Aborcja - dyskusja

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 października 2020 18:31
Ojej... Kaja przecież o życie walczyła, przecież katoliczka taka...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 października 2020 19:08
W Warszawie w ramach protestu zatańczenia poloneza pod siedzibą PiS - czy to odpowiednio kulturalny sposób?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 października 2020 19:56
Warszawa się szykuje na jutro dzisiaj latały w tamta stronę wojskowe transportery. I o dziwo jakoś tak nisko latały aż się zdziwiłam jak mi nad ogródkiem trzy przeleciały, wyglądały jakby miały lądować zaraz za wsią.
Moon   #kulistyzajebisty
29 października 2020 19:59
safie, jeszcze pewnie powinni inwokację recytować...
Myślałam dzis, że pęknę... Moj uczeń, lat 7: proszę Pani, mój brat zostaje w wojsku dziś, bo będą pilnować Kaczyńskiego.
Wczoraj premier użył sformułowania " nasze kobiety" . K..wa, nie należę do nikogo. Może on ma jakieś "swoje" kobiety. Jeśli,  ma, może będą spokojne.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 października 2020 09:38
Wczoraj poszłam pod ambasadę w Londynie. Pomimo zakazu (częściowy lockdown) policja grzecznie poprosiła żeby nie zastawiać drzwi ambasady transparentami/zniczami/itd to pozwolą dalej demonstrować. A potem wsiedli w samochód i pojechali 😀

Nie wiem ile było osób bo na oko nie umiem liczyć, wystarczająco żeby zwrócić uwagę mediów i fotografów. W niedziele szykuje się większy protest podobno. Było fajne, pokojowo, a kierowcy aut przyłączali się trąbiąc 😀
Szacun dla babeczek które te demonstracje nakręcały m, niesamowita energia, zwłaszcza ze megafon znalazł się dopiero po jakimś czasie
Dzisiaj z chłopakiem gadając o całej obecnej sytuacji, wysunął całkiem ciekawą tezę: może K wyreżyserował swój koniec, bo wie, że pali mu się grunt pod nogami (koronawirus, deficyt w służbie zdrowia, utykająca gospodarka, padające firmy itd.). Są przecież dziesiątki ludzi, szczególnie w skrajnej prawicy, którzy całą akcję traktują jako "obronę życia i chrześcijańskich wartości" przed zepsutymi lewakami, a PiS i K jako "ostatni bastion".

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2020 15:32
Wczoraj i dzisiaj ogladalam trochę TVPis i takiego cisnienia to dawno nie mialam.
Sami szczuja nas przeciwko sobie. Rosnące zachorowania to TYLKO wina protestów, protestują głównie dzieci, których temat aborcji nie dotyczy, niszcza kościoły i robią zamach na kraj. Protestujacy wszczynaja bójki.
Ani słowa o kibolach i naziolach.
Ja od kilku dni oglądam TVP info. Od początku do dziś piernicza o niszczeniu kościołów, o tym, ze organizatorzy strajku podburzaja do niszczenia świątyń, od kilku dni pokazują jakiś atak ziomka na księdza przy czym ani słowa nie wspomnieli o bojówkach atakujących protestujących. Twierdzą, ze manifestują dzieciaki i zmanipulowane kobiety, które myślą, ze aborcja w ogóle została zakazana.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 listopada 2020 15:44
O wiadomościach z TVP polecam artykuł na aszdziennik.pl (swoją drogą dożyliśmy czasów, w których aszdziennik nie musi zmyślać, żeby materiał był absurdalny xD)
Epickim podsumowaniem było foto zerwanego w połowie transparentu 'wspieramy strajk - piekło kobiet' na którym było widać tylko 'wspieramy piekło' i autor materiału tym zobrazował tezę, że kobiety wyznają szatana i są wspierane przez moce piekielne 😁

swoją drogą, widziałam gdzieś statystyki komendy głównej, na szacowane 150tys. protestujących zatrzymanych zostało 37(!) osób , czego 35 ze środowisk kibolskich, znanych już wcześniej policji. To jest chyba serio najbardziej pokojowy strajk w historii tego kraju :P
Przy czym w praktyce aborcja została zakazana.
Przed tak zwanym kompromisem aborcyjnym w Polsce wykonywano 100-200 tysięcy aborcji rocznie. Bliżej lat 90. około 100 tysięcy.
W 2019 legalnych aborcji było 1110.
Jeśli by pominąć te wykonywane z powodu wad płodu - zostanie 36.
Jedna na milion mieszkańców naszego kraju. Czy to nie jest praktyczny zakaz?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2020 16:00
Ta.. No.  Jak jej tan, Socha ? Twierdzi, ze na korone zmarlo 280000tys a aborcji bylo 11 milionow. 😉
Naczelna proepidemiczka kraju? Gdyby twierdziła, że 2 plus 2 to 4, to bym się zaczęła zastanawiać czy na pewno.
Ta.. No.  Jak jej tan, Socha ? Twierdzi, ze na korone zmarlo 280000tys a aborcji bylo 11 milionow. 😉

Rocznie  🙄? Biorą ludzi z łapanki niezależnie od płci i wieku czy jak?
Czy tylko mnie się wydaje że zniknęły z fejsa transmisje z manifestacji, bo od wczorajszego wieczoru, nic nowego nie widzę, a przecież dalej są marsze.
Watrusia, w Waw w weekend bardzo spokojnie (aż nad wyraz, jak jakieś postapo...), nie widzę marszów. Pewnie od jutra się zacznie.
Cricetidae, dzięki, bo przestraszyłam się że zostały zablokowane, ale chyba na fejsie to niemożliwe. Teraz to już nie wiadomo czego się spodziewać 🤔
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 listopada 2020 20:23
jak podburzyć wspierających PiS wobec protestów - powiedzieć że zabiorą pieniążki https://streamable.com/5xg136
i bardzo dobrze jak zabiorą, aczkolwiek wiem jaki jest powód tego komentarza w tej relacji - żeby wkurzyć ich elektorat.

a te bezdury o jakichś powiązaniach z szatanem to też widziałam, mało tego, ludzie w to wierzą, udostępniają. TVP się zesrało kolokwialnie mówiąc, bo szczujni już się kończą argumenty i kręcą takie duby smalone że to się w pale nie mieści.

Nie wiem jak wam, mi przestaje sie podobać parę rzeczy w tych protestach, ot np. u mnie na proteście liderka leciała ze skandowaniem coś w stylu "ja miałam aborcję, ty miałaś aborcję" ble ble ble, ok spoko kobeto to że ty miałaś nie znaczy że każdy inny miał. Twoje sumienie, twoja sprawa, ja skandować tego nie będę bo nie po to tutaj jestem (i kłamać wszem i wobec nie będę), jestem po to żeby był wybór, ale nie oznacza to że sama bym sę cyknęła bo mam takie widzimisię i mogę (bo tu prawo jest luźne).
ja wiem że chciałoby się wyrwać jak najwięcej z tego protestu ale takimi ekstremalnymi tekstami tylko niszczy się jedność, bo sporo ludzi (w moim odczuciu) podobnie jak ja - pójdzie na protest żeby była wolność wyboru a nie afiszować się jaka aborcja jest cool, dejcie wszystko na raz, pójdźmy w drugie ekstremum - to się nie uda. Nie w tym kraju. Trzeba powoli dawkować. Duża część społeczeństwa siedzi na drugim biegunie i trzeba ich trochę zachęcić do środka. Przez takie teksty jak liderka strajku która na antenie TVP mówi dokładnie to co TVP chce żeby widownia usłyszała - dążymy do całkowitego zniesienia zakazu aborcji - tylko bardziej przekonują tych ludzi żeby siedzieć na tym prawym skrzydle.

a dla każdego katolika, wiernemu kościołowi przy jakiejkolwiek dyskusji warto przypomnieć że wg. religii której wyznają dano nam wolną wolę, a PiS ją sobie teraz wziął
Niestety mam te same spostrzeżenia. Tzn ja akurat jestem za aborcja na życzenie ale prawda jest taka, ze żyjemy w kraju konserwatywnym i spora cześć protestujących osób jest za przywróceniem kompromisu a nie za liberalizacja. Dużo mam głosów w swoim otoczeniu, ze im sie przestaje podobać kierunek, w którym idą te protesty. Boje sie, ze to będzie przyczyna jakichś rozłamów. Oby nie.
https://www.facebook.com/tomek.kwiecinski.5/posts/3625693937486809

Bardzo dobrze napisane. Nie wątpię ze i tak nie do każdego trafi.
Skoro generałowie nieczynni podpisują się (czynnie, a czynni nieczynnie), poczułam się naprawdę bezpieczniej, że nikomu nic głupiego do łba nie strzeli.
https://www.facebook.com/tomek.kwiecinski.5/posts/3625693937486809

Bardzo dobrze napisane. Nie wątpię ze i tak nie do każdego trafi.


Tez ostatnio tak myślałam, ze może tłumaczenie jest na prawdę bardzo proste i temat nowej partii składającej się z kobiet się przewinął w mojej głowie. Ale z kto by to miał być, to nie wiem.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 listopada 2020 23:03
vanille dla mnie jak ludzie chca to niech sobie robią, ja nie wiem co bym zrobiła i nie chce być postawiona w takiej sytuacji ze nie mam wyboru chociażby minimalnego. Żyje w kraju gdzie jest aborcja na życzenie, ale tez jest wachlarz antykoncepcji za darmo i praktycznie od ręki, stad trochę krzywo na te aborcje na życzenie patrze w tutejszym wypadku. Bo naprawdę jest świetny „serwis” żeby w te ciaze najpierw nie zajść. Jak cię nie stać na prezerwatywy, tabletki, implanty, wkładki to idziesz to państwowej przychodni i je dostajesz. Takie implanty maja np. 99% skuteczności, trzeba o nich pamiętać raz na pare lat żeby wymienić i tyle. Alkohol/antybiotyki nie maja wpływu na działanie jak na tabletkach.
Wiec jeśli ktoś mając takie środki do wyboru nadal idzie w te aborcje na życzenie to ja stawiam pytanie co zawiodło w pierwszej kolejności, prewencja (była czy nie) czy środek prewencji. Pytam bo sama używam i ufam statystykom oraz nauce, a jednak tych wpadek wśród rodziny/znajomych jest sporo. Oj jest.
A przecież nie zapytam co zawiodło

Mam dwie koleżanki które wykonały aborcje na życzenie, jedna w wieku lat 18 a druga 20. Po aborcji obie założyły implanty i problem z głowy. Ale czy miały je wcześniej? Powiedziałabym ze nie sadze. Ale tez nie kopałam tematu bo obie nie lubią na ten temat rozmawiać.

Smutne jest to ze w Polsce nie dość ze nie ma takiego „za darmo wszystko” w sferze zapobiegania ciąży, to nie ma nawet rzetelnej edukacji na ten temat. Gdyby chociaż to naprawili to byłabym częściowo zadowolona bo przynajmniej prewencja jest dostępna dla każdego
donkeyboy, nie chciałabym cię źle zrozumieć. Prewencja przed czym?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 listopada 2020 23:54
Halo przed ciążą.

Jeśli jest system gdzie antykoncepcja jest dostępna za darmo i ludzie są wyedukowani/uświadomieni, to tych życzeń aborcji na życzenie powinno być tak czy siak mniej. Oczywiście wara mi i komukolwiek od decyzji indywidualnej osoby ale jeśli ktoś świadomie nie podjął się zapobieganiu, leci bez zabezpieczeń i ryzykuje (świadomie, z własnej nie przymuszonej woli) a potem chce aborcje na życzenie to trochę nie halo. Tzn niech robi co chce, ale czy po prostu nie lepiej zapobiegać?
No właśnie. Gdyby była możliwość, wiedza i powszechna dostępność, myśle ze dużo osób by skorzystało i tak naprawdę tych aborcji na życzenie dużo by nie było.

PS Nie zakładam ze każdy kto chce aborcji na życzenie taki jest, ze ma antykoncepcję w d...e. Wypadki aie zdarzają nawet z zabezpieczeniami.
donkeyboy podpisuje się pod wypowiedzią.  Jak dla mnie tam dalej brakuje jakiegoś sensowego lidera. Z jednej strony rozumiem, że chcemy zjednoczyć wiele różnych grup i dlatego te postulaty mają taki charakter, ale z drugiej jestem realistką. . Wg mnie jesteśmy społeczeństwem które nie jest gotowe na w 100% legalną aborcje bez podawania przyczyny. I nawet nie chodzi mi o nasze poglądy, ale właśnie brak wiedzy z zakresu edukacji seksualnej.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 listopada 2020 07:52
donkeyboy, statystyki generalnie pokazują, że to właśnie nie zakazy aborcji a poprawa edukacji seksualnej + lepsza dostępność do SKUTECZNEJ antykoncepcji powodują spadek ilości aborcji. I nikt w takich krajach nadal nie traktuje aborcji jako zamiennika antykoncepcji i nie lata na zabiegi co dwa miesiące. To nadal zabieg medyczny i jest ostatecznością, właśnie gdy cała reszta środków zapobiegawczych zawiedzie (edukacja + antykoncepcja bo wiadomo, że a) można z niej źle korzystać jak się nie wie b) żadna antykoncepcja prócz braku współżycia nie jest skuteczna w 100%)
No ale jak w Polsce mówi się dzieciom, że kalendarzyk małżeński to najlepsze rozwiązanie albo że podczas miesiączki nie da się zająć w ciążę (podczas gwałtu podobno również, bo w stresie macica się zaciska...) no to halo...
Czytałam ostatnio zbiór mądrości, które ludzie słyszeli w szkole na religii czy biologii i to się można jedynie za głowę złapać. Nie wszyscy niestety mieli szczęście choćby jak ja i mieli rodziców, którzy od małego tłumaczyli, dawali encyklopedie i inne wartościowe źródła wiedzy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 listopada 2020 07:58
Ale jaka ma być edukacja seksualna w tym kraju skoro na TVP mówią, że cytuję "lewaki chcą demoralizującej dzieci edukacji seksualnej, a my się na to nie godzimy!".  😂
Ta demoralizująca edukacja seksualna to co to jest? Mówienie o masturbacji, antykoncepcji czy o czym ?


btw niestety antykoncepcja hormonalna nie jest antykoncepcja dla każdego, w wielu przypadkach niestety pozostają prezerwatywy, które nie dają 100% skuteczności oraz nielegalne w naszym kraju podwiązywanie jajników 😉 czyli w sumie tylko prezerwatywy albo rezygnacja z seksu, a tylko ta druga daje 100% skuteczności 😉
Jeszcze jest wazektomia, zabieg odwracalny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się