Siodło skokowe

IMO SE06 z tak głębokim siedziskiem będzie Ci przeszkadzać, jeżeli myślisz o CWD do skoków, to tylko modele SE03, SE01, SE02, SE31 i SE32 (Mademoiselle/Miss 2Gs) wchodzą w grę.
IMO SE06 z tak głębokim siedziskiem będzie Ci przeszkadzać, jeżeli myślisz o CWD do skoków, to tylko modele SE03, SE01, SE02 i SE32 (Mademoiselle/Miss 2Gs) wchodzą w grę.
Dzięki wielkie! Jestem totalnie nierozeznana jeśli chodzi o skokówki 🤣
Jeżeli chodzi o Equiline to wydaje mi się, że forumowa anai jeździła jakiś czas w tym modelu z trzymającymi wstawkami u dołu tybinek, napisz do niej  🙂
dudus0952   "Trudny koń przekazuje najwięcej"
30 września 2020 18:00
Czy ktoś może coś powiedzieć o skokowe ikonic hybryda?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 października 2020 06:00
No i znów się zaczynają schody. Poszukuję siodła, ale...jestem cholernie krótkonożna, ale dupy stanowczo już nie mam 16', tzn no wejdę, ale wolę nie mieć za małego.
W obecnym siodle (Prestige Elastic Prosessional) zaczęła mi strasznie lecieć noga do przodu, bo klocek ją wypycha. O ile na niższych przeszkodach jakoś tego nie czułam, tak jak zaczęło się wyżej to utrudnia mi życie. Obecnie jeżdżę w CWD i co prawda szukam takiego samego, ale na razie nie mogę znaleźć stąd pytanie:
Co jest wygodne (miękkie siedzisko), na krótkonożne istoty, w miarę płaskie nie zakleszczające i na wełnie? Budżet mam tak do 5 tyś
Jeżeli chodzi o Equiline to wydaje mi się, że forumowa anai jeździła jakiś czas w tym modelu z trzymającymi wstawkami u dołu tybinek, napisz do niej  🙂

Pomyłka, nie miałam equiline.
Hej, stoję obecnie przed wyborem siodła. Obecnie mamy Norbert Koof'a ale siodło poszło w odstawkę (lewituje tyłem) i nie mam w czym jeździć. Koń ma bardzo proste plecy, jest mały (155 cm wzrostu), drobny. Problem polega na tym, że większość siodeł lewituje tyłem (Kieffery, Stubbeny, Daw-magi, Prestige, Euroridingi, nawet Kentaury). Do tego w okresach mniejszej aktywności (jesień-zima) spada z mięśni, więc wszystko lewituje jeszcze bardziej- 2x w roku mam do wymiany dobrze spasowane siodło bo tak zmienia mi się koń. Oprócz tego jest krótki, skokówki mają tendencje do blokowania łopatki, właściwie najlepiej chodzi w ujeżdżeniówkach. Z racji mocno ograniczonego budżetu i braku cierpliwości do szukania miliona siodeł co pół roku zastanawiam się nad winteckiem Pro jump lub 500 jump z racji możliwości szerokiego dopasowania w każdym momencie (z czego wynika tak duża różnica w cenie? siodła w budowie są na oko bardzo podobne). Jeśli chodzi o mnie lubię siodła dość głębokie, trzymające- koń lubi czasem pobrykać, pochodzić na 2 nogach, a ja mam dość duży zestaw starych kontuzji, lubię jak siodło mi pomaga. Skoki max do 100-110 cm raczej bez zapędów na większe w przyszłości. Czy ww siodła mają szanse się wpasować, ewentualnie proszę o podsunięcie jakiegoś pomysłu.
aggii, Ikonic?
budżet ok. 3000 zł,  ikonic nawet używany jest poza zasięgiem  🙁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 października 2020 09:24
aggii ten wintec nie trzyma za bardzo, więc lepiej wsiąść w to siodło żeby sprawdzić czy na pewno Ci pasuje. Ja bym na twoim miejscu skontaktowała się z kimś kto pasuje siodła, żeby sprawdzić w czym problem i ustalić jakie modele siodeł pasowałyby do Twojego konia, a potem szukać siodła. Jeśli tył siodła lewituje to dość często okazuje się, że siodło może być za szerokie, a jeśli koń w ciągu roku tak się zmienia to dobry pasowacz podpowie jaką podkładkę używać w tym czasie.
Wintec w ogóle nie trzyma bym powiedziała, bo i płaskie i klocki takie se. W dodatku tak samo będzie ci nachodził na łopatkę.
aggii, poszukaj KN-a, albo coś z passierów.
Dzięki za podpowiedzi,  może faktycznie poczekam i podreperuję trochę budżet- ikonic wygląda bardzo obiecująco.
Miał ktoś może styczność z kiefferami z systemem wymiennych łęków? Mają jakiś pasowaczy na terenie pl?
Jeśli chodzi o sugestię za szerokiego łeku to tak i nie. Obecny kieffer jak był dopasowany to tak nie lewitował, koń mi się rozrósł,  łęk za wąski, a tył kilometr nad koniem. Mam zestaw podkladek najróżniejszych i jak siodło przestaje leżeć tak jak bym chciała to sprawdzam i mierzę z każdą ale nie jest to długoterminowe rozwiązanie. Wolę odstawić siodło i poczekać na pasujące,  żeby nie rozwalić pleców.

Halo kn i passiery nie mają możliwości regulacji łęku,  a to must have.
Zmiana rozstawu łęku w Prestige - czy ktoś to robił? Jak stwierdzam, że moje siodło już chyba za wąskie dla grubego to po prostu wysłać do equishopu i po sprawie, czy jednak grubszy temat?
a.kaminska, jeśli to kwestia rozstawu tylko to wysyłasz i już. A jaki masz model?
Jednak najlepiej wezwać pasowacza, bo może to nie tylko kwestia rozstawu, a np. dopchania?
Klami wysałała na pewno Rene swoje, chyba uwinęli się szybko.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 października 2020 10:38
a.kaminska jakoś niebawem ma być u mnie Piotr Wierzchowski, może zadzwoń do niego? Do Ostródy daleko nie jest ode mnie.
Perlica Michel Robert. No właśnie sprawdziliśmy i na moje macanie to ciasno w łopatkach, po zmierzeniu miarką Winteca wychodzi większy rozstaw niż siodło (konio się rozrósł ostatnio dość mocno).



a.kaminska jakoś niebawem ma być u mnie Piotr Wierzchowski, może zadzwoń do niego? Do Ostródy daleko nie jest ode mnie.


Zadzwonię, mam nadzieję że nie zje mnie to finansowo  😀
a.kaminska, wiem,że w equishop czasem mają promocję na zmianę rozstawu i wtedy kosztuje 300 pln.
Michel to fajne siodełko ;-)

O mają promkę nawet teraz:
https://www.equishop.com/en/saddles/7638-prestige-italia-tree-size-change.html
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 października 2020 11:46
a.kaminska Nie zje absolutnie,a jeśli się da to na miejscu też korekty robi.
a.kaminska, wiem,że w equishop czasem mają promocję na zmianę rozstawu i wtedy kosztuje 300 pln.
Michel to fajne siodełko ;-)

O mają promkę nawet teraz:
https://www.equishop.com/en/saddles/7638-prestige-italia-tree-size-change.html



Właśnie rozmawiałam z Piotrem Wierzchowskim, jest w okolicy praktycznie co 2 tygodnie, w razie potrzeby dopcha siodełko na miejscu a zmiana rozstawu po konsultacji z nim to tylko 200pln. Więc pozostało sprzedać nerkę i umówić się na konsultacje 😀
a.kaminska, jeśli to kwestia jedynie łęku, to trwa to moment. Ja chyba "aż" dwa dni nie miałam siodła włączając w to przesyłki. Pytanie tylko czy nie jest też co innego do skorygowania.
a.kaminska, jeśli to kwestia jedynie łęku, to trwa to moment. Ja chyba "aż" dwa dni nie miałam siodła włączając w to przesyłki. Pytanie tylko czy nie jest też co innego do skorygowania.


No właśnie chyba wolę zainwestować raz a porządnie i mieć to "z głowy" na trochę dłużej niż tydzień, więc najpierw sprawdzimy siodło na miejscu z profesjonalistą
a.kaminska, a ten Pan współpracuje z Prestige? Bo jak nie, to jak on zmieni rozstaw tego łęku bez tej maszyny?
Perlica, jest ich trzech: Mateusz Cybulski, Paweł Kostrzewa i Piotr Wierzchowski.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 października 2020 12:54
My z mężem mamy dwa nowe Prestige, odbierał nam i serwisuje właśnie Piotr Wierzchowski i zarówno my jak i konie jesteśmy zadowoleni.
zembria ja swojego Prestige kupiłam rok temu z drugiej ręki, dobierany przez saddlefitterkę ale nie zajmującą się typowo Prestigem. Sama jestem po podstawowym szkoleniu z dopasowywania siodeł, bo jednak łatwiej jest samemu zauważyć że coś nie tak  😀. Z siodła jestem absolutnie przezadowolona, jeśli zmienię to tylko na nowszy model  👀
Rozglądam się za skokówką, interesują mnie duże klocki z przodu, trzymające udo od góry, jest coś godne polecenia w budżecie do 5tys? Wiem, że Kentaur Charon ma duże klocki, ale chciałabym jeszcze coś poszukać innego..  :kwiatek:
Mnie mocno blokuje daw mag Grand prix.
Stary Kieffer norbert koof xD
[quote author=budyń link=topic=1249.msg2948696#msg2948696 date=1603106707]
Stary Kieffer norbert koof xD
[/quote]
albo Kieffer In At
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się