Problemy okulistyczne u koni. Problemy z okiem / oczami u koni.

Nie wiem o jakich eksperymentach mowa. Leczenie jest wprowadzone po konsultacji z wetem. Pytam ile u kogos kto mial podobny problem trwalo takie leczenie
dea   primum non nocere
01 listopada 2020 20:48
Wszystko zależy od przypadku. Jak trafiłam na sensowną prowadzącą okulistkę, to byłam spokojna, że koń jest w dobrych rękach. U nas biała plama była objawem zapalenia zrębu rogówki (bez uszkodzenia). Jakby co, polecam dr Martę Warzechę, nie pierwszy raz w tym wątku. Moja ruda miała kilka nawrotów, ale od kilku lat, odpukać, jest spokój, a jakby co mamy lokalnie panią wet, która współpracuje z dr Martą i prowadzi mi zwierzę.
Ogólnego weta do takiego problemu nie polecam.
Carmen23, miałam poobny problem kilkukrotnie. Skończyło się peknięciem rogówki, pomimo codziennej opieki weterynaryjnej. Aktualnie koń po ablacji ma się dobrze, ale leczenie trwało kilkanaście lat z powodu nawrotów.
Witam, kto może polecić weterynarza, który odetka mojemu koniowi zatkane kanały łzowe? Najlepiej świętokrzyskie lub małopolskie
BUCK   buttermilk buckskin
05 czerwca 2022 09:49
u mojego przepłukał weterynarz internista, może trzeba weta spytać czy zrobi, bo na wizytę okulisty do kanalika łzowego to bym chyba nie liczyła
shewolf, u mnie wet internista przetkał kanaliki łzowe.
Odkopuję. Czy to oko wygląda zdrowo? Bo zaczynam mieć wàtpliwości.
B54FA6B0-1570-4C53-8F31-8AE5C64C77C3.jpeg B54FA6B0-1570-4C53-8F31-8AE5C64C77C3.jpeg
5389FA8F-9D4E-454A-A2D9-9C8B450D6B08.jpeg 5389FA8F-9D4E-454A-A2D9-9C8B450D6B08.jpeg
Kolor, puchnie, łzawi, ropieje? Jest mniejsze / większe , bardziej / mniej wypukłe od drugiego?
_Gaga, trochę ropieją ale coraz mniej (tylko to było związane z przyniesieniem zołzy przez innego konia i już się stabilizuje.
Dzie zwrocilam uwage na niebieski „zafarb” na oku, nie wiem jak to nazwać. I nie jestem pewna czy po prostu tak swiatlo sie odbija od oka czy coś zaczyna byc nie tak. Poza tym taka niebieska oblamówka na tęczówce. Ale moze po prostu za bardzo panikuję, myslalam ze ktos od razu zwroci uwage na ten niebieskawy zafarb.
Czy miał ktoś do czynienia z immunologicznym zapaleniem rogówki u konia? Albo z chirurgicznym usuwaniem rogówki? help 🙁
Carmen23, u twojego konia zdiagnozowano? Jaki wet? Jakie leczenie?

Trochę odgrzebuje 😀
Kogo polecacie do urazu oka na Śląsku?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się