... ślub :) ...

desire   Druhu nieoceniony...
09 sierpnia 2020 10:49
Ja wczoraj świętowałam 5 rocznicę.. 🏇 szybko zleciało.  😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 sierpnia 2020 10:31
Laski jakie macie pomysly na jakis prezent ślubny? Młodzi chcą kasę, ale poza zwykla koperta myslalam zeby q jakimś fajnym stylu to dac.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 sierpnia 2020 10:53
JARA, ja daję kopertę z kartką i pieniędzmi albo w paczce razem z jakimś winem bądź innym pijanym przez parę młodą alkoholem albo w książce, jeśli wiem, że lubią czytać 🙂 prostota przede wszystkim. Chyba, że znasz jakieś ich inne pasje czy hobby
Jara ja też zawsze dawałam kopertę, chyba że znałam parę bardzo, bardzo dobrze. Jedni znając ich zainteresowania dostali poza koperta piekne wydanie Harrego Pottera.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 sierpnia 2020 16:46
Pan Młody pracuje w wojsku na karetce i myślałam np zeby pieniadze rozmienic, włożyć w strzykawki, a te w ladne, drewniane pudelko. Taki zastrzyk gotowki 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2020 17:04
JARA, [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,34.msg2890023.html#msg2890023]KLIK[/url] tu pisałam o pomysłach, jak dac kasę zamiast koperty
Ja dałam własnoręcznie ozdobioną drewnianą skrzynkę do której do której włożyłam tabliczki czekolady (młodzi prosili o słodycze lub wino zamiast kwiatów) i między te tabliczki włożyłam banknoty.
efeemeryda   no fate but what we make.
20 sierpnia 2020 07:03
Branka Wy już po czy jeszcze przed ?  :kwiatek: Pochwalisz się co to za restauracja ? Koleżanka chce zorganizować właśnie takie małe przyjęcie po ślubie we Wrocławiu i chciałabym jej coś podpowiedzieć  :kwiatek:
efeemeryda, Branka już po i nic się nie chwali  🤬
U nas super 🙂 

Wszystko wyszło fajnie, było 25 osób na weselu, sam ślub zapamiętam na wesoło bo pan który nam go udzielal uznał że trochę spieci jesteśmy więc rozluźnił atmosferę żartami, wyszło fajnie 🙂

Wesele udane, wybawilismy się i wytanczylismy do rana, mój mąż się poznał z moją rodziną lepiej, on to taki introwertyk więc się pozytywnie zdziwiłam jak się bawił ze wszystkimi 🙂

Zaraz po ślubie kupiliśmy auto i pojechaliśmy nim na spontaniczne wakacje 🙂 ale to było w planach, tylko bez jakiegoś planu konkretnego, postawiliśmy na spontan.
Zdjęć jeszcze nie mam bo fotograf na urlopie, będą w przyszłym tyg.

Był też smutny akcent tzn śmierć mojego ukochanego kota w dniu naszego ślubu. Tylko mój Tato o tym wiedział i powiedział nam dzień po(biedny cała imprezę dusił to w sobie żeby nie zepsuc uroczystości... 🙁 ) ale strasznie rozpaczałam te pierwsze dni małżeństwa. Także dzień po ślubie obudził mnie telefon od mamy i od razu ryczalam no ale tak to w życiu bywa.
Już teraz lepiej choć dalej mi smutno bez tego kota, za to między nami mam wrażenie jeszcze jakaś większą bliskość niż kiedykolwiek wcześniej i jest wspaniale 🙂

PS restauracja w której mieliśmy wesele to Restauracja Wratislavia na Monopolowej.
branka, jeszcze raz GRATULACJE!  :kwiatek: :winko:
Gratulacje Branka 🙂
dobrze, że fajnie wam wszystko się udało
współczuje śmierci kotka  :kwiatek:
My mamy już parę zdjęć.
Ślub i obiad wyszedł bardzo po naszemu, pogoda była super - generalnie jesteśmy zadowoleni 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
22 września 2020 10:40
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mam sukienkę, mam sukienkę  🏇 🏇 🏇
myślałam, że nigdy nie znajdę, a wybrałam ją w godzinę  😵 dobry sprzedawca to podstawa. Koniec końców moja sukienką będzie zrobiona z dwóch różnych modeli, z innej góra, z innej dół. Mimo gabarytów mogłam przymierzyć absolutnie wszystko, a docelowo miałam na sobie dwie suknie na raz, żebym mogła zobaczyć jak wygląda wybrana góra z wybranym dołem  😁 😁 i to wszystko za w sumie śmieszne pieniądze. Jeśli któraś z Was jest ze śląska lub małopolski to z czystym sumieniem polece salon  😍 😍
Potrzebuje pomocy z pomysłowym prezentem!
Maz mój jest świadkiem, wiec poza kasą chcemy dać coś osobistego, jakąś pierdole która spowoduje uśmiech. Albo dla każdego coś oddzielnie, albo coś wspólnego a wesołego. On policjant, ona pracownik Decathlonu. On z pasja do pociągów, ona w sumie nie wiem, normalna kobieta :-).
Zastanawiam się nad planszowkami albo nie wiem czym :-)
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2020 20:39
rtk, jeśli faktycznie grają, to może na przykład któraś z kolekcjonerskich, tematycznych wersji Monopoly? Są różne 'universum' 😉 tak na zniszczenie rodziny ja dzień dobry 😁
Albo 5 sekund bez cenzury, mamy, gramy, zawsze jest ubaw na domówkach!
rtk, u nas furorę robią Karty Dżentelmenów 🙂 ale to dość specyficzny humor  🤣
efeemeryda   no fate but what we make.
23 września 2020 12:34
jeśli naprawdę grają w planszówki to monopoly trochę faux paus, więc lepiej wybadać temat  😁
emptyline   Big Milk Straciatella
23 września 2020 22:58
Jak planszówka i ktoś z pasją do pociągów to Wsiąść do pociągu, o ile nie mają już wszystkich części 🤣
potrzebuje porady: za miesiąc jestem starsza na ślubie najlepszej kumpeli. Ślub jest w Niemczech: cywilna ceremonia + obiad dla najbliższej rodziny. Totalnie nie znam sie na tamtejszych realiach "kopertowych" i na slubach w ogóle  (nigdy nie byłam na ślubie za granicą"😉 . Wiec totalnie nie wiem na jaka kwotę powinnam przygotować :/

Help!  :kwiatek:

RTK. Fajna gra która super nadaje sie na prezent to Tajniacy (prosta, imprezowa, dużo śmiechu) 🙂
Drogie Panie, przychodzę z pytaniami odnośnie sukien.
Gdzie szukać sukien z drugiej ręki prócz olx/vinted?
Czy umówienie się na przymiarki w salonie coś kosztuje w momencie gdy na nic się nie zdecyduję?
majek   zwykle sobie żartuję
18 listopada 2020 16:17
potrzebuje porady: za miesiąc jestem starsza na ślubie najlepszej kumpeli. Ślub jest w Niemczech: cywilna ceremonia + obiad dla najbliższej rodziny. Totalnie nie znam sie na tamtejszych realiach "kopertowych" i na slubach w ogóle  (nigdy nie byłam na ślubie za granicą"😉 . Wiec totalnie nie wiem na jaka kwotę powinnam przygotować :/

Help!   :kwiatek:



Nie pomoge w wysokosci wkladu do koperty, bo nie pamietam. Ale co do samych zwyczajow to upewnij sie czy to bedzie obiad w sensie `obiad`, czy raczej `bankiet` z mikro kanapkami.  😉
efeemeryda   no fate but what we make.
18 listopada 2020 17:05
Little-girl nie spotkałam się z praktyka żeby przymiarki coś kosztowały, natomiast upewnij się czy można robić zdjęcia  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 listopada 2020 08:58
little_girl Polecam znaleźć na fb "Z sercem do ołtarza" Mają mnóstwo używanych sukiem, a całość z ich sprzedaży idzie na cele charytatywne 😅 Mojej kumpeli młodsza siostra tam działa. Razem z koleżankami założyły tą inicjatywę dla córki kumpeli. Polecam gorąco! Mają też wszystko na allegro wystawione.
ps. Moja kiecka też tam u nich wisi.
Edit wrzucam linka z sercem do ołtarza
zembria dziękuję za polecenie  :kwiatek:
Mam kolejne pytanie. Gdzie szukać sukienek, ale nie takich typowo ślubnych? Po prostu ładnych eleganckich jasnych (nie koniecznie biała). Zalando, Asos przeczesane. Aktualnie przeglądam Vinted.
Planuję ślub cywilny i jestem na etapie decyzji czy chce "prawdziwą" ślubną sukienkę czy jednak jakąś po prostu elegancką.


efeemeryda   no fate but what we make.
20 listopada 2020 08:05
Little_girl taka o jakiej marzysz  :kwiatek: ślub cywilny to taki sam ślub jak kościelny, nie jest wcale mniej ważny  😀 my bierzemy cywilny i będę miała princeskę  🏇
Szukam miejsca na małe przyjęcie, coś w stylu Folwarku Ruchenka, która niestety jest zbyt daleko od naszych domów. Czy w południowym kierunku od Warszawy, północy od Kielc, istnieje takie miejsce? Zależy nam na sielskim klimacie, luzie, spokoju. Do 30 osób, w tym kilkoro dzieci. Znacie coś podobnego?

Tu Folwark Ruchenka..
jakieś 3 latat temu byłam w Folwarku Białych Bocianów . Miejsce było prze-przepiękne i mieli bardzo dobre jedzenie (nie wiem jak teraz) główna sala w rustykalnym klimacie. Tylko nie mam pojęcia jak z weselami bo ja tam byłam na służbowym wyjezdzie.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 lutego 2021 16:16
Szukam miejsca na małe przyjęcie, coś w stylu Folwarku Ruchenka, która niestety jest zbyt daleko od naszych domów. Czy w południowym kierunku od Warszawy, północy od Kielc, istnieje takie miejsce? Zależy nam na sielskim klimacie, luzie, spokoju. Do 30 osób, w tym kilkoro dzieci. Znacie coś podobnego?

Tu Folwark Ruchenka..


Może nie stodoła ale gospodarstwo na odludziu - znajomi robili Wiatrakowie koło Kazimierza Dolnego i było bardzo sielsko & kameralnie. Położenie trochę bardziej na wschód ale zarówno do Warszawy jak i Kielc dojazd jest dobry.
azzawa, fajne miejsce, ale zdecydowanie nie ten kierunek :kwiatek:

donkeyboy, lokalizacja od Warszawy i Kielc była orientacyjna, ale od nas też dość dobry dojazd, zdarza nam się bywać w tamtych okolicach 🙂 a gospodarstwo fajne, dzięki za podpowiedź! Rzeczywiście bardziej ten rodzaj miejsca może być dla nas lepszy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się