telefony komórkowe

iPhone 11 / iPhone XR - ktoś używa? 👀

Ja mam Xr. Jest spoko, i cena jest korzystniejsza jak na taki telefon. Mam go już 1,5
Roku i nie narzekam
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
26 lipca 2020 22:50
Jak szybko odzyskać usunięty filmik z telefonu?
mils   ig: milen.ju
23 sierpnia 2020 11:17
Mam pytanie odnośnie etui. Aktualnie mam oryginalne Appla, ale tak niemiłosiernie przechodzi zapachem stajni, że poza nią nie założę go nie telefon. Macie coś sprawdzonego, co oprócz dobrej ochrony (z Appla jestem bardzo zadowolona, kilka razy mi telefon uratował), nie będzie łapało zapachu stajni? Ach, no i przy okazji jakby było te etui ładne, to już będzie super, aczkolwiek na ten moment priorytet to ochrona i brak zapachu stajni. 🙂
Mam pytanie odnośnie etui. Aktualnie mam oryginalne Appla, ale tak niemiłosiernie przechodzi zapachem stajni, że poza nią nie założę go nie telefon. Macie coś sprawdzonego, co oprócz dobrej ochrony (z Appla jestem bardzo zadowolona, kilka razy mi telefon uratował), nie będzie łapało zapachu stajni? Ach, no i przy okazji jakby było te etui ładne, to już będzie super, aczkolwiek na ten moment priorytet to ochrona i brak zapachu stajni. 🙂

Nie słyszałam nigdy o etui, które by calkowicie nie wsiąkało zapachów. Jednakże najlepsze to chyba będzie silikonowe, gdyż nie materiałowe z łatwością będą wsiąkać odor, czy inne zapachy. Ja miałam Xiaomi oraz mam Iphone 11 pro w abonamencie w play (cudowne zdjęcia robi i ma świetną kamerę na krótkie widea 🙂 i zawsze zamawiam te silikinowe, gdyż łatwo się czyści, można wsadzić do sody oczyszczonej aby cały zapach został wchłonięty przez substancję.
Przychodzę z prośbą o polecenia w sprawie organizowania czasu. Ostatnio narobiło się tego sporo, w tym weekendowo zjazdy na studiach i kursach. Totalnie zapominam o takich rzeczach, a z papierowego kalendarza korzystać nie umiem. Jakie kalendarze z aplikacji byście polecali? Najlepiej, żeby to wszystko było totalnie przejrzyste, np. żeby kolorami dało się pozaznaczać takie cykliczne wyjazdy, żebym wiedziała od razu, który weekend studia, który kurs, kiedy inne rzeczy. Rzut okiem i wiem, co mam w nadchodzącym tygodniu bez wchodzenia w dany dzień i czytania po kolei. Bo przypomnienia to obstawiam są niemal w każdej takiej aplikacji. Kalendarz z Iphone'a mi nie leży totalnie.
mils podłączam się. Niby korzystam z tego podstawowego, ale właśnie fajnie by było móc sobie pogrupować i widzieć od razu co to.
Moon   #kulistyzajebisty
22 września 2020 20:00
mils, O to to! Też swojego czasu szukałam czegoś podobnego bo ten ajfonowy kalendarz doprowadza mnie do szału, ale kurde nie znalazłam nic godnego polecenia :/ więc i ja przycupnę, ktoś coś? 😉
Finalnie zainstalowałam Googla, bo nigdy z niego nie korzystałam. Polecany Fantastical mnie zdenerwował od razu. 🤣 Googlowski nie jest w sumie dla mnie zły, chyba się sprawdzi.
Martita   Martita & Orestes Company
17 października 2020 17:49
Fajny telefon w okolicach 1000 - 1300 zł?
Zależy ma na fajnych zdjęciach i dual sim.
Fajny telefon w okolicach 1000 - 1300 zł?
Zależy ma na fajnych zdjęciach i dual sim.

podłączam się 🙂
OnePlus 5 albo 6, musicie sprawdzić po ile który chodzi np. na allegro.
Parametry jak iPhoneX (niektóre lepsze, np. aparat).
Miałam dwa lata, bardzo lubiłam i nie miałam się do czego przyczepić. Wymieniłam, bo zatęskniłam za Apple, ale poza tym telefon-petarda.
OnePlus to linia Xiaomi.


edit: z tego co widzę, to 6 chodzą po około 1200.
Martita   Martita & Orestes Company
17 października 2020 19:46
infantil wygląda zacnie, a gdzie patrzyłaś? W żadnym sklepie nie widzę.

Chyba poczekam na początek grudnia na promocje świąteczne w sklepach 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 października 2020 18:02
Czy ktoś ma bądź miał do czynienia z Huawei Nova 5T? Jak się sprawuje? Mój tel powoli umiera i rozglądam się za czymś innym.
Constantia, uważaj na Huawie, one w większości nie mają już Antroida tylko system operacyjny Huawei. Wiec sklepu Google nie ma tylko jakieś aplikacje Huawei są.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 października 2020 13:30
Dance Girl dzięki  :kwiatek: Ten akurat jeszcze ma androida oraz google i dlatego wzięłam go pod uwagę 🙂
Hej, hej! Potrzebuję porady  :kwiatek:
Smartphone dla mamy - potrzebuję czegoś z dobrą baterią, intuicyjnego, co będzie sprawne i pożyje ze 2-3 lata. Mama potrzebuje telefonu do prostych apek typu Whatsapp, Gmail. Do obejrzenia czegoś na YT, sprawdzenia rzeczy w Google i obsługi prostych stron np. sklepów, banku. Fajny byłby spoko aparat, ale ona nie jest żadną instagramerką, ani fotografką. Ot, wysyła mi zdjęcia swetrów w sklepie i pyta, który kupić  😉
W cenie 800-1000 zł byłoby super.
Na pewno nie chcę jej kupić Samsunga. Myślałam o Xiaomi, Huawei... polecacie coś?
emptyline   Big Milk Straciatella
17 stycznia 2021 19:59
infantil, Huawei, któryś z serii P20 będzie git.
Pamiętajcie, że Huawei nie może już korzystać z Androida i robią na cito własne oprogramowanie. Kolega kupił miesiąc temu, nie wiedząc i był bardzo wkurzony i po tygodniu odsprzedał. Aplikacji, które chciał albo nie miał, albo działały kijowo, albo mu się zwieszały. Dlatego ja bym serio nie brała Huwawei przez jakiś czas, takiego oprogramowania nie robi się w pół roku do idealnego poziomu. Ewentualnie nie pomożesz nawet mamie czegoś znaleźć czy ogarnąć, jeśli sama nie znasz oprogramowania, Infantil.
#TeamXiaomi.
O, nie wiedziałam o tych problemach z androidem.
Ktoś z Was ma Xiaomi Redmi Note Pro 8? On jest w fajnej cenie i z opinii wydaje się całkiem w porządku.
O, nie wiedziałam o tych problemach z androidem.
Ktoś z Was ma Xiaomi Redmi Note Pro 8? On jest w fajnej cenie i z opinii wydaje się całkiem w porządku.

Sankcje USA za zapisywanie, wykorzystywanie i prawdopodobnie sprzedawanie danych Amerykanów.
Koleżanka zdecydowała się za moją radą na Redmi Note Pro 9 i jest baaardzo zadowolona. Tylko na dziewiątka to wielka landara, chyba wszystkie Note są. Ona lubi wielkie telefony, a nawet dla niej był wyraźnie wielki, więc to może przeszkadzać Twojej mamie. Ale jeśli lubi duże wyświetlacze, bo jej łatwiej, to jak najbardziej polecam.
Ja swojego aktualnego Xiaomi mam już 3 lata i dopiero teraz na dniach zauważyłam spadek mocy baterii. Samsungi po 2 latach były nie do użytku bez power banka. Plus Xiaomi sam modyfikuje swojego Androida i wprowadza aktualizacje dłuuugo po zakończeniu wsparcia przez Android. Samsunga możesz kupić model sprzed roku i po roku już Ci wstrzymują aktualizacje i łatki. Masakra, miałam to w Xperii, nie polecam.
O, nie wiedziałam o tych problemach z androidem.
Ktoś z Was ma Xiaomi Redmi Note Pro 8? On jest w fajnej cenie i z opinii wydaje się całkiem w porządku.


Ja mam. Od trzech miesięcy. Bardzo jestem zadowolona, ale ten też jest spory. Praktycznie w żadnej kieszeni się nie mieści. Poza tym nie mam zastrzeżeń.

Poprzedni też miałam Xiaomi, nie pamiętam już jaki model. Wytrzymał ponad trzy lata i dopiero pod koniec koszmarnie zaczął mulić i bateria ledwo wytrzymywała dzień (wcześniej potrafiła i ze trzy). Nawet upadek na metalową krawędź schodów przypłacił jedynie pęknięciem szybki. A nie był niczym zabezpieczony.

W nowym zapominam o ładowaniu, bo nie chcę go na całą noc podłączać... i rano zanim się zbiorę i wypiję kawę problem z głowy - uwielbiam opcję szybkiego ładowania.
A i zdjęcia robi niczego sobie.


Ja mam Xiaomi Redmi Note 8T. Mniej więcej od pół roku. Lubię go bardzo, działa sprawnie, nie wiesza się, tak jak opisujesz infantil o wymaganiach mamy to można powiedzieć, że mam podobne i telefon śmiga, aż miło. Dodatkowo mam jeszcze wsadzoną sporą kartę pamięci na zdjęcia i filmy i też bez problemu. Dużo gram 😉 No i rozmiarowo uważam, że jest akurat. Wcześniejszy miałam większy (Xiaomi A1 Mi) i też uważam za zgrabniejszy 😉
Wzięłam ten Redmi Note 8 Pro. Alternatywą było oddanie mamie mojego starego OnePlus 5T, czyli kuzyna Xiaomi, z którego byłam bardzo zadowolona. On też był duży, więc i tak mama skończyłaby z dużym telefonem 😉 Ale on ma pękniętą szybkę i już słabszą baterię, a też nie chciałam pozbywać się mojego zapasowego telefonu, więc wolałam kupić jej coś nowego.
Tak czytam, co on w sobie ma i jestem zadowolona z wyboru. 128gb pamięci to ona nigdy nie wykorzysta 🙂 Myślę, że się ucieszy - nie konsultowałam wyboru, bo to niespodzianka.
infantil, będzie zadowolona 😉

Ja powoli rozglądam się za nowym telefonem (chciałabym trochę lepszy aparat no i bateria już gorzej trzyma), mam aktualnie Xiaomi Mi 8Lite, już ponad 2 lata no i dziad nie chce się zepsuć 😂 poprzedni Lenovo, którego uwielbiałam bardzo, padł po trochę ponad 1,5 roku, ten mi ostatnio 2 razy spadł centralnie ekranem na kafle, z czego raz upadek był poprzedzony nadzianiem się na metalowy róg szafy no i nawet pęknięcia nie ma 🤣 zgrabny, wręcz delikatny się wydaje, a taki no dość pancerny 🙂

Także ja też #TeamXiaomi 😀
Martita   Martita & Orestes Company
18 stycznia 2021 19:53
Mój niemąż korzysta z Xiaomi Mi 10, moja mama (starsza Pani) ma właśnie któryś Redmi Note i obydwoje bardzo zadowoleni.

Ja za to, po swoich ostatni rozterkach z telefonem stwierdziłam, że chcę telefon z dobrym aparatem i koniec. Przy okazji sprawdziłam o co tyle hałasu z tymi telefonami i stanęło na Iphone 11. Jestem zakochana  😍 zdjęcia cudowne! A mam porównanie do Samsunga Note 10 i Iphone lepiej sobie radzi ze zdjęciami na hali.

Za to dla firmy z jabłkiem wielki minus za konieczność kupowania wszystkiego osobno  😤
Ja używam iPhona 11 od lipca i jestem zachwycona, przez te pół roku nie miałam ani jednej problematycznej sytuacji z nim  🙂 I aparat faktycznie jest świetny.
Dla mnie jednak IOS ma przewagę nad Androidem. Plus ja używam Macbooka.
Martita   Martita & Orestes Company
18 stycznia 2021 20:42
infantil High five  😅  A jak Ci się korzysta z Macbooka? Mam laptopa Lenovo i jesteśmy z niemężem bardzo zadowoleni (nie wiem jaki model to jego działka), ale teraz Macbook zaczął kusić  😁
Mam tego Maca od 2016 roku i NIGDY nie był w żadnej naprawie. Nawet ładowarki nie wymieniałam. Nic a nic. A jakoś szczególnie o niego nie dbam. Od roku tj. od początku pandemii, używam go codziennie bardzo intensywnie np. po 7-8 godzin dziennie prowadzenia lekcji online + weekendy uczelnia zdalna po 9-10 godzin. Mam pootwierane miliony stron, skanów - wszystko śmiga, nic się nie wiesza, bateria trzyma mocno, jak na 5.letni komputer. Oczywiście nie tak, jak na początku, ale przy tym, jak go używam, to uważam, że jest świetnie.
I ten synchron z iPhonem to jest jednak ogromna zaleta  💘
Też jestem bardzo zadowolona z Macbooka. Mam model Air, ma kilka lat, kupiony chyba w 2017. Co prawda nie eksploatuję go aż tak, jak infantil swój, ale codziennie oglądam filmy albo seriale, przeglądam internet, czasem edytuję na nim zdjęcia o wielkiej rozdzielczości i nie mam mu nic do zarzucenia. Nawet mój chłopak, który chyba z zasady nie lubi produktów Apple, chętniej bierze do ręki mojego Maka niż swojego lapka. Jest to mega wygodne, że tylko otworzysz klapkę i od razu możesz działać, uruchamia się w moment. Do systemu trzeba się przyzwyczaić, ale jest bardzo user-friendly. Jedyne, czego mi na nim brakuje, jest Paint, bo jak robię jakies drobne edycje obrazków przy pomocy PS, to czuję się jakbym jeździła do osiedlowego sklepiku po bułki w Lamborgini.
Ja mam Macbooka od 2015 i podejrzewam, że jest to jego ostatni rok z nami. Raczej nowego lapka kupię już innej firmy. Działał bez zarzutu do czasu. W ubiegłym roku był w naprawie 3 razy. Wydałam na niego fortunę, mogłam ciutkę dołożyć i kupić nowego laptopa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się