Siodło skokowe

kortina, tylko lateks.
Z czego się bierze, że producenci idą w lateks zamiast wełny? Z tego co widzę to wiele znanych marek ma właśnie panele lateksowe, a przecież jak koń się zmienia to korekcja lateksu jest bardziej upierdliwa niż paneli na wełnie.
mindgame, bo wełnę trzeba dopychać, kontrolować,  z czasem się uklepuje. Lateks sie też uklepuje, ale powiedzmy po 10 latach, wełnę to trzeba kontrolować chyba min. raz w roku, a pewnie najlepiej dwa.
Jak masz jednego konia czy dwa to możesz mieć 2 siodła i je kontrolować itp.
Mając 10 już na pewno nie, więc masz lateks z szerszym i węższym łękiem ( mam tu na myśli zawodników) i pomagasz sobie podkładkami.
Panel na lateksie może być cieńszy, ot i cała tajemnica. Jest szał na siodła close contact i w wełnie to jest nie do osiągnięcia.
Perlica a Ty jesteś pewna, że Twoje Rene jest na wełnie? Bo to też jest naleśnik i na stronie stoi jak wół, że to lateks...
Powiem wam że jestem już zmęczona i zniesmaczona brakiem wiedzy na temat tego co sie sprzedaje. Rozmawiając z"dystrybutorem" została mi obwieszczona cała historia że Meyer nie wierzy w lateks i robi tylko na wełnie. Dwa słyszałam opinie że to płaskie francuskie lateksowe naleśniki - co kto lubi. Serio wierze bardziej wam niż tym co z tego handlu żyją, ale to jest niepoważne. Zaraz naskrobie maila do producenta, jak lateks to odprawie dystrybutora z kwitkiem.  😤 😤
Tylko że dopchanie wełny nie zajmuje nawet pół godziny, a poprawki na lateksie z odsyłaniem pewnie z miesiąc... No i podkładki nie dadzą raczej tak dobrego dopasowania jak dobrze dopasowane siodło na wełnie. No dalej do mnie idea z tymi lateksami nie przemawia, zwłaszcza jako do właściciela 1 konia. Jedynie co to ten close contact lepszy na lateksie niż na wełnie.. Ale jak siodło nie jest dobrze dopasowane to reszta i tak nie ma znaczenia...
mindgame zważywszy na to, że close contact nie jest dla wszystkich koni (wysoki kłąb = wysoki panel...), to ja zalet lateksu nie widzę... dopchnięcie siodła trwa chwilę, wymiana wszystkiego 2-3 godziny. Koszty nieporównywalnie niższe od wymiany panela na lateksie.
Czy ktoś z Was słyszał może o siodłach firmy NSC? Trafiła mi się fajna używka, wstępnie gabaryty pode mnie i pod konia, cena ponad 3 tyś. (pierwszej nowości nie jest), więc zakładam, że marka raczej z tych lepszych. Jednak ja się nigdy nie spotkałam.
https://m.facebook.com/NSCTheEnglishSaddleCo/

Google twoim przyjacielem 🙂
Tyle tez znalazłam, chodzi mi raczej o to, czy ktoś się z nimi spotkał na żywo i jest w stanie coś powiedzieć, porównać do innej marki itp.
lillid, nie wiem na czym ma Perlica, ale sama mam Rene i przy zamówieniu miałam opcje wybrania wełny.
lillid, mam na wełnie, bo taką opcję wybrałam ( mam nadzieję). Tester był też na wełnie i też był top płaski.
To całkiem jest inne siodło niż jakiekowiek, w którym siedziałam wcześniej, a siedziałam w wielu.
Wyraźnie na stronie masz opcję do wyboru:
https://mkt.prestigeitaly.com/en-us/landing/renaissance-f2s
Ostatnia opcja to wełna.

Edit: zaleta lateksu jest widoczna przy kilku koniach, a nie przy jednym.

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 października 2020 09:52
Czy byłby mi ktoś w stanie rozszyfrować oznaczenia w CWD?
Hermes, ja mogę spróbować, ale nie znam każdego "wzoru" panelu.
Hermes, forumowa OK wie wszystko.
Tym razem informacja którą uzyskałam od producenta Meyer Selles. Panele w ich siodłach są wypełnione do wyboru: lateks, pianka, wełna.  😉
Kunia, ooo a to interesujące: )

Czekam na pana Byszewskiego z siodłami.. zoabczymy co Devo zaproponuje.

Ktoś wie co to może być za siodło? Ciekawa jestem co to za ortopedia.
Moon   #kulistyzajebisty
02 listopada 2020 08:29
budyń, auć, wygląda jak tylny łęk wzięty od ujeżdżeniowego siodła 🤔
budyń, na tym kanale masz filmik moje siodła 🙂
macbeth, o dzięki, nie pomyślałam by sprawdzić :P Pytałam ją kilka tygodni temu, ale mi nie odpisała  😜
Chciałabym bardzo podbić temat o siodłach Ikonic, słyszałam że ktoś słyszał że kiepskie opinie ale nie znam osobiście nikogo kto by narzekał,  u mnie w okolicy fajna sadellfiterka, kontakt ze sklepem bardzo dobry, a siodło potrzebne na dwa konie na nazwijmy to podstawowego oraz węższego który wraca po kontuzji powoli i nie do pełnej sprawności.
Rozmyślam właśnie między Equipem lub Ikonic i potrzebuje jakichś opinii o Ikonicu bo co do Equipa sprawa jasna - siedzi się fajnie leży na koniu super i słowo klucz TERAZ praktycznie brak możliwości ingerencji w geometrie, odsyłanie siodeł za granice... lipa
Proszę podpowiedzcie coś  🙇
fiorek, może ktoś tu napisze, że ikoniki są boskie, ale ja nie. To są takie siodła niby-dobre, jak obserwuję. Tj niby się dają dopasować (za to co chwila) i niby jeździec siedzi nieźle.
I bez przerwy, no bez przerwy - coś nie pasuje. Jak kolano trafi we właściwe miejsce, to łydki się nie przyłoży, jak się przyłoży - to nie bardzo ruszy, jak i to się ogarnie - to raptem siedzi się poza środkiem ciężkości. I to wszystko tak nie gra mini-mini - pół centymetra, centymetr, półtora. Ciągle coś mini nie tak i huk wie czemu. Różni jeźdźcy o różnych budowach, konie też różne, a ta dziwna właściwość ciągle ta sama.
Na moje to niezłe (a wygodne i niebrzydkie) siodła na okazjonalne wsiadanie. Ale gdy chce się solidnie popracować, tak ku najlepiej jak można - zaczynają przeszkadzać.
No ale nie obiecują, że będą profi. Jeśli ktoś nie jest wymagający, nie ma konia, którego gdzieś tam trzeba rozbudować/poprawić/wyprostować/rozluźnić (lub daje sobie z tym spokój), jeśli ktoś treningi ma okazjonalnie i raczej nie dąży do perfekcji - to będą ok. Ale tak, żeby poczuć się jak w drugiej skórze - to już nie.
Denerwujące jest też, że bardzo zmieniają swoją plastykę w ciągu godziny: miękną, twardnieją, "pływają" - co może być przyczyną tych mini kłopotów non stop.
Bardzo dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
halo, dzięki za opinię. Ja sceptycznie podchodzę do siodeł z opcją zmiany łęku....... to zwykle do nawet amatorskiego sportu się nie nadaje. Natomiast jak się im to udało wcisnąc Skrzyczkowi to miałam nadzieję że może nie jest to jednak badziewie...
Forumowa OK wie wszystko i miała racje właśnie dostałam sprostowanie od producenta Meyera ich siodła są produkowane z mixu pianki, wełny (filcu), i lateksu - przeprosili za wprowadzenie mnie w błąd (pytałam czy to mix - ktos u nich twierdził że nie) terlica drewniana. Polski przedstwiciel twierdzi że to wełna.
Oficjalnie poddaje sie w szukaniu siodła na wełnie.
Ikonic Elite model się sprawdza wielu osobom i sobie chwalą to siodło. Koleżanka która miała problem z plecami i dość nietypowego konia rozwiązała problem pleców raz na zawsze tym siodłem.
Ja osobiście nie jestem super fanką tego siodła akurat, ale jak wiadomo każdemu co innego pasuje.

Kunia, a czemu się poddajesz?
Na wełnie masz jeszcze Prestige i Rene , choć nie wiem jak Rene się sprawdzają w dłuższym użytkowaniu , bo to nowe siodła to Prestige ludzie chwalą i teraz wróciłam z 3 dniowego Leszna i wiele ludzi w nich śmigach, leżą dobrze z tego co sobie oglądałam przejazdy.
Polecam nowy model na terlicy CPS Michel Robert, naprawdę fajne siodło.
Ikoniki u mnie odpadaja - niewygodne (mam problem anatomiczny z biodrami wiec jest to dość ważne żebym mogła jeżdić bez bólu)  mam tymczasowo prestiga teraz meredith ale na lateksie (przesiadam sie z prestiga ale ujeżdzeniówki) mam 4 latka który rośnie i sie buduje ( musze miec kontroli i dpoasowania siodła co 8-10 tyg).

Jesli chodzi o Prestige to mam złe doświadczenia z obsługa i serwisem i chciałam sie od tego uwolnić.

I serio jestem troche zmęczona i mam poczucie że ludzie nie wiedzą co sprzedają.

Jeździłam w Meyer i był to balsam na moje biodra serio mega wygodne, ale konstrukcja paneli jest taka lateksowo piankowo filcowa i istnieje mozliwośc ich korekty ale trzeba zdemontowac panel i przez otwór dopchac wełne/filc? Wiąże sie to z wyjazdem siodła na 3-4 dni, korektą bez kontroli - nie da sie zrobic tego jak w wełnianych Prestige przez otwory w ok 1h da sie elegancko dopasowac siodło - a na tym mi by zależało najbardziej koszt korekty Meyera to ok 100 pln wiec akceptowalny.
Szukałam wełnianej używanej Meredith ale ciężko, mam dość serio  😉
Stuebben robi na wełnie
Czy ktoś wie jakiej wielkości klocki są w standardzie Prestige? Chodzi konkretnie o Michel Robert i Meredith :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się