żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Skoro jest dobrze z żelem z tylu to jeździj z żelem z tylu. Dawanie miliona podkładek może pogorszyć stan. To tak jakbyś sobie nałożyła więcej skarpet do buta który jest lekko niedopasowany. Korekta w miejscu, w którym siodło leży ewidentne niżej i masz po problemie. Nie wiem skąd jest ta moda wciskania wszędzie wełnianych podkładek, szczególnie tam gdzie nie są potrzebne.
Jak masz wątpliwości to najlepiej porozmawiać z weterynarzem który obejrzy plecy konia i siodło, lub z jakimś fizjo lub kimkolwiek kto zna się na plecach i siodłach.
Cienka i dobrze amortyzujaca podkladka - poza winderenem? Czy akton dobrze amortyzuje?
faith, mając porównane obu, winderen zdecydowanie lepiej.
Faith ThinLine - mam i bardzo polecam. Moim zdaniem Winderen się przy tym chowa
Moon   #kulistyzajebisty
14 listopada 2020 15:22
faith, powiem Ci tak - co koń to opinia. Kulisty Winderenem wzgardził na ten przykład. Aktona mam i kocham bardzo, a stan Kulistych plerków chyba mówi sam za siebie, bo chodził w nim cały czas. Teraz jeżdżę w Mattesie i też jest prze-kozak. 😉

Moim zdaniem Akton to jeden z lepszych amortyzujących żeli, jeśli nie najlepszy. Trzeba tylko mieć na uwadze, że mimo wszystko jest grubszy niż taki zwykły glut i jest stosunkowo ciężki w porównaniu do innych żeli.
mój siwy miał problemy z plecami odkąd go mam. Miałam mattesa, aktiona, Veredusa, no chyba wszystko testowałam 😀  Obecnie mam 6 siodło. I Winderen był strzałem w 10. Siws ma też mało wygodne chody, a w tej podkładce, albo jest lepiej albo mniej to czujesz, ale no komfort jazdy nie ten sam.  W ramach testów wsiadłam jakiś czas temu w Mattesa i bardzo szybko zsiadłam 😀
Mnie na moją dyskopatię pomógł tylko Winderen. Koń też nie ma żadnych bolesności pleców, potwierdzone przez kilku niezależnych wetów, osteo i fizjo odkąd używam tej podkładki czyli jakieś 1.5roku. Chętnie podzielę się kodem rabatowym na priv.
Szukam podkładki podobnej grubością do klasycznego żelu (może być trochę grubsza, ale nie tak gruba jak mattes). Szukam czegoś, co będzie dobrze amortyzować i koń nie będzie się pod tym pocić tak jak pod żelem. Idealnie jakby cena była do ok 300-400 zł. Widziałam,  że Acavallo ma różne podkładki np. Grip system,  free hexa, ale żadnej nie widziałam na żywo. Możecie coś polecić?
D+A
Ja mam podkładki acavallo 1. Gel and memory foam i 2. Memory hexa free
Jeśli chodzi o 1 to jest fajna, raczej z tych grubszych niż cienkich, jest duża (długa i szeroka) fajnie leży na koniu i ma na wierzchu żel więc nic się nie przesuwa.
2 natomiast jest bardzo gruba, aktualnie jej używam bo koń mi spadł okresowo z masy i sprawdza się idealnie na "wypełnienie" tej dodatkowej przestrzeni która mi się zrobiła przy za szerokim tymczasowo siodle. Jest fajnie przylegająca do pleców ale ma super wycięcie na kłąb więc fajnie można zrobić sobie "dziubek" z niej i czapraka przed siodłem i nic Ci nie osiada.
Ogólnie polecam obydwie ale 2 zdecydowanie jeśli masz miejsce pod siodłem bo szukając czegoś cienkiego ta podkładka będzie zwyczajnie za gruba i nie zmieści się jeśli masz dobrze dopasowane siodło 🙂
To taka gruba raczej odpada. A miał ktoś którąś z poniższych?
1. Acavallo Close contact grip system
2. QhP memory
3. Kentaur memory
Acavallo Close contact grip jest w porządku i faktycznie nie taka gruba jak klasyczna memory foam. QHP z marszu sobie odpuść 😉 Kentaura nie kojaże.
D+A, a myslalas o Kentucky? Ja mam od nich jedna i sa takie niby puchate, ale wersje slim wypadają praktycznie jak żel
Kentucky nie widziałam. Zaraz poszukam.

Edit: popatrzyłam i mam dwa pytania: 1. Faktycznie jest lepsza od tych tańszych memory typu qhp, horze, kentaur? Bo cena 2x wyższa. 2. Możesz podlinkować wersję slim? Widzę tylko jakieś o grubości 2,5 cm co wydaje mi się sporo.
D+A,  https://www.ntb24.pl/Kentucky_podkladka_pod_siodlo_IntelligentAbsorb_cienka

Nie wiem czy są niesamowite... mi sie sprawdza mega, chcialam juz sprzedawać Ale jednak dajemy rade bez korekty. Nie zweza nam siodła i bardzo dobrze mi sie w niej jezdzi (a tylko winderen dla mnie istniał) na pewno jest wiele większy komfort niz w mattesie
Dzięki, ale chyba wykracza jednak poza mój budżet. Ja znalazłam w takim razie jakieś inne za 400-500. Może na jakiejś przecenie się trafi.

Edit- czy acavallo grip system zwykła od close contact różnią się tylko kształtem czy też grubością? Jaka jest w ogóle grubość tych podkładek?
Jak się zapatrujecie na podkładki magnetyczne, mówię głównie o Torpolu? Mam kobyłę 17 letnią po sporcie, coś tam sobie kombinujemy ujeżdżeniowo, tyle że czasem pobolewają ją troche plecy (siodło mamy dobre i dobrze dopasowane). Fizjo zasugerowała podkładkę magnetyczną.
miałyście, używałyście?
D+A, z acavallo jest taki problem, ze nikt nie wie czym to się wszystko rozni. Zanim kupiłam Kentucky napisałam do oficjalnych dystrybutorów w pl, do nich do Włoch, z linkami 7 podkładek czym się różnią Bo nie chce mega grubej. I wiesz co mi napisali ? Ze polecają żel jak nie grube xD
Haha nie ma to jak profesjonalna sprzedaż własnego produktu  😵
A tak na oko to jezeli chodzi o sam kształt to lepsze są takie wycięte jak ta close contact czy te pełniejsze?
D+A, ktoś kiedyś na forum wstawiał poszczególne grubości żelu i o ile pamiętam to same żele są od 8mm do 18.
D+A, tu jest ten post Trusi:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,77.4380.html

xxagaxx, lepsza Kentucky niż Winderen?
Testowałaś grubą Kentucky dla odmiany może?

Szukam podkładki zamiast Winderena, ale takiej która jednak mi zwęzi siodło czyli grubej jak mattes nie będącej mattesem.
Kręgosłup mnie nie boli od Winderena tylko, od mattessa bardzo.
Winderen normalny jest za cienki na teraz , bo koń trochę spadł z masy.

Perlica to jak grubą chcesz tę podkładkę? 18mm to za mało?
mindgame, tak, szukam podkładki o grubości mattesa jak napisałam powyżej.
Winderen ma 18mm wyjściowo, póki się nie ociepli i nie dopasuje do grzbietu, wtedy robi się cieniutki. Windere nie zmniejsza łęku.
A Torpol? Np ta turbo magnetyczna za 800, albo model Nelson?
Dzięki🙂 zerknę
Meise, Do mnie piszesz czy do D+A, ?
Do Ciebie 🙂 Jak piszę zaraz pod postem to do osoby nade mną  😉
Perlica, dla mnie lepszy winderen, jeśli chodzi o moje plecy. Kentucky natomiast wypada mi cieniej od winderena (Ale mam wersje ta standrdową) i przy młodej, która jest bardzo wygodna nie mam do Kentucky zastrzeżeń. Rozwazam zakup winderena slim, ale zobaczymy jak w końcu doczekam się przedstawiciela Devo albo BD.
[quote author=D+A link=topic=77.msg2953214#msg2953214 date=1605728789]
czy acavallo grip system zwykła od close contact różnią się tylko kształtem czy też grubością? Jaka jest w ogóle grubość tych podkładek?
[/quote]

grip close contact jest ciensza, ale dokladnych wymiarow nie znam i nie mam juz mozliwosci sprawdzic.
Meise, spoko, tylko ja nie chcę futra, bo mam mattes.
Chcę podkładkę która o pół cm zawęzi mi siodło.
xxagaxx, jeśli Kentucky cieniej to odpada dla mnie.
Czyli znikąd nie można się dowiedzieć grubości Acavallo
Kochani szukam opinii o podkładkach Mattes oraz czaprakach Mattes ( obszycie futrem pod spodem) . Poszukuje  dla konia z KSS który zaczął rehabilitacje, nadbudowanie mięśni grzbietu. Co byście wybrały dla tego delikwenta ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się