COPD

Dobrze wiedzieć. Tylko pytanie czy sprzedający udzieli odpowiedzi czy była pryskana. Niestety możliwość mam tylko kupienia przez neta.
jolka, co znaczy długofalowo? Znalezienie produktów faktycznie eko momentami jest jak szukanie igły...
Tak na prawdę to trzeba uważać na wszystko co się podaje, a prawdy i tak można nie uzyskać. Pryskane może być dosłownie wszystko..
Co znaczy długofalowo ? Ano -pogorszenie na wiosnę -olej, pogorszenie na jesień -olej . A wszystko się kumuluje. Ktoś badał konia na obecność glifosatów ? Nie sądzę . Chyba tylko jedno lab robi to u nas , i to dla ludzi.Poza tym też trzeba pamiętać , że i owies jest zlewany. Podobnie jak i inne zboża , czyli słoma też zawiera. Ja dla swoich ogonów kupuję u rolnika którego znam i mogę zapłacić więcej. I podobnie robię zakupy dla siebie . Podając olej przeanalizujcie zalety i wady . Podobnie polewane jest siemię lniane .
jolka, no spoko, wszystko jest chyba lane tylko to zakrawa o lekki absurd, ja u rolnika 3kg nie kupię a dużej ilości nie mam gdzie trzymać ani w ogóle nie bardzo mam dostęp do rolników. Generalnie to zaczynam mieć wrażenie, że wszystko szkodzi.
no właśnie, nie nalezy popadać w paranoję. Moim zdaniem bardziej szkodzą pasze - z całą pewnościa zboża sa pól lanych chemią, do tego sa dodatki, tez raczej ni eko. Jesli olje to nie spodziewałabym się ekologicznego, ale właśnie miernej jakości. Sa oczywiście firmy, które robia pasze przyzwoite, na szczęście 🙂
Ale pasze konie jedzą na tony, natomiast olej pewnie z litr, półtora ( z czarnuszki  ie daje się dlugo i duzo) , więc w/g  mnie lepiej podać niż nie. Nasiona nic nie daja , bo są nietrawione, tylko olej.

Certyfikowane na bio oleje maja  Dary Natury oraz taka rodzinna firma koło Warszawy -  gospodarstwo ma certifikat, wyroby tez. Super jakośc, sama biorę, robią wysyłki.

Tu link:
https://www.sklep.owocowo.com.pl/produkty/olejarnia,2,1282

Tylko niestety ceny 2-3x  wyższe . Ale dorzucaja torbę wytloków 🙂
Jak ktos zna jtakie na 100% bio żródło, to napiszcie. Chodzi o bio nasiona, nie tylko o wytłaczanie poniżej 40 st.
Ja daje makuch z czarnuszki.
Ja już nie mam siły 🙁
Koń od roku na łąkach bez stajni, obecnie na samej trawie. Secreta pro do żarcia i właśnie skonczył jesć Jordosept.
Jest taki dramat że wziełam wczoraj najbliższego weta z błagalną prośbą o zastrzyk ze sterydu bo myślałam ze się udusi 🙁
Nie mam już siły.
Kon totalnie zdrowy, zadbany a to gówno go zabija.
Przykro mi patrzeć na niego i nie móc mu pomóc.
robiłaś badania? pewnie tak, jakie są wyniki?
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 sierpnia 2020 21:31
Ja już opisałam parę razy, niestety kim może być 24 na dworze i i tak chorować, obawiam się, że powinnaś spróbować innego miejsca.
Jeśli chcesz opisz na pv albo zadzwoń, może podpowiem z doświadczenia...
Melduję że u nas bardzo duża poprawa po sterydzie wziewnym.  🙂
Podaję flixotide w babyhalerze.

Daję też zioła ale musiałam zmodyfikować skład mieszanki. Kupiłam tylko zioła, które raczej nie działają wykrztuśnie, ale musiałam uciąć podbiał, bo zaobserwowałam pojedyncze kaszlnięcia na początku jazdy czego wcześniej nie było.
Podczas jazdy koń mniej się męczy a po jeździe oddech szybko wraca do normy.



Cześć! U mnie u 5 latka w badaniach krwi wyszła alergia na owies, życice, rzepak, żyto, karaluchy, roztocza to ze środowiskowych, w insektach na meszki i kuczmany. Czekam na szczepionkę.
Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii??
Ostatni koń robiony w spoczynku był taki 
file:///storage/emulated/0/Download/MovaviClips_Video_1%20(online-audio-converter.com).mp3
Nie wiem czy to dokladnie w temacie, ale ja podaję swoim koniom humac. Wydaje się, że to bardzo fajny preparat.

Jagoda1966, Jaką ilość humac podajesz? Zastanawiam się nad kupnem, przyglądam etykiecie w necie i zastanawiam się jak obliczyć procent z paszy, gdy treściwej dostaje symboliczną garstkę. Podpowiedz jak stosujesz proszę. Zastanawiam się też czy nie posypać ściółki w boksie
Pearl chodzi Ci o odczulanie?
[quote author=jagoda1966 link=topic=138.msg2830856#msg2830856 date=1544858633]
Nie wiem czy to dokladnie w temacie, ale ja podaję swoim koniom humac. Wydaje się, że to bardzo fajny preparat.

Jagoda1966, Jaką ilość humac podajesz? Zastanawiam się nad kupnem, przyglądam etykiecie w necie i zastanawiam się jak obliczyć procent z paszy, gdy treściwej dostaje symboliczną garstkę. Podpowiedz jak stosujesz proszę. Zastanawiam się też czy nie posypać ściółki w boksie
[/quote]

Po kuracji antybiotykowej i sterydowej dawałam dziennie 30gram, teraz podaję 20 gram. Do posypywania ściółki to polecam dezosan, agrisan, tego typu preparaty.
jagoda1966, a używałaś to samo w płynie?
Tylko proszek, nawet nie wiedziałam, że jest opcja w płynie.
Czy ktoś może polecic dobrego weta od dróg oddechowych z dolnegoslaska?  🤔 (oprocz dr Biazik i dr Wysockiej  😉)
[quote author=ana72 link=topic=138.msg2949062#msg2949062 date=1603321425]
[quote author=jagoda1966 link=topic=138.msg2830856#msg2830856 date=1544858633]
Nie wiem czy to dokladnie w temacie, ale ja podaję swoim koniom humac. Wydaje się, że to bardzo fajny preparat.

Jagoda1966, Jaką ilość humac podajesz? Zastanawiam się nad kupnem, przyglądam etykiecie w necie i zastanawiam się jak obliczyć procent z paszy, gdy treściwej dostaje symboliczną garstkę. Podpowiedz jak stosujesz proszę. Zastanawiam się też czy nie posypać ściółki w boksie
[/quote]

Po kuracji antybiotykowej i sterydowej dawałam dziennie 30gram, teraz podaję 20 gram. Do posypywania ściółki to polecam dezosan, agrisan, tego typu preparaty.

Jagoda1966, dziękuję za odpowiedź
[/quote]
[quote author=ana72 link=topic=138.msg2949062#msg2949062 date=1603321425]
[quote author=jagoda1966 link=topic=138.msg2830856#msg2830856 date=1544858633]
Nie wiem czy to dokladnie w temacie, ale ja podaję swoim koniom humac. Wydaje się, że to bardzo fajny preparat.

Jagoda1966, Jaką ilość humac podajesz? Zastanawiam się nad kupnem, przyglądam etykiecie w necie i zastanawiam się jak obliczyć procent z paszy, gdy treściwej dostaje symboliczną garstkę. Podpowiedz jak stosujesz proszę. Zastanawiam się też czy nie posypać ściółki w boksie
[/quote]

Po kuracji antybiotykowej i sterydowej dawałam dziennie 30gram, teraz podaję 20 gram. Do posypywania ściółki to polecam dezosan, agrisan, tego typu preparaty.
[/quote]

Dzięki za poradę. Przeszukując internet jeszcze taki mi się środek trafił od dolfos. Zastanawiam się nad jakością przy tej cenie
Nana.na dr hecold?
Dzięki, zupełnie nie znam tego weta. Leczył 'Twoje' RAO ?
Napiszę priv 🙂

danone ja przerabiałam już dużo rodzajów ściółek- trociny z tartaku, len, pellet. Na każdym koń czuł się dobrze, ale może dlatego że ogólnie jest w dobrej formie a zmiana ściółki to raczej profilaktyka. Najbardziej jestem zadowolona z pelletu- dobrze się go sprząta, nie pyli i w miarę dobrze wychodzi cenowo. Jakbyś chciała mogę dać Ci namiary na pw na osobę, od której się zaopatruję w palety.


Ja uprzejmie poproszę o kontakt do dostawcy peletu
Niestety dołączam do Waszego grona.
Wałach lat 13. Od 3 lat praktycznie nie użytkowany. Pojawił się sporadyczny kaszel. Później częściej i do tego oddechy wzrosły. Nie chudł. Wyglądał bardzo dobrze. Dostawał owies, siano, trawa, jabłka, marchewki. Witaminy, Makuch z czarnuszki, słonecznik, zioła. Dodam że koń ma alergie na owady, słońce jeśli jest silne. I na  jakieś zielsko z siana ale nie wiem co dokładnie. Bo ciężko wyłapać. W zasadzie w sezonie od maja do października nieoczekiwanie nagle wyrzuca na nim banie jak pięść. Raz wzdłuż układ pokarmowego innym razem od grzbietu w dół. Makuch w tym roku naprawdę dużo zdziałał bo ani razu się to nie pojawiło.
Wracając do meritum, chciałabym wiedzieć co podajecie koniom z Rao?
Teraz do moczonego owsa dodaje jeszcze od kilku dni Marstall Sinfonie. Moczone siano. Jabłka marchewki. Mam wrażenie że trochę schudł.
Dostal steryd dożylnie i syrop że sterydem na 14 dni plus jakiś wspomagacz również doustny. Oddechy się uspokoiły. Koń nie kaszle. Może sporadycznie raz na dwa trzy dni. Albo wcale. Tylko mam wrażenie że poleciał na masie.
Stosuje ktoś może Brandon Plus Respiraticum? Wygląda interesująco ale opinii nie ma wcale.
Witam , czy jest tu ktoś u kogo w ostatnim czasie była pani Blanka Wysocka i mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań ? :kwiatek:
Polecacie jakiś tańszy zamiennik yarrowia equinox respiratory formula? albo gdzie można kupić w lepszej cenie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się