Bryczesy

Euro Stary tez mają super lej. Dla mnie są na równi z Pikeurami. Schockemohle mimo, że super wygodne to silikon się ściera.
larabarson, - gdzie udało Ci się kupić ES-y w Polsce? Ja zwykle trafiam tylko jakieś resztki niedobitki w sklepach, a potwornie je lubię. Z bryczesów z klasycznymi lejami to dalej moje ulubione gatki.
keirashara kupowałam w Horse-Trade właśnie z tych resztek niedobitków, ale w super dobrej cenie 😀 Niestety pełnych, nowych kolekcji nigdzie nie mają.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 września 2020 09:38
A słuchajcie, jest jakaś firma, która w regularnej produkcji ma rozmiar 32? Bo te rozmiarówki jakoś tak poszły wszystkie w niewłaściwą stronę, że co wezmę 34 to za duże :/ A jeszcze w liceum (20 lat temu!) Nosiłam normalnie 36 nawet i były ok, teraz w 36 to bym musiała szelki mieć, żeby nie spadły  😵
(dodam, że wymiary mam takie same od tamtej pory wiec nie to że już się kurczę 😉 )
Zembria, to niestety znany sposób na przyciągnięcie klientów przez firmy. Ludzie grubną, to spodnie też grubną, żeby klienci przychodzili po mniejszy lub taki sam rozmiar i czuli się z tym lepiej.

Zamówiłam swoje pierwsze PE, oby pasowały. Oo
zembria, - a młodzieżowe Pikeury? 😉 Ja na siebie biorę często 176, ale takie 160/164 to pewnie będzie około 32 i nawet tańsze niż dorosłe wersje. Legginsy schocke i spooksa też wypadają małe, dziewczyny u mnie w stajni w nich śmigają, Cavallo też ma, ale u nas w PL to od jakiegoś czasu świętygraal jak Euro-star. A szkoda.

larabarson, - a to widziałam, ale niestety wiecznie się spóźniałam 🙁 Smuteczek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 września 2020 12:39
Pikeury mierzyłam, nie ten krój, nie leżą na mnie. Młodzieżowymi się ratuję najczęściej, ale jednak damskie są zwykle ładniejsze, bardziej eleganckie, a cholernie ciężko dostać. Legginsy odpadają, rajtuzów nie zniese 😂
Młodzieżowymi się ratuję najczęściej, ale jednak damskie są zwykle ładniejsze, bardziej eleganckie, a cholernie ciężko dostać.

Znam to. Zanim mi się przytło, to też ganiałam w młodzieżowych i wzdychałam do damskich. Jakieś takie porządniejsze, ładniejsze, lepiej skrojone, ciekawsze. Teraz mam damskie, ale za to wszystkie do skracania. 😀 I prawie żadnych silikonów w dziecięcych...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 września 2020 12:46
Jakieś takie porządniejsze, ładniejsze, lepiej skrojone, ciekawsze.

No właśnie.
Euro Stary tez mają super lej. Dla mnie są na równi z Pikeurami. Schockemohle mimo, że super wygodne to silikon się ściera.

larabarson, tłukę nową wersję Schockemohle cały sezon, non stop, i ciągle piorę. Silikon jest super. Mam też stare i widzę że na maksa się poprawili.

tu masz link

Jedyną, absolutnie jedyną ich wadą jest cena ... ale muszę przyznać, że letnie wersje pobiły na głowę moje ulubione Pikeury.
Dance girl ja mam dokładnie ten sam lej jak te z Twojego linku,  to na pewno nie starszy model i użytkuję wcale nie tak intensywnie, silikon robi mi się coraz cieńszy 🙂 no i słabe szwy mają. Może trafiłam na jakiś trefny egzemplarz 🙄
Dance Girl, aaa! Dobre wieści. Bo właśnie sobie takowe nabyłam, przez przypadek. Niemożebnie wygodne.
zembria a marki włoskie? Equiline 34 leżą na mnie dobrze. Mam 159cm wzrostu, ważę lekko ponad 40kg, więc totalnie drobny ze mnie człowiek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 września 2020 09:20
Mils Nie mierzyłam nigdy, ale tak patrzę na ceny... to mi się odechciewa. Nie dam 800 zł za bryczesy, no bez jaj...
zembria oj wiem, dlatego poluję na promkach zawsze albo kupuję używki jeśli akurat o Equiline chodzi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 września 2020 09:34
A one na jakie tyłki są? Bo ja mam raczej długie nogi (jak na kurdupla 😉 ) i wąskie bardzo biodra.
zembria hmm, no ja bioder konkretnych to także nie mam. Po weekendzie mogę Ci zmierzyć moje, mogę też pomierzyć siebie. 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 września 2020 10:06
mils to chętnie :kwiatek: Może kiedyś jakąś okazję trafię, to będę wiedziała czy mają szansę leżeć na mnie 🙂
Dance Girl, aaa! Dobre wieści. Bo właśnie sobie takowe nabyłam, przez przypadek. Niemożebnie wygodne.


halo, naprawdę bardzo wygodne. Ja ze względu na sytuację w domu piorę bryczesy po każdym użyciu. Te które mam maja silikony w kształcie koników. Kupiłam jak tylko weszła kolekcja i normalnie nie mogę się od nich odczepić. Bo są tak wygodne. Całą wiosnę i lato inne bryczesy leżały odłogiem.

Czy istnieją zimowe bryczesy(najchętniej typu legginsy) dla tak marudnego stworzenia jak ja? Koniecznie wyższy stan, lej kolanowy lub 3/4 (bez tyłka, bo oderwać się nie mogę) najchętniej taki sylikon co to się przesadnie nie klei do siodła.. leginsy spooksa spełniają wszystkie kryteria, poza lejem... pomocy, bo czuje że zima zaskoczy szybciej niż się spodziewałam  🙄
alexiss, poniżej masz link

klik

Tam jest chyba trochę tych termo legginsów
Oooo i cena przyjemna,poszukam  :kwiatek:
alexiss, Nie znajdziesz chyba poza Kramerem, bo to ich marka własna. Wysyłają do Polski za 15 EUR, dlatego ja robię zawsze większe zakupy u nich to mi się koszty dostawy rozkładają.

EDIT i generalnie ceny w Kramerze są niższe niż w Polsce. Ja mam ich zimowe bryczesy kilka sezonów, są spoko.
alexiss, - euro-stary? Niestety też za granicą raczej, do Polski mało co dociera.
Co do zimowych bryczesów... w bergo kusi promocja na horze grane prix thermo.. czy lepiej trochę dorzucić i kupić jakieś pikeura z softshella?  👀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 października 2020 07:36
Z ocieplanych leginsow bardzo polecam true rider. Nie przyklejają do siodła "na zawsze", są mega wygodne i ciepłe  😀
Co do zimowych bryczesów... w bergo kusi promocja na horze grane prix thermo.. czy lepiej trochę dorzucić i kupić jakieś pikeura z softshella?  👀


Jeśli chodzi i Pikeury to corkshell były dla mnie najlepsze. Trzeba patrzeć żeby tez siedzenie było ocieplane bo mieli taką wersje z nieocieplanym tyłkiem. Zsiadasz z konia i od razu wieje. Corkshell są całe ocieplane.

Z tańszych wersji zdecydowanie polecam Felix Buhler na Kramerze.
A ktoś wie na ile są rozciągliwe te Horze Grand Prix thermo? Czy można w ciemno brać ten sam rozmiar co zwykłych grand prix?

edytuje bo chyba nie było zbyt jasno 😉
dance Girl na te corkshellowe się czaje właśnie, ale coś żadnych promocji nie ma na nie, a chwilowo muszę zaopatrzyć kucke w derki na zimę i dostanę po portfelu za mocno.

epk Ja z Pikeur mam 36, a horze idealnie leżały 34
dairoxroxi, ale ja pytałam o porównanie Grand Prix thermo do zwykłych grand prix 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się