PSY

smartini, zbyt leniwa jestem, wyskakuje mi to ciagle na fb, stąd myślałam , że to nadal obowiązuje.

A co się stanie z tymi psami z ISDS? Skoro to dobre hodowle i prekursorzy rasy, to chyba jednak coś nie tak...

A hodowle sportowych mixów są ok? Tego nie rozumiem do końca, bo skoro ZkWP jest tylko jedyne akceptowane, to dziwnie mi tu brzmi nagle słowo MIX? 😲
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2020 10:51
Ale ta ustawa jeszcze nie weszła przecież.. tak, sportowe mixy są fajne, w zasadzie nie znam hodowli takich mixów, która nie miałaby wyśrubowanej jakości, socjalizacji i procesu doboru przyszłych właścicieli, te psy zawsze idą w konkretne ręce do konkretnych aktywności po przebadanych i sprawdzonych w sporcie rodzicach. Do teraz mieli po prostu swój związek, by legalnie w Polsce je hodować (w świetle polskiego prawa), nie po to, by wmawiać ludziom, że są rasowe.
Perlica, No właśnie ja próbowałam wytłumaczyć, że ZKwP nie jest jedynym akceptowalnym stowarzyszeniem. Podałam kilka przykładów, na pewno jest ich więcej, ale nie interesuje się z bardzo innymi rasami.

Co się stanie z psami isds - pewnie będą "na współwłasności" z hodowcą z UK, tak, żeby mogły dostać rodowody KC. To chyba jedyne rozwiązanie jakie widzę.
Perlica, jakbyś czytała to, co wstawiają ludzie, to wiedziałabyś 😉

"Piątka dla zwierząt". Monopol również na rasowe koty

Dodajmy, że burza o rodowody trwa w środowisku hodowców kotów. Twórcy ustawy o ochronie zwierząt zastosowali podobne rozwiązanie. Za kota rasowego może być uznane zwierzę z kartoteki rodowodów Unii Felinologii Polskiej. Ta organizacja powstała zaledwie rok temu. Według szacunków branży 150 tys. rasowych kotów może utracić swój elitarny status rodowodowy.
macbeth, czytałam, ale nie o to przecież pytam. Pytam o odpowiednik ZKwP w kotach na dziś, a nie co będzie po tym jak ustawa wejdzie w życie.

smartini a dlaczego te akurat mixy są ok, a inne np. Labradoodle ( bo o nich oglądałam serial , jako o rasie do pracy z chorymi dziećmi) już nie są ok? Kto o tym decyduje? Wydaje mi się to na chopski rozum niesprawiedliwe, że do sportu to ok, a do pracy z chorymi dziećmi to już są "fe".

efeemeryda   no fate but what we make.
13 października 2020 11:35
Perlica znajdziesz w Wikipedii. U kotów nie ma jednego związku w Polsce, ale te które należą do tego głównego międzynarodowego znajdziesz właśnie na wiki. Nie pamietam ich wszystkich  :kwiatek:
Mam Felis Polonia, ale to jest uznane przez FIF z tego co widzę, więc chyba rasowe. Chyba FIF jest odpowiednikiem FCI w psach?
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2020 11:42
Perlica, a ja gdzieś pisałam o doodlach? To też mixy (w Europie), choć chyba w Australii gdzie je stworzono dążą do statusu rasy i mixem już nie są, bo krzyżuje się doodle x doodle a nie pudel x lab.
Te mixy (bc x whippet, bc x staff i pochodne) znam, wiem po co są hodowane i w czyje ręce trafiają więc mogę mieć jakąkolwiek opinię na ten temat. Doodla nie znam ani jednego, nie wiem jak z ich psychiką ani do czego się je hoduje (pierwsze mixy były by stworzyć powtarzalne, niealergizujące psy ale to umarło bo tylko niewielki % nadawał się dla alergików i cały proces był zbyt bezsensowny).
smartini, Ja się po prostu zwyczajnie pytam, bo w świetle dyskusji tu czy na grupie FB ZKwP lub też doświadczeń znajomych się zastanawiam jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla psów i czy to rzeczywiście dobrze, że tylko ZKwP uznane. Co stanie się z tymi miotami poza ZKwP, skoro teraz stracą na wartości ( po wejściu w życie ustawy).

O labradoodle oglądałam dokument na Netflix, stąd przyszły mi na myśl, bo po filmie zaciekawiła mnie ta rasa. To było akurat USA i był pokazany proces jak dzieci te psy poznają, jak dobierają psa do rodziny , jak dzieci się uczą ich obsługi itp. Jak zaczęłam szukać to się okazało, że to są własnie kundelki czy hybrydy , nieuznane przez FCI i ZKwP.
Perlica, żaden monopol nie jest dobry. ZKwP w teorii ma być organizacją, która dba o dobro psów i o hodowlę w dobrych warunkach. W teorii, bo w praktyce zkwp ma gdzieś co robią hodowcy, w jakich warunkach są trzymane psy. Więc wysunęłabym teorię, że nie jest ważna jest organizacja (no chyba, że uprawia się agility, obi czy inny sport, który jest pod FCI), ważne są warunki  w hodowli.
efeemeryda   no fate but what we make.
13 października 2020 12:22
Perlica super specem nie jestem ale tak myśle  :kwiatek:
efeemeryda, w sumie nie ma większego znaczenia, bo koty mam na kolana i dawno wycięte, tylko wrodzona ciekawość  :kwiatek:


ewuś w sumie też tak myślę jak piszesz. Mogłyby być 2 związki, oba uznane przez FCI i wtedy przynajmniej byłby wybór dla członków, to wtedy te związki może by się starały cokolwiek zapewniać, a nie brać kasę, a pieski sobie w tle....
Mojej rasy pseudo nie dotyczy kompletnie, przynajmniej w Europie, bo to rasa totalnie nie opłacalna, tyle to mięsa żre, że można bankruta zaliczyć  😂 więc pewnie nigdy się ten temat nie pojawi w mojej "kaście" jak to określi jeden "sympatyczny" Pan na naszej grupie, bo hodowca nie sprzedał mu szczeniaka, a córka chciała przecież  🤔wirek:

Absolutnie nie jestem zwolennikiem pseudo czy mixów, choć patrząc na labradoodle i ich przydatność do pracy z chorymi dziećmi, to przemyślane mixy nie są złe.

No nic ciekawe jak się to wszystko zakończy  🤣
Ehhh... A ja musiałem kilka dni temu kochanego psiaka uśpić i zakopać. Po kilku miesiącach walki ze złośliwym raczyskiem, zwiedzaniem najlepszych weterynarzy w moim smutnym jak p**da mieście, psich onkologach itd... Masakra. Dobrze, że na tym świecie jeszcze istnieje wódka, i że nie jeżdżę już na kurierce bo na trzeźwo ciężko to przerobić :/ Stary jestem chłop, a ryczę jak dziecko.
bulion, to jest zawsze cios 🙁 Wiem, że banał, ale skoro to była walka, to teraz już nie cierpi, trzymaj się!
Perlica, tak swoją drogą, fota, którą wstawiłaś stronę wcześniej, to pierwsze zdjęcie Twojego psa, na którym mi się podoba  🤣
bulion strasznie przykro, kiedy odchodzi przyjaciel, współczuję.

Ja trochę wyskoczę jak filip z konopii ze zdjęciami. Akurat podsyłałam do DogVenture.


VEO vs ON:
macbeth, nie wiem czy to komplement czy co  😁


Muchozolale wyrósł chłopak , klatę ma jak szafa 3 drzwiowa  😉


Medluję, że mój bardzo długo miał ser. Chyba kilka tygodni? bo kupiłam zaraz jak tu pisałyśmy i dopiero dziś go zjadł całego. Także bardzo fajna zabaweczka  😀
Perlica oj tak, jest szeroki, duuży urósł.
A co to jest ta zabaweczka ser? Bo chyba nie taki zwykły 😁?
Muchozol, dogsee ser himalajski  🙂
Dzięki, poczytałam o nim i też spróbuję, bo wygląda, że do memłania super sprawa.
Perlica, ogólnie w ogóle nie podoba mi się Twoja rasa, a na tym zdjęciu wyszedł dla mnie znośnie 😉
https://www.zooplus.pl/shop/psy/barf/pakiety_mieszane_czyste_mieso/545792


Jakie macie opinie na temat tych gotowców? Czy one wymagają dodatkowej suplementacji?
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 października 2020 17:40
kolebka, skład nie wygląda w ogóle jak porcja barfna, tam brakuje wiele rzeczy, nie tylko suplementacji


Swoją ścieżką, przedstawiam kolejną pleśń w rodzinie, Gruyère, Gru - Loomina's Natural Bull Ryder 😀


smartini śliczna kluseczka, niech zdrowo rośnie  :kwiatek: Z ciekawości -  dlaczego ozik, a nie drugi bc?
macbeth, Czyli chyba to nie komplement  😂

Mi się podobają wąskie twarze bardzo, choć wizualnie bardziej chyba persy i arabskie, ale moja rasa wygrywa charakterem 😉

Smartini śmieszna rozpłaszczona żaba  🤣
A brązowie ze zdjęcia to też ta sama rasa ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 października 2020 22:19
chomcia, w dużym skrócie, chciałam psa z dobrymi popędami i predyspozycjami do frisbee i rasa była drugorzędna (rozważałam 3), a że uwielbiam Gambita, jego podejście do pracy i bezproblemowość w życiu to poważnie brałam pod uwagę konkretnie te linie, jeśli miałabym brać ozika. No i pojawił się miot po jego ciotce i psie pracującym na co dzień przy krowach i tak wyszło 😉

Perlica, bardziej, to siostra i matka :P
smartini, Ooo, nie wiedziałam,że mogą być takie czekoladowe  🙂

Gratulacje 😉 A co Twój na nowego ?
Smartini gratki z racji powiększenia rodziny :kwiatek:
smartini Już na ozzikowej grupie się zachwycałam  😍 oby się dobrze chował!

A Kokos ostatnio miał sesje razem z Daisy, trochę musimy popracować nad ustawianiem się bo ledwo ich ogarniałam.


smartini   fb & insta: dokłaczone
19 października 2020 15:32
Perlica, kolory mają podobne do borderów, po prostu bi black/red i minimal white pojawiają się dużo rzadziej niż u bc i raczej w liniach vers/work 🙂

Chorizo jeszcze nie wie jak się tym bawić i smutek, bo trzeba się dzielić piłeczkami :P ale on jest przyzwyczajony do piesków w domu, dogadują się dobrze 😉

ashtray, dzięki 😉

dairoxroxi, Gru był z hodowczynią na owcach i w stajni, na szczęście miał konie w głębokim poważaniu, oby tak zostało 😉

wrzucam jeszcze trochę spamu :P



smartini, a ile on ma ?
Ja nie widziałam na żywo innego koloru BC niż czarno białe, a Aussie tylko takie merle. lub tri-color. Na show nigdy nie trafiłam na ring tej grupy, stąd pewnie nie miałam okazji zobaczyć.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się