Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

efeemeryda   no fate but what we make.
25 sierpnia 2020 10:01
Gienia-Pigwa a da się coś takiego kupić ? Opcja "budować" nie bardzo mi się podoba  😂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 sierpnia 2020 12:40
Wszystko mozna kupic 😉 zamów sobie U stolarza, tak bedzie najłatwiej i idealnie na wymiar. Musisz tylko wcześniej powiedzieć mu ile wazy twoja suszarka, zeby bubla nie zbudował.
efeemeryda   no fate but what we make.
25 sierpnia 2020 13:41
Racja, racja. Dzięki  :kwiatek:
Czytałam na poprzedniej stronie dyskusję o robotach sprzątająych, ale mam na oku Lenovo T1 pro - któraś z Was posiada? Trochę mało opinii i testów na yt, więc się obawiam jak się sprawdzi, ale wizualnie mnie kupił totalnie  😍 te opinie które znalazłam są na plus.

Mój brat ma roborocka 6s i jest zadowolony, bardzo poważnie się nad nim zastanawiałam, ale wolałabym coś z tym dodatkowym zbiornikiem żeby co chwila nie musieć odróżniać robota.
Jakby ktoś się zastanawiał nad modelem, o który pytałam wyżej to polecam  😍 juz pomijam jakoś sprzątania, ale jest piękny wizualnie  😍 pasuje mi kolorystycznie do wnętrza  😁
Skoro o robotach mowa - czy ktoś ma doświadczenia z takimi sporo tańszymi niż tysiąc? Mam małe mieszkanie, bez dywanów, ale nad stajnią i włazi mi ta stajnia do środka w postaci głównie siana i słomy. I mam trochę dość ciągłego machania odkurzaczem, z drugiej strony szkoda mi wydawać dużo kasy na jednak fanaberię, bo metraż nieduży i do ogarnięcia ręcznie. Jest w ogóle sens, czy taki tańszy się zapcha pierwszym źdźbłem słomy i rozsypie po paru tygodniach?
Do mnie w końcu idzie roborock s5, kupiłam go za 330£? To chyba jeden z tańszych, a z mega spoko opiniami.
Miałam na myśli poniżej tysiąca złotych, nie funtów  🤣
jestemzlasu, a patrzyłaś na używki? Mają niezłe ceny, co zresztą mnie załamuje bo po przeprowadzce z mieszkania do domu moja Roomba nie da rady i muszę ją sprzedać a cena niska 🙁. Popatrz, bo może to jest opcja?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 października 2020 12:39
To prawda, często można dorwać używki w super stanie i cenie. My tak kupiliśmy naszą roombę, którą ktoś sprzedawał ponieważ nie sprawdzała mu się w biurze. Także również polecam opcję przejrzenia olx'ów i innych takich 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 października 2020 13:14
Nasz Kobolt chodzi od 2015 roku, tylko troche cześciowo zżółkły sie zrobił  😂 No i szczotki przydałoby sie mu wymienić  😉
jestemzlasu, sory! W ogole nie wiem co ja tam przeczytalam w twoim poscie i napisalam pierwsze co mi przyszlo do glowy :P
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 listopada 2020 21:19
pytanie do posiadaczy blenderów wysokoobrotowych - czy Wasze maszyny też mają problem z zebraniem bardziej suchej masy, czy ruszeniem z mieleniem bez dodania obficiej płynu? Nie mam pojęcia, czy mój jest jakiś źle wyprofilowany, czy o co chodzi, a może fakt, że ma taką moc to powoduje, że czasem jest za mało, albo za sucho żeby chwycić?
Mam taki:
https://www.eta-polska.pl/eta-vital-blend-digi-raw-smoothie-mix-1100-90000/
i generalnie jestem zadowolona, przez 1,5 roku nie udało mi się jeszcze go spalić i blenduje naprawdę wszystko, a puddingi jaglane są wspaniale gładkie, ale czasem trzeba się namęczyć.  👿 a blogaski pokazują, że tam czasem naprawdę niewiele miksują i ja się zastanawiam JAK i czy jednak mogłam kupić inny (czyli droższy, bo to taka czeska opcja w milutkiej cenie)

w związku z tym - czy warto kupić malakser do rzeczy, dla których taki blender to zbyt dużo? Chodzi mi o ucieranie, siekanie, takie rzeczy. Mam minimalakser, ale to nic porządnego i własnie zastanawiam się, czy warto inwestować w pełnowymiarową wersję.
taki o na przykład:
https://www.philips.pl/c-p/HR7310_00/daily-collection-kompaktowy-robot-kuchenny

Pomóżcie, to dramaty żarłoka  :kwiatek:
madmaddie, mogę się mylić, ale z wieloletniej praktyki kuchennej wychodzi mi, że nie warto kupować czegokolwiek poniżej 1 000 W.
Zmywarka pasujaca do frontow z ikeii ktos ma?
majek   zwykle sobie żartuję
09 listopada 2020 15:57
Ja mialam. Kilka roznych.


Ja tez z pytaniem:
czy ktos uzywal wielorazowych kapsulek do tassimo? 
[quote author=espérer link=topic=48.msg2951707#msg2951707 date=1604749120]
Zmywarka pasujaca do frontow z ikeii ktos ma?
[/quote]
Bosch 60tka pasuje do frontów z 2015r.
Odświeżę temat ekspresów do kawy (ostatnie posty wyszukało mi sprzed 3 lat)- jaki ekspres do użytku domowego polecacie?

- na codzień ok. 4 kaw dziennie, jak są goście to wiadomo, że więcej
- prosty w obsłudze- tak, żeby kawa robiła się jednym przyciskiem,  bez ciągłego ustawiania parametrów
- pijemy najwięcej cappuccino, więc najlepiej jakby był od razu z opcją kaw mlecznych, żeby nie trzeba było oddzielnie spieniać mleka
- niepsujący 🙂 a w razie awarii z łatwo dostępnym serwisem
- budżet hmmm nie mamy określonego, ale im taniej,  im bliżej 2 tys. tym lepiej
D+A,
My mamy taki, ale szukałam głównie po kolorze żeby mi do kuchni pasował więc wybór był ograniczony (  :hihi🙂DeLonghi Cappuccino Top

Moi rodzice od trzech lat, a tesciowie od niedawna model Dinamica, niezawodny, prosty w obsłudze 🙂

klik


Oba modele z całego serca polecam  😍 my i moi rodzice gustujemy w kawach mlecznych, tesciowie czarnych. Każdy jest zadowolony.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 listopada 2020 21:18
Gdyby nie ostatni punkt to bym powiedziała Jura E8 albo ENA 8. Ale jak budżet ważny to patrzylabym  wlasnie tez na  DeLonghi Dinamica, ale moze juz ta z Plusem, czyli Dinamica Plus. Bardzo porządna maszyna.
Dzięki. A co sądzicie o Melitta Passione OT F53/1-102 ?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
11 listopada 2020 06:21
Melitta ma bardzo fajne ekspresy, sami zastanawialiśmy sie długo nad Melitta Barista TS Smart. Na YouTube na kanale Coffeeness sa testowane ekspresy. Fakt, po niemiecku, ale juz z samych  video moznaby duzo wynieść nawet bez języka. Oni maja tez blog z testami.
D+A, popatrz też na Nivonę. Nam te ekspresy poleciły dwie niezależne osoby siedzące w ekspresach z czego jedna siedząca głównie w ekspresach Jura. I to po jego opinii wzięliśmy nivonę bo też chcieliśmy coś z marek popularniejszych. Nam niestety także obaj wybili z głowy (i to prawie młotkiem) ekspresy z automatycznym spienianiem mleka. Ich zdaniem te mechanizmy trzeba myć od razu po użyciu czyli zamiast delektować się smakiem kawy to najpierw myjemy a potem dopiero siadamy nad gazetą 😉. Czy tak jest faktycznie nie wiem, ale trochę mnie to odstraszyło. Wiem, że znajomej serwis Jury po pierwszym pobycie w czyszczeniu też tak zalecił i kazali mocno pilnować przepłukiwania po każdej kawie.
Czyli,  że lepsze z tą dyszą do spieniania? Ja to lubię wcisnąć guziczek i mieć;p
Ja bardzo lubię te z pojemnikiem na mleko. Trzymam w lodowce, później tylko wpinam w ekspres i klikam guzik. Na koniec klikam przeplukiwanie i wstawiam do lodówki. Łatwo się to myje. Tylko bralabym z taka silikonową rurką bo widziałam modele innych firm które miały rurkę wybudowaną w ściankę pojemnika. Nie wiem jak to można dokładnie wyczyścić w takim wypadku  👀
D+A, ponoć tak ale generalnie oni zalecają jednak spienianie oddzielne. Szczerze tak mnie nastraszyli że faktycznie kupiłam spieniacz elektryczny i jestem zachwycona. Szczególnie, że robię w nim też drinki z mlekiem (na zimno).
Mi się też mega marzył taki wszystko-robiący. Ale wiem, że oni sami spieniają mleko oddzielnie (choć ten od Jury ma taki top wszystko robiący). Myślę, że nie wkręcali mnie specjalnie 😉
epk, no ale jak myć zaraz po użyciu? Jak trzymam to w lodówce i tylko wyjmuje na chwilę na czas robienia kawy? Mówisz o takich które mają szczelnie zamknięty pojemnik? Bo widziałam takie z "otwartą górą " No to by się zgadzało 😉

Ja jestem bardzo zadowolona, moi rodzice używający dużo dłużej też, o tescisch nie mówię bo oni opcji z pojemnikiem na mleko używają tylko jak przyjeżdżamy.
galopada_, im generalnie chodziło o to, że ten cały mechanizm, w którym się to mleko spienia (różny w różnych ekspresach, u mnie dwie rurki silikonowe, taka kopułka gumowa + takie ustrojstwo plastikowe) powinno być myte za każdym razem bo mleko pozostawia osad, który się po prostu psuje, szczególnie podgrzane. Im bardziej ten mechanizm jest zabudowany "w środku" tym gorzej generalnie. I że przepłukiwanie systemowe (z ekspresu) działa słabo i niedokładnie. I, że to co widać po ekspresach w serwisie to właśnie takie stare osady mleka w zakamarkach.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
11 listopada 2020 11:44
Moge wam potem pokazać z bliska jak to działa w mojej jurze, jak któraś  by chciała z was.  Dla nas bardzo ważnym aspektem wlasnie było czyszczenie i higiena spieniacza, gdyż pijemy 90% kaw mlecznych.

Nivona to super maszyny ale nie wiem czy maja cos za 2 tysie.

A dysze nudzisz umyć odrazu po zrobieniu kawy. Lata tak piłam w pracy i wole jednak automatyczne spienianie.
Ja myślę, że chyba jednak zaryzykujemy opcję z jednym guzikiem,  bo nie będzie nam się chciało spieniać oddzielnie. Muszę tylko popatrzeć, żeby było to w miarę łatwe do mycia.

Powiem Wam szczerze, że teraz to już nie wiem w którą firmę i model celować  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się