popręg

Murat-Gazon, lepiej kupić popręg z futrem. Niestety najlepszy w mojej opinii Mattes (Cena niezbyt niska), ale bardzo dobrze się pierze i w razie czego jak się przetrze to futro można wymienić.

Miałam coś podobnego Kavalkade, założyłam raz.
Dance Girl dzięki. W sumie tak właśnie podejrzewałam 😉
To ja właśnie tez w temacie nakładek z futrem. Chce zamówić samą nakładkę Mattesa na popręg BR ujeżdżeniowy. Czy to w ogóle będzie pasować? Ktoś testował te nakładki na inne popręgi niż mattesowe? Kształt wyglada tak samo, ale czy to będzie ok?  🤔
Miękki skórzany popręg?
Coś jak Kavalkade Soft?
Enduroboy Mam skórzany popręg z Horki, dla mnie ideolo. Miękki, dobrze wykonany i za bardzo dobrą cenę.
Niestety nie miałam w ręce tego, o którym piszesz, więc nie odniosę się do niego.
Miękki skórzany popręg?
Coś jak Kavalkade Soft?



Te z ANKY sa super.

Swoja droga, czy jakas firma robi popregi "H" jak te z WOW?  👀
Enduroboy, Kentaur soft też jest ekstra.
vissenna, google mówi, że tylko WOW ma takie. Ale może Pan z ogloszeń TMD zrobi taki na zamówienie? 🙂
Są takie "prawieże" Stubbena i Prestiga
Ten prestiga wygląda jak zwykły prestige z jakaś nakładką i ja nie polecam.
Nie polecam zwykłego.
Mi się koń strasznie obcierał od tej szlufki na przystuły. Nie wiem na jakiej zasadzie, ale ona się z czasem rozciąga i jest tak wszyta, że skóra szoruje po pewnym czasie po jej krawędzi.
Schockemöhle ma mięciutką skórę.  Kentaur się nie umywa.
Schockemöhle ma mięciutką skórę.  Kentaur się nie umywa.


Potwierdzam. Od kiedy zmieniałam popręg na Schocka to już nawet futra nie potrzebuję 😀
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
05 listopada 2020 09:42
widzę, że pojawił się temat nakładek z futrem mattesa.... to ja się pożalę. Kupiłam specjalnie, żeby trwała długo, a użytkuję ją raptem 9 miesięcy i w zasadzie nadaje się do wyrzucenia.... futro linieje (odpada płatami), skórka, na której to futro się znajduje jest popękana, połamana i przegnita i rwie się jak szmata. Popręg wcale nie był często prany. Wywalone 4 stówy w błodo. Poracha pełna...
P.S. żeby nie było.... prałam w specjalnym płynie do produktów z owczej wełny
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 listopada 2020 09:52
Koniecznie reklamuj to. Takie odłażenie włosia i pękanie skóry to wada skóry jest.
Miałam kiedyś podobny problem ale z futrem z BR, też rozpadało się w palcach i dostałam całkiem nowe po reklamacji.
Szukam popręgu ujeżdzeniowego z futrem, czy Mattes faktycznie jest bezkonkurencyjny? Czy jest coś innego w tej kwocie (do 500 zł) wartego zainteresowania? Żeby miało naturalne odczepiane futro i gumy?
Szukam popręgu ujeżdzeniowego z futrem, czy Mattes faktycznie jest bezkonkurencyjny? Czy jest coś innego w tej kwocie (do 500 zł) wartego zainteresowania? Żeby miało naturalne odczepiane futro i gumy?


Ja właśnie odebrałam zamówionego mattesa. Cud- miód i orzeszki  🤣
Aż szkoda to na konia zakładać, ja bym sama spała na tym futrze 😉
Mam podkładkę już od jakiś 10 lat z mattesa i nadal jest super mimo upływu lat. Była kilka razy prana, potem czesanie szczotka dla kota  😁 i znów wraca jej blask 😉 Jeśli ten popręg też taki będzie, to jest wart tej ceny 🙂
Alaska, z mattesem jest ważne żeby prać w odpowiednim płynie i nie suszyć na kaloryferze. Moje Mattesy po Ok 4 latach się przecierały i trzeba było wymienić baranka. Mam i popręgi ujeżdżeniowe i skokowe. Kontroluj czy się nie przeciera po prostu. W pralce piorę na programie dla wełny.
Dance Girl
Patrzę na zdjęcia, mój jest ze mną dokładnie 10 rok  😀
Piorę w perwollu do wełny, w programie na wełnę, bez wirowania. Po wyschnięciu rozczesuje drobną metalową szczotką dla kota. Nie piorę za często, tylko ja już jest naprawdę zakurzony, rzadziej niż raz na rok. Nic się nie przetarło póki co 🙂
[quote author=trusia link=topic=117.msg2950772#msg2950772 date=1604325174]
Schockemöhle ma mięciutką skórę.  Kentaur się nie umywa.


Potwierdzam. Od kiedy zmieniałam popręg na Schocka to już nawet futra nie potrzebuję 😀
[/quote]

O, a jaki masz popręg z schockemohle?
anai, na 99% wydaje mi się, że ten: https://schockemoehle-sports.com/en/pallas-pro
anai, to ten z linku klami. On nawet ma opcje dokupienia futra. Ale ja używam wersji skórzanej i Siwy przeżył bez problemu
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 lutego 2021 11:07
Poszukuję popregu neoprenowego z gumami po obu stronach. Mięsistego, szerokiego, fajnie jakby anatomiczny był. Taniego. Musze coś kupić na przetrwanie, bo mój skórzany zrobił się za luźny i muszę go zapinać niesymetrycznie. Chętnie coś używanego dopadnę, ale nie wiem w co celować?
Edit. Zapomniałam napisać, że szukam ujeżdżeniowego.
zembria Kavalkade Memory? Mnie się sprawdzał super.
Poszukuję popregu neoprenowego z gumami po obu stronach. Mięsistego, szerokiego, fajnie jakby anatomiczny był. Taniego. Musze coś kupić na przetrwanie, bo mój skórzany zrobił się za luźny i muszę go zapinać niesymetrycznie. Chętnie coś używanego dopadnę, ale nie wiem w co celować?
Edit. Zapomniałam napisać, że szukam ujeżdżeniowego.


Horsenjoy, kocham. <3 I taniocha. Mięsisty okropnie i w ręku jak popręg za kilka stówek, a nie 130.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 lutego 2021 12:41
Dzięki dziewczyny! Ten Horsenjoy wygląda sppko, cena też 😀 jesli to to nie zwija się pod pachami w rulonik, to biere. Muszę dotrwać do wizyty saddlefitera, który mi siodło dopcha, jak ono wróci na własciwe miejsce, to pewnie wrócę do poprzedniego popręgu więc nie chcę za dużo inwestowac w ten.
Horsenjoy naprawdę spoko, tyle że się rozciągają dość szybko. Teraz bym chyba wzięła krótszy.
Też polecam horsenjoy, mnie się nie rozciągnął ani nic złego się z nim nie stało
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 lutego 2021 19:54
Dzięki laski za opinię 😀 :kwiatek:
Help!
Mam konia dużego, masywnego, z duużym obwodem klaty, dużą łopatką i krótkim grzbietem + dla dopełnienia szczęścia-miejsce na popręg blisko z przodu
Zalecenie od saddle fittera: Mattes Crescent
Potrzebujemy popręg 75-80cm
Jako że konieł z tych mocno potliwych, to futro mnie trochę odrzuca, wolałabym skórzany
Znalazłam takie:

https://www.horseway.pl/waldhausen-popreg-ujezdzeniowy-polksiezyc

https://www.gnl.pl/popreg-ujezdzeniowy-kentaur-parma.html

Ktoś użytkuje? Macał? Może jakieś inne propozycje? Czy może jednak Mattes ?
Jest jeszcze  Busse curved, ale bez gum-wszystkie popręgi mam z gumami po obydwu stronach
Koń się nie obciera, ale zwykły popręg (obecnie Kavalkade memory) ląduje zaraz za łokciem i mam wrażenie że przeszkadza w ruchu.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :kwiatek:
Nikt nic?
Dzisiaj promo się kończy...
🙇
Dziewierz, nie wiem czy Ci pomogę, ale popręgi Kentaura są bardzo porządne 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się