Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Na pewno Carrefour miał dowozy. Glovo z biedronki - i w sumie tutaj natychmiastowa wysyłka.  🙂
Czasami jeszcze bardziej lokalne sklepy oferują dowozy zakupów.
A frisco? Ostatnio nawet chciałam zamówić i mają spoko ofertę i promocje.
Zamawiam czasem z Frisco, tylko znowu terminy się mocno wydłużają (W-wa).
zrobiłam pierwsze zamówienie z Polskiego Koszyka i mam pozytywne wrażenia. Widziałam też reklamę e-Spar, ale nie mam pojęcia co to za marka
kamcia665, e-spar to Eurospar, który wykupił upadające sklepy Piotr i Paweł.
Z tego co widziałam to Kaufland też ma dowóz w ofercie.
dea   primum non nocere
22 października 2020 21:15
Frisco sprawdzałam, tylko w Wawie mają sensowną ofertę. Poza tym kurier i sporo produktów odpada. Carrefour prawie... Mają sporo, ale trzeba sobie odebrać w sklepie (nie ma opcji dowozu). I tak dobrze, że nie trzeba godzinę polować między regałami, ale wolałabym jeszcze te pół godziny na targanie oszczędzić... Dzięki za tropy, posprawdzam po kolei  :kwiatek:
Może ktoś wie, gdzie taki pokrowiec można dostać? Ew. jak się to coś nazywa, żebym mogła szukać.

sznurkowy pokrowiec do telefonu
trusia chodzi Ci o pasek czy o sam ażurowy case?
Ażurowy case (tak to się nazywa?), może być nawet bez paska, jakiś pasek zawsze dostosuję.
Jak przygotować dla konia siemię lniane około 100g (całe w ziarenkach). Nigdzie tak od początku do końca nie ma krok po kroku ile wody dać, czy muszę gotować czy mogę wrzątkiem zalać, a nie chcę zaszkodzić.  :kwiatek:
Ja zalewam wrzątkiem tak, żeby wody było ponad siemię około 2-3 cm i czymś przykrywam pi razy drzwi, by wolniej stygło.
Budyń i po jakim czasie można podać? 🙂
Jak wystygnie :P Daję albo zimne, albo takie w temperaturze siodlarni (więc nie za wysokiej :lol🙂.
Bardzo dziękuję🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 października 2020 07:16
angelika95 możesz też zmielić w młynku do kawy, o wiele więcej "gluta" wychodzi z jednej porcji wtedy (więcej wody się dolewa).
raxa, wielkie dzięki   
zembria, podbiję, że mielone najlepsze, ale niestety trzeba mieć czym to zmielić :P Albo wykosztować się na sklepowe.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 października 2020 10:24
budyń, nie ma sensu kupować mielonego, bo ma mniej wartości odżywczych. Lepiej mielić na bieżąco
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 października 2020 10:42
budyń ja mielę w małym młynku do kawy, takim z biedry za 30 zł i jest spoko, 3-4 wsady i mam porcyjkę zmieloną do zalania 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 października 2020 08:42
ja mielę od lat w najtańszym z allegro, bodajże 20zł kosztował, kupiłam go z 5 lat temu, jak cienko przędłam i zawsze sobie obiecuję, że kupię lepszy, ale nie chce się zepsuć  🤣

mam głupie pytanie o pranie i impregnację w Nikwaxie. Pierwszy raz to robię i nie wiem - nastawiłam pranie w tech wash, a impregnat chcę puścić na osobnym programie, gdyż tak wydało mi się ok. Czy to dobrze? Czy mogę po prostu puścić jeden program i wlać impregnat do przegrody na płyn do płukania? Niby taka prosta rzecz, a się człowiek gubi  🤔wirek:
madmaddie, ooo ciekawe, bo ja też zawsze prałam na 2 razy. a tak byłoby wygodniej 😀
Bardzo wstydliwy temat- hemoroidy.
Zauważyłam pierwsze objawy u siebie. Teraz jeżdżę regularnie, do tego nauka zdalna, czyli siedzenie na tyłu. Oprócz tego bardzo dużo chodzę, robię w stajni wszystko, często zmieniam pozycje.
Czy jest możliwość, że przez hemoroidy trzeba będzie zrezygnować z wsiadania na konia?  🙄 Czy jazda konna może mieć aż taki wpływ ?
Myślę nad zakupem naturalnego misia na siodło, myślicie że to ułatwi sprawę?
Może macie jakieś tricki?
Albo wiecie czy jest szansa, że się wszystko wchłonie i nie wróci.

Jestem mloda, nie rodziłam, rzadko nosiłam stringi, nigdy bym nie przypuszczala że taki problem mnie spotka, teraz, gdy w końcu mam konia, czas i zarabiam jeżdżąc  😕
Sonika, na to akurat w sam raz będzie teleporada, przynajmniej przy pierwszych objawach.
Jest tu może jakiś amator wędkarstwa? Chciałabym w ramach prezentu kupić coś w tym temacie. Czy może ktoś polecić jakieś fajne buty? Co się nosi 'na ryby'? Myślałam o czymś nieprzemakalnym, za kostkę. Może ktoś ma jakąś wiedzę w temacie i wie co jest 'na topie'?
Ja kupowałam koszulkę z rybą, bo akcent wędkarski jest, a nie trzeba się znać.  😉
vanille, - a to bardzo zależy. Od człowieka i tego jaką metodą łowi, gdzie łowi, jakie ma preferencje. Nie znając tego zdecydowanie nie szła bym w buty - np. mój P. preferuje swoje stare najacze i nie pragnie nic innego 😁 To jak kupić buty dla jeźdźca nie widząc co lubi.
Prędzej koszulka, spodnie z kieszeniami, scyzoryk, ewentualnie podpytać, czy czegoś ze sprzętu mu nie potrzeba.
vanille mam ten sam problem co rok  😀 mój tata jest wędkarzem. Ostatnio znaleźliśmy wódkę w kształcie ryby, jak wiadomo wyjazd na ryby często kończy się % a butelka na tyle ładna że można sobie pustą postawić w pokoju.
Jak masz szansę to podpatrz czy np. torba mu się nie rozwala,jakieś pojemniki do tego, może zestaw do wiązania żyłek z lupką.
Graba.   je ne sais pas
30 listopada 2020 21:25
vanille może zestaw do wiązania żyłek z lupką.
MasZ moze jakis przyklad? Wpisałam w Google, ale nie znam się kompletnie i wyskakuja dziwne rzeczy 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się