koń zachowuje się inaczej po zmianie stajni

Witam, mój koń przyjechał do mnie o koło 3 lata temu. Od tego czasu stał w tej samej stajni z o koło 40 innymi końmi. Nigdy nie był nimi jakoś szczególnie zainteresowany. Bez problemu mógł stać sam w stajni czy na paddocku. Od pierwszego dnia można było z nim wszędzie pójść bez martwienia się tym czy będzie to dla niego zbyt stresujące. Często zostawał sam na paddocku po tym jak wszystkie inne konie weszły już dawno do środka wieczorem. Nie ruszało go to i po prostu stał i czekał aż po niego pójdę. Na spacerach sprawował się lepiej sam niż z innymi, chociaż z innymi końmi tez nie było problemu. Gdziekolwiek bym go nie zabrała to był spokojny.

O koło miesiąc temu przeniosłam go do dużo mniejszej stajni, z o koło 5 innymi końmi. Od momentu gdy wyszedł z przyczepy stał się nie do poznania. Jest zupełnie uzależniony od innych koni, nie może stać sam w boksie ani na paddocku. Pierwsze 1-2 tygodnie nie chciał stać spokojnie w boksie, nawet jeśli inne konie były obok. Jedne miejsce gdzie był zupełnie spokojny było na paddocku z innymi końmi.
Teraz już się uspokoił w boksie (póki inne konie tez są w boksach) ale zaczyna panikować jak tylko zobaczy, ze ktoś wchodzi do jakiegoś innego konia. Bo boi się ze mu go „zabiorą”...
Nie da się go normalnie osiodłać gdy jest sam w stajni ale jeśli jakiś inny koń jest z nim dla towarzystwa to i tak wciąż chodzi z nogę na nogę, kręci się, nie chce stać w miejscu bo boi się, ze ten koń sobie pójdzie.
Każde nowe miejsce go strasznie stresuje.
Na prawdę nie wiem co z tym zrobić, nigdy nie było z nim tego problemu. Zawsze był bardzo wyluzowanym koniem..

Oczywiście niektóre konie potrzebują więcej czasu na zadomowienie się w nowej stajni, jednak zastanawia mnie dlaczego stało się tak po zmianie do tej stajni. Bo gdy przyjechał do mnie (jak go kupiłam) ze stajni gdzie stał dłużej niż 3 lata nie było żadnego problemu  ❓

Z góry dziękuje za ewentualne porady!
wątek zamknięty
generalnie slyszalam że konie w mniejszych stadach są ze sobą bardziej zżyte, aaaale
może najlepszym miejscem na taki post będzie wątek o niesubordynacjach?
wątek zamknięty
generalnie slyszalam że konie w mniejszych stadach są ze sobą bardziej zżyte, aaaale
może najlepszym miejscem na taki post będzie wątek o niesubordynacjach?



Dziekuje za odpowied, ma pani racje i ten post powinien znajdować się w jakimś wątku. Nie rozumiałam o co chodzi z tymi watkami wcześniej..
Jednak nie mogę znaleźć tego o niesubordynacjach
wątek zamknięty
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 października 2020 17:01
wątek zamknięty
Tutaj: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,7002.0.html  😉


dziękuje, ten wątek w takim razie usuwam  :kwiatek:
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.