Ochraniacze

SparkHope generalnie neopreny nie oddychają i noga pod nimi będzie się pocić. Tych Cavalliero (jeśli chodzi o kontakty) nie polecam - po dwóch razach rozeszły mi się na szwach.
Chciałabym bardziej pomóc, ale nie jeżdżę rajdów od lat, a kiedyś to zakładało się co było (zwykle skorupki), teraz pewnie są już określone trendy.




Dzieki za odpowiedź
Ok to tych kontaktów nie biorę pod uwagę
Skorupki zwykłe mi tez wytarły kiedyś trochę sierści - nie obtarł skóry na szczęście. Trochę piachu weszło i sie zrobił problem.
Plus ich dodatkowym minusem był fakt że jednak nie przylegały idealne, a zapięcia też różne i raz po wodowaniu wróciłam bez jednego ochraniacza 😀
No i są krótkie dość, a fajnie jakby w miare dobrze chroniły
SparkHope, a jakies corssowe ochraniacze? PE?
SparkHope, a jakies corssowe ochraniacze? PE?

widziałam ogłoszenie Premier Equine- Air-cooled
Masz jakas opinie z ich stosowania?
Ale tu w gre wchodzą tylko używki bo jednak troche powyżej budzetu 🙁
PE na stronie producenta można kupic dużo taniej jak są promocje. W nich faktycznie noga jest sucha ale mam jedynie doświadczenie po treningu krosowym bądź terenie max 1.5 godziny. Nie zdarzyło mi się, żeby obtarły konia. 🙂
Komplet Original wychodzi na promocji -20% i z kodem na -10 funtów (wielorazowym, powyżej 50 funtów dla wszystkich) 400 złotych aktualnie. Komplet Lite'ów (tańszych z kolekcji Carbon) 440. Więc jak najbardziej w Twoim budżecie.
Plus 25 złotych przesyłka.
Polecam całym serduszkiem, nogi mojego konia też. Tylko weź te Air Cooled, z wywietrznikami. Mój też w nich pływał. We wszystkim mu się szkity pociły mniej lub bardziej, a w tych nigdy.
SparkHope, jezdze w nich w tereny, max. 2h. Wchodzę do jeziora i nigdy nic sie nie dzialo. Ale no, nie sa to wcuaz testy rajdowe. Natomiast na pewno nie grzeja ścięgien
Zastanawiam się nad ochraniaczami Eskadrona z futrem, ale mam troche obaw jak faktycznie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu (szczególnie w lato, kiedy będzie ciepło). Ktoś ma i podzieli się opinią? Przeglądnełam już wątek, ale same stare posty na ich temat więc chciałabym jeszcze dopytać 😉 Zastanawia mnie też czy lepsze takie z futrem po całości czy tylko na brzegach? Jest jakakolwiek różnica? A może macie do polecenia jakieś inne ochraniacze kontaktowe / ujeżdzeniowe, niekoniecznie z futrem ? Zawsze miałam do czynienia tylko ze skorupami więc jestem zielona w temacie  :kwiatek:


Zastanawiam się nad ochraniaczami Eskadrona z futrem, ale mam troche obaw jak faktycznie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu (szczególnie w lato, kiedy będzie ciepło). Ktoś ma i podzieli się opinią? Przeglądnełam już wątek, ale same stare posty na ich temat więc chciałabym jeszcze dopytać 😉 Zastanawia mnie też czy lepsze takie z futrem po całości czy tylko na brzegach? Jest jakakolwiek różnica? A może macie do polecenia jakieś inne ochraniacze kontaktowe / ujeżdzeniowe, niekoniecznie z futrem ? Zawsze miałam do czynienia tylko ze skorupami więc jestem zielona w temacie  :kwiatek:


Ja korzystam większość roku z ochraniaczy z futrem syntetycznym HKM Comfort. Jak się zrobiło ciepło w tym roku - powyżej 20-25C - zmieniłam na eQuicki eTraining, ale nie sprawdziły mi się jakoś super, trochę jednak za cieniutkie, ale za to mega wytrzymałe i noga nie poci się za bardzo. Ogólnie najlepsze jest futro naturalne, ono nie odparzy nawet przy wyższych temperaturach (oczywiście utrzymane w czystości), przy futrze syntetycznym zdarza się zdecydowanie częściej. Osobiście nigdy nie korzystałam z futrzanych eskadronów, ale słyszałam od ludzi którzy używają, że jednak potrafią nieźle odparzyć latem.
Czy byłby ktoś tak miły i wysłał maksymalny obwód nogi w tyłach ochraniaczy lamicell elite 😉
Miałam z innej firmy z futrem syntetycznym na całej wewnętrznej stronie. trochę brudziły się od potu (robiły się takie zlepki) i po jakimś czasie też wytarło się futro, ale nigdy nie odparzyły mi nóg.
Karutek, nie wiem, czy odparzają- nam się to nie zdarzyło, ale maja tendencję do przekręcania się.
Eskadrony z futrem to nie są ochraniacze do pracy na co dzień np w błocie czy w terenie. Jak koń ogólnie niszczy ochraniacze to też raczej długo nie posłużą. Za to prezentują się piękne🙂 To raczej taki gadżet na specjalne okazje, albo dla kogoś, kto ma kilka kompletów i używa ich na zmianę z innymi, jeżdżąc po czystym piaseczku albo najlepiej po kwarcu. Te bez futra w środku mają być lepiej wentylowane (są też droższe), ale nie wiem ile w tym prawdy.
Po latach zaczynają mi umierać moje veredusy i mam pytanie - czy znajdę coś w podobnej wielkości, jak ich L-ki, ale taniej i podobnie trwałe? Mogą być kontakty, nie skorupy. Tylko na krótką i masywną nogę, preferuje zapinanie na kołki. Jest sens patrzeć na jakieś PE/Zandony czy odpuścić sobie i brać nowe Olympusy?
Po latach zaczynają mi umierać moje veredusy i mam pytanie - czy znajdę coś w podobnej wielkości, jak ich L-ki, ale taniej i podobnie trwałe? Mogą być kontakty, nie skorupy. Tylko na krótką i masywną nogę, preferuje zapinanie na kołki. Jest sens patrzeć na jakieś PE/Zandony czy odpuścić sobie i brać nowe Olympusy?

Rozumiem że piszemy o Olimpicach? U mnie już służą jakieś 10 lat. Od roku mam PE bo chciałam białe, są ok ale na pewno nie wytrzymają tak długo. Jeśli nie zależy Ci na białym kolorze to bym brała Veredusy.
adriena, - nowe olimpic nazywają się olympus, od ładnych paru lat 😉 Kolor najlepiej czarny, takie mam i dzielnie wytrzymały ponad 8 lat ciurania, ale neopren już mi się rozrywa i powoli czas myśleć o wymianie. Typowo na treningi szukam.
adriena, - nowe olimpic nazywają się olympus, od ładnych paru lat 😉 Kolor najlepiej czarny, takie mam i dzielnie wytrzymały ponad 8 lat ciurania, ale neopren już mi się rozrywa i powoli czas myśleć o wymianie. Typowo na treningi szukam.
widzisz, ja użytkuję jeszcze Olimpici - 2 komplety  🙂 takie dziady wytrzymałe..
adriena, - ja się już niestety nie załapałam kupując, ale i tak jestem zadowolona, bo wytrzymały sporo. Tylko ten neopren i to uwaga - od zewnętrznej strony w prawym przodzie jest oddarty, nie wie. czy wlazł na spacerze w jakieś gałęzie czy co, totalnie bez sensu ta dziura 🤣
Kochani, back on track - czym się różnią te [url=https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-treningowe-przednie-back-on-track-opal/331624.html#color=B]kolorowe[/url] od [url=https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-do-jazdy-back-on-track-przednie/19446.html#color=BL]tradycyjnych[/url] poza tym, że sa nieco tansze?
Tradycyjne maja chyba 50% bawełny.
Ale nie doczytałam czy mają te ceramiczne cosie...
Za to Exercise boot supreme mają... Ale w PL chyba w ogóle niedostepne.
Jakich Wy używacie?
czy nie rzuciły się komuś w oczy climatrole blue estate rozm. M? na pl i zagranicznych stronach widzę niestety tylko eLki  🤔
Kupię gdzieś ochraniacze Professional Choice w jakieś odjechany wzory gdzie nie dowala mi cła i wysyłki +350 jak na ebay  👀
[quote author=milenka_falbana link=topic=30.msg2954032#msg2954032 date=1606322796]
Kochani, back on track - czym się różnią te [url=https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-treningowe-przednie-back-on-track-opal/331624.html#color=B]kolorowe[/url] od [url=https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-do-jazdy-back-on-track-przednie/19446.html#color=BL]tradycyjnych[/url] poza tym, że sa nieco tansze?
Tradycyjne maja chyba 50% bawełny.
Ale nie doczytałam czy mają te ceramiczne cosie...
Za to Exercise boot supreme mają... Ale w PL chyba w ogóle niedostepne.
Jakich Wy używacie?
[/quote]

Back on track używam ujeżdżeniowch, treningowych i stajennych. Wszystkie mają ceramiczne cosie. Kupuję albo w koniku albo w Kramerze.
rybka   Różowe okulary..
04 stycznia 2021 18:11
[quote author=milenka_falbana link=topic=30.msg2954032#msg2954032 date=1606322796]
Kochani, back on track - czym się różnią te [url=https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-treningowe-przednie-back-on-track-opal/331624.html#color=B]kolorowe[/url] od [url=https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-do-jazdy-back-on-track-przednie/19446.html#color=BL]tradycyjnych[/url] poza tym, że sa nieco tansze?
Tradycyjne maja chyba 50% bawełny.
Ale nie doczytałam czy mają te ceramiczne cosie...
Za to Exercise boot supreme mają... Ale w PL chyba w ogóle niedostepne.
Jakich Wy używacie?


Back on track używam ujeżdżeniowch, treningowych i stajennych. Wszystkie mają ceramiczne cosie. Kupuję albo w koniku albo w Kramerze.
[/quote]

Zapytaj tu, nawet jak nie mają na stanie to Ci pewnie szybko sprowadzą: https://www.horseway.pl/kon/ochraniacze-i-owijki/treningowe
Czy ktoś aktualnie użytkuje Kavalkade Show w rozmiarze L lub XL i byłby w stanie je zmierzyć? Interesuje mnie zwłaszcza szerokość 🙂
Kupię gdzieś ochraniacze Professional Choice w jakieś odjechany wzory gdzie nie dowala mi cła i wysyłki +350 jak na ebay  👀

TAKIE? 🤣
https://hippoland.com.pl/ochraniacze-dla-koni-professional-s-choice/2766-0ster-kool-lube-preparat-do-chlodzenia-i-smarowania-ostrzy-opakowanie-400ml.html#/2-rozmiar-m/58-wzor-nr_4
A wie ktoś może jaką wysokość mają ochraniacze eskadron fauxfur L?
[quote author=dairoxroxi link=topic=30.msg2958404#msg2958404 date=1609778546]
Kupię gdzieś ochraniacze Professional Choice w jakieś odjechany wzory gdzie nie dowala mi cła i wysyłki +350 jak na ebay  👀

TAKIE? 🤣
https://hippoland.com.pl/ochraniacze-dla-koni-professional-s-choice/2766-0ster-kool-lube-preparat-do-chlodzenia-i-smarowania-ostrzy-opakowanie-400ml.html#/2-rozmiar-m/58-wzor-nr_4
[/quote]

Mniej więcej  🤣 aczkolwiek bardziej mi się podobają we wzór krowy czy różowej pantery haha. Na ebayu wychodzą za 900zl ze wszystkimi opłatami dodatkowymi
Ktoś użytkuje może ochraniacze stajenne z włóknami ceramicznymi? Jak się to sprawdza? Mam konia po kontuzji międzykostnego, ostatnio borykamy się z powiększoną pochewką i trochę męczy mnie już zawijanie a też nie mogę za bardzo wspomagać grzania wcierkami, bo od razu mamy problemy skórne 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 stycznia 2021 08:17
Ja mam z włóknami ceramicznymi z Premier Equine te i mam też ich magnetyki te Jak przyszły to ubrałam sobie na łydki po jednym, żeby sprawdzić czy te "czerwone" faktycznie grzeją bardziej  😁 Ale różnicy nie było szczerze mówiąc. Tak samo grzały jedne i drugie. Także jakbym miała polecać, to magnetyki lepsze, bo przy okazji dodatkowe działanie mają.
zembria, ale np derka z PE z włóknami ceramicznymi rzeczywiście grzeje (lub bardziej: odbija ciepło). Koń pod nią wyraźnie cieplejszy, niż pod zwykłą padokówką...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 stycznia 2021 11:44
Możliwe, nie wiem, pisałam jedynie o tych konkretnych ochraniaczach. Nie neguję działania tych włókien ceramicznych. Mam pad na plecy back on track i fajnie grzeje, moje koty jak tylko gdzieś leży opd razu się na nim kładą, a kot zawsze ma rację 😉 Pytanie było o ochraniacze, te PE nie grzeją bardziej niż ich magnetyki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się