Siodło skokowe

Siwaa, Testowałam nowego Michel Roberts na terlicy CPS. Klocki sa takie "normalne", ni duże ni małe, ale nie wiem czy to pomoże, bo testowałam standardową 17.
Siwaa, Testowałam nowego Michel Roberts na terlicy CPS. Klocki sa takie "normalne", ni duże ni małe, ale nie wiem czy to pomoże, bo testowałam standardową 17.


Pytam, bo jesteśmy zmuszeni znowu zmienić siodlo, dziękuję bardzo Bombal za ogarnięcie tematu  :kwiatek:

Jako, że to dinozaur a nie koń wybór mieliśmy niewielki. Na szczęście w grę wchodzi Kentaur, więc depresji wielkiej nie mam, będzie szyte na zamówienie. Z tym, że właśnie walcze ze sobą jeśli chodzi o klocki, standard czy te mniejsze... Chciałabym mniejsze niż ma właśnie Michel Robert, zbliżone bardziej do Meredith.
Help  😵
Siwaa, to zależy już od preferencji.
W czym jeździłaś wcześniej? w starym MR?
Jeśli tak, to tam są klocki giganty, w nowej wersji są spoko.
Meredith klocki też ma dość gigantyczne, ale w nowej nie siedziałam.
Ja osobiście nie lubię  takich klocków gigantów, preferuję siodła francuskie.
W Rene mam największe, ale i tak są one mini, jakby ich nie było.

Jeśli stare MR były za duże to weź mniejsze teraz.
A jaki model Kentaur?
Dla mnie też były za duże te , które testowałam w Kentaur.
Siwaa, to zależy już od preferencji.
Jeśli stare MR były za duże to weź mniejsze teraz.
A jaki model Kentaur?
Dla mnie też były za duże te , które testowałam w Kentaur.



Stanęło na Naxos, chciałabym się jakoś orientacyjnie odnieść do tego jak wypadają standardy Kentaura do tego starego prestige MR, czy to już z automatu mniejsze klocki czy niekoniecznie...
Siwaa, Naxos jeżdziłam raz i było to dość dawno, więc tu nie pomogę  🙁
To w którym jeździłam klocki miało nie duże, ale czy to był standard czy mniejsze to nie pamiętam niestety.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
17 listopada 2020 21:53
halo, nie wiem skąd masz taka opinię o siodłach Ikonic, jesli tylko z "jak obserwuję" to sorry ale nie jest to rzetelna opinia. Pokaż mi firmę siodeł w której każdy siedzi zawsze idealnie i która pasuje na każdego konia.

Mi bardzo pasują Equipy jednak po dwóch nieudanych próbach dopasowania do mojego konia zdecydowałam sie na Ikonica i nie żałuję. Siodło było dopasowane na miejscu do mojego konia, tak, wełna przepychana na miejscu. Przynajmniej w ciągu roku mogłam dwukrotnie zmienić łęk na szerszy bo mój koń się rozrósł a nie musiałam szukać kolejnego siodła o szerszym łeku, dwa razy.

Nie mówię, że to idealne siodła ale żadnej firmy nie są, nie ma firmy która by każdemu pasowała.
[quote author=budyń link=topic=1249.msg2950649#msg2950649 date=1604304108]

Ktoś wie co to może być za siodło? Ciekawa jestem co to za ortopedia.
[/quote]

Znajoma ma takiego Sommera skokowego. Miałam okazję w nim siedzieć (nie skakałam w nim) - to siodło kleszcz. Łapie i nie puszcza. Bardzo dziwnie się w nim jeździ moim zdaniem i kilku innych osób, które w nim siedziało.
Siwaa, Naxos jeżdziłam raz i było to dość dawno, więc tu nie pomogę  🙁
To w którym jeździłam klocki miało nie duże, ale czy to był standard czy mniejsze to nie pamiętam niestety.


Ja też jeździłam już w tym siodle kiedyś i uwielbiałam je, pamiętam, że klocki właśnie były takie optymalne, tylko za cholere sobie nie potrafię przypomnieć jak to tam pod spodem wyglądało ...

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 listopada 2020 06:18
A jak to wyglada z dopasowaniem KenTaur? Przyjeżdża jakiś przedstawiciel od nich z różnymi siodlarno i można wybrać jak się siedzi?
Chyba jednak tez stanie u nas na tych siodłach, ale nie siedziałam w nich jeszcze.
ja miałam pecha z KenTaurem - zamówione siodlo we wrześniu (Titan) - planowany termin realizacji - luty 2021. Tak że w koncu stanelam na używce (udało się znaleść doklanie takie same jak zamowiałam). Przedstawiciel chybajest inny w zależnosci od wojewodstwa. Jako punkt wejścia może być ta strona fb np. Tak że jeśli zależy na czasie, to nie KenTaur
nie wiem czemu ale mam jakieś złe skojarzenia z titanem. Miałam to siodło na początku i strasznie spadało na łopatki, a było rzekomo dopasowane przez Pana, który jest dystrybutorem. Siodło oddałam, ale generalnie wygodne fajne siodło. Koleżanka miała podobny problem co ja, kupiła i działo się dokładnie to samo. Ciekawy przypadek  😉
dariamajka, może trza było je dopchać? Mi się koń zmienił 8 letni w czasie 6 tygodni oczekiwania na Rene, bo miał tydzień wakacji. Na szczęście już się tuczy.
A jak to wyglada z dopasowaniem KenTaur? Przyjeżdża jakiś przedstawiciel od nich z różnymi siodlarno i można wybrać jak się siedzi?
Chyba jednak tez stanie u nas na tych siodłach, ale nie siedziałam w nich jeszcze.


Napisz do mnie na priv albo na Facebooku (Aga Ostrowska), ja będę zamawiać bezpośrednio z Czech i tam wszystko wygląda inaczej.
Ja mialam KenTaura Titana i było to chyba jedno z lepszych siodel skokowych w jakich siedziałam. Żałuję, że je sprzedałam 🙁 ale zrezygnowałam z niego na rzecz ujezdzeniowego equipe. I teraz mam ogromny problem, bo jeden koń chodzi w tej ujezdzeniowce a drugi w skokowym Prestige... kręgosłup boli mnie strasznie po tej skokówce, nie mogę w niej normalnie usiąść do tego koń też nie jest super wygodny. Macie coś do polecenia, co kupię używane do 5tys, ale z super miekkim siedziskiem? Niestety używanego Titana nie ma w takiej cenie i o takich parametrach jakie potrzebuję 🙁
amanda, może spróbuj podkładkę od Winderena? Mnie na plecy bardzo pomogła już ta wersja slim. Możesz wziąć na tydzień na testy od producenta i oddać po tygodniu bez żadnego problemu jeśli stwierdzisz, że to nie to.
Widziałam tyle tych podkładek na sprzedaż, że ostatecznie nie kupiłam. Myślę, że podkladka nic nie da, bo od tego siodła mnie kosci na tylku bolą. Miałam na test strzemiona Winderen - mialy zapobiec bólowi stawów, a stara kontuzja w kostce jak bolała tak boli - ostatecznie zostałam w Bow Balance. Wiec z tym Winderen wolę być ostrożna tym bardziej, że cena mala ani nawet średnia nie jest :/ w kentaurze nie mialam takiego problemu. We wcześniejszym Prestige tez nie. Kolezanka mowi, ze jej się super wygodnie w tej skokówce jeździ, wiec myślę, że ten model mi nie odpowiada 🙁
no to może jakiś żel na siodło skoro pupa boli 🙂
amanda666, a leży to siodło w równowadze? Czasami plecy bolą od tego, że siodło nas po prostu niedobrze usadza. Czasem wystarczy centymetr w tą czy wewtą.... Ale też nie wydaje mi się, żeby Prestige były jakieś super-miękkie. Na Twoim miejscu pewnie szukałabym innego siodła. Do 5 tys używane, to może jakieś francuskie...? Mają miękkie siedziska. Bruno Delgrande, Luc Childrenic, Antares, Devoucoux...?
Sankaritarina jestem zakochana w tym ujezdzeniowym equipe, ale niestety znaleźć equipe skokowego do 5tys jest ciężko, a jak już jakieś sie pojawia to nie te wymiary 🙁 czy kazdy Antares ma takie małe klocki kolanowe? Oglądałam rok temu Butet skokowy, ale wyglądał jak płaski naleśnik i siedzisko tez nie było jakieś super miękkie... w pozostałych które wymieniłaś nie siedzialam ani nawet nie widziałam na oczy, ale teraz zacznę sie rozglądać 😀 dzięki  :kwiatek:
Brzask, z kłopotów jeźdźców, a przez to i moich, żeby jeździec czuł się w siodle pewnie i obliczalnie, żeby siodło zachowywało się w przewidywalny sposób.
Stąd mam taką opinie, i mam dokładnie taką, jak napisałam, a nie napisałam, że to są złe siodła, wręcz przeciwnie.
Napisałam dlaczego nie uważam tych siodeł za doskonałe, nie wykluczając tego, że ktoś napisze, że są boskie (tego wykluczyć się nie da).
Nijak nie pisałam o jakikolwiek "pasowaniu na każdego konia" ani o "każdy siedzi zawsze idealnie".
Pisałam, konkretnie, o pewnych (w mojej opinii) brakach siodeł ikonic, z którymi się zetknęłam, a te braki były powtarzalne i nie występujące w innych markach.
Tak, jest sporo siodeł, które, raz dopasowane do jeźdźca(!) są "jak druga skóra".
Bardzo fajnie, skoro tobie trafił się taki egzemplarz ikonica i nie musisz ani się w siodle ani siodła co chwilę poprawiać.
Natomiast stanowczo nie życzę sobie tekstów pt. "nierzetelna opinia" bo to jest poważny zarzut a nie masz najmniejszych podstaw by tak twierdzić.
Zatem przeprowadź edycję swojego posta bo weszłaś w konflikt z prawem.
Możesz napisać, że się nie zgadzasz z moją opinią, bo...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 stycznia 2021 17:20
Powiedzcie mi, jak duża różnica jest w CWD między 17’ a 17,5’ jeśli chodzi o wymiar siedziska?
Zakładając, że model ten sam i mamy typowe 17" oraz typowe 17,5" to 1,5cm
Proszę doradźcie..
Robię siodło na miarę i muszę do niedzieli zdecydować się na rodzaj skóry. Rymarz namawia mnie na opcję siedzisko i poduszki kolanowe w miękkiej skórze (bukat), a reszta w twardej (blank). Mówi, ze to trwalsza i łatwiejsza w utrzymaniu opcja, ale oczywiście zadecyduje jak chce. Ostatnie siodło miałam całe w miękkiej skórze i wolałbym pozostać przy tej opcji, ale chętnie przeczytam Wasze opinie na ten temat.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 stycznia 2021 08:01
Jakie macie doświadczenie jeśli chodzi o daw maga i ich dopasowanie siodeł? (Ja na szczęście już nie potrzebuję, ale przyglądając się z boku sytuacji znajomych chętnie się dowiem)
Hermes miałam daw maga grand prix i był bardzo dobrze dopasowany do konia. Zero bolesności grzbietu.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
11 lutego 2021 23:49
Czy ktoś się orientuje może co to za siodło, czy warto w ogóle o nim myśleć, gdzie dostanę do tego łęki i ewentualne klocki?
Wizualnie zachęca, cena również, system wymiennych łęków to to, czego szukam, ale nie chcę kupić czegoś, żeby potem musieć telefonicznie z Włochami załatwiać łęki.  🤣
https://www.olx.pl/oferta/siodlo-skokowe-17-5c-z-wymiennym-lekiem-CID767-IDETLGC.html
Czarusia zapytaj, jak ktos ma/wie to on 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 lutego 2021 21:32
Kojarzycie może jakie są koszta poszerzenia leku w CWD? :kwiatek:
+/- 200zł u Pana Andersza (tyczy się modeli klasycznych)
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
27 lutego 2021 07:06
OK., kamień z serca! Myślałam, ze nie ma innej opcji niż w cwd za 3 tys 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się