dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

No właśnie też kiedyś zamawiałam a tu taki szok...
Muszę napisać  😀
Daj znać jak się dowiesz. Właśnie widzę, że żadnych gotowych mieszanek nie ma na stronie. A to byly jak dla mnie naprawdę proste i porządne składy z wysoką ilością witamin i minerałów w fajnej cenie🙁
Gillian, kotbury wczoraj już poważnie rozważałam zakup marychy dla niej, ale się ostatecznie powstrzymałam  😜 Znajoma zamówiła mi nauszniki wyścigowe, takie super mocno wyciszające, podobno one mają silikonową tubę na całe ucho i nie słychać prawie nic - może to coś da, bo w sobotę przed tą nieszczęsną wywrotką to już nawet suwanie drzwi od hali ją płoszyło (a słyszy je ostatnio codziennie i nigdy nic nie było 😵 ) Do tego lecimy dalej na ziółkach i magnezie i zobaczymy, najwyżej tez męża zacznę wrabiać w spacerki  😁
Katasia , a próbowałaś Easy Ride ? Jesli tak , i nie bylas zadowolona, to może spróbuj dawac przez tydzien podwójną dawkę ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 listopada 2020 07:39
Katasia JAk nauszniki zdadzą egzamin, to daj mi proszę znać :kwiatek: Ja szykuję się znów do Sylwestra na ten rok i rozważałam właśnie jakieś nauszniki, ale nie wiem jakie.
Katasia, wiecej tryptofanu, czyli ten easy ride?

U nas weci daja takim koniom z reguly granulki Calmivet, ale to ta sama substancja czynna co Sedalin - acepromazyna. Jeszcze niektorzy podaja rozcienczony domosedan (detomidyna), ale tez ofc w konsultacji z weterynarzem.

Z innych - sporo osob poleca na takie gagatki concord leader



Kiedys tez spacerowalam z debujaca rekonwalescentka na gumach. Ale jak kon sie na serio przewala na plecy to bym go osobiscie nie miala jaj wypiac.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 listopada 2020 08:37
A ja zapytam o muscle maker z  Pokusy, na stronie opinie super, a jak w rzeczywistości?? Warto?  😀
Pati, w zeszłym roku używałam i był efekty i byłam zadowolona.. dopóki nie zaczęłam podawać w tym roku otrąb ryżowych i wg mnie efekt lepszy 😉 A puszka MuscleMaker leży w szafie i czeka na swoją kolej.
Gillian, kotbury wczoraj już poważnie rozważałam zakup marychy dla niej, ale się ostatecznie powstrzymałam  😜 Znajoma zamówiła mi nauszniki wyścigowe, takie super mocno wyciszające, podobno one mają silikonową tubę na całe ucho i nie słychać prawie nic - może to coś da, bo w sobotę przed tą nieszczęsną wywrotką to już nawet suwanie drzwi od hali ją płoszyło (a słyszy je ostatnio codziennie i nigdy nic nie było 😵 ) Do tego lecimy dalej na ziółkach i magnezie i zobaczymy, najwyżej tez męża zacznę wrabiać w spacerki  😁


a skąd zamawia nauszniki? 🙂
Polecicie jakąś konkretną witaminę C? Potrzebuję duże opakowanie, ale wiadomo nie za miliony monet.

edit: czy taka będzie ok dla konia?
edit 2: link usunięty
mindgame, - chemicznie to jest to samo, tylko nie dopłacić za konika na opakowaniu 🤣
no właśnie cena bardzo przyjemna w porównaniu z produktami dedykowanymi dla koni.
dariamajka jeśli dobrze skumałam, to na służewcu jest jakiś sklepik ze sprzętem i tam mi kupiła, takie a la robin hood  🤣

kokosnuss ona wywaliła się nie tyle na plecy, co hmm na bok bardziej i pod siodłem, nie w ręku. Stanęła lekko dęba i od razu zaczęła się po tym cofać i przysiadać na zadzie, ja podejrzewam, że za bardzo przysiadła i chore kolano nie wytrzymało obciążenia (bo to nota bene prawie 700kg fryz)i strzeliło pod nią, bo wywrotka wyglądała jakby usiadła na zadzie i się powoli przewracała na bok 🙄 Akurat mi wsiadła na stępa koleżanka i ja to wszystko widziałam z boku  😕 Do tj pory bezpieczniejsza była jednak pod siodłem, czasem bryknęła, czasem podgalopowała, czasem lekko podniosła przody, ale wszystko było w granicach rozsądku. W ręku problem największym (poza tym, że płoszy się od pierdnięcia w drugim końcu stajni) jest to, że tratuje ludzi, centralnie wali na człowieka. Dębować nie próbowała od czasu jak chodzi z łancuszkiem na nosie, ale kto wie jak długo... Dziś o dziwo obyło się bez epizodów, raz się lekko przypłoszyła koleżanki, która wyłoniła się zza rogu, ale tak na luzie raczej. Albo tak ją noga po sobocie napieprza, albo większa dawka magnezu z tryptofanem pomogła - wiecie jaka jest maksymalna dawka tryptofanu? Bo słyszałam, że da się z nim przegiąć.
Katasia, widocznie zle przeczytalam :kwiatek: sama w takiej sytuacji zaryzykowalabym wlasnie concord leader czy podobna samorobke (z tego co wiem zwykla osemka wspinaczkowa wystarczy) zeby troche wyrownac uklad sil. Pod siodlem moze czarna albo thiedmann jesli pomoze uzyskac kontrole? To wszystko malo mile, ale kon rozwalajacy sie co rusz od nowa tez jest malo mily dla siebie...

Wedlug badan klinicznych na researchgate i sciencedirect szkodliwe efekty tryptofanu u koni sa widoczne miedzy 13 a 350 mg na kilogram masy ciala. Przy jednorazowym lub krotkotrwalym podawaniu. Niezly rozrzut 😉 ale zeby to umiescic w jakiejs realnej perspektywie - easy ride dawkowany zgodnie z zaleceniami producenta (tyle ze nie jednorazowo, a przez dluzszy okres) to jakies 2mg tryptofanu dziennie - na calego konia. Tryptofan niestety nie ma skutecznosci potwierdzonej badaniami wiekszej od placebo, ale jesli placebo pomaga ci w radzeniu sobie z koniem, to czemu nie?
zembria, Piaffalo możecie sobie do Podkowy pisać, ale nie dostaniecie odpowiedzi. A jak się dzwoni zapytać o dostępność to "jak będzie to będzie" i koniec rozmowy. Coś poszło mocno nie tak w tej firmie, a szkoda, bo kiedyś kupowałam od nich i znów chciałabym zrobić większe zamówienie, ale 90% produktów, które chcę jest niedostępna...
Ale szkoda  🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 listopada 2020 18:02
O nie! Ja się od lat tam zaopatruję! Nigdzie indziej nie ma supli z tak prostym i konkretnym składem :/ do tego możliwość kupna pojedynczych składników... kurczę szkoda 🙁
zembria, Piaffalo oj to miałam szczęście. Ja w połowie października zamówiłam jeszcze wiaderko biotyny z krzemem i nie było problemów.
Gillian   four letter word
11 listopada 2020 19:06
mindgame, rozjechałaś forum linkiem 🙁
post do usunięcia


Zobacz to, tylko nie sugeruj się nazwą, sprawdź skład:
https://equinenutriplan.com/produkt/enhancer-quarter-horse/

Wychodzi bardzo dobrze cenowo, wcześniej kupowałem yarrowia equinox classic. Okazało się, że to prawie to samo (z tej samej fabryki), a o połowę tańsze, bo w dużym worku.



Oooo to jest cudowne i doskonałe.
Ja nie lubię ich "reklamować" tu, bo troszeczkę znam ich od środka i nie chce robić chamskiej agitki ale imho to jest aktualnie najlepszy producent supli w Europie. najlepszy pod kątem składu, działania i cena vs. jakość.
Ale niestety marketing u nich kuleje.
Oni mają zupełnie inna politykę badań niż reszta komercyjnego świata. Zazwyczaj jest tak, że firmy robią formuły troszkę na pałę i podpierają się już wcześniej przeprowadzonymi kiedyś tam gdzieś badaniami odnośnie substratów. I puszczają badanie na 20 koniach i założenia są takie, że nic z tego nie wynika, ale dobrze w reklamie wygląda i się nazywa, że przebadane.
A oni robią prawdziwe badania. Z wetami, badają nowe substancje, połączenia substancji i robią to długofalowo. Może przez to nie mają kasy i czasu na sweet focie i influencerów i pierdzenie w komercyjną marketingową tytkę.

Jakość ich pasz i supli jest tak diametralnie (in plus) różna niż średnia rynkowa, że to jest dla przeciętnego koniopisiadacza, który wierzy w firmowe blubry marketingowe nie do ogarnięcia.
Choćby to, że oni "fizycznie stoją" przy mieszaniu swoich pasz malusimi partiami jest gwarancją tego, że tam nie ma żadnej pleśni, moli, grzybów wydmuchanych ekstruzją itd.
kotbury z ciekawością przejrzałam ich oferte, no cóż, pierwsze co mnie zniecheca to dawkowanie, 15 kg worek i dopisek starcza na miesiac dla dorosłego konia  😲 konie dorosłe mają i 400 kg i 800 kg, to ten jeden worek starcza i dla tego i dla tego ? brak zawartości cukru w preparacie dla ochwatowców itp  trzeba co nieco dopracować i może to bedzie marka warta polecenia 🙂 acha i ważna dla mnie np sprawa, termin przydatności do spożycia, tej informacji też brak.
blucha, a gdzie masz dawkowanie Bo nie widze ?
no ja też  😜 pisze tylko- 15 kg (NA MIESIĄC STOSOWANIA dla dorosłego konia; NA 1,5 – 2 MIESIĘCE STOSOWANIA dla odsadów i młodzieży
Dawkowanie jest 10g na 100kg masy konia. Na etykietach jest dokładnie dawkowanie

Tu jest lepiej opisane
https://hayloft.pl/produkt/equine-nutri-plan-enhancer-quarter-horse

ja akurat stosuję ten i bardzo polecam - dawkowanie identycznie
https://hayloft.pl/produkt/equine-nutri-plan-enhancer-pro-formula-ultraekonomiczny-koncentrat

a, i worki są po 7,5 kg lub mniejsze wiaderka po 1,5 kg

więc na konia 600 kg wiaderko 1,5 kg wystarcza na 25 dni, a worek na ponad 4 miesiace

sprawdziłam na etykiecie i termin przydatności jest 5 miesięcy od daty produkcji
elita17 a te informacje powinny być w opisie produktu, żeby klient mógł porównać, przekalkulować.
[quote author=MarianM link=topic=78.msg2952125#msg2952125 date=1604945573]


Zobacz to, tylko nie sugeruj się nazwą, sprawdź skład:
https://equinenutriplan.com/produkt/enhancer-quarter-horse/

Wychodzi bardzo dobrze cenowo, wcześniej kupowałem yarrowia equinox classic. Okazało się, że to prawie to samo (z tej samej fabryki), a o połowę tańsze, bo w dużym worku.



Oooo to jest cudowne i doskonałe.
Ja nie lubię ich "reklamować" tu, bo troszeczkę znam ich od środka i nie chce robić chamskiej agitki ale imho to jest aktualnie najlepszy producent supli w Europie. najlepszy pod kątem składu, działania i cena vs. jakość.
Ale niestety marketing u nich kuleje.
Oni mają zupełnie inna politykę badań niż reszta komercyjnego świata. Zazwyczaj jest tak, że firmy robią formuły troszkę na pałę i podpierają się już wcześniej przeprowadzonymi kiedyś tam gdzieś badaniami odnośnie substratów. I puszczają badanie na 20 koniach i założenia są takie, że nic z tego nie wynika, ale dobrze w reklamie wygląda i się nazywa, że przebadane.
A oni robią prawdziwe badania. Z wetami, badają nowe substancje, połączenia substancji i robią to długofalowo. Może przez to nie mają kasy i czasu na sweet focie i influencerów i pierdzenie w komercyjną marketingową tytkę.

Jakość ich pasz i supli jest tak diametralnie (in plus) różna niż średnia rynkowa, że to jest dla przeciętnego koniopisiadacza, który wierzy w firmowe blubry marketingowe nie do ogarnięcia.
Choćby to, że oni "fizycznie stoją" przy mieszaniu swoich pasz malusimi partiami jest gwarancją tego, że tam nie ma żadnej pleśni, moli, grzybów wydmuchanych ekstruzją itd.
[/quote]

Nie sądzę aby argument, że fizycznie stoją jest gwarancją tego, że nie ma tam fizycznie żadnego syfu  🤣 idąc tym tokiem rozumowania najwięksi giganci jakichkolwiek gałęzi przemysłu zapewniają niższą jakość produktu niż mała 10-osobowa firma? (nie twierdzę, że ta firma ma tyle).

Wśród dużych marek płaci się również za jakość, wiadomo, że są odstępstwa, i to duże. Sprowadzanie marketingu firm do "pierdzenia w komercyjną marketingową tytkę" jest nacechowane pejoratywnie, jakoby inne firmy, które się reklamują maja coś do ukrycia, albo są tak słabe, że muszą to robić  🤣

Generalnie produktów ani firmy nie znam, stąd się nie wypowiem, ale bardzo uderzyła mnie Twoja wypowiedź w kontekście pojmowania świata.

Ale żeby nie było Off Top - już z czystej ciekawości, bardzo chętnie się dowiem - czy te badania są gdzieś dostępne?
elita17 a te informacje powinny być w opisie produktu, żeby klient mógł porównać, przekalkulować.


Zgadza się.
Strona ich strona www (jej struktura) już nie uciąga całego portfolio i wariantów opakowań i wariantów produktowych.
Ale to jest nadal "marketing", a nie sam produkt.
Produkt jest super, tylko właśnie przez takie niby malutkie kwestie nie może się dobrze przebić na rynku.
kotbury, - trochę offtop, ale dlatego właśnie porządna strona to nie jest projekt dla studenciaków za grosze 😉 Tylko większość ludzi robi "że ile?!"...a to jest ważna inwestycja. Mnie samą bardzo zaciekawił ten podlinkowany niby quarterowy produkt, ale chyba będę jutro do niech dzwonić, bo próby rozczytania ich oferty to koszmar... a ciężko coś kupić i się przekonać, jak nie idzie znaleźć informacji o tymże produkcie.
elita17 a te informacje powinny być w opisie produktu, żeby klient mógł porównać, przekalkulować.


Dziewczyny (i chłopaki 🙂 ) wszystkie informacje są na stronie, wystarczy poszukać. Każdy produkt ma swoją szczegółową ulotkę pod przyciskiem "Dodaj do koszyka"
Wystarczy w menu SKLEP ONLINE wejść we właściwą linię produktów :
np
https://equinenutriplan.com/kategoria-produktu/enhancer-formula/
https://equinenutriplan.com/kategoria-produktu/master-formula/
https://equinenutriplan.com/kategoria-produktu/pro-formula/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się