Aborcja - dyskusja


Ja nadal z nadzieją czekam na konkretne odcięcie się od tego nowego tworu z ONR. Teraz jeszcze (masz rację) na odcięcie się od przemówienia Kaczyńskiego. 


Ascaia, jedyne co mogę napisać to to, że taka bierna postawa i nadzieja dużej części społeczeństwa pozwoliły w Niemczech na dojście do władzy faszystów, powstanie III Rzeszy i holocaust. Jeśli mi nie wierzysz, to daj znać, mogę Ci polecić kilka analiz historycznych. Jedyną siłą naprawdę dbającą o demokrację nie są politycy, tylko jest społeczeństwo obywatelskie. Które myśli, dedukuje, chodzi na wybory a w razie potrzeby protestuje na ulicy.

W kwestii napisów jeszcze się wypowiem - w latach 80tych Warszawa była non stop malowana. Znaki polski walczącej były na domach, w przejściach podziemnych, na kościołach. Oprócz komunistów nikt tego nie uznawał za wandalizm. Dotąd część z tych napisów została zachowana i to bynajmniej nie na murkach ...

Apropos pisania po murach, apropos głośnej walki o sprawę beznadziejną - polecam posłuchać sobie mojego wykładowcy historii architektury z czasów studiów, Radosława Gajdę (zapisane stories - protesty, tak od +- 1/3).


Już było kilkanaście postów temu.


Przyszło do mnie w nocy sformułowanie, którego mi wczoraj zabrakło. Tak cytując filmy amerykańskie 😉
"Zemsta najlepiej smakuje na zimno".
O to mi cały czas chodzi w kontekście "cichego protestu".

Tak jak napisała safie. Kaczyński (PiS) wygrywa niestety tym, że planuje, że ma zbudowaną strategie, że wyprzedza innych.
A reszta państwa, reszta narodu, my, działamy w emocjach i chaosie.
To nawet jak z tym dzisiejszym strajkiem. Połowa kobiet o nim nie wie. To się dopiero wczoraj po południu zaczęło rozprzestrzeniać. Więc nie będzie miało odpowiedniej siły rażenia. Trochę takie spalenie tematu, moim zdaniem. 


Dance Girl, nie wiem czy masz podstawy oceniać czy moja postawa jest "taka bierna", czytając tylko tę dyskusję, ale ok. Twoja sprawa na podstawie jakich faktów wydajesz opinie.
Pytanie jak daleko sięga ta strategia Kaczyńskiego. Wedle bliskich współpracowników prezesa wypowiadających sie anonimowo skala protestów była dużym zaskoczeniem dla kierownictwa partii. Wiec myśle, ze ich działania tez są obecnie planowane na bieżąco. Ich głównym celem jest utrzymać sie u władzy bo wyobrażacie sobie co by było, gdyby nagle przestało im przysługiwać np prawo do ochrony? Kaczyński przecież juz nigdzie chyba nie rusza sie bez obstawy. Dlatego ich wszystkie działania będą zmierzać do upokorzenia strajkujących i zagranie na najczulszej strunie swoich wyborców, dlatego tak wytluszczaja te akty "agresji" wobec kościoła. Jak sie włączy TVP to tam o strajkach są wzmianki ale cały ciężar położony jest na profanacje kościolow.
To nawet jak z tym dzisiejszym strajkiem. Połowa kobiet o nim nie wie. To się dopiero wczoraj po południu zaczęło rozprzestrzeniać. Więc nie będzie miało odpowiedniej siły rażenia. Trochę takie spalenie tematu, moim zdaniem. 

Nie będzie to mieć mocnej siły rażenia, bo niestety to, że część osób będzie strajkować nie uderzy bezpośrednio we władzę, a w prywatne osoby czy firmy, które będą musiały sobie jakoś poradzić bez pracowników.
Jednodniowy zastój w większości branż nikogo nie ruszy - chyba że samego właściciela firmy.
Jedynie aspekt ilości protestujących może zrobić wrażenie.
Tak jak napisała safie. Kaczyński (PiS) wygrywa niestety tym, że planuje, że ma zbudowaną strategie, że wyprzedza innych.

Moze i tak bylo do niedawna, ale chyba stracil 'nos' ostatnio.
Moze to powoli robi sie tylko stary czlowiek, ktory na slepo gryzie po kostkach, bo tego ksiezyca kiedys nie dostal...
Tyle, ze jego cynizm i egoizm rozwsciecza ludzi coraz bardziej.

Dance Girl, zgadzam sie bardzo z tym. Jesli my sami nie zadbamy o demokracje to zostanie nam ona odebrana krok po kroku. Zreszta to juz sie dzieje, jak widac w calym  demokratycznym swiecie.
Ascaia, nie czepiając się słówek i czy ktoś wyraził opinię czy nie - proszę zrozum sens, tego co napisałam. W sensie taki głębszy sens a nie to, czy poczułaś się obrażona czy nie i czy ja wiem coś o Twoim życiu czy nie.


Rozumiem, ale chodzi mi o to, że niewychodzenie do krzyczenia na ulicy nie musi być równoznaczne z biernością.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 października 2020 10:47
Jakby ktoś nie miał prenumeraty wyborczej tvn24 . Można też sobie obejrzeć filmik. To tak w ramach poszanowania życia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 października 2020 11:19
vanille, tak, jak szanować życie to tylko nienarodzone. Jak ochraniać, to tylko budynki i komfort modlących się, jak przeciwdziałać, to tylko wulgaryzmom. Ciekawe, że jakoś oburzeni na wulgaryzmy i przerywanie mszy, nie są oburzeni tym:
https://mobile.twitter.com/Ma_rysia_pa/status/1320381231666692098
Zwalczanie lewicowych faszystów jest przecież obowiązkiem prawdziwego Polaka.
Nie macie (poza mną) takich znajomych, którzy są zbulwersowani i jednym, i drugim?
Naprawdę taki zero-jedynkowy świat Was otacza?
Ascaia, ja byłam na proteście i już nie poszłam z tłumem pod Kurię. Krzyczenie wy***ć  pod katedra w czasie mszy jest jednak poniżej mojej godności.

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
28 października 2020 12:14
Przecież ten najazd na kościół to właśnie to czego chce Kaczyński. Napuścić jednych na drugich a oni zejdą na trzeci plan. Chcemy się wzajemnie bić czy jednak wypier.. lić ten rząd?

Nawet to wideo z Poznania w linkach wyżej - ci którzy się biją to nie protestujący. To są zwykli bojówkarze, nie zdziwiłabym się jakby to byli najęci prowokacji jak z tym autem na Puławskiej.
Ojciec opowiadał jak to za komuny wpuszczała milicja swojego w tłum, tłum sobie strajkował i milicjant wyciągał kawałek kostki brukowej i zaczynał jazdę

A ja z kolei mam takie wideo do podzielenia się z wami - https://streamable.com/qt9zr2 tak działa propaganda niestety. Tacy ludzie maja już wyprane mózgi i tego nie odpierzecie, trzeba ich zignorować, odczepić się od nich a nie ich podburzać bo to bez sensu, trzeba napierać na władze i rząd który to zeobil.

A już nie wspomnę ze na antenie TVP minister edukacji nazwał protesty satanistycznymi, kolejny argument żeby nastraszyć tych co wiernie oglądają i boja się Boga. Do nich to niestety trafi
Ascaia mam kilku.  większość podobnie jak marysia550 , w pewnym momencie powiedziało stop i nie brali udziały w wydarzeniach które im nie pasowały. Skoro walczymy o wolność, to uważam że każdy ma prawo walczyć o nią w sposób jaki mu odpowiada.


Czy jest już jakieś oficjalnie stanowisko kościoła w odpowiedzi na apel Kaczyńskiego?
budujące jest jednak to że część tych potencjalnych obrońców  jest po stronie kobiet. Oby tych  nawróconych kibiców było więcej i niech otaczają kościoły ale niosąc to przesłanie że są z nami !
Nie macie (poza mną) takich znajomych, którzy są zbulwersowani i jednym, i drugim?
Naprawdę taki zero-jedynkowy świat Was otacza?



Ascaia, wejście z transparentem dot orzeczenia trybunału do kościoła jest dla mnie z tej samej kategorii co przemawianie w kościele pani wicepremier Emilewicz. Osobiście mam zdanie, że Chrystus o ile istniał ani z jednego ani z drugiego nie byłby zadowolony. Chciałam tylko przypomnieć, że Chrystus był rebeliantom, antysystemowcem, kimś któremu opadłyby ręce jakby zobaczył dzisiejszy polski kościół katolicki.

Jeśli szukasz osób, o poglądach zbliżonych do Twoich polecam przeczytanie dzisiejszej wypowiedzi Kingi Dudy.
Dance Girl, ale takie osoby znam. Nie jest ich dużo. Mam wrażenie, że przez moment bały się mówić. Że miały to co ja czyli bardzo je to przytłoczyło.
Mnie zastanawia, że dziewczyny widzą to tak czarno-biało. "bo ci... bo tamci". Jakby były tylko dwie opcje, dwa poglądy.

Polecam coś jeszcze ciekawszego. Najnowszy podcast o. Szustaka. Tak od ok. 10 minuty.
Słowa mocne, ale nadal z klasą. I oddają to, co sama czuję.

Ja pod kościół protestować nie pójdę że względu na to co powiedział Janek Mencwe z lewicy. Im o to chodzi, żeby pokazać że protestujący to sataniści i bezbożnicy.
Dlatego wczoraj byłam pod sejmem a obrona kościoła w postaci Policji i narodowców stała na pustym placu Trzech Krzyżu i broniła kościóła przed... Nikim 😀
Ja będę robić to wszystko co mówi kaczor na odwrót 😉 zrobi lockdown? Będę łazić ile wlezie, akurat ja mam dobre wytłumaczenie i nikt mi nic nie zrobi.
Mnie wystarczy podziałów. Mamy się łączyć, inaczej nie damy rady.

Edit. Biskupi się wypowiedzieli.
Ocieplają sytuacje. Kingusia się wypowiedziała, teraz mamusia Kingusi w Polsacie.

Pytanie czy im to ocieplenie wystarczy.
Pytanie, kto w to ocieplenie uwierzy. I też wypadałoby mieć swoje zdanie, a nie czekać co wiatr przywieje, i się ustawiać jak wygodnie.
Mnie wystarczy podziałów. Mamy się łączyć, inaczej nie damy rady.

Edit. Biskupi się wypowiedzieli.


Z kim chcesz się łączyć . ? Bo do połączenia trzeba dwóch stron , a ta się łączy jak woda i olej  😁
Smok10, Nic bardziej nie łączy niż wspólny wróg.

Endrju też się wybełkotał.
No to raczej takie jednostronne połączenie  🤣 🤣 🤣
Smok10, Ty mnie chyba nie rozumiesz. Naród powinien działać spójnie. Jesli nadal będziemy podzieleni, będą mogli nami sterować, jak marionetkami, bo nie będzie wystarczającego sprzeciwu. I do tego dąży Kaczor wzywając do obrony kościołów. Chce pokazać, jak to jego przeciwnicy są bezwzględni atakując wiernych i świątynie. Po przekleństwach pod kościołem nikt na świecie nie odbierze tego, jako atak na kler, tylko jako atak na wiarę i wiernych. A ile osób pochwali atak na miejsce kultu religijnego, tj. meczet czy synagoga?
marysia550, bardziej niż teraz chyba połączyć się nie da.
A ataki na kościoły jak może zauważyłaś ustały po jego wspaniałym przemówieniu.
We Wrocku dzisiaj takie 'grupy szturmowe' zachęcone zapewne wezwaniem prezesa kilkukurotnie wbiegały w tłum i atakowały randomowych ludzi. Z tego co czytałam 2 osoby trafiły do szpitala. Kilka osób zostało pobitych, wobec części użytko gazu pieprzowego. Chłopcy w czarnych strojach, obrońcy Prawdziwych Polaków.
kermit   Horses horses everywhere ..
29 października 2020 09:06


"kobiety mają gotować, to wam ugotują piekło"  😎

Apropo protestów kobiet i nie tylko...
Polecam posłuchać - podobno dzieło licealisty wrzucone na YT wczoraj.

😎 😎 😎
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 października 2020 09:20
Ciekawe 'podsumowanie' tego co się ogólnie w kraju dzieje i czego ostatecznym efektem jest to, że ludzie wyszli na ulice.
Szanowny Panie Prezesie - Krzysztof Gonciarz

i zgadzam się, połączyły się w zasadzie wszystkie grupy społeczne, skłócone ze sobą u podstaw. Na ulice wyszli kibice i homoseksualiści, wyszli chrześcijanie i ateiści, wyszli żydzi, kobiety, mężczyźni, dzieciaci, bezdzietni, rolnicy, sportowcy. Poszli wszyscy, bo już się wszystkim ulało.
kermit, wczoraj odkryłam ten utwór, choć to nie mój typ muzy, to jak na 16latka i szybkie tempo powstania, to przyznaję, że mi się podoba.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się