żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Balanga1988 Mattes robi świetne produkty, jeśli szukasz czegoś z futrem to wg mnie nie ma nic lepszego. Warunek jest tylko taki że musisz mieć odpowiednio szerokie siodło, bo futro jest grube i zawsze Ci zabierze conajmniej jeden rozmiar.
Plus fajna jest opcja z korektą, najlepiej taka gdzie możesz i przód i tył zmieniać - jeśli jesteście w trakcie rehabilitacji i nabudowywania to myślę że jest to opcja dla Ciebie, bo koń może się szybko zmieniać i dzięki możliwości korekty będziesz mogła na bieżąco reagować i dopasowywać.
Kottex  dziękuje za pomocne informacje. Mam jeszcze pytanie, odnośnie futra na podkładkach, są one podszyte futrem od spodu, ale podkładkę kładę na czaprak wiec jakie jest działanie takiej podkładki?
Perlica, no jak jest slim to dobrze ze wypada cieniej 🙂
Jak sa problemy z siodlem to imo najlepiej wszelkie wersje correction.
Kottex  dziękuje za pomocne informacje. Mam jeszcze pytanie, odnośnie futra na podkładkach, są one podszyte futrem od spodu, ale podkładkę kładę na czaprak wiec jakie jest działanie takiej podkładki?



"Stosowanie wełny bezpośrednio na koński grzbiet ułatwia rozluźnienie, a co za tym idzie nabudowanie prawidłowej muskulatury" - dokładnie chodzi mi o zapis z cytatu który znalazłam w jednym z sklepów jeździeckich
xxagaxx, Jestem upośledzona i nie wiem do któregi postu odpisujesz.

Korekta mi nie potrzebna, bo siodlo leży dobrze tylko koń chudszy i potrzebuje na czas tycia.
Mattes spełnia swoją rolę, ale mnie po nim bolą plecy, więc coś na memory potrzebuje.

Acavallo mi odpisało że najgrubsza jest AC210.
Balanga1988 Mattes oprócz podkładek ma w swojej ofercie całą masę różnego rodzaju czapraków gdzie futro bezpośrednio styka się z końskim grzbietem, jak również popręgi obszyte futrem czy ochraniacze... Więc myślę że może ten zapis akurat bardziej pasowałby do tych produktów... co nie oznacza że podkładka nie przynosi korzystnych efektów - podobnie jak większość innych podkładek, kładziesz je na czaprak a mimo to przynoszą korzyści. z najważniejszych to równomierne rozłożenie ciężaru na jak największą powierzchnię i amortyzacja wstrząsów. Futro odsuwa też trochę siodło od grzbietu więc chroni wyrostki kolczyste, co przy koniach z KKS może mieć duże znaczenie.

Produkt jest dobry, a czy sie u Ciebie sprawdzi to już trzeba konia zapytać 😉 Ja powiem tak - do niedawna byłam wielką fanką super dopasowanego siodła pod konia + cieniutkiego winderena. Tylko że mój 7 letni koń rozbudował sobie tak mocno przykłebie że coś przestało pasować... Niby z pomiarów łęk 33, do tego ogromne łopaty, więc wybrana wełna żeby je pomieścić... i choć wyglądało na dopasowane na tip top to ewidentnie go coś ściskało z przodu. Więc zmieniłyśmy z saddlefitterką koncepcję poszerzyłyśmy o 2 rozmiary  😜 do tego mattes z korektą z przodu (podniesione o 1 cm) i koń chodzi jak marzenie, cały przód luźniutki i w ciągu miesiąca zauważalna poprawa linii grzbietu, szczególnie przy kłębie.
Podrzuci mi ktoś długość Mattesa ujeżdżeniowego S i M między futerkami z przodu i z tyłu? Najlepiej nie po kręgosłupie, tylko tam, gdzie panele leżą? Bo niby siodło 17", ale panele to mam jak od 15", więc powinno mi wejść w S.
Acavallo mi odpisało jasno, więc wszystko już wiem 🙂
Czym domyć niegdyś przezroczysty żel (Acavallo), tak żeby mu nie zaszkodzić, żeby nie zaczął się jakoś strasznie kleić itp ?
Czym domyć niegdyś przezroczysty żel (Acavallo), tak żeby mu nie zaszkodzić, żeby nie zaczął się jakoś strasznie kleić itp ?

Wodą. Serio. Też nie wierzyłam, ale zostało mi to naocznie udowodnione, że dało się go doczyścić wodą. Był jak nowy. Ciepła woda i dużo szorowania samymi rękami. Ze 20 minut szorował, ale doszorował, a żel bez żadnej zmiany tekstury.
Dokładnie, na wszystkie żele zwykła woda, ja mam w zwyczaju, jeśli zelu uzywam, to po kazdym uzyciu przemyc w wiaderku z woda, w tedy wszystki wlosy, kurz, piach odpada i zel jest jak nowy. Choc nie polecam zostawiac zeli w wodzie na dluzej, bo moze sie zdarzyc, ze sie odbarwia i troche jakby "rozmiekna".
Podrzuci mi ktoś długość Mattesa ujeżdżeniowego S i M między futerkami z przodu i z tyłu? Najlepiej nie po kręgosłupie, tylko tam, gdzie panele leżą? Bo niby siodło 17", ale panele to mam jak od 15", więc powinno mi wejść w S.

Podkładka S ma długości całkowitej 47cm, więc pomiędzy futrami ma 37cm, Podkładka M ma długości całkowitej 52cm, i pomiędzy futrami 42cm
[quote author=Sivrite link=topic=77.msg2953420#msg2953420 date=1605879911]
Podrzuci mi ktoś długość Mattesa ujeżdżeniowego S i M między futerkami z przodu i z tyłu? Najlepiej nie po kręgosłupie, tylko tam, gdzie panele leżą? Bo niby siodło 17", ale panele to mam jak od 15", więc powinno mi wejść w S.

Podkładka S ma długości całkowitej 47cm, więc pomiędzy futrami ma 37cm, Podkładka M ma długości całkowitej 52cm, i pomiędzy futrami 42cm
[/quote]
Dzięki wielkie. 🙂 Nie wiedziałam, ile tego futra.
Post pod postem, żeby wybić wątek.

Zamawiał ktoś Mattesa z Bergo? Czy one w standardzie mają system Saddle-Fix (takie dynksy, żeby przymocować podkładkę do siodła)? Bo widzę dwie podstrony z konfiguracją podkładki (jedna ma w nazwie "kolory", druga nie) i w jednej jest zdjęcie z Saddle-Fixem. Więc ciekawi mnie to, bo na stronie Mattesa się za niego dopłaca.
Ja mam mattesa z bergo. Wszechstronną Mkę, wybierałam kolor futerka i materiału ale tego systemu nie było z podkładką. Pytanie, czy jest Ci to w ogóle potrzebne? U mnie ta podkładka bez tego leży mega stabilnie, dzióbek się trzyma bezproblemowo-nie opada.

[quote author=Obiś link=topic=77.msg2954357#msg2954357 date=1606506053]
Ja mam mattesa z bergo. Wszechstronną Mkę, wybierałam kolor futerka i materiału ale tego systemu nie było z podkładką. Pytanie, czy jest Ci to w ogóle potrzebne? U mnie ta podkładka bez tego leży mega stabilnie, dzióbek się trzyma bezproblemowo-nie opada.
[/quote]
Nie, nie jest, właśnie go nie chcę, bo dla mnie to szit okrutny. xD Dopiszę po prostu w zamówieniu, że bez tego. Ale zdziwiło mnie, czy proponują go w cenie, nadal mając podkładkę 4-5 dych taniej niż w innych sklepach.
Jak zamawiałam podkładki to sam pan-szycha-z-mattesa odradzał saddle fix. Także ten... 👀 😁
Post pod postem, żeby wybić wątek.

Zamawiał ktoś Mattesa z Bergo? Czy one w standardzie mają system Saddle-Fix (takie dynksy, żeby przymocować podkładkę do siodła)? Bo widzę dwie podstrony z konfiguracją podkładki (jedna ma w nazwie "kolory", druga nie) i w jednej jest zdjęcie z Saddle-Fixem. Więc ciekawi mnie to, bo na stronie Mattesa się za niego dopłaca.


Tez mam ta podkładkę bez tego systemu i leży super. Sama sobie wybierałam kolor futerka i materiału. Nie widzę potrzeby przypinania jej dodatkowo.
Pisałam do Acavallo o grubości niektórych podkładek. Wklejam, może komuś się przyda 🙂

AC205-24.1 MM
AC220-32.2
AC451--24.1 MM



Bardzo źle to wygląda?  🙁

Podkładka L, siodło 17". Na L leży idealnie, na M pewnie będzie zachodzić na rant.

Co uważacie? Wymienić na M i przygolić futro, czy zostawić L, która mi konia niemal przykrywa. Czy tylko mi się wydaje, że to tak źle wygląda? Patrzcie gdzie jest czaprak..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 grudnia 2020 13:09
Lamówka czapraka wchodzi pod panele, to na pewno mało wygodne dla konia, jak szwy są wgniatane w skórę.
Co do podkładki, to w moim odczuciu jak wystaje poza czaprak to wygląda paskudnie 😁 ale swoja rolę spełnia, więc kwestia gustu 😉
Wiem, ten czaprak poszedł za bardzo do tyłu, przesiodłałam. No ale podkładka nadal wystaje jak szalona. Chyba wymienię i ogolę futerko, żeby nie podchodziło pod panel.
Moon   #kulistyzajebisty
03 grudnia 2020 13:19
Meise, ja pod 17.5 mam Mattesa Mkę, bo właśnie z przodu i z tyłu mi wystawało zdecydowanie za mocno - też wymieniałam, bo pierwotnie zamówiłam Lkę. 😉 Futra nie goliłam, penele mi nie nachodzą na futro, na moich fotkach na Insta/Fejsie widaćjak to wygląda, ale jak chcesz to postaram się coś pofocić dziś... ;-)
Meise, w moim odczuciu to wygląda słabo. No i czaprak jest zdecydowanie za krótki z tyłu.
Wymień na M. Ja mam pod siodłem skokowym 17,5’ i leży idealnie.
Również jestem za M, miałam nawet pod 18 Prestige i żadne nie leżało na futrze. Także śmiało 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 grudnia 2020 19:19
Potrzebna pomoc. Potrzebuję wsadzić coś między konia a czaprak, ale nie chcę żelu. Jakoś słabo mi działa wyobraźnia bo musi to być miłe dla grzbietu i niezbyt skomplikowane do utrzymania w czystości, no i nie za miliony monet.
Constantia, podkładka mattes bez obszyć. Serio nie są takie złe w utrzymaniu. Na co dzień wystarczy wysuszyć i przeczesać 🙂
Potrzebna pomoc. Potrzebuję wsadzić coś między konia a czaprak, ale nie chcę żelu. Jakoś słabo mi działa wyobraźnia bo musi to być miłe dla grzbietu i niezbyt skomplikowane do utrzymania w czystości, no i nie za miliony monet.


https://www.pasi-konik.pl/pl/p/KAVALKADE-Podkladka-pod-siodlo-KavalTop/50719 bardzo polecam tą podkładkę, jest cienka, łatwa w ogarnięciu z czyszczeniem i ma kanał bez wypełnienia co moim zdaniem jest super.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się