strzyżenie / golenie koni

xxagaxx podobno andisy bardzo się popsuły. Nie wiem jak końskie, ale o psich słyszałam, że części mają gorsze niż kiedyś i bardzo zaczęły się psuć.
wzięłam w końcu Heiningera Saphir i domówiłam szersze ostrza. Mam nadzieję że za parę dni dotrze 😀
Bez głowy i nóg. 😀 Zapomniałam dopisać. Ale i tak spotkałam w poprzedniej pracy dziewczynę, która goliła konia w całości w mniej niż 2h i był ogolony idealnie, mój niedościgniony ideał, tez bym tak chciała już umieć. Ale tez konie sportowe łatwiej się goli niż zarośnięte niedźwiadki.


A ja wolę golić konie bardziej zarośnięte 😉 Szczególnie jak mają dobrej jakości, miękką sierść. Mój znajomy potrafi ogolić w 1,5h, ale on nie jest zbyt delikatny przy tym. Ja tam wolę na spokojniej i więcej czasu poświęcić koniowi, a nie jak na wyścigach. Choć jak 2 dni temu goliłam jednego to mi też powiedziano, że wow szybka jestem 🤔

Ja swoją ostatnio ogoliłam w niecałe 2h bez nóg i głowy. Zupełnie się nie śpiesząc, tak wyszło. Tyle że moja jest mała, taki pół arab więc dużo golenia nie ma ;>
Dziewczyny, pisząc o Camry macie na myśli taką za stówkę psią?
[url=https://allegro.pl/oferta/maszynka-do-strzyzenia-psow-zwierzat-camry-zestaw-9025099439?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=AGD+drobne,+do+zabudowy+i+wolnostoj%C4%85ce&gclid=CjwKCAiA-f78BRBbEiwATKRRBBB6eoxE4pBt6iXB-LlnKYKB_6LBZTK8jAg-9dmtQotRRypSm73LuhoCZrgQAvD_BwE]klik[/url]
Puma, tak dokładnie
No to czad  😁
Potrzebuję czegoś malutkiego do głowy.
Puma, ja tym normalnie jechałam całe konie, bo naprawdę ta maszynka ani się nie grzeje, ani nic.
Goli wg mnie dokładnie, a jak coś to cała głowica kosztuje 10 pln.
Wiadomo sporo czasu zajmuje ogolenie całego konia.
Pamiętaj, że goli na 0.
Sporo czasu to fakt, ale ona jest super dokładna. Nienawidzę golić siwych koni, bo zawsze wyglądają słabo ewentualnie ch... to znaczy bardzo źle 😁 teraz mam Lister Liberty, ale ostrza dość długie, więc wygląda to spoko bardzo. Aktualnie idzie na czyszczenie i ostrzenie + będę chciała krótsze ostrza do niej, aczkolwiek boję się efektu na Siwej. Camry mimo, że goliła na zero to goliła mega precyzyjnie i ładnie. Gdyby nie fakt, że golę na dworze, bo nie mamy w stajni korytarza to chyba bym poświęciła się i opitoliła Siwkę Camry 😁 ale i ona zmarznie i ja przy tym
Camry podlinkowaną wyżej da radę ogolić konia z nakładkami? Czy końską sierść łapie tylko bez nich? Potrzebuję czegoś do głowy/przestrzeni między przednimi nogami, a nie chciałabym golić na zero, bo reszta jest zazwyczaj na 2/3  🤔
valley nie da rady z nakładkami. Właśnie chciałam Camry do głowy i nóg ale ona goli na 0 mimo że ustawiam ją na 2mm Jest widoczna różnica jeśli resztę konia by ogolić inną maszynką
somebody dzięki za info, jakby ktoś znał jakąś małą, która nie goli na 0 będę wdzięczna za polecenie 🙂
somebody, ja policzki  Camry zrobiłam, resztę konia Brofą i po tygodniu już nie ma różnicy 😂
Jak Wam Camry goli na 0 😲 Ja gole na 3mm z nakładka. Bez nakładek do 2mm
Nakładki nigdy nie próbowałam.
Moja ustawiona na 2mm goli na 0 zawsze .
Może masz coś skopane? Na zero zero zdarzało mi się golić okolice rany, ale na tym najmniejszym ustawieniu nie na 2mm. Na 2mm wychodzi wyraźnie dłużej u mnie
W Camry oprócz nakładek na samej maszynce na środku jest cieńki srebrny pasek który jest pokrętłem. Możesz ustawić od 0.8 - 2.4 co nie zmienia faktu, że bez nakładki nawet ustawiona na 2.4 serio goli na zero. Ja zakładam 3mm i dokrecam na 0.8 i jakoś krótko wychodzi  😉
karolina_, one wszystkie tak golą, nie że moja tylko.
To 0 nie jest takie, że koń jest łysy do skóry  bez włosa, ale prawie łysy.
Ok, to się zgadzam, Camry goli krótko bez nakładek. Myslalam że przez "na zero" macie na myśli serio do gołej skóry tak jak do zabiegów weterynaryjnych
Tego typu małe maszynki zawsze będą golić na super krótko dlatego, że ząbki ostrzy są krótsze i gęściej rozstawione niż w innych ostrzach.
karolina_, nie no, chyba wtedy nikt by tego nie używał ;-)
karolina serio Camry z nakładką się da? Chyba jakieś mega futrzaki? Mi wychodziło golenie w paski z tą nakładką, poza tym dla mnie obecnie golenie na więcej niż 1,5mm jest bez sensu
glossia no tak ale jednak jest niby ta regulacja która w ogóle nie działa
Somebody, nie mega futrzaki, ale też nie derkowane przed goleniem. Fakt, pod popręgiem na 3mm nic nie złapała, bo włosy były krótsze, ale już każde inne miejsce ogolone elegancko. Co roku mnie kusi żeby ogolic króciutko i nie  dłużej spokój, ale trochę się boje bo mam angielskie boksy i wypuszczam na padok a mam derki bez klapy na brzuch. Więc gole tyle żeby się nie pociły na treningu.
Nie wiem czy dobry wątek ale może ktoś miał taki sam „element” jak ja. Otóż mój koń nie zarasta jak reszta. Wiem ze zmienił sierść bo jest lekko grubsza, zmienia totalnie kolor z jasnego gniadosza w czekoladę, ale nie jest to futro jakie ma sąsiad który stoi w boksie i nie chodzi na padok. Mój stoi od rana do zmierzchu na dworze a do sierści kolegi mu sporo brak... derkowalybyscie? On od źrebaka nie dostał futra.. tylko takie lekkie jak teraz. Cieszę się bo golić nie muszę, nie poci się.. ale czy nie jest mu zimno? Z drugiej strony jego organizm chyba wie najlepiej „jak żyć”. Ktoś miał taki przypadek?

Ps on dostaje derke podszyta polarem jak jest na minusie.
Moon   #kulistyzajebisty
05 listopada 2020 10:41
asiołka, poobserwowałabym go na padoku, w jakąś gorszą pogodę, czy nie jest mu zimno i go w razie potrzeby zaderkowała - w choćby, plandekę, jak piszesz.
Jeśli natomiast pada, to tak czy siak bym derkowała, mokre futro to nic fajnego - ani dla konia ani dla Ciebie, do czyszczenia 😉
asiołka, znam takie 2 konie
asiołka, znam takie 2 konie


Derkowane są?
asiołka mój zarósł bardzo skąpo, stoi cały dzień na pastwisku i wrzuciłam go jakiś czas temu w plandekę (opisywałam swój przypadek w wątku o derkach) ale widziałam, że mu zimno + raz mi się mocno przeziębił.
asiołka, tak, bo to konie startujące w zawodach normalnie.
asiołka, mój jest taki 🙂 nie zarasta za bardzo. Futro jest gęstsze, ale za słabe żeby zostawić konia bez derki. Rok temu próbowałam niederkować, ale jak pojawił się katar stwierdziłam, że jednak trzeba. A jak jest bliżej zera no nawet z kapturem. Teraz stoi w bucasie power turnout, co jest wygodne bo chodzi w tej derce cały czas, a po treningu nie muszę czekać aż wyschnie tylko od razu derka na plecy. Jedyny minus tej derki to taki, że podają, że jest od -10 do +16 (chyba), ale mam wrażenie, że przy temperaturze ujemnej już nie jest wystarczająca i wtedy przekładam, na coś grubszego. Plus takiego nie zarastającego konia, że super wygląda nawet w zimie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się