców i Konik Małych nie istnieje. Gdzie się więc zgłasza klacze i ogiery fiordingi? Kto im wydaje licencję, bo widziałam w bazie PZHK, że konie urodzone w Polsce mają polskie numery licencyjne?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się