ciąża, wyźrebienie, źrebak

montana, moja przed zaźrebieniem już brzuch hodowała z miejscem na bobasy 😁 boje się co będzie przed wyźrebieniem :P

Siwka inseminowana koniec czerwca (więc jakoś konie maja), a ACa początek sierpnia inseminowana, więc gdzieś na początku lipca. Choć jak przenosi 2 tyg i urodzi 14 lipca to zrobi mi prezent życia na urodziny 😁
U nas też maj/czerwiec więc może dzień matki albo dzień dziecka? 😂
W sumie może też sobie zrobić prezent na urodziny bo ma 5 czerwca. 😜
sotniax rozważ elektryczny kocyk  💘

U mnie jedna koniec lutego a druga koniec maja. To lutowe mnie stresuje mimo że kobyła doświadczona i super matka. Zwykle luty jest zimny. Oby urodziła faktycznie na koniec.

Druga to pierworódka, brzuch ma olbrzymi i zwisający jak by się miała najdalej za dwa miesiące źrebić.

Już wiem że będę chodzić po ścianach ze stresu  😵
Będzie dobrze, nie ma co się stresować tak szybko  😉
Jedna to wiem że się ma źrebić koniec marca, a druga ...z tabunu więc nie mam pojęcia która pierwsza która druga i od kiedy pilnować :/
Tabunowa miała już jednego malucha więc mam nadzieje że będzie pokazywać jak w książce 😉
Wet twierdzi , że obie w podobnym terminie +/- 2 tyg  😁 
Moje dzieciaki. Trochę ciemno było, Czarnej odwalało 😀

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 października 2020 11:20
karolina toto czarne śliczne! Pokaż jakąś lepszą jego fotkę 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 października 2020 11:42
Kawał konia chyba będzie co? Lubię takie wielkokonie  😍
link nie działa
zembria wpisz na fb "Stajnia Wojcieszyn"  😀
Dzięki za info, poprawiłam link. Wielki na pewno będzie ten gniady po Don Frederico, on jest od matki dającej ogromne konie. Ten kary myślę że taki normalny 166-170.
karolina_ czarnuszek jest przepiękny!  😜 😍
[quote author=karolina_ link=topic=57.msg2950186#msg2950186 date=1603969960]
Tajnaa ten ciemny bardzo fajnie galopuje - dobrze pamiętam że to jest galop poprawiony skoczkiem na ujeżdżeniowej kobyle?
[/quote]
A jak kapitalnie kłusuje jak się rozbuja. Galop ma bardzo lekki, okrągły 🙂
Poproszę o kciuki, bo przyjeżdża klient go oglądać. 🙂
Euphorycznie, dziękuję! Tajnaa, trzymam kciuki. Teraz ludzie są ostrożni - tym lepiej że udało się młodemu przyciągnąć poważnych kupców. Masz jego lepsze video i pełny rodowod? .
Patrzę na tę moją kobyłę i jestem przerażona. Przez miesiąc spadła z pleców, brzuch wisi a jeszcze miesiąc rehabilitacji ścięgna przed nami.
Jak ja jej podniosę plecy nie mam pojęcia - wolno nam tylko stępować i to jak najwięcej po prostych.
Mikrouszkodzenia w zginaczu głęboki palca nam się przyplątały w prawym tyle.
Po 20 listopada będzie 5 miesiąc ciąży - zdążymy jeszcze coś uratować jak nam pozwolą w grudniu chociaż stępo-kłusem pracować?
Euphorycznie, o boże, wysokie pięć :/ u ACapelli LP ma uszkodzenie w głowie dodatkowej zginacza głębokiego palca, wprawdzie Dr mówiła, że to się goi ładnie, ale ja postanowiłam nie wdrażać ACapelli już do jakieś roboty, będzie wiodła życie matki i ew. terenowe. Z początku stała w boksie, bo strasznie ciągnęła do stada i porwała pastuch, po kilku dniach próba wypuszczenia na kwaterkę się powiodła i już stoi grzecznie. Stępujemy już jakieś 25-30 min...
Nirv o proszę - moja cały czas wychodziła na mniejszy padok a w efekcie w sumie sama się postawiła na kwaterze bo siano.
Teraz po miesiącu już nie grzeje i nie puchnie tfu tfu... To czy chodziła na stępa zależało od opuchlizny, temperatury nogi. U nas niby to "tylko" mikrouszkodzenia ale i tak się martwię bo to jej pierwszy poród będzie i chciałam ją jednak utrzymać w jakiejś kondycji żeby jej było łatwiej rodzić.
To na dobrych chęciach się skończy chyba i bardzo się martwię właśnie z tego powodu. Niby wiem, że jest cała masa kobył które nic nie robią tylko są źrebne i jakoś rodzą i dają radę ale no... 😕 13 lat życia miała żeby się uszkodzić to postanowiła akurat na ciążę. :emot4:
Moja 10 letnia pierworódka, nie robiąca nic więcej niż chodzenie po wybiegu i jedzenie urodziła w tym roku bez problemu, sama, bo mnie w konia zrobiła i jak sprawdziłam kamerę kolejny raz to źrebak już był na świecie 😁  Dodam, że wyglądała jak betoniarka całą ciąże, już w czasie zaźrebienia wyglądała jakby się miała za miesiąc źrebić (tłusta była) 😉 No ale na wybiegu była codziennie  😀
Teraz bardzo ładnie gubi tłuszczyk karmiąc źrebaka nawet jedząc za 3 konie, ale nie martwi mnie to bardzo bo zapasy gromadziła rok 🙂
Kurczę, moja zimna ma na początek czerwca, A kucka na poczatek sierpnia. A już cała chodzę. Bo pierwsza to pierwiastka, A wiadomo Zielona w temacie. Już nie mogę się doczekać, aż zaczną się pierwsze zrebienia !

Karusek śliczny!! 
I Tajny zrebole też niczego siebie.
Tajna czekasz na źrebaka na wiosnę czy nic nie kryłaś?
Piękne macie te źrebaczki  🙂 a ja tak tu się zapytam może ktoś mnie nakieruje. Może znacie jakieś stajnie na Lubelszczyźnie gdzie można wstawić odsadka ogierka ?
Piękne macie te źrebaczki  🙂 a ja tak tu się zapytam może ktoś mnie nakieruje. Może znacie jakieś stajnie na Lubelszczyźnie gdzie można wstawić odsadka ogierka ?


Equiclub Zamłyniec 🙂 nie ma w okolicy fajniejszego miejsca, rówieśników tam nie brakuje, na dworze maluchy spędzają full czasu, mój tam wyląduje na spędzanie dzieciństwa
Kochani, czy macie jakieś rady dla człowieka oczekującego źrebaka poza sezonem? Kobyłka rok temu zabalowała na padoku i ma termin na.. cóż, na "już", a właściwie na dwa tygodnie temu.  😵 Poprzednim razem poroniła w 8 miesiącu, także to będzie pierwszy donoszony źrebak (oby cały i zdrowy), ale ze względu na pogarszającą się pogodę zastanawiam się, czy nie polować na jakąś derkę przeciwdeszczową- konie padokowane są od rana do nocy. Mama folblutka, derkowana ze względów zdrowotnych. Gdyby maluch był po rodzicach mniej szlachetnych, to pewnie machnęłabym ręką, ale mam wrażenie że angliki to konie specjalnej troski.. Daleko mi do osoby derkującej konie bez potrzeby, jeden stoi pod wiatą 24h/7, goły w każdych warunkach, i ma się fenomenalnie. Ale przekonałam się już że czasem warto mieć jakieś wdzianko, szczególnie dla koni bardziej wrażliwych.
Oprócz tego czegoś potrzebuję? Jakieś mleko na wszelki wypadek? W następnych miesiącach witaminy/granulat/coś? Zima idzie, trawy brak, boksy angielskie- warunki ciężkie dla konia nieprzystosowanego, nie chcę później pluć sobie w brodę że o coś nie zadbałam. 🤔
Wiadomo- nie chcę małego wydelikacać i ingerować w naturę za bardzo, ale biorąc pod uwagę okoliczności, jeśli mogę mu pomóc dotrwać do wiosny i nie zaszkodzić.. Będę wdzięczna za rady, byle maleństwo dobrze się rozwijało i niczego mu nie brakowało :kwiatek:
sotniax Też myśle o tym iejscu ale nie ukrywam, że cena spora chociaż miejsce warte.Kochani, czy macie jakieś rady dla człowieka oczekującego źrebaka poza sezonem? Kobyłka rok temu zabalowała na padoku i ma termin na.. cóż, na "już", a właściwie na dwa tygodnie temu.  😵 Poprzednim razem poroniła w 8 miesiącu, także to będzie pierwszy donoszony źrebak (oby cały i zdrowy), ale ze względu na pogarszającą się pogodę zastanawiam się, czy nie polować na jakąś derkę przeciwdeszczową- konie padokowane są od rana do nocy. Mama folblutka, derkowana ze względów zdrowotnych. Gdyby maluch był po rodzicach mniej szlachetnych, to pewnie machnęłabym ręką, ale mam wrażenie że angliki to konie specjalnej troski.. Daleko mi do osoby derkującej konie bez potrzeby, jeden stoi pod wiatą 24h/7, goły w każdych warunkach, i ma się fenomenalnie. Ale przekonałam się już że czasem warto mieć jakieś wdzianko, szczególnie dla koni bardziej wrażliwych.
Oprócz tego czegoś potrzebuję? Jakieś mleko na wszelki wypadek? W następnych miesiącach witaminy/granulat/coś? Zima idzie, trawy brak, boksy angielskie- warunki ciężkie dla konia nieprzystosowanego, nie chcę później pluć sobie w brodę że o coś nie zadbałam. 🤔
Wiadomo- nie chcę małego wydelikacać i ingerować w naturę za bardzo, ale biorąc pod uwagę okoliczności, jeśli mogę mu pomóc dotrwać do wiosny i nie zaszkodzić.. Będę wdzięczna za rady, byle maleństwo dobrze się rozwijało i niczego mu nie brakowało :kwiatek:

Ja miałam źrebaka urodzonego w listopadzie. Żadnych derek ale wszystko z głową  😉 zimno nie jest takie straszne jedynie unikać przeciągów i nie przetrzymywać długo mokrego źrebaka na dworze.Nigdy mi nie zachorowało.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
09 listopada 2020 10:08
Jako, że w sobotę straciliśmy klacz, która miała 5cio miesięcznego źrebaczka, a ten za to urodził się jako wcześniak potrzebuje najlepszych witamin i suplementów na wzmocnienie. Czy możecie coś polecić? Mały je samodzielnie, mleka zastępczego nie chce, a okres taki, że jest trochę osłabiony. Pomocy 🙁
Ja bym mu podała jeszcze Vetoquinol EQUISTRO IPALIGO FOAL
podając ze strzykawki masz pewność, że dostanie całą porcję
5 miesięczniak to już samodzielny koń. Spokojnie da sobie radę na normalnych witaminach.
A ja się póki co mogę wypisać z wątku.  Nic nie inseminowałam w tym roku. Konie, które chciałam sprzedać, sprzedałam. Została mi tylko Czarna i izabelka po rudej. A ta mała już nadaje się do wątku o odsadach 🙂
Był dzisiaj wet, badał grubą i niby źrebna, ale coś mu nie pasuje rozmiar ciąży do okresu krycia... sprawdzamy za miesiąc... Trzymajcie kciuki, bo to już by prawie połowa była  🤔
SzalonaBibi oj trzymam kciuki a wcześniej było wszystko okej?

My po 20 listopada mamy usg i szczepienie. Minęły 2 miesiące i trochę się denerwuję czy wszystko jest okej. 😡
Wszystko było idealnie. Badana przed stanówką, puszczona na 1,5 miesiąca w tabun z super doświadczonym ogierem. Ciąża potwierdzona. I żadnych złych objawów nie zaobserwowałam. Teraz powtórne USG i wątpliwości. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. To zdrowa, mocna hucułka, tylko niemożebnie gruba, bo żre nawet przez sen i tyje z powietrza a dzień krótki i tylko w weekend mogę wsiadać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się