buty dla koni

tak , klapią bo są za wysokie , ja bym tak zostawiła, bo dając podkłade + grubość podeszwy to idzie dosć wysoko w górę plus zmienia sie punkt odbicia , nie wiem jaki masz model , ale jak już to kombinowałabym z jakimś neoprenem na górze buta.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2020 09:36
Mam Cavallo Simple. Właśnie tego się boję, że będą z podkładką za ciasne. Ale pomysł z czymś od góry jest fajny, zobaczę czy to zda egzamin.
zembria, jak cie to "pocieszy" cavallo simple mi tez klapia orkopnie... nie klapaly na poczatku, a potem sie rozciagnely/siadly i klapia. Kopyta maja te same wymiary, co przy zakupie butow, no i tez sa niskie.

Pakowanie butow do pelna wydaje mi sie slabe ze wzgledu na wplyw na motoryke konia.

Teraz kon nie pracuje ze wzgledu na kontuzje, wiec nie ma tematu, ale w przyszlosci rozwazam albo inne buty, albo jednak podkowy 🤔 Nie wiem, jaka jest twoja motywacja do stosowania butow, u mnie chodzi stricte o ograniczenie nadmiernego scierania na twardym.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2020 09:52
Cienka podeszwa i najprawdopodobniej przewlekły lekki stan zapalny tworzywa, spowodowany naciskiem. Koń o drobnym kośćcu nóg, a ciężki i masywny, do tego podpadający metabolicznie. Zawsze przy większej ilości wiosennej trawy, nażarciu się jakiś owoców widać przekrwienia na linii białej i lekkie macanie na twardym. Generalnie wet zalecał w pierwszym rzucie kucie na 3-4 przekucia, żeby dać podeszwie odpocząć i sprawdzić czy się nabuduje. W związku z tym, że żadnego sensownego kowala w okolicy nie mam, a nawet mniej sensownego który przyjedzie treminowo do jednego konia, to padło na buty. Mam Cavallo sport dla drugiego konia i nie klapią, ale też ten koń ma inny kształt kopyt, są wyższe.
Zastanawiam się, czy jednak nie zostawić tak jak jest, skoro koń się nie obciera od tego i przyzwyczaić do dźwięku. W ruchu nie widać żaby mu cokolwiek przeszkadzało w tym klapaniu 🙄
zembria,
A próbowałaś Hoof Armor aplikować? Mam podobny problem, Było wszystko, buty, klejone podkowy. Jednak wróciłam do Hoof Armor i pięknie się nabudowuje podeszwa
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2020 10:47
mikstura Nie, nie próbowałam, nie znam tego preparatu. Możesz coś więcej napisać?
Tu jest strona na FB
https://m.facebook.com/HoofArmor/
Tu jest strona www producenta:
https://hoofarmor.com/who-is-it-for/

Tu możesz kupić w Austriii:
https://www.hoofarmor.eu/index.php?cPath=1

A jak chcesz szybciej to w Polsce to pisz pw i dam namiary na osobę 😉
🙂
Ja polecam z całego serca. Nauczyłam się aplikacji i wielbię ten produkt
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2020 11:14
Dzięki 🙂 Poszperam, poczytam i jeśli po jakimś czasie z butami nie będzie poprawy to może wypróbuję.
efekty nieadekwatne do ceny 🙂
blucha,
Ja mam odmienne zdanie i bardzo dobre efekty.
Co koń to przypadek
Mam pytanie: czy buty będą się mniej ślizgały na mokrej trawie/błocie niż gole kopyto? Konkretnie Equine Fusion, ale generalnie z waszych doświadczeń jak to wygląda? Mam konia podkutego na tył korekcyjne i podkowy ślizgają się masakrycznie, przy okazji przody też się rozjeżdżają. Zastanawiam się, czy jak założę buty na przód, to czy koń będzie się poruszał pewniej.
Kokosnuss
Czemu jej nie pokleisz na DUPLO? Ja kleje"moje"  dressage i jednego skoczka i jestem mega zadowolona. Karego walacha kleje no sie sciera strasznie i potem maca. Ogolnie ma niezle kopyta, zdrowe szerokie strzalki ale wolno narastaja. Aktualnie byl na duplo 10tyg, az sciagnelam je sama , bo juz mi sumienie nie dawalo spokoju.
Wszystkie chodza na padok bez kaloszy. W teren z galopami.
https://www.instagram.com/p/CEuElULBi2u/?igshid=d7fijizi835i
Ja ogolnie jestem zwolenniczka konia bez podkow, ale te Duplo fajnie pracuja z kopytem, nie uszkadzaja rogu ( ok dlugotrwale klejenie oslabia puszke i trzeba to miec na uwadze ) . Ale ogolnie bardzo na plus.
Mam pytanie: czy buty będą się mniej ślizgały na mokrej trawie/błocie niż gole kopyto? Konkretnie Equine Fusion, ale generalnie z waszych doświadczeń jak to wygląda? Mam konia podkutego na tył korekcyjne i podkowy ślizgają się masakrycznie, przy okazji przody też się rozjeżdżają. Zastanawiam się, czy jak założę buty na przód, to czy koń będzie się poruszał pewniej.


Mam te buty i są naprawdę spoko jeśli chodzi o przyczepność i "czucie" podłoża przez konia (mają stosunkowo giętką podeszwę), ale wg mnie (pomijając oczywiście kwestie komfortu konia, problemy itp.) i tak lepiej boso porównując: w butach- bez butów.
Do podków to jedynie hacele, nic innego się nie wymyśli. Istnieją chyba buty do których można wkręcać hacele.
gdyby ktoś potrzebował to teraz w bergo promocja na buty, wychodzi 340 zł za pare.  dwa rozmiary widze , małe kucykowe i duze na 15 cm.
pilnie kupię , tanio , mogą być dziurawe buty dla konia , model przed koronke najlepeij Glow , na kopyto rozmiar 14x14 cm , glow to nr 4, ma ktoś odsprzedać ?
Ostatnio zaczęłam poważnie rozważać zakup butów dla mojej dwudziestoletniej kobyłki. Ona ma dosyć wrażliwe podeszwy, przez wiele lat była kuta, u mnie rozkuta od pięciu lat. Na placu nie ma problemu. Ale chciałabym jej ulżyć w terenach, bo na twardszych ścieżkach wyraźnie zaczyna drobić i sztywniej idzie. Docelowo zatem buty na max 2-3h w tygodniu. Możecie polecić coś w miarę taniego? Nie musza być jakieś mega pancerne, nie mamy błotnistych ścieżek, zasysających gruntów, nie jeździmy po kamieniach, co najwyżej od czasu do czasu przejazd przez kałuże, ale z tego można zrezygnować jeśli buty miałyby się do tego nie nadawać.
Helpunku, muszę nabyć buty (Easyboot Trail lub New Trail), potrzebuje jedynie wybrać rozmiar - na moje oko jest to 6, ale mogłby ktoś bardziej doświadczony spojrzeć? Czy może lepiej wziać 7?
1.jpg 1.jpg
2.jpg 2.jpg
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 maja 2021 21:48
Pytanie na 100pkt . Który producent butów dla koni robi rozmiary duże, ale tak na prawdę duże XXXXL. Potrzebuje butów na kopyta 19cmx19cm ....
Szukałam wśród znanym mi producentów, ale bezskutecznie. Jedne prawie dały mi nadzieję, jednak duże okazały się i owszem, jak się ma na myśli tinkera .... także tak ....
Będę bardzo wdzięczna za informację 🙏🌷
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 maja 2021 22:02
Karutek weź 6, 7 będzie za duża.
A co na twardy padok dla kopyt z wrażliwą podeszwą? Możliwie tanie, zdatne do używania wiele godzin na dobę, nie muszą się nadawać do jazdy, tylko do snucia się po padoku.. Help🌹
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 czerwca 2021 07:10
Jak na długo mają być zakładane, to najlepiej takie przed koronkę, żeby nie obtarły i żeby się skóra nie odparzyła. Czy znajdziesz takie tanie, to nie wiem, ale może się używki trafią?
A cavallo simple boot ktoś ma może doświadczenie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 czerwca 2021 08:18
Ja 😉 Mam, małżowy koń je użytkował rok czasu. Właśnie je sprzedać chcę bo już trochę się "zmęczyły" (kupowałam używane) i teraz chodzi w Cavallo Sport moich. Simple fajne, łatwo się zakłada, dobrze się nogi trzymają. Nie obcierały go, ale były nieco za duże i chodził potem w skarpetkach dodatkowo, bo było słychać jak "stukają" na kopycie. Skórka od środka fajna i miękka.
O, super, dzięki za inf. A wlasnie jak z trwałością? Mam czołg z 700kg, myślę czy nie zajedzie butów w tydzień. 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 czerwca 2021 08:34
Nie, w tydzień na pewno nie! U mnie się po prostu podeszwa starła z przodu już, a że koń szpotawy, to starł trochę krzywo więc nie chcę, żeby dłużej w nich chodził, a komuś się może jeszcze przydadzą na jakieś doraźne osłonięcie kopyt przy ropie czy ochwacie. Rzepy trzymają, nic poza tym się z nimi nie stało, no trochę się poobcierały dookoła i tyle. My dużo w tereny jeździmy, rocznie około 2000 km robimy więc żywotność jest bardzo fajna moim zdaniem. To starcie nie jest jakieś duże też, myślę, że przy takim łażeniu po padoku to pożyją zdecydowanie dłużej.
Ja mam cavallo, wymieniłam jednego buta z krzywej nogi po 3 latach. Drugi dalej funkcjonuje. Koń tyrał w nich non stop na padoku (ochwat i wieczne podbijanie) + tereny łącznie z wchodzeniem do rzeki. Polecanko zdecydowanie 🙂
Czy można gdzieś wypożyczyć buty?

Mój koń zerwał sobie podkowę razem z połową kopyta. Jest całkiem rozkuty, maca, generalnie ujnia z grzybnią. O treningach i terenach mogę zapomnieć na kolejne 2 mce pewnie....
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 lipca 2021 14:47
Dzięki 🌹🌹
Meise nie ma butów w których koń mógłby chodzić 24/h, w zależności od dopasowania i modelu w jednych spokojnie można zostawć na 12 h w innych krócej.
tak, w butach można skakać, i tutaj też kwestia modelu jaki wybierzemy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się