Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Do samego Bogdanowa dojedziesz pociągami regionalnymi, lub kolejami wielkopolskimi w około 30min. Poznań oferuje bilety miesięczne łączone bus-tramwaj-kolej. Jest to wygodna i nawet nie droga opcja. Aczkolwiek, jak daleko z peronu do stajni będziesz mieć, to nie wiem.
Czy może mi ktoś polecić miejsce w Poznaniu gdzie w przystępnej cenie wypiorę końska derkę?
Milla ja zawożę do pralni czysty przejazd koło Tarnowa Podgórnego, ok 30 zł płacę za derke- plandeki na polarze.

Odbierają z Poznania chyba bezpłatnie rzeczy od klientów
Oo, super  :kwiatek:
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

08 listopada 2020 08:19
Milla, w Poznaniu na Piwoniowej jest Ozon-tex, pralnia w Kostrzynie, która przyjmuje do prania konskie rzeczy i pralnia koło Tarnowa Podgornego. Najbardziej byłam zadowolona z tej koło Tarnowa.
W tym tygodniu zawiozłam derkę padokowa do pralni w Panoramie. Zapłaciłam 50 zl- pani przyjęła jako kołdrę. Odbiór po dwóch dniach.
Myślę, że w Pralni Czysty przejazd zapłaciłabyś mniej. Poza tym jakość usługi na wysokim poziomie. Z tego co wiem to można umówić się w konkretne miejsce odbioru, na pewno w Tarnowie Podg.  i na Woli/ Poznań.
W Pasażu Rondo przy rondzie Starołęka też jest pralnia, która przyjmuje końskie rzeczy. Ale jak cenowo to wygląda to nie wiem, bo korzystałam tylko z Czystego Przejazdu.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 listopada 2020 09:21
drodzy koniarze z Wielkopolski, potrzebujemy namiarów gdzie możemy kupić siano
link do sytuacji
https://www.facebook.com/shares/view?id=3428151010602320&overlay=1&notif_id=1605254541557003&notif_t=story_reshare&ref=notif
bedziemy wdzięczni za wszystkie informacje, czy ktoś z was ma może niezłe siano na sprzedaż? Na południe od Poznania jesteśmy...  😕 😕
Poszukuję stajni dla źrebnej klaczy.
Zależy mi by od rana do wieczora koń był na pastwisku (ewentualnie większym padoku z sianem i wodą) i miał jakieś towarzystwo.
Preferowane małe stado mamusiek by w przyszłym roku zrebaczki mogły się razem bawic.

Najlepiej do 100 km od Poznania ale rozważę każda propozycję.
Polecacie coś?  :kwiatek:
Marti odezwij się do mnie na priv. Nie wiem czy moja stajnia będzie Ci odpowiadać, ale może akurat 😉
Dzięki za odzew z pralniami  :kwiatek:
btw. Ozon-tex nie wiem czy jeszcze działa, bo telefon jest wyłączony, a podany mail już nie istnieje.
Ozon-tex na Piwoniowej już nie istnieje niestety. Działał tylko do końca sierpnia  🙁
Hej!
Jakie są Wasze opinie o stajni JUKS Czekan w Głodowie gm. Golina koło Konina?
Czy ktoś z Was trzyma/ł tam konie?
Jest plan żeby reaktywować to miejsce, uzupełnić ofertę o treningi ujeżdżeniowe oraz dzierżawę koni.
Czy uważacie, że jest potrzeba zaistnienia pensjonatu w tym rejonie i czy byliby chętni?
[quote author=M_mary link=topic=208.msg2953287#msg2953287 date=1605791318]
Hej!
Jakie są Wasze opinie o stajni JUKS Czekan w Głodowie gm. Golina koło Konina?
Czy ktoś z Was trzyma/ł tam konie?
[/quote]

Z naszych rewirów to chyba mało ludzi na re-volcie, więc niewielkie szanse, że ktoś jeszcze podejmie temat.
Byłam tam raz wieki temu, jak szukałam szkółki dla siebie, ale wtedy jeszcze był dość spory wybór stajni, które prowadzą rekreację. Ostatecznie zaczęłam w Sawannie, a później (wraz z odejściem instruktorki) przeniosłam się do Trójki i tam zostałam (z krótkim epizodem dzierżawy konia w Sawannie i dość długą przerwą od jeździectwa w ogóle).Po powrocie w siodło też swoją kobyłę trzymam w Trójce i póki co nigdzie się nie wybieram, ani nie zamierzam zmieniać stajni. Dobrze mamy, nie narzekam. Jest hala, konie wychodzą codziennie na łąki/padoki, na miejscu zawsze jest ktoś, kto koni dogląda, mam blisko, a tereny w stronę Goliny/Słupcy są mi zupełnie nie po drodze.

[quote author=M_mary link=topic=208.msg2953287#msg2953287 date=1605791318]
Jest plan żeby reaktywować to miejsce, uzupełnić ofertę o treningi ujeżdżeniowe oraz dzierżawę koni.
Czy uważacie, że jest potrzeba zaistnienia pensjonatu w tym rejonie i czy byliby chętni?
[/quote]
Ujeżdżeniowo nasz region jest chyba martwy. Większość nastawiona jest raczej na skoki (przynajmniej z tego co obserwuję). Nie kojarzę nikogo, kto by startował w zawodach ujeżdżeniowych. Czy zainteresowanie będzie - ciężko stwierdzić. W erze COVIDowej ciężko jest cokolwiek powiedzieć, jak będzie, co będzie, kiedy będzie i czy będzie... Społeczeństwo przystopowało chyba ze wszystkim, więc rozkręcanie biznesów to naprawdę ciężki temat na te czasy.
Rozglądam się za trenerem (dysycyplina obojętna, jesteśmy ambitną rekreacją), który dojedzie w okolice Środy Wlkp. 😉 Polecicie kogoś?
Hej,
koncert życzeń z mojej strony ... 😁
Szukam pensjonatu dla 2 wałachów.

- bdb podloże (plac + hala)
- padokowanie na kwaterach
- karuzela (obligatoryjnie) - wraz z wyprowadzaniem
- karmienie 3x dziennie


najchętniej brak szkołki.

zachodnio-północna czesc poznania

anyone/ anything?
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

08 grudnia 2020 12:44
Merlotowa, a wschód bierzesz pod uwagę? Atrium Swarzędz ma wolne boksy.
Merlotowa, a wschód bierzesz pod uwagę? Atrium Swarzędz ma wolne boksy.


Nie, za daleko a do przejechania całe miasto  😵 ... ale nawet jeśli - podłoże na placu w Atrium które widziałam latem - no nie. Nie wyjechałabym tam swoimi końmi  😡
Akurat podłoże w atrium na zewnątrz jest super. Często równane, nie kurzy się jakoś okropnie, nie ma kopy ani twardych miejsc. Jak popada to jest elastyczne i dość szybko wysycha.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 grudnia 2020 12:35
Zachód to pewnie stajnie otuskie
[quote author=asiołka link=topic=208.msg2955674#msg2955674 date=1607511885]
Akurat podłoże w atrium na zewnątrz jest super. Często równane, nie kurzy się jakoś okropnie, nie ma kopy ani twardych miejsc. Jak popada to jest elastyczne i dość szybko wysycha.
[/quote]

to chyba widziałam inne podłoże ... suchą kurzącą się kopę - ale może trafiłam w niefortunny dzien 🙂

już znalazłam btw  🏇
Merlotowa, na jakie miejsce się zdecydowałaś? Może być na priv 🙂
Jakieś opinie o Shadow- Kiszewo koło Komornik? 🙂
Piszę post w imieniu koleżanki. Ostrzegamy przed Rosochata Stajnia Ujazd. Koleżanka trzymała tam kucyka i klacz. Właścicielka tego przybytku, pytała czy może wsiąść na klacz. Koleżanka powiedziała jej że ustalą dzień, bo chce przy tym być i to widzieć. Kilka dni temu, znajomi podesłali jej screeny posta właścicielki stajni, na których było widać, jak jeździ na jej klaczy. Oczywiście moja koleżanka, jako właścicielka konia.. posta nie mogła zobaczyć, bo miała go zablokowanego.  Konie stoją już gdzie indziej, a właścicielka stajni, zasłania się tym że mama mojej koleżanki jej pozwoliła (oczywiście nic nie wiedziała, dowiedziała się po tym jak już konie zostały przeniesione). Na pytanie, czemu zablokowała widoczność postu, przyznała się że wie, że właściciel konia nie chciał by jeździła i byłby niezadowolony.
Dlatego odradzamy stajnię i ostrzegamy, by ktoś inny nie miał takiego problemu. Skoro taka samowolka tam to coś normalnego.
Witam użytkowników serdecznie, piszę z następującym pytaniem. Czy w waszej ocenie byłby popyt i chętni na pensjonat dla koni 4 km od granicy administracyjnej z Poznaniem (15 km od centrum) w kierunku zachodnim, który oferowałby na 11ha:
- duże boksy z prywatnymi kwaterami tak jak mają stajnie otuskie (dla wszystkich pensjonariuszy)
-krytą dobrze oświetloną hale 20x60 z profesjonalnym podłożem kwarcowym
- plac zewnętrzny z pełnym oświetleniem oraz profesjonalnym podłożem kwarcowym
- komplet przeszkód
- myjka zewnętrzna z ciepłą i zimną wodą
- myjka wewnętrzną z ciepłą i zimną woda
- wysokiej jakości siano, słoma z własnych pól bez ograniczeń
- karmienie na ustalonych przez właściciela zasadach (automaty paszowe o poj. 6kg do podzielenia porcji karmienia na 10 razy ustalane na sterowniku przez właściciela)
- dużą ogrzewaną siodlarnię – każdy pensjonariusz miałby własne pomieszczenie gospodarcze na sprzęt o pow. około 4-5 m2.
- karuzelę krytą
- lonżownik kryty
- solarium
- na padokach stały dostęp do wody (automatyczne poidła)
- dościelanie i sprzątanie w boksach - 6 dni w tygodniu
- ogrzewane pomieszczenie socjalne z łazienką.
- monitoring całego obiektu (podgląd dla właściciela 24h jak dziecka w przedszkolu poprzez telefon.)
całodzienne padokowanie lub według życzeń właściciela.

Cena pensjonatu przy tym standardzie wnosiłaby około 1900 zł. (bez żadnych dodatkowo pobieranych opłat)

Czy w waszej ocenie ma to sens czy obiekt będzie przeinwestowany a większość ludzi jednak będzie wolała slabsze warunki ale zapłacić 1000 zł albo coś koło tego gdzieś indziej.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Cena jak na Poznańskie warunki kosmos. Porównaj to do Stajni Pensjonatowej Strzeszyn. Tam boks kosztuje 1300zł (nie wiem czy coś jest dodatkowo płatne), a stajnia mieści się w Poznaniu.
Oczywiście jeśli byś znalazła trenera, który by miał klientów z kasą to i ta cena nie była by problemem.
Kolejna sprawa to ile z tych 11ha zajmowały by pastwiska? Ile planujesz boksów? Jaki jest dojazd do stajni (może się okazać, że dojazd do wymienionych stajni Otuskich autostradą jest mniej uciążliwy)?

Jak dla mnie, również trochę kosmos. Warunki i możliwości może i fajne. Ale sama z takich rzeczy jak karuzela, bym nie korzystała. Ważny też jest dojazd. Czy będą pastwiska? A jeśli tak, to czy to nie będzie że po tygodniu z trawy nic nie zostanie.
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Czy mogłabym prosić o podanie jeszcze innych stajni pensjonatowych z podobną ofertą ? Jeśli oczywiście Pani kojarzy i ma chwilę czasu 🙂. Proszę jednak zauważyć, że stajnia, którą Pani wymieniła zajmuje powierzchnię 9 ha czyli o dwa mniej niż my posiadamy. Ani hala ani zewnętrzny plac nie posiada profesjonalnego podłoża, co oznacza, że w czasie kiedy chociaż trochę popadało wszyscy chcą jeździć na hali która w dodatku jest halą małą (20x40 a nie na 60) a nie na placu na którym jest zapewne bajoro. Do tego stajnia nie oferuje solarium ani lonżownika (jedynie karuzele). Karmienie odbywa się 3 razy dziennie nie ma możliwość własnego ustawiania na automatach paszowych tak jak sobie życzy właściciel tak jak chcemy to zaoferować. Padoków na pewno nam nie zabraknie (posiadamy drugie 12 ha na działce obok a więc łącznie 23ha). Nieruchomość znajduje się 4 km od zjazdu z A2 dojazd z centrum max 15min. Oferta miałaby być skierowana do osób raczej jeżdżących sportowo i zawodowo szukających  najwyższego standardu (obiekt za około 4,5 mln złotych). Pytanie tutaj jest inne, czy Poznaniakom taki obiekt jest potrzebny ? 🙂
Oferta dla osób jeżdżących typowo sportowo, jest mega. Pewnie by znalazło się kilka osób, może więcej... Pytanie tylko, czy ta ilość osób byłaby wystarczajaca by taka stania się utrzymała? Jestem wręcz przekonana, że dużo osób jest w stanie radzić sobie bez pewnych udogodnień, na rzecz pewnej, sprawdzonej opieki. Ale... no... do odważnych świat należy! Prawa taka, że dopóki nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Infrastruktura, jest bardzo ważna. Jednak dobrą stajnię tworzą dobrzy ludzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się