Siodło skokowe

Inn wygodniejsze niz nkoof 🙂
faith to zależy jakie kto ma długie nogi, dla krótkonoznych norbert koof, dla długonożnych in at będzie wygodniejszy.
Halo halo czy jest tu jakiś posiadacz siodła Meyera? Są z założenia na wełnie czy lateks? Jak z serwisem?  HELP 🏇
Meyery mają lateksowe panele.
a co wiadomo na temat siodeł Albion? Któraś ma?  😅
Czy ktoś wie ile kosztują siodła Meyer w podstawowej wersji ?
xxagaxx, około 20 tysięcy, zależnie od modelu, skóry itp.

Ja mam wreszcie moje Rene, przyszło 2 tygodnie przed terminem czyli po 6 tygodniach.
Jestem zachwycona w jaki sposób leży mi łydka w tym siode, bo ja mam problem z pchaniem łydki do przodu,a tu nowe siodło, nawet nie wyjeżdżone a łydka na miejscu.
Mam model najnowszy czyli F2S.


P.S. Koń przed goleniem  😀
Perlica, dzięki, czyli tyle samo co Brunki.
Twoje siodło wygląda pięknie. Ja mialam względna przyjemność siedziec w Rene forumowej Klami i za darmo bym siodła nie wzięła...totalnie nie moja bajka.
xxagaxx, Te siodła też nie są moją bajką totalnie, jako fanka CWD, DEVO, Bruno od zawsze.
Nie mniej jednak polecam ci przetestować dokładnie ten model, który ja mam, bo on jest totalnie inny od pozostałych.
Testowałam też model F2 czyli ulepszenie modelu Klami, ale zeszłam z niego po  minucie,bo nie umiałam zakłusować normalnie w nim.
Testowałam też Michell Robert nowy na terlicy CPS i bardzo długo się zastanawiałam, które siodło wybrać, bo oba modele inne, ale oba fajne bardzo.
Perlica, na wiosne chciałabym nowe siodlo więc może jak mówisz rozwaze test Rene. Na razie mimo wszystko myślę nad nowym Brunkiem po prostu. Kupiłabym używane Ale wszystko wąskie
xxagaxx, przetestuj sobie, może akurat. Ten model jest wg mnie totalnie inny od reszty.
Bruno miałam najszersze, bo oni mają tylko 3 rozstawy łeku, więc to najszersze z podkładką dobrze leżało mi na 4 latku wtedy, więc teraz już pewnie by nie było dobre.
Perlica, sorry, może to kwestia ujęcia, może misia, a może czekolkolwiek innego  - ale jak dla mnie to siodło, które wstawiłaś na focie kilka postów wyżej leży źle.
Imho leci na przód, do tego (ok, z jednej foty trudno prognozować) ale mam wrażenie, że przedni łęk jest za daleko w tył a co za tym idzie i w górę od kłębu. Tym samym tylne panele ... no trochę daleko z tyłu już.
Może to kwestia przesiodłania w przód odrobinę, a może niestety złego dopasowania. Bo jeśli ono tam sobie znajduje swoje miejsce naturalnie to jednak powinno być w poziomie bardziej.
Ja z kolei po raz pierwszy od dawna ucieszyłam się, że ktoś osiodłał konia poprawnie siodłem skokowym, zostawiając trochę miejsca z przodu na łopatki, zamiast ładować siodło niemalże na szyi. Siodło nie leży na lędźwiach. Może faktycznie odrobinę leci do przodu. Ale to trochę OT 😉
Też mnie mierzi jak widzę siodło na szyi i polecenia trenerów starej daty, żeby przesiodłać jak jest w prawidłowym miejscu.
kotbury, To siodło na wełnie, na zdjęciu jest 10 minut na koniu po wyjęciu z kartonu, jescze sztywne. Musi się ono uleżeć wpierw do 14 dni, a potem jak będzie potrzeba to podjedzie przedstawiciel i coś skoryguje. Schodziło do tyłu pierwsze 2 dni, ale może tak być w nowym siodle na wełnie. Już przestało. Koń jest jak jamnik długi, więc można je odsuwać.
Wg mnie osiadłane prawidłowo, łopatka wolna.

Jeśli byłoby ono nie w równowadze to ja na pewno nie miałabym dobrze nogi, tylko bym cuda robiła, a siedzę dobrze, łydka ani drgnie.
Czas pokaże i koń pokaże.
Może to kwestia ujęcia? Może tego, że koń schudł ostatnio ? Ale już wraca do poprzednich rozmiarów. Chodził dopiero tydzień w tym siodle, bo zawodnika prosiłam żeby siadał w nim.
Zobaczymy  😉 w weekend jadę zawody, to też mi dużo powie.
Dzięki za czujność , będę obserwować :kwiatek:

a czy my mamy kogoś w Polsce od siodeł Devo? Tak żeby chociaż wsiąść i pojeździć w danym modelu?
xxagaxx, devoucoux.pl jedynie
Puma, napisałam do pana na maila 20 lipca i do dzisiaj cisza xD Stąd właśnie myślę czy oni tu kogoś mają jeszcze... ale no może zadzwonie.
xxagaxx, zadzwoń. Pan działa 😉 przywozi kilka siodeł, można poprzymierzać i pojeździć.
Puma, dzięki, zadzwonię. Okazało się że mam 1 znajoma co jeździ w Devo, będziemy się widziały na zawodach to da mi przymierzyć
Meyery mają lateksowe panele.

Siodła Meyer są produkowane tylko na wełnie - info od dystrybutora  😉
Kunia, ciekawe, bo producent twierdzi co innego. Przynajmniej twierdził ze dwa miesiące temu.
[quote author=OK. link=topic=1249.msg2948775#msg2948775 date=1603133035]
Meyery mają lateksowe panele.

Siodła Meyer są produkowane tylko na wełnie - info od dystrybutora  😉
[/quote]

🤣 🙄

Serio nie podałabym tu niesprawdzonego info 😉
Trener ma Meyera i zdecydowanie jest to lateks
Tak na marginesie to już się spotkałam wcześniej z tym, ze ów dystrybutor na pl podał ludziom, ze te siodła da na wełnie.
Ale jaja 🤣 żeby dystrybutor aż tak wprowadzał w błąd? Właśnie nie byłam w stanie pojąć, jak to siodło może być na wełnie przy tak cienkim panelu... no nie da się. Przy tej konstrukcji ono musi być na lateksie.
lillid, nie wiem, nie rozumiem sytuacji. No, ale jest faktem, że Kunia nie jest pierwsza osobą od której słyszę, że dystrybutor powiedział, że siodła są na wełnie. Sama nie pytałam, więc osobiście takiej informacji nie usłyszałam.
A Bruno są na wełnie wszystkie robione czy zależy od modelu? Chodzi mi raczej o starsze siodła 👀
kortina, Bruno tylko lateks.
Choć widziałam u nas w ogłoszeniach jakieś mega stare na wełnie, ale to pewnie przerabiane gdzieś.
Właśnie patrzyłam na to ogłoszenie i zaczęłam się zastanawiać czy one wszystkie na wełnie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się