wasze ulubione seriale

Dla HBO'wców - Obsesja Eve (Killing Eve)  😍
Re we la cja
Jodie Comer wymiata.
Kraja, ale tylko pierwszy sezon, reszta juz byla ciezko do przelkniecia.

Za to na Netflixie trafilam swietny kryminalny - Line of Duty.
HBO - Swamp Thing. Fajny, taki akurat na wieczór 😀
Polecicie jakieś seriale na Netflix bądź HBO, które można właśnie w taki sposób obejrzeć? Tj. pracując sobie przy komputerze, a to leci w tle. Raczej krótkie, żeby całość ciągiem obejrzeć w max 10 godzin.


Away na Netflixie.
Dziewczyny, gdzie obejrzę Chirurgów? Posty ostatnie znalazłam sprzed 2 lat, to się mogło zmienić trochę, stąd pytanie.
mils chyba pozostają tylko torrenty  🤔
Nowe odcinki? Pewnie coś się pojawi na efilmy
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 października 2020 08:18
Rita na Netflix dość fajna. Skandynawowie są cool 😀.
dla Wielbicieli Świata Dysku - w 2021 rusza serial o Straży Ankh Morpork 😍
Mam nadzieję, że nie spratolą 🙂
Za to na Netflixie trafilam swietny kryminalny - Line of Duty.


Pisałam o nim chyba rok temu. Dla nas sztos. Mój maz policjant, a to chyba pierwszy serial w takiej tematyce który zamiast wyśmiać, ogladal z zaciekawieniem. Poza tym fajnie pokazuje policje w UK.

A coś fajnego, lekkiego, do posmiania się?
Pracujące mamy już zaliczone.
Moon   #kulistyzajebisty
13 października 2020 10:54
Może dam drugą szansę "Line of Duty", bo z tego co pamiętam, to też z rok temu obejrzałam jeden odcinek i... przysnęłam, a jak się obudziłam to nie wiedziałam o co kaman w fabule  🤣

BASZNIA, netflixowi skandynawowie wszelacy są super!  😍
Moon, też myślę, że warto. A z takich kryminalnych bez pościgów to mi się dobrze oglądało mini serie Criminal (nomen omen). Cała akcja w jednym pomieszczeniu (no, może dwu pomieszczeniach i kawałku korytarza. I w dodatku to pomieszczenie gra we wszystkich czterech seriach. Tylko ludzie i ich historie pokazane w dialogu. Historie, emocje, relacje.
Właśnie skończyłam Marcelle, i jestem bardzo rozczarowana. 1 sezon bomba, drugi do samego końca super a jak zobaczyłam ostatni odcinek to 3 nawet nie włączyłam... naprawdę az tak musieli odlecieć?
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 października 2020 15:19
Moon, Lineof duty im dalej tym lepiej!
Dawaj 🙂.
xxagaxx, trzeci sezon o dziwo calkiem dobry :P
Marzena, czuję się oszukana xD Ale moze mi przejdzie i dokończę. Nie lubię jak mi fabuła odlatuje w jakieś dziwne miejsca, kiedy oczekują dość sensownego, realnego serialu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2020 20:44
Dexter wraca !
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 października 2020 21:22
Ale tylko 10 odcinków.

Criminal na Netflixie uwielbiam, choć drugi sezon GB już mi mniej siadł.
Obejrzałam cały sezon "Nawiedzony dwór w Bly" - no dziwny jest ten serial, nie jakiś bardzo straszny, raczej takie romansidełko. Druga połowa się rozkręca, wiele rzeczy się wyjaśnia, ale ogólnie fabuła strasznie się miota z tymi retrospekcjami.
efeemeryda   no fate but what we make.
16 października 2020 16:49
kolebka też właśnie obejrzałam, owszem miota się, ale ma fajny klimat i ogólnie ocena na plus, ale ja też jestem fanką Nawiedzonego Domu na Wzgórzu (btw jest bardzo stary film również o tym tytule, na podstawie tej samej powieści i jest to dla mnie absolutny majstersztyk  :kocham🙂.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 października 2020 17:02
Mnie się Nawiedzony dwór w Bly bardzo podobał. Nie jako horror, bo jak ktoś szuka horroru to się rozczaruje, ale jako klimatyczna, wielowątkowa, love story sprawdza się dobrze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 października 2020 17:17
Wszystkim zdołowanym, znudzonym, wkurzonym polecam  "Emily in Paris" - " Emily w Paryżu".

O tym jak młoda, ambitna ale i zabawna Amerykanka z Chicago zostaje oddelegowana przez firmę do pracy w Paryżu. Różne śmiesznostki i ciekawe sytuacje powstałe w wyniku zderzenia dwóch kultur - amerykańskiej i francuskiej, z przymrużeniem oka i dystansem do siebie.

Film zabawny, leciutki i ożywczy jak powiew zefirka w upalny dzień, optymistyczny ale nie na siłę, bez wszechobecnej na Netfliksie przemocy, morderstw, horroru czy epatowania seksem.

ElaPe, - popieram, też jestem oczarowana. Odpoczywam przy nim psychicznie po pracy 😀

Raised by Wolfes na HBO - ciekawy, momentami zaskakujący. Specyficzny klimat, ogólnie serial nie wybitny, ale do obejrzenia.
ElaPe, dzięki za ta recenzje! Włączę jutro! Więcej takich lekkich optymistycznych filmów bez zwłok poproszę!
Moze nie serial, ale polecam Rising Phoenix na Netflixie o paraolimpijczykach. Bardzo fajnych emocji dostarczyl, choc moze ktos i powie ze to tylko srobanie po powierzchni tematu.
kermit   Horses horses everywhere ..
23 października 2020 13:58
Wszystkim zdołowanym, znudzonym, wkurzonym polecam  "Emily in Paris" - " Emily w Paryżu".

O tym jak młoda, ambitna ale i zabawna Amerykanka z Chicago zostaje oddelegowana przez firmę do pracy w Paryżu. Różne śmiesznostki i ciekawe sytuacje powstałe w wyniku zderzenia dwóch kultur - amerykańskiej i francuskiej, z przymrużeniem oka i dystansem do siebie.

Film zabawny, leciutki i ożywczy jak powiew zefirka w upalny dzień, optymistyczny ale nie na siłę, bez wszechobecnej na Netfliksie przemocy, morderstw, horroru czy epatowania seksem.




OMG,  jak bardzo się męczyłam żeby dokończyć pierwszy odcinek. Potworny glut.
Ani zabawne ani wartościowe. Stereotypowe drewniane postacie w wyimaginowanym świecie. 

Czy wiecie kiedy 4 sezon the Crown ma wejść ?
bez wszechobecnej na Netfliksie .... epatowania seksem.




Netflix i epatowanie sexem?  🤔 ja mam wrażenie, że tam jest właśnie taka poprawność polityczna i hamerykańska sex cenzura, że człowiek czeka, czeka i czeka na jakiś soczysty moment a tam gdy już w końcu bohaterowie zatrybią to sztywno grane całusy bez języka.
kermit, 15 albo 16 listopada 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 listopada 2020 19:01
Ostatnio wchłaniam seriale masowo jako "tło", obejrzałam w ten sposób Ku Jezioru, rany jak mnie wciągnął! Ma niepowtarzalny klimat. Czuć niepokój w trakcie oglądania. I w ogóle pomimo napakowania fabuły naciąganymi zbiegami okoliczności, dziwnymi trafami i nieprawdopodobnym natężeniem wydarzeń, wydawał mi się jakiś taki... autentyczny. Trzeba dać się wciągnąć żeby to strawić.

Polecam też Gambit Królowej. Uwielbiam Anyę, a w tej roli sprawdza się świetnie. Nie spodziewałam się też tak mocnego polskiego akcentu 😀 ani tego, że serial o szachach będzie tak wciągający. Bardzo konsekwentnie budowane napięcie aż do wielkiego, acz przewidywalnego finału.

Zaczęłam też Dom z papieru, kończę pierwszą część. I nie rozumiem hype'u na ten serial, pierwszą część można by było zamknąć w dwugodzinnym filmie... Rozwleczone to i przekombinowane.
Ale dam szansę i pewnie dobrnę do końca.

Idąc za ciosem planuję obejrzeć kolejną ruską produkcję - Lepsi niż my. Tematyka wydaje się być ciekawa, za tydzień-dwa wrócę z opinią. Czeka jeszcze Nawiedzony dwór w Bly, ale jakoś tak nie mogę się zebrać, żeby go ruszyć.
Też polecę Gambit Królowej. Przewidywalny, ale mimo to wciąga. 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się