Jakie pasze dajecie swoim koniom?

espana wchodzi Ci smart na mebio? Ja widzę tylko dwie oferty na allegro i obie mają dostawę 15-17 zł, nie pokazuje, że smart na to wchodzi  👀


Tak, np tutaj i tutaj też
W takiej cenie z aukcji to mam paszę plus przesyłka w jednym ze sklepów, dzięki, ale kompletnie mi się nie opłaca  :kwiatek:
Serio? To pokaż, gdzie znajdę Mebio Build Up poniżej 84 zł z wysyłką 🙂 Na stronie hippovetu jest za 79,90, ja kupuję po zniżkach za 73 (grupowo zamawiamy).
Ja chwalę sieczkę Dengie tą bordową czyli lucerna z olejem. Dodatkowo ta sieczka ma w składzie witaminę E, co jest oczywiste przy oleju, ale nie każdy producent to uwzględnia jednak.
Bardzo fajna jakość teraz, koń zjada chętnie i już na pierwszym worku nabrał fajnie.

Kochani jakie podajecie pasze, suplementy, dodatki po samym treningu ? coś na zasadzie lekkiego posiłku po wysiłku
Serio? To pokaż, gdzie znajdę Mebio Build Up poniżej 84 zł z wysyłką 🙂 Na stronie hippovetu jest za 79,90, ja kupuję po zniżkach za 73 (grupowo zamawiamy).


espana tylko Ty mówisz o Build Upie, a ja o Basicu  😀
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
09 listopada 2020 17:18
Która pasza wypada lepiej dla kucyka po ochwacie i z EMS? Kucyk pracujący 5-6 razy w tygodniu, wygląda ok. Musi dostać jakąś pasze bo ma mase suplementów. Od dwóch lat dostaje Brandon XL ale chyba już całkiem jej się ta pasza przejadła.
Zastanawiam się nad zmianą na Höveler Pur.Itan, widzę że i skrobia i cukier jest niższa niż w Brandonie. Da radę ktoś rzucić okiem? Bede bardzo wdzięczna 🙂
Robaczek M., nie porównam, ale u naszych sie fajnie ten puritan sprawdzał.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
09 listopada 2020 18:38
paa super, dziękuje za wiadomość 🙂
Podajesz tą pasze koniom z problemami metabolicznymi? Nie tyją na tym?
A jeszcze takie pytanie, jest szansa że ta pasza się rozmoczy? Da rade rozmoczyć ją na papke i wymieszać w niej suplementy?
Hej, mam pytanie
Ile dziennie podajecie swoim koniom (szczególnie tym ktore NIE tyją z powietrza) paszy tresciwej w kg?
Wiem, że zasada jest średnio 1% masy ciała ale ciekawa jestem jak to u Was wygląda w rzeczywistości.
Dzisiaj zwazylam wszystko co podaję i trochę się zdziwiłam  👀
Plamkakochanie, zależy od tego jaki trening i jaka pasza.
Ja pełnoporcjowo podaję od 3,2kg do 4kg, ale mój nie jest ekonomiczny  😤
Która pasza wypada lepiej dla kucyka po ochwacie i z EMS?


Pavo Care 4 Life. Ale tego na pewno nie rozmoczysz na papkę.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
10 listopada 2020 09:54
gllosia nie spodziewałam się że to Pavo jest dla takich grubasków 🙂 chętnie to konie zajadają?
Z tym moczeniem na papke to taki troche mój wymysł, kucka nam się raz zadławiła jedzeniem i od tego czasu dostają pasze w formie papki, ewentualne owoce lub warzywa utarte na tarce.  🤔wirek:

A orientujecie się kto z forum może rzucić okiem na te wszystkie pasze, posłuchać o naszych przebojach i potrzebach i dobrać nam coś odpowiedniego?
Robaczek M., - może darolga? Mi kiedyś bardzo fajnie doradziła 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
10 listopada 2020 10:26
Tak mi się wydawało 🙂 super, odezwę się do niej 🙂
Z Brandona jestem zadowolona ale kucyk grymasi jak dosypie jej wszystkie suplementy, a nie bardzo mam czym jej to dosmaczyć bo jej to nic nie wolno  😵
Ja polecam forumową liliid, jest osobistym i nadwornym dietetykiem mojego księcia  😎
gllosia nie spodziewałam się że to Pavo jest dla takich grubasków 🙂 chętnie to konie zajadają?



Mój się zajadał, mieszanka jest bardzo dobrej jakości, super świeża, ładnie pachnie. Sama bym dalej na tym trzymała, ale dla dużego konia 700kg to trochę drogo wychodzi.. A też mój nic nie robi i nie jest aż tak specjalnej troski i dobrze sobie radzi na wysłodkach,meszu, lucernie, a jak trochę pracował to Pavo Condition.
A.kajca   Immortality, victory and fame
11 listopada 2020 22:20
Dziewczyny, proszę, powiedzcie mi cokolwiek na temat jakości trawokulek z Velti, tych dostępnych na Allegro. Jaki zapach, kolor, struktura po namoczeniu? Najwięcej by mi powiedziała ocena względem trawokulek st. hippolyt lub senior cobs Hövelera..  cena tych Velti kusi ale również budzi we mnie podejrzenia... ostatnie jakie kupiłam w podobnej cenie spaliłam w piecu zaraz po otwarciu worka, nie odważyłam się podać ich koniom nawet na próbę. Ale te Velti na zdjęciach w aukcji wygladaja spoko. Nie chodzi mi nawet o różnicę w cenie, choć gdybym za te 90 zł zamiast 25kg miala 70- 90 kg to zwyczajnie dawała bym ich więcej. Nasze siano jest dobrej jakosci (bez kurzu, pleśni, bajka po prostu) niestety wartości odzywcze ma koszmarnie niskie, mala kaloryczność, minerałów co kot napłakał, trawokulki idealnie rekompensują te braki, stąd u nas potrzeba ich podawania. Te Velti zwróciły moją uwagę i poświęciła bym te 40 zl żeby zamówić na próbę, ale jak znów mam odebrać worek do połowy wypełniony proszkiem, bobkami w kolorze szaro- żółtym, o kwaśnym zapachu czy innym bezuzytecznym szajsem to nawet czasu mi szkoda, zeby ba to czekac
Gillian   four letter word
12 listopada 2020 08:28
Fajne są trawokulki z Agrovital. Bardzo ładnie pachną, są zielone i szybko się rozpadają. Tylko cena za przesyłkę powala... W związku z tym mam pytanie. Skąd zamawiacie te pasze? Wrzuciłam do koszyka 4 worki i jak zobaczyłam 60zł za dostawę to wszystko mi opadło.
Robaczek M. moja stoi na Pur.Itan i Pur.Mash. Bardzo mi się podoba to jak wygląda biorąc pod uwagę, że jest źrebna i od miesiąca nie robiła nic po za spacerami stępem ze względu na drobną kontuzję ścięgna. Nie utyła mimo stałego dostępu do siana i tej samej dawki paszy. Rozlazła się i rozlała ale nie utyła.
Brandona XL zmieniłam żeby jej urozmaicić i muszę powiedzieć, że to chyba dobra decyzja. Szczególnie jeśli chodzi o perystaltykę bo mam wrażenie, że jest lepiej ale to pewnie zasługa ich meszu a nie ich paszy. Też kilka postów wcześniej pytałam o porównanie tych dwóch pasz bo chciałam być pewna, że dobrze zrobiłam także jak ktoś Tobie to porówna to chętnie się dowiem jak to wyszło. Aha i moja je zarówno mesz jak i paszę znacznie wolniej niż Hippolyta - zarówno hippolyta jak i hovelera dostaje z sieczką.
Gillian mam ten sam problem, właściwie większość zamawiam z Agrovital. Ale teraz mam wykupioną opcję smart na allegro i to oznacza darmową dostawę do punktu lub paczkomatu. Widziałam, że są ofery trawokulek. I jak skończę te co mam z Agrovital to zamówię jakieś z Allegro właśnie, za koszt wysyłki mam dodatkowa paszę w cenie. Teraz takie są np:
https://tiny.pl/7kvlr
A.kajca widzę, że podlinkowałam właśnie te Velti. Też ciekawa jestem jak one w realu się prezentują.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 listopada 2020 11:47
Euphorycznie o super, dziękuje za wiadomość 🙂 Twoja klacz też miała problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi, dobrze pamietam? Podejrzewałaś EMS,tak?
Zmiane paszy rozważam też ze względu na to, żeby właśnie jakoś urozmaicić diete, kucka praktycznie nic więcej nie dostaje (wiadomo- owoce/warzywa czasem podaje ale w ilości minimalnej, tylko "na smak" po plasterku, smaczki też góra dwa dziennie). Dodaje suplementy ( cała kolekcja na jej dolegliwości  😜 ) i susz z aroni, dziką róże. Mamy też problem z kupą, mam wrażenie że czasem ciężko jej się załatwić, robi bardzo twarde i zbite kupy. Dlatego też chciałam dodać mesz do diety.
Gillian,
no kosmiczne te ceny wysyłki są niestety.
Ja finalnie po prostu zamawiałam. Jak np zamówisz 4 worki lucerny po 25 kg, to jest z przesyłka 70 kg za worek - może nie super tanio, ale tez bez przesady za lucerne. Otręby ryżowe ok, ale mesz średnio - więcej brać nie będę.
Robaczek M., hmm już nie mam kogo tym karmić 🙁 ale coś mi się przypomina, że moczyłam. Jadły to u nas ochwatowe babki i konie z EMS. Te z EMS odstawiliśmy od pracy, więc i jedzą teraz inaczej- w przeciwnym razie bym wzięła, zamoczyła i podesłała fotkę 😉 Trudno mi ocenić ich wpływ na masę- jedna była zawsze niczym Rosynant, a inne wiecznie grube (szefowe... 🤔wirek:
A.kajca, miałam trawokulki z velti i wywaliłam. Rozmakają na błoto, co nie zawsze jest minusem, ale śmierdzą stęchlizną. Koń nie chcial w ogóle jeść.
Przerzuciłam się na pelet z lucerny, sianokulki i wyslodki z allegro od użytkownika rolnet i to był strzał w dziesiątkę. Cena mega przyjemna a jakość super.
Moja bezzebna kobyla, zjadla już z 1.5 tony trawokulek Velti, innych po czasie nie chciała jeść. Poczęstowałam nimi z 10 koni znajomych, większość jadła. Dla mnie ładnie pachną, przy 200kg /miesiąc cena bardzo mi się podoba🙂
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

13 listopada 2020 07:12
A.kajca, karmię tym młodego od września. Koń chętnie je, ale to typ "wszystko zeżrę". Trzymam je w domu i pachną jak trawokulki ( choć faktycznie- zostawiłam jedną porcję dla konia w stajni w szafce- zapomniałam o nich i wydawało mi się, że skwaśniały?) Mokną szybko- zalewam przed czyszczeniem kona, po robocie są gotowe do podania. Pyłu jest może z garść na spodzie worka, ale jak zaleję wodą, nie robi mi to różnicy. Ja jestem zadowolona, koń też.
Robaczek M. dobrze pamiętasz 🙂 Ja jestem bardzo zadowolona - mesz od nich wygląda jak błotko ale działa  przynajmniej u nas. 😁
A.kajca   Immortality, victory and fame
13 listopada 2020 13:05
Teli, a struktura po namoczeniu? włókna czy pył/błotko?
Zaobserwowałyście jakieś efekty po Gold Medal Hippolyta? Patrząc na skład tego dodatku to widzę, że większość z tych rzeczy moj koń dostaje osobno, więc nie wiem czy jest sens ją dalej kupować i powielać skład..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się