Bryczesy

Z ocieplanych leginsow bardzo polecam true rider. Nie przyklejają do siodła "na zawsze", są mega wygodne i ciepłe  😀



i fajnie wyglądają  😀 powiedz mi proszę jak rozmiarowo wypadają? jak noszę s/m to brać większe czy mniejsze? materiał taki dość przyjemny? nie robi się "pampers" na pupie? :P

EDIT. Zamówiłam True rider  😅 Pani z obsługi była bardzo pomocna i już jutro będę je mieć  😍
Zamówiłam sobie Bryczesy PS of Sweden "Mathilde" i nie polecam, odsyłam. Materiał baaardzo cienki i bardzo rozciągliwy, nie myślałam, że może być coś za bardzo rozciągliwe, ale może - właśnie ten materiał.

A swoją drogą szukam nie za drogich bryczesów/leginsów zimowych z pełnym lejem, chciałabym się wyrobić w 400zł, jest to możliwe? 👀
Kortina, poniżej link

Klik
Dance Girl dzięki 😉 A wiesz jak wypadają Equilibre rozmiarowo? Zamówiłam sobie ostatnio Horze w rozmiarze 40 to się utopiłam prawie.. a taki rozmiar spodni ostatnio noszę, bryczesy mam same stare, rozciągnięte 38 i niektóre 36, ale byłam pewna, że nie wejdę w mniejsze niż 40, a tu klops, a raczej ogromne gacie 😉 Ja też jestem krótkonożna więcbyły również za długie  😵
Felix Buhler i Equilibre są szyte w tej samej fabryce bo to marki Kramera. Mam FB i wypadają tak, jak Pikeury. Mam 160 cm wzrostu. Dla długonożnych są rozmiary typu 76.

EDIT: ja mam 5 par FB Larissa. One na pewno wypadają jak Pikeury. To będzie ich 3 ci albo 4ty sezon. Nie mam do nich zastrzeżeń.
Czy jest mi w stanie ktoś polecić jakieś przyzwoite bryczesy z pełnym lejem materiałowym, bez silikonu, z ciut grubszym materiałem (nie takie cienizne leginsowate)?
Najlepiej jakby dało się je dostać w polskim sklepie i do 300/400 zł.

Wyciągnęłam z dna szafy jakieś stare jeansowe HKM'y, które obecnie ratują mi życie, ale potrzebuję jeszcze z jednej pary na tip top. Tych HKM'ów już niestety nigdzie nie ma.
Czy jest mi w stanie ktoś polecić jakieś przyzwoite bryczesy z pełnym lejem materiałowym, bez silikonu, z ciut grubszym materiałem (nie takie cienizne leginsowate)?
Najlepiej jakby dało się je dostać w polskim sklepie i do 300/400 zł.


Horze Grand Prix 🙂 z klasycznym lejem są na bergo, ostatnio nawet kupowałam. Od wielu lat nie jezdze w innych bryczesach.
hej, poleci ktoś bryczesy na zimę dla zmarzlucha? z wysokim stanem i długimi nogawkami?
Zeave ja mogę polecić ELT Paris, nie wiem jaki mam model bo kupione kilka lat temu, ale materiał jest taki fajny gruby i nie rozciąga się. Widziałam, że ich bryczesy z normalnym lejem są dostępne w kilku sklepach internetowych i cena przyjemna  😀
hej, poleci ktoś bryczesy na zimę dla zmarzlucha? z wysokim stanem i długimi nogawkami?


może nie będzie to zupełnie obiektywne, bo wprowadzam tę szwedzką markę na Polski rynek - ale moze warto zerknąć, bo teraz jest specjalny rabat na start (30% dla szkół jeździeckich na wybrany produkt)
[url=http://https://www.cellbes.pl/kobiety-produkty-odziez-jezdziecka-bryczesy-21335[[a]]][url][[a]]https://www.cellbes.pl/kobiety-produkty-odziez-jezdziecka-bryczesy-21335[/url]
Muszę się pożalić. Pierwszy raz w życiu będę wyrzucać bryczesy bo nie nadają się do jazdy i są to.... Equiline!!! Silikonowy lej tak zesztywniał, że zrobił się twardy. Miejscami też lekko odkleił się od spodni, przez co cały lej jest ostry. Boję się o moje siodło xD
Mam zimowe elastyczne Pikeury, już parę lat, piorę co chwila bo zimówek mam tylko 2 pary i nic! a tu moje ulubione, piękne Equiline lecą na śmieci... przykre ;/
Zarekalmuj prosto u producenta.
Nawet jak masz po terminie to niech wiedzą.
vissenna   Turecki niewolnik
01 listopada 2020 12:42
Moze wypralas w za wysokiej temperaturze albo dodalas za silny detergent?
Silikon nie lubi prania w wodzie powyzej 30°...
 
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
01 listopada 2020 12:44
Swoje Pikeury piorę w 60 stopniach i wiruję na 1300 obrotów. Wszystkie z silikonowym lejem. I nic się nie uszkodziło. To samo robię z padami ANKY i resztą czapraków.
Moon   #kulistyzajebisty
01 listopada 2020 14:13
Lanka_Cathar, to jesteś mój master :P
Mnie dopiero ostatnio koleżanka uświadomiła, że gripy i silikonowe leje to max 30* i bez płynu... A ja wszystkie moje bryki bez litości piorę średnio na 40* i z płynem do płukania, bo lubię jak pranie pachnie :P I też wszystkie żyją. 😉
Gripy Pikeurowe mi umarły, ale to po 3 latach ostrego ciurania ich piątek-świątek. No i mimo takiego traktowania i prania, materiał był cały czas super, silikon też nie odpadał, materiał poszedł w kroku po prostu, nawet nie na szwie :P
kotbury, ja je juz używane kupilam, także myślę ze to bez sensu.

vissenna, ja zawsze piore na 40 i nie używam płynu do zmiękczania, proszę ten co zawsze. Mam kilkanaście par bryczesow, wszytskie juz sylikonowe i tylko te umarly. Mam juz je długo, nie wiem ile miala poprzednia właścicielka, ale no zdziwiłam się ze cavallo duuuzo tańsze żyją a Equiline nie.
Muszę się pożalić. Pierwszy raz w życiu będę wyrzucać bryczesy bo nie nadają się do jazdy i są to.... Equiline!!! Silikonowy lej tak zesztywniał, że zrobił się twardy. Miejscami też lekko odkleił się od spodni, przez co cały lej jest ostry. Boję się o moje siodło xD
Mam zimowe elastyczne Pikeury, już parę lat, piorę co chwila bo zimówek mam tylko 2 pary i nic! a tu moje ulubione, piękne Equiline lecą na śmieci... przykre ;/


W te wakacje oddałam dwie pary Equiline, które dokładnie miały to samo. Skończyło się na tym, że używałam ich bardzo sporadycznie i na koniec siodła mi było szkoda. To były bryczesy z 2016 roku. Grip w kształcie takich strzałek, które stwardniały i na brzegach odchodziły rysując siodło. Ponoć od tego czasu poprawili silikon.

Dobry silikon mam w: Pikeur- 4 lata, Felix Buhler - 4 lata, Schockemohle (z tego sezonu).
Ja aktualnie najlepszy silikon moim zdaniem mam w horsenjoy. Aż mnie to zaskakuje za ta cenę.
Dance Girl, ooo dokładnie! Grip w kształcie strzałek 🙂
Potwierdzam efekt na equiliniach ze strzałkami.Tylko dobrego, że niemal równocześnie przetarł się materiał, więc bez żalu do śmieci.
Możecie polecić jakieś leginsy z materiału takiego jak Pikeur Athletisure. Chodzi mi o to żeby te leginsy nie były z takiegoi cienkiego materiału jak gacie na siłkę - mam takie jedne bryczki na lato i na upały OK ale ogólnie dla mnie to już za cienki materiał. Pikeur Athletisure mi odpowiadają bo ten materiał jest rozciągliwy ale trochę grubszy. Potrzebuję teraz jednych zimowych i jednych letnich - chce tylko legginsy bo od kiedy używam tych Athletisure nie chce już nic innego :P Natomiast może są jakieś tańsze zamienniki z podobnego materiału? Z jednej strony jestem z nich zadowolona, a z drugiej jakoś mi się wydaje że takie leginsy nie są warte sześć stówek.

EDIT: literówki

Dla mnie Athleisure są the best, ale rwą mi się w nich nitki, tak jakby nie były równie elastyczne jak materiał. Gumy też wyciągają się w praniu. Jedne reklamowałam i dostałam zwrot kasy i widzę, że podobnie się dzieje z drugimi.
Ja mam to samo z gumami ale mogę z tym żyć bo są bardzo wygodne. Do tej pory miałam bryczesy tylko z Pikeur, Cavallo i Equline - raz kupiłam tańsze i zniszczyły mi siodło i ciągle mnie obcierały więc nie eksperymentuję, ale wydaje mi się że takie ala leginsy z sylikonowym lejem nie wymagają aż takiego super kroju żeby pasowały także jestem gotowa zrobić podejście np do jakichś spooksów, shockemoole czy innych, bo w necie wyglądają spoko - nie chce tylko takiego turbo cienkiego materiału, bo nie czuję się jak w spodniach a gatkach na fitnes.


EDIT: Dla tego właśnie że te Athletisure mają pewne mankamenty jeśli chodzi o jakość ( konkretnie guma i te ozdobne lamówki przy kieszeniach) to chętnie bym kupiła coś tańszego, bo wydaje mi się że nie są materiały do nich użyte można z powodzeniem miec za mniej kasy.
Hmm, ja mam jeansowe legginsy Pikeura i absolutnie nic im się nie dzieje, uważam je za warte każdej złotówki 😉 I tak jak nienawidzę legginsów, to te wielbię. Materiał to jest bajka, milion razy mierzyłam coś tańszego no i nieeeee.... to nie to. Boli przy kupnie, ale uwielbiam tą nieprzezroczystość Pikeurów, szczególnie odkąd mam kilka kg więcej 😁
Czy ktoś widział może bryczesy ocieplane zimowe ale BIAŁE? Potrzebuję czegoś ciepłego na zawody, a wszędzie widzę tylko treningowe tego typu spodnie.
Marianna, Horze Grand Prix zimowe są białe
Ma tu ktoś Pikeur Darjeen Jeans? One są mocno elastyczne? Zastanawiam się nad rozmiarem.
Gillian   four letter word
22 listopada 2020 12:04
Słuchajcie a breginsy zimowe dla biednych ludzi? Znalazłam jakieś Fair Play, cena poniżej 200zł. Nadają się do czegokolwiek?
[quote author=Aga_Leming link=topic=217.msg2953352#msg2953352 date=1605863530]
Możecie polecić jakieś leginsy z materiału takiego jak Pikeur Athletisure. Chodzi mi o to żeby te leginsy nie były z takiegoi cienkiego materiału jak gacie na siłkę -

[/quote]
True ridder mają zimowe leginsy z pełnym lejem silikonowym i są fajoskie. Ja nie mam, ale kumpela ma i zawsze mam ja ochotę po tyłku i udzie zmacać jak widzę w tych portkach, a jesienią i zimą w zasadzie non stop nosi. 340 pln aktualnie.
Klami ja miałam i na tamte czasy noszenia rozmiaru 38/40, to 40 była na mnie za duża.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się