Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę


Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 listopada 2020 15:21
Próba nr 2.

zestawnarzędzi

łopatka

Udało się! Dziękuję!  :kwiatek:
I ja mam pytanie!  😉
Moja rodzicielka wkręciła się w pieczenie ciast i ciasteczek. Kompletnie się zakręciła na tym punkcie, więc stwierdziłam, że może z prezentem świątecznym poszłabym w tę stronę. Jakieś pomysły?  👀 Ja akurat z cukiernictwem raczej na bakier, nie wiem, co mogłoby być fajnym podarunkiem.
infantil, - ale ciast, ciastek czy np. tortów? Zdobi? Robi babeczki, bawi się kremem? Generalnie jest ogrom sprzętu, kwestia co konkretnie robi 🙂

Tak na szybko:
-mata do makaroników, mata silikonowa
-zestaw tylek, tylki rosyjskie
-dobry wałek
-zestaw dobrych aromatów, ekstraktów
-barwniki
-wykrawaczki w kształtach tego, co lubi (ja mam podkowę, kilka koni, kotów)
-jeśli tortuje i nie ma: tależ obrotowy, skrobaczka, nóż cukierniczy, rant - zestaw minimum i ułatwiający życie znacznie
-ładny fartuszek, ładne pojemniki na ciastka
-z droższych: robot planetarny, kurs cukierniczy/zdobienia (ja byłam na kursie i to jedna z najlepszych inwestycji w moim życiu, mega dużo się nauczyłam, są przeróżne style zdobień i tematy szkoleń)

Możesz też spróbować zobaczyć co w asortymencie mają typowo cukiernicze sklepy - moje ulubione to cake-land, torcik.net 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 listopada 2020 11:18
W tym roku postanowiłam zabrać się za kompletowanie prezentów nieco szybciej niż zazwyczaj  😁 Więc i ja wpadam z pytaniem 🙂

Czy znacie jakąś ciekawą książkę z przepisami, ale na ciasta/desery? Taką wiecie, trochę bardziej na wypasie czy coś?  👀

Edit: Ewentualnie jakąś taką, którą koniecznie należy mieć 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 listopada 2020 11:21
martva, ciekawie zapowiada się książka Fit słodycze na zdrowe życie. 100 przepisów bez wyrzeczeń Ale dopiero trwa przedsprzedaż
martva, - Dziewczyny z wypiekami? 🙂 Mam u siebie w domu, całkiem ciekawe połączenia, ładnie wydana. Dostałam właśnie na prezent.
keirashara no właśnie bardziej ciasta, niż torty. Wkręciła się w jakieś ciasteczka, muffinki, no i klasyczne ciasta typu drożdżowe z czymśtam, tarty, szarlotki itd.
Myślałam o jednodniowym warsztacie kulinarnym (cukierniczym) na prezent, ale nie wiem, co w Warszawie jest godne polecenia.

Jak nic fajniejszego nie wymyślę, to skompletuję zestaw małego kuchcika  🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 listopada 2020 16:15
keirashara no właśnie bardziej ciasta, niż torty. Wkręciła się w jakieś ciasteczka, muffinki, no i klasyczne ciasta typu drożdżowe z czymśtam, tarty, szarlotki itd.
Myślałam o jednodniowym warsztacie kulinarnym (cukierniczym) na prezent, ale nie wiem, co w Warszawie jest godne polecenia.

Jak nic fajniejszego nie wymyślę, to skompletuję zestaw małego kuchcika  🙂


Widziałam worki silikonowe do zagniatania ciasta. A tak to jakiś zestaw foremek do ciastek, wałek ze wzorkiem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 listopada 2020 16:32
może maszynka do ciastek?
Czy mamy tu kogoś, kto zna się na modelach do sklejania? 😀 albo może facet którejś z Was ma takie hobby? 😀 chciałyśmy z siostrą kupić tacie na święta statek do składania, ale będąc totalnie zielonym ciężko się w tym połapać 🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 listopada 2020 09:49
maiiaF, mój mąż jest modelarzem - co prawda czołgi składa, ale możesz podesłać co chciałyście kupić i poproszę, żeby rzucił okiem

edit:
1. czy tata jest modelarzem, czy chce sobie złożyć statek?
2. z czego model: papier plastik, drewno?
3. jaka epoka?
4. jaka kwota?

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
17 listopada 2020 07:28
Safie, keirashara dzięki za pomoc i podpowiedzi!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Ostatecznie stanęło na "Szkole cukiernictwa" 🙂
I ja szukam prezentu, dla osoby uwielbiającej gotować. :kwiatek: Wiem, że potrzebuje kamienia do pizzy (jeśli macie jakieś konkretne typy, lub wiecie, na co zwracać uwagę przy wyborze, to piszcie śmiało), ale myślałam też o jakimś zestawie do pieczenia/robienia różnych słodkości, bo ostatnio zaczyna się więcej w to bawić. Doradzicie, w co celować? W domu z takich rzeczy mamy formę do muffinek i... w zasadzie chyba tyle. 😁
mundialowa, a może tez rzymski garnek? Super się w nim piecze chleb
rtk, ooo mega to ciekawe! Nie słyszałam o czymś takim, dzięki! :kwiatek: Zapisuję na listę ewentualnych prezentów. 😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 listopada 2020 16:18
Mój ulubiony wątek ever!!!
Rzadko zaglądam na forum już, ale tu będę zerkać.
Mam prawie wszystko, jak rzadko! Masę prezentów dla córki, dla męża winyle i gadżety ze Stranger Things, dla mamy Smart band, dla taty chyba zestaw skarpet w formie fast foodów, nawet przyjaciółki i ich dzieci obkupione, jestem kozak 😀
Święta jak rok temu, czyli nasza trójka i moja mama, mam nadzieję, że nie pojawia się już żadne nowe przeszkody dla jej przyjazdu. Odliczam dni i wyczekuję, barfzo już potrzebuje tej świątecznej atmosfery, zapachów, smaków...
Help ❗
Wpadłam na pomysł, żeby kupić chrześniakowi (lat 9 prawie) mikroskop. Czy ktoś jest mi w stanie doradzić coś w tej kwestii? Czy do 500 zł da się kupić coś godnego uwagi? Czy dla takiego dzieciaka to nie jest zbyt poważny prezent?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 listopada 2020 18:05
Martrix, nie doradzę w kwestii ceny, ale jeśli się interesuje biologią/przyrodą, to prezent super! Ja jako dzieciak chodziłam na hydrobiologię do Pałacu Młodzieży i zajęcia z mikroskopem były zawsze fascynujące.  😀
Ja tez się zawsze „jarałam” na zajęcia z mikroskopem i robienie preparatów xD ale byłam już w trochę bardziej zaawansowanym wieku (jakieś 11-12 lat), kiedy biologia była normalnie jako przedmiot. Trochę się cykam, ze dla dziecka z drugiej klasy może być to zbyt górnolotny prezent, aczkolwiek... pamietam ze u mnie zawsze kupowało się prezenty bardziej poważne, żeby na dłużej posłużyły.  😉 wiec może nie jest to taki głupi pomysł.
Z tego co mogę doradzić to nie warto kupować chińskich mikroskopów z wbudowanymi kamerkami bo one bardzo szybko się psują i nie można ich wymienić. Lepszy taki ze statywem do przymocowania telefonu, na pewno będzie bardziej niezawodny i też obraz można zobaczyć na telefonie, komputerze
aaaa i z własnym źródłem światła, najlepiej regulowaną jego mocą, nie na lusterko 🙂
Mam prezenty póki co tylko dla dwóch osób. W tym roku same małe pierdółki, ale jak najbardziej przydatne. Dla taty i kolegi z pracy mam koszulki. Z reszta osób mam lekki problem, może będziecie w stanie coś doradzić. 🙂

Mama - nie mam zielonego pojęcia. 😵 Myślałam nad czymś w kierunku chłodnych wieczorów: ciepły szlafrok, koc, fajne skarpetokapcie? To jest zawsze najtrudniejsza osoba do wymyślenia czegokolwiek.
Brat - chciałam na początku coś gamingowego, ale wszystko ma, a jak nie ma, to nie jest to mała pierdółka, więc chyba stanie na Jagermeisterze w większej pojemności, może ze szklankami, bo lepszego pomysłu nie mam.
Pani trener nr 1 - jak siedzicie cały dzień w stajni, najpierw jeżdżąc, a potem trenując, to czego wam brakuje, co się przydaje?
Pani trener nr 2 - jaki prezent, który fajnie połączy bycie koniarzem, trenerem i przyszłą mamą? 🤔
Chrześniak - lat 7, aktualnie na topie jest Godzilla, ale może są jakieś fajne gry, bo trochę wypadłam z obiegu?

Każda wskazówka się przyda, może akurat coś fajnego prostego wam przyjdzie do głowy, na co ja nie mogę wpaść. 😀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 listopada 2020 21:32
flygirl termokubek albo ogrzewacze do rąk/stóp dla pani trener 😀
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
30 listopada 2020 23:12
flygirl nie wiem czy twoja mama jest fanka leżakowania na wersalce z herbatka (moja mama to całoroczna „jesieniara”)  ale mojej mam wielka ochotę kupić taki koc z rękawami 😀 ba, sama myśle żeby sobie sprezentować.

Śmieszy mnie w sumie ze prezenty dla innych mam w zasadzie już pokupowane, jeszcze tylko flaszki dla rodziny mojego faceta i może kosz słodyczy dla właściciela mieszkania... a teraz jak przyszło co do czego i rodzice pytaja co JA chce to głowa pusta i w sumie sama nie wiem co chcieć  😂 wiec pytanie „odwrotne” - dziewczyny jakie macie listy życzeń tak do 200zl to się zainspiruje? Zazwyczaj jak coś chce to sobie kupuje i tyle, stad ciężko mi coś wymyślić 🤣
Kosmetyki, perfumy, ciuchy raczej nie bo mam dużo i przez to ze pracuje zdalnie (i nie zapowiada się na powrót do biura) nic się za bardzo nie zużywa i się kurzy.
donkeyboy ja zawsze książki. Teraz wkręciłam się w rośliny doniczkowe, więc mam długą wish listę zieleniny. Do tego dochodzą osłonki, doniczki, kwietniki, makramy, etc. Dostałam właśnie na przyspieszonego Mikołaja piętrowy drewniany kwietnik. Lubię też dostawać rzeczy do samochodu, np. kamerka, dywaniki, mata do bagażnika. Chciałabym też dostać kołdrę obciążeniową.

Natomiast w drugą stronę mam w tym roku takie zaćmienie, taki brak weny i pomysłów, że  😵 😵 😵

Kompletnie nie wiem co kupić - i to nikomu. Jak macie jakieś tipy to piszcie, muszę się czymś zainspirować, bo główka nie pracuje  🤔
Szukam prezentu dla mamy, brata, partnerki brata i ich dwójki chłopaków - 4 i 2 lata.
donkeyboy, - a jakiś fajny homewear? Ładny dresik? 🙂 Coś okołokońskiego, ładna bluzka/golf do jazdy? Bon na jakieś spa/kosmetyczkę, dobry peeling? Jeśli gotujesz to może jakiś fajny sprzęt typu kamień do pizzy?
espana, - dla chłopców to zawsze duplo/lego się sprawdza 🙂

Ja miałam w trakcie urlopu teraz szukać prezentów, ale tak mnie przeziębienie poskładało, że nie mam siły 🙄 Jak zawsze będzie na wariata 😵
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 grudnia 2020 09:36
espana to może być dobry pomysł tylko muszę pomyśleć tematycznie jaka książka 😀 chodziło za mną ostatnio „racehorse to riding horse” tylko muszę pogrzebać trochę

keirashara a to jest bardzo dobry pomysł biorąc pod uwagę ze większość czasu siedze w piżamie 😀
Kiedyś chyba w wątku o ciuchach ktoś chwalił te torby
Nadal polecacie? Miałabym coś na start dla bratowej...
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 grudnia 2020 14:46
espana ja nie kojarzę ale podzielę się inspiracjami

Mama lat 57 - serwis do herbaty z Boleslawca. W zeszłym roku portfel, coroczny zestaw kosmetyków (zawsze te same - ulubiona maskara, szminka, cienie do oczu, krem lub serum z ulubionej firmy). Lusterko ze światłem tez w sumie było trochę hitem ale to zależy od osoby zapewne.
Tata lat 55 - słuchawki bezprzewodowe (sam zasugerował) a z innych sugestii jakie miał to wszelkie akcesoria do robienia własnego alkoholu 😀 oraz mini wędzarnie.
Mój chłop 33 - sam w sumie wysłał mi  sugestie wiec było łatwo - nowy portfel i maszynka do strzyżenia brody oraz kapcie
Brat 27 - gra planszowa i słuchawki

Zamiaruje jeszcze kupić coś dziewczynie brata, pewnie jakaś błyskotke. Rodzice faceta nie chcieli nic ode mnie wiec przyjadę z flaszkami które pewnie będą spożyte tego samego dnia.

A i mam jeszcze trzecia pare „przybranych” rodziców 😀 fejk ojciec ma robota do składania (bo lubi zabawki) a fejk matka dostała voucher na lekcje jazdy w siodle damskim.

Może kogoś to zainspiruje 😀 a ja jeszcE dodam ze lego sprawdza się nie tylko wśród dzieci bo ja się doprosić nie mogłam rok temu żeby ktoś mi kupił zestaw bo, uwaga, jestem za stara 😀 może wśród dziewczyn się nie sprawdzi ale mój brat wspomniał ze chciałby takie lego technic
Z Lego fajne są te zestawy z miastami, do kolekcjonowania. Kupowaliśmy koledze z pracy na 40 urodziny 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się