KOTY

epk, tak🙂
Mały rudy bandyta znów mi nasikał gdzie nie trzeba  😵 a już był spokój ponad tydzień... sik śmierdzący, więc mam wrażenie że początki znaczenia terenu. Ale panowie nieszczepieni jeszcze, więc z kastracją muszę poczekać  😵 Mam tylko nadzieję że się chłopaczek ogarnie...
Mały rudy bandyta znów mi nasikał gdzie nie trzeba  😵 a już był spokój ponad tydzień... sik śmierdzący, więc mam wrażenie że początki znaczenia terenu. Ale panowie nieszczepieni jeszcze, więc z kastracją muszę poczekać  😵 Mam tylko nadzieję że się chłopaczek ogarnie...


Jaki macie żwirek?

Edit: dodatkowo śmierdzący mocz to nie musi być znaczenie, to może być zbyt gęsty mocz.

Ale moje doświadczenie po 16 miotach podpowiada, że to żwirek :p
Kukurydziany benek. Kotki ze wsi, nie znały kuwety do niedawna. Zbyt gęsty mocz? Czyli że coś nie tak może być, czy że za mało pije?
Jedno i drugie, ale jak masz kukurydzę w kuwecie to masz odpowiedź.
Zmień na zwykłego benka compacta (na początek będzie idealny, jak wybierze taki rodzaj żwirku, to trzeba będzie dobrac odpowiedni dla Was tzn pylenie, zapach itp - ja np mam pierdolca na punkcie pylenia i czuję pył ze żwirku nawet na ścianach) i zobaczysz co będzie.
Kotu nie pasuje żwirek = wstrzymuje się z sikaniem = mocz się zagęszcza = w końcu sika poza kuwetę.

https://behawiorysta-koci.pl/zwirek-a-kocie-zdrowie.html
magda, moje koty nigdy nie nasikały do tego Benka ;-)
Dzięki, spróbuję zatem ze zmianą żwirku. 11 lat używam żwirków drewnianych/kukurydzianych, więc nie przyszło mi do głowy że to może być problem. Stary prędzej siedzi z nietęgą miną i czeka na kuwetę niż załatwi się gdzie nie trzeba. Kuwety są dwie, jedna wielka, druga mała, ryżuleć sika gdzie nie trzeba jak są posprzątane. Do brudnych się załatwia  🤣 Od razu mówię że więcej kuwet nie dostawię, bo bym mieszkała w kuwecie 😉 za małe mieszkanie...
No i spoko, mam 6 kotów i 2 kuwety  😀
Wsyp tego zwykłego benka do jednej kuwety i zobaczysz
Czy ktoś wie, bo w świetle dyskusji nad psami ZKwP  i nowej ustawy, jak się nazywa odpowiednik koci? Bo się zastanawiam skad mam koty, te które mam rasowe ( z rodowodem), z super hodowli (socjalizacja, zdrowie, charaktery itp).
Ja mam kota siko smroda! Tutaj pisałm pare str wcześniej i u nas po kukurydzianym jest największy smród, ogólnie drewniany nam wypadł najlepiej w kwesti zapachu
Czy ktoś wie, bo w świetle dyskusji nad psami ZKwP  i nowej ustawy, jak się nazywa odpowiednik koci? Bo się zastanawiam skad mam koty, te które mam rasowe ( z rodowodem), z super hodowli (socjalizacja, zdrowie, charaktery itp).



W przeciwieństwie do psów, kocich międzynarodowych jest w Polsce kilka - Felis  Polonia należąca do FIFe, Polski Związek Felinologiczny, Stowaszyszenie Hodowców Kotów, Stowarzyszenie Koty Rasowe podlegające pod WCF oraz klub kota X-treme podlegający pod TICA.
I to tyle z tych istniejących przed nowelizacją w 2012r
wistra, to ja mam Felis  Polonia należąca do FIFe, czyli wszystko zgodnie z prawem  😉
Kupiłam benka compact i póki co całe towarzystwo załatwia się do małej kuwety, do której go wsypałam. Ponieważ wcześniej załatwiali się głównie do dużej, to chyba im rzeczywiście ten benek bardziej pasuje! Dzięki za polecenie Wistra! 🙂 Zobaczymy jak będzie z sikaniem, czy już się nie zdarzy poza kuwetę.
Kupiłam benka compact i póki co całe towarzystwo załatwia się do małej kuwety, do której go wsypałam. Ponieważ wcześniej załatwiali się głównie do dużej, to chyba im rzeczywiście ten benek bardziej pasuje! Dzięki za polecenie Wistra! 🙂 Zobaczymy jak będzie z sikaniem, czy już się nie zdarzy poza kuwetę.


No i rewelacja. Trzymam kciuki :-)
Ja teraz kotom kupuję żwirek coshida z lidla, ten w pudełku. W ogóle nie pyli.
A do tego mamy kontenerek litter locker, żeby nie ganiać z woreczkami do kontenera co chwilę
wistra, czy on będzie zbliżony strukturą do Golden Greya?
wistra, czy on będzie zbliżony strukturą do Golden Greya?


Nie, jest odrobinę grubszy. I biały
wistra, dzieki, spróbuję na jedną kuwetę  🙂
Polecicie lub odradzicie jakieś poidełka dla kotów? Dzieciaki lubią pić ze zlewu... może by się nie bały poidełka tak jak stary dziad  😂
efeemeryda   no fate but what we make.
22 października 2020 13:57
Przerabiałam zwykła fontannę (taka bez strumienia) i mimo głosów za, okazała się kompletna klapą.
Natomiast rewelacyjna jest fontanna platinum drink well (mam ta duża na 5litrow), dość droga ale po pierwsze warta swojej ceny, a po drugie można dorwać powystawowa na Allegro  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2020 07:54
Ja mam taką zwykłą drink well, małą i jest rewelacja! Koty bardzo lubią z niej pić, wszystkie 4 korzystają. Teraz nie spędzam tyle czasu stojąc przy zlewie, czy wannie i czekając aż któryś skończy pić 😉
Mówicie o tych?
Platinum
zwyklejsza

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2020 08:58
Tak, mam dokładnie tą drugą. Miałam wcześniej starszy model podarowany przez deę ( :kwiatek🙂 ale już umarła. Kupiłam te w Twojego linku i jest świetna. Cicha i koty ją lubią a więcej wymagań nie mam 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
23 października 2020 09:09
Ja mam dokładnie ta pierwsza, ale ja mam duże koty wiec ta mała mogłaby nie zdać egzaminu  😉
No to ja jakaś dziwna jestem 👀 Wy pokazujecie jakieś cuda na kiju, a ja daję swojej w zwykłej miseczce, pije normalnie, niekiedy idzie do miski psa. Ale tak to jest, jak nigdy nie miało się kota, więc jak już się pojawił, to potraktowałam jak psa 😁 i to działa. 
efeemeryda   no fate but what we make.
24 października 2020 14:06
Moje tez potrafią z miski i zawsze ładnie piły ale to synusie moje są wiec jako dobra mamusia chciałam zawsze żeby miały wszystko co najlepsze  😍
efeemeryda, hehehehe rozumiem, ja dla swojej też, pokochałam ją całym sercem, szczególnie że naprawdę jest kotem niekłopotliwym. Ale pomna tego że jak wzięłam psa gospodarskiego ze stajni jak został prawie zagryziony przez 2 psy latające luzem, wyleczyłam, miał być na tymczas, a został na zawsze 🙂 To chciałam mu nieba przychylić i przesadziłam. Dlatego o kocicę dbam tak jak była dbana u poprzedniej właścicielki, i dzięki temu, co daję,  to zjada, pije z miseczki, jedynie kuwetę zmieniłam na taką, która jest podwyższana z jednej strony, bo niekiedy Tajga siknęła na stojąco, teraz problem umarł śmiercią naturalną.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 października 2020 16:15
Mój bez problemu pije ze zwykłej miski, a od jakiegoś czasu przyczepił sie do mojej szklanki koło łóżka, więc tam mu dolewam
Moje też piją z misek, choć najlepsza jest woda z podlewania kwiatków, szczególnie z truskawki jest przepyszna 🤣 Inna lecąca ich nie kręci, ta z roślinek najlepsza.
Mi się ostatnio woda z błotem nieco rozlała na balkonie i też była pyszna :P także tego...
Zamówiłam to poidełko, zobaczę jak na nie zareagują, jak nie polubią to sprzedam. W poniedziałek się w końcu szczepimy... Nastawiam się na darcie japy w wykonaniu Kajtka  😂 On jest taki, że jak mu się coś nie podoba to aferę kręci straszliwą 😀 Karolek cichutki, za to bystrzejszy, zamiast kręcić afery ogarnął jak się otwiera uchylone drzwi 🙂
dea   primum non nocere
24 października 2020 21:54
Też chciałam przychylić nieba synusiowi, tym bardziej, że pijący mało i problemy struwitowe zaliczał ostre. Jak zembria pisała, miałam drinkwell, miałam poidło z fontanną ze środka. Drugi trochę z tego pił, ten chory - wcale. On najbardziej lubi rozlaną w brodziku wodę po prysznicu człowieka, najlepiej z resztkami szamponu/żelu pod prysznic, wypijał też młodej ciepłą wodę z wanienki z dodatkiem płynu do kąpieli 😵 W końcu fontanny oddałam, synuś ma wodę dodawaną do karmy a dodatkowo dwie zwykłe miski i tyle. Od paru lat, odpukać, nie choruje 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się